Tid |
Programtillfälle |
Kurstillfälle |
Moment |
Lärare |
Lokal/Plats |
Bokningstext |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 39 | Fre 1/10 v 39 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H34V6_SPEAG, Personal- och arbetslivsprogram | GPA2F2_H36E5, Personal och arbetsliv - en introduktion | Onlineomtentamen | Perols Anna Gudmundsson Hillman | Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H38BG_SPEAG, Personal- och arbetslivsprogram | GPA2LM_H38YU, Personal och arbetsliv - en introduktion | Onlinetentamen | Perols Anna Gudmundsson Hillman | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B, Internet, Examination_C, Internet, Examination_D, Internet, Examination_E | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | GMC22H_H39XJ, Anatomi och fysiologi II, GMC2M2_H39Q6, Anatomi och fysiologi II | Tentamen | Elis Weslien, Linnea McCarthy | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B, Internet, Examination_C, Internet, Examination_D, Internet, Examination_E, Internet, Examination_F, Internet, Examination_G, Internet, Examination_H, Internet, Examination_K | |||||||||||||||||||||||||
Lör 2/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H387N_TPOKG, Maskinteknik: Produkt- och Konstruktionsutveckling - Högskoleingenjörsprogram, H38AA_THESG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem, H38BQ_THESG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem | EG1003_H3935, Introduktion till hållbara energisystem, EG1003_H3936, Introduktion till hållbara energisystem | Onlinetentamen | Hans Ersson | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B, Internet, Examination_C | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | GSS2J5_H38DX, Svenska i vardags-, samhälls- och arbetsliv för internationella studenter | Onlinetentamen | Emma Eurenius | Internet, Examination_D | |||||||||||||||||||||||||
v 40 | Mån 4/10 v 40 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H2XD5_TMPKG, Maskinteknik: Produkt- och Konstruktionsutveckling - Högskoleingenjörsprogram | GMT2CV_V374L, Kvalitetsteknik | Onlineomtentamen | Mats Anderson | Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
Tors 7/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | H2ZUL_SEMPG, Ekonomprogrammet | NA1029_H38XK, Tillämpad matematik för nationalekonomer, NA1029_H38XL, Tillämpad matematik för nationalekonomer, NA1029_H39ZV, Tillämpad matematik för nationalekonomer | Dugga | Alemu Tulu Chala | Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | IT1030_H38L2, Italienska A: Fonetik och muntlig språkfärdighet, IT1030_H38LD, Italienska A: Fonetik och muntlig språkfärdighet, IT1030_H3A2Y, Italienska A: Fonetik och muntlig språkfärdighet | Onlinetentamen | Gianluca Colella | Internet, Examination_B | |||||||||||||||||||||||||
Fre 8/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | GEG2QM_H3ALU, Installation av solcellsanläggningar | Dugga | Marcus Vyheim | Internet, Examination_E | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | GSP2AW_H396Z, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2AW_H397G, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2AW_H398H, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2FY_H398C, Spanska I med didaktisk inriktning | Onlinetentamen | Arantxa Santos Muñoz | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B, Internet, Examination_C | |||||||||||||||||||||||||
v 41 | Mån 11/10 v 41 | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | H386K_TMSTA, Masterprogram i solenergiteknik, H386L_TSETA, Magisterprogram i solenergiteknik | AEG233_H394C, Solel, AEG233_H39GU, Solel, AEG233_H39GV, Solel | Onlinetentamen, Tentamen | Frank Fiedler | Falun, 245, Falun, 244, Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
Tis 12/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:30 | NA1028_V36S4, Samhällsekonomi för god hälsa, distans, NA1028_V36S9, Samhällsekonomi för god hälsa, distans, NA1028_V38UG, Samhällsekonomi för god hälsa, distans | Onlineomtentamen | Lena Nerhagen | Internet, Examination_A | |||||||||||||||||||||||||
Ons 13/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | H386K_TMSTA, Masterprogram i solenergiteknik, H386L_TSETA, Magisterprogram i solenergiteknik | AEG233_H394C, Solel, AEG233_H39GU, Solel, AEG233_H39GV, Solel | Onlinetentamen, Tentamen | Frank Fiedler | Falun, 245, Falun, 244, Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
Tors 14/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:30 | H389F_SMINA, Magisterprogram i nationalekonomi | NA3001_H38JU, Tillämpad mikroekonomi, NA3001_H38JX, Tillämpad mikroekonomi, NA3001_H3A22, Tillämpad mikroekonomi | Onlinetentamen | Lena Nerhagen | Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | H2ZQR_STMGG, International Tourism Management, H2ZQS_STMGG, International Tourism Management | GTR2DG_H38KR, Kvantitativ metod, GTR2DG_H38V5, Kvantitativ metod | Onlinetentamen | Zuzana Macuchova | Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
Fre 15/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | GSS2JA_V382W, Svenska som andraspråk för lärare i gymnasieskolan, 90 hp (1-90 hp). Ingår i Lärarlyftet. | Onlineomtentamen | Elisabet Odevik | Internet, Examination_A | |||||||||||||||||||||||||
Lör 16/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H386K_TMSTA, Masterprogram i solenergiteknik, H386L_TSETA, Magisterprogram i solenergiteknik, H388L_TMIEA, Magisterprogram i energieffektivt byggande | EG3015_H38WL, Solstrålning och solgeometri, EG3015_H38WM, Solstrålning och solgeometri, EG3015_H3949, Solstrålning och solgeometri | Onlinetentamen | Mats Rönnelid | Falun, 245, Falun, 247, Falun, 244, Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
v 42 | Mån 18/10 v 42 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:30 | H38DU_TTBRB, Tekniskt basår, H38DV_TTBRB, Tekniskt basår | FY0005_H39NF, Fysik 1b1, FY0005_H39NG, Fysik 1b1 | Onlinetentamen | Matias Hautamäki | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B, Internet, Examination_C, Internet, Examination_D | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | SR3015_H38RW, Mödrahälsovård och folkhälsa, verksamhetsförlagd utbildning, SR3015_H38RX, Mödrahälsovård och folkhälsa, verksamhetsförlagd utbildning, SR3015_H38RY, Mödrahälsovård och folkhälsa, verksamhetsförlagd utbildning | Tentamen | Maya Vergara Guerra | Internet, Examination_G | |||||||||||||||||||||||||
Tis 19/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | H34V9_SPMGG, Sport Managementprogrammet, H35SH_SEPGR, Ekonomprogrammet | GFÖ2FF_H38V8, Vetenskap och metod I | Onlinetentamen | Ravi Dar | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B, Internet, Examination_C, Internet, Examination_D, Internet, Examination_E | ||||||||||||||||||||||||
Tors 21/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:30 | H38DU_TTBRB, Tekniskt basår, H38DV_TTBRB, Tekniskt basår | MA0011_H39NH, Matematik 3c, MA0011_H39NJ, Matematik 3c | Onlinetentamen | Pia Wallén | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B, Internet, Examination_C, Internet, Examination_D | ||||||||||||||||||||||||
18:30 - 21:00 | GIT247_H38JC, Italienska: Nybörjarkurs I, GIT247_H38LB, Italienska: Nybörjarkurs I, GIT247_H3A2W, Italienska: Nybörjarkurs I | Onlinetentamen | Alessandro Aresti | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B, Internet, Examination_C, Internet, Examination_D | |||||||||||||||||||||||||
19:00 - 21:00 | IT1034_H38KZ, Italienska: Nybörjarkurs II, IT1034_H38LC, Italienska: Nybörjarkurs II, IT1034_H3A2X, Italienska: Nybörjarkurs II | Onlinetentamen | Fabiana Loparco | Internet, Examination_K, Internet, Examination_L | |||||||||||||||||||||||||
Fre 22/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:30 | H32AP_TEHPG, Energi Högskoleingenjörsprogram | ET1029_V36ZE, Styr- och reglerteknik | Onlinetentamen | Désirée Kroner, Gästföreläsare/Guest lecturer | Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | GEG2QM_H3ALU, Installation av solcellsanläggningar | Omdugga | Marcus Vyheim | Internet, Examination_A | Del 1 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Möte | Internet, Examination_B | |||||||||||||||||||||||||||
Lör 23/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:30 | H32AP_TEHPG, Energi Högskoleingenjörsprogram, H34VJ_TEHPG, Energi Högskoleingenjörsprogram, H359Y_THHEG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem | ET1025_H35XN, Ellära del 2, GET2K5_V38J8, Ellära, GET2K5_V38J9, Ellära | Onlineomtentamen | Hans Ersson | Internet, Examination_C | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | GPG2DS_V36WQ, I lekens värld, PG1091_V397A, I lekens värld | Onlinetentamen | Malin Furhoff | Internet, Examination_A | |||||||||||||||||||||||||
v 43 | Mån 25/10 v 43 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:30 | H38DU_TTBRB, Tekniskt basår, H38DV_TTBRB, Tekniskt basår | BKE223_H39DS, Kemi 1, BKE223_H39DT, Kemi 1 | Onlinetentamen | Susanne Römsing | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B, Internet, Examination_C, Internet, Examination_D | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:30 | NA1003_H39W9, Finansiell ekonomi, NA1003_H39ZS, Finansiell ekonomi | Onlinetentamen | Alemu Tulu Chala | Falun, 244, Internet, Examination_E | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | GIT26V_H38L4, Italienska B: Grammatik och skriftlig produktion, GIT26V_H3A32, Italienska B: Grammatik och skriftlig produktion | Onlinetentamen | Gianluca Colella | Internet, Examination_B | |||||||||||||||||||||||||
Tis 26/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H3883_TBYSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet, H388S_TBPFG, Byggteknik – produktion och förvaltning, H388T_TBTHG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram | BY1053_H39H4, Arkitektur och byggande | Onlinetentamen | Hans Persson, Therese Olsson | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B, Internet, Examination_C, Internet, Examination_D, Internet, Examination_E | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:30 | H388L_TMIEA, Magisterprogram i energieffektivt byggande | ABY22U_H38WQ, Introduktion till bioklimatisk design, ABY22U_H38WR, Introduktion till bioklimatisk design, ABY22U_H394M, Introduktion till bioklimatisk design | Onlinetentamen, Tentamen | Csilla Gál | Falun, 244, Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
Ons 27/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H2ZUL_SEMPG, Ekonomprogrammet | GFÖ225_H38WE, Koncernredovisning och revision, GFÖ225_H39T5, Koncernredovisning och revision | Onlinetentamen | Klas Sundberg | Internet, Examination_D, Internet, Examination_E | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | GSS2L2_H39XC, Modersmål: Arabiska I med didaktisk inriktning, GSS2L2_H39XD, Modersmål: Arabiska I med didaktisk inriktning | Onlinetentamen | Lovisa Berg | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | H384G_KSMPG, Ljud- och musikproduktionsprogrammet, H38Z6_KAVPG, Audiovisuell produktion - kandidatprogram | GLP2NL_H39XL, Vetenskapsteori och metod i Ljud- och musikproduktion | Onlinetentamen | Thomas Florén | Internet, Examination_G, Internet, Examination_H | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | H35ZA_TIHEG, Industriell ekonomi – högskoleexamen | GIE2L7_H38LT, Lean | Onlinetentamen | Göran Land | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B, Internet, Examination_C | ||||||||||||||||||||||||
Tors 28/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:30 | H35SH_SEPGR, Ekonomprogrammet | NA1035_H38WB, Mikroekonomi, introduktion | Onlinetentamen | Mats Gezelius | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B, Internet, Examination_C, Internet, Examination_D, Internet, Examination_E | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:30 | PR1018_H38LM, Portugisiska: Grundläggande kurs I, PR1018_H38Q5, Portugisiska: Grundläggande kurs I | Onlinetentamen | Alda Lentina | Internet, Examination_K, Internet, Examination_L | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 20:00 | H325S_TBTEG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram | BY2010_H39H9, Geoteknik | Onlinetentamen | Gästföreläsare/Guest lecturer | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B | Björn Dehlbom & Karin Larsson | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:30 | PR1018_H38LM, Portugisiska: Grundläggande kurs I, PR1018_H38Q5, Portugisiska: Grundläggande kurs I | Onlinetentamen | Alda Lentina | Internet, Examination_K, Internet, Examination_L | |||||||||||||||||||||||||
Fre 29/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | GMC22H_H39XJ, Anatomi och fysiologi II, GMC2M2_H39Q6, Anatomi och fysiologi II | Onlinetentamen, Tentamen | Elis Weslien, Linnea McCarthy | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B, Internet, Examination_C, Internet, Examination_D, Internet, Examination_E, Internet, Examination_F, Internet, Examination_H, Internet, Examination_K | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:30 | H2ZUL_SEMPG, Ekonomprogrammet | NA1029_H38XK, Tillämpad matematik för nationalekonomer, NA1029_H38XL, Tillämpad matematik för nationalekonomer, NA1029_H39ZV, Tillämpad matematik för nationalekonomer | Onlinetentamen | Alemu Tulu Chala | Internet, Examination_G | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | GEG2QM_H3ALU, Installation av solcellsanläggningar | Omdugga | Marcus Vyheim | Internet, Examination_G | Del 2 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | SS1060_H38GU, Nybörjarsvenska för internationella studenter I, SS1060_H38J3, Nybörjarsvenska för internationella studenter I | Onlinetentamen, Tentamen | Marie Josefsson | Falun, 247, Falun, 244, Internet, Examination_A | |||||||||||||||||||||||||
Lör 30/10 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:30 | H35SA_TBTHG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram, H387N_TPOKG, Maskinteknik: Produkt- och Konstruktionsutveckling - Högskoleingenjörsprogram, H38AA_THESG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem, H38BQ_THESG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem | GMA25V_H393T, Envariabelanalys, GMA25V_H393U, Envariabelanalys | Onlinetentamen | Per Wallén | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B, Internet, Examination_C, Internet, Examination_D, Internet, Examination_E, Internet, Examination_F |