v 35
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 28/8
Introduktionspass, Officiell läsårsstart/ Official start of academic year, Johanna Ohlsson, Michael Hjälm, Niklas Holmefur, Sara Gehlin, 219-220
09:40
09:00
Introduktionspass, Grundvärden och trivsel, Johanna Ohlsson, Sara Gehlin, 220
10:30
09:50
Introduktionspass, Introduktion eduID, Canvas och Ladok, Björg Farstad, 220
11:40
11:00
Introduktionspass, Biblioteksintro: Info om talböcker, hjälpmedel, appar, Henrik Hannfors, 220
13:40
13:00
Introduktionspass, Studentkåren, Studentkårsinformation med studentkåren, 220
14:30
13:50
Seminarium, 5MR172, 5MR176, 5MR285-286, 5MR347, 5MR373, 5MR436, 5MR567, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Mänskliga rättigheter och filosofi, Mänskliga rättigheter – en kritisk analys, Asyl- och flyktingrätt, Metod, mänskliga rättigheter, kandidatnivå, Rättvisa som grund för mänskliga rättigheter, Human rights and Democracy as Ideas in History, Resarching Human rights and Democracy, 220
16:30
15:00
v 35
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 29/8
Introduktionspass, Vad är kunskap? Studieteknik, Josef Forsling, Maria Bexelius, 220
10:00
09:00
Introduktionspass, Källkritik och referenshantering, Susanne Wigorts Yngvesson, Thomas Kazen, 220
12:00
10:30
v 35
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 30/8
Kursintroduktion, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 219
10:00
08:30
Kursintroduktion, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 219
12:00
10:30
Kursintroduktion, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 219
14:30
13:00
v 35
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 31/8
v 35
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 1/9
v 36
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 4/9
Föreläsning, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 108
10:00
08:30
Föreläsning, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 108
12:00
10:30
Föreläsning, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 219
14:30
13:00
Föreläsning, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 219
16:30
15:00
v 36
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 5/9
v 36
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 6/9
v 36
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 7/9
v 36
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 8/9
v 37
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 11/9
Seminarium, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 220
14:30
13:00
Seminarium, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 220
16:30
15:00
v 37
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 12/9
Föreläsning, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 220
10:00
08:30
Föreläsning, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 220
12:00
10:30
v 37
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 13/9
v 37
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 14/9
Gruppövning, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, MR1 basgrupp, Ulf Johansson-Dahre, Annan plats
14:30
13:00
v 37
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 15/9
v 38
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 18/9
v 38
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 19/9
Föreläsning, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 220
10:00
08:30
Föreläsning, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 220
12:00
10:30
v 38
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 20/9
Föreläsning, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 219
14:30
13:00
Seminarium, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 219
16:30
15:00
v 38
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 21/9
v 38
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 22/9
v 39
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 25/9
v 39
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 26/9
Seminarium, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 219
14:30
13:00
Seminarium, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 219
16:30
15:00
v 39
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 27/9
Föreläsning, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 219
10:00
08:30
Föreläsning, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 219
12:00
10:30
v 39
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 28/9
Gruppövning, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, MR1 basgrupp, Johanna Ohlsson, Annan plats
12:00
10:30
Gruppövning, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, MR1 basgrupp, Ulf Johansson-Dahre, Annan plats
14:30
13:00
v 39
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 29/9
v 40
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 2/10
v 40
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 3/10
Seminarium, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 220
14:30
13:00
Seminarium, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 220
16:30
15:00
v 40
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 4/10
v 40
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 5/10
Gruppövning, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, MR1 basgrupp, Johanna Ohlsson, Annan plats
12:00
10:30
Gruppövning, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, MR1 basgrupp, Ulf Johansson-Dahre, Annan plats
14:30
13:00
v 40
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 6/10
v 41
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 9/10
v 41
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 10/10
Seminarium, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 219
14:30
13:00
Seminarium, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 219
16:30
15:00
v 41
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 11/10
Seminarium, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 219
10:00
08:30
Seminarium, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 219
12:00
10:30
v 41
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 12/10
Gruppövning, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, MR1 basgrupp, Johanna Ohlsson, Annan plats
12:00
10:30
v 41
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 13/10
v 42
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 16/10
Föreläsning, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 219
14:30
13:00
Seminarium, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 219
16:30
15:00
v 42
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 17/10
v 42
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 18/10
Föreläsning, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 219
14:30
13:00
Föreläsning, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 219
16:30
15:00
v 42
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 19/10
Föreläsning, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 219
10:00
08:30
Föreläsning, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 219
12:00
10:30
v 42
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 20/10
v 43
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 23/10
v 43
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 24/10
Föreläsning, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 219
14:30
13:00
v 43
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 25/10
v 43
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 26/10
v 43
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 27/10
Salstentamen, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 219-220
12:00
09:00
v 44
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 30/10
v 44
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 31/10
v 44
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 1/11
v 44
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 2/11
Salstentamen, 5MR172, 5MR175, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, The Rights of Indigenous Peoples and Ethnic Minorities, Ulf Johansson-Dahre, 219-220
12:00
09:00
v 44
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 3/11
v 45
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 6/11
v 45
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 7/11
Kursintroduktion, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist, 219
14:30
13:00
Föreläsning, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist, 219
16:30
15:00
v 45
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 8/11
v 45
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 9/11
Föreläsning, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius, 219
14:30
13:00
Föreläsning, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius, 219
16:30
15:00
v 45
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 10/11
Gruppövning, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, MR1 basgrupp, Emma Sundkvist, Annan plats
12:00
08:30
v 46
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 13/11
Seminarium, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius, 220
14:30
13:00
Seminarium, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius, 220
16:30
15:00
v 46
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 14/11
v 46
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 15/11
Föreläsning, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist, 219
10:00
08:30
Föreläsning, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist, 219
12:00
10:30
v 46
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 16/11
v 46
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 17/11
v 47
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 20/11
Föreläsning, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist, 219
14:30
13:00
Föreläsning, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist, 219
16:30
15:00
v 47
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 21/11
Seminarium, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius, 220
14:30
13:00
Seminarium, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius, 220
16:30
15:00
v 47
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 22/11
v 47
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 23/11
v 47
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 24/11
v 48
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 27/11
v 48
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 28/11
v 48
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 29/11
Föreläsning, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist, 219
14:30
13:00
Föreläsning, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist, 219
16:30
15:00
v 48
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 30/11
Seminarium, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius, 219
14:30
13:00
Seminarium, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius, 219
16:30
15:00
v 48
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 1/12
v 49
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 4/12
Gruppövning, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, MR1 basgrupp, Emma Sundkvist, Annan plats
12:00
08:30
v 49
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 5/12
Seminarium, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, MR1 basgrupp, Emma Sundkvist, 219
14:30
13:00
Seminarium, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, MR2 basgrupp, Emma Sundkvist, 219
16:30
15:00
v 49
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 6/12
Workshop, 5MR178-179, 5MR287-288, 5MR351, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Mänskliga rättigheter och demokrati, Rasism och diskriminering, Klimatförändring och mänskliga rättigheter, Examensarbete för kandidatexamen, mänskliga rättigheter, Hannah Holgersson, 220
12:00
10:30
Seminarium, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius, 108
14:30
13:00
Seminarium, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius, 108
16:30
15:00
v 49
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 7/12
Omtentamen, 5MR172, Mänskliga rättigheter och folkrättens grunder, Ulf Johansson-Dahre, 219-220
12:00
09:00
Workshop, 5MR438-439, 5MR568, Human Rights and Democracy in Politics , Human Rights and Democracy Clinic, Part I, Graduate Seminar in Current Research on Human Rights and Democracy, Hannah Holgersson, 219
15:30
14:00
v 49
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 8/12
Föreläsning, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist, 219
14:30
13:00
Föreläsning, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist, 219
16:30
15:00
v 50
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 11/12
v 50
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 12/12
Seminarium, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius, 219
14:30
13:00
Seminarium, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius, 219
16:30
15:00
v 50
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 13/12
Föreläsning, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist, 219
10:00
08:30
Föreläsning, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist, 219
12:00
10:30
v 50
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 14/12
v 50
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 15/12
Seminarium, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius, 219
14:30
13:00
Seminarium, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius, 219
16:30
15:00
v 51
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 18/12
v 51
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 19/12
Föreläsning, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist, 219
14:30
13:00
Föreläsning, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist, 219
16:30
15:00
v 51
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 20/12
Seminarium, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius, 219
14:30
13:00
Seminarium, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius, 219
16:30
15:00
v 51
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 21/12
Omtentamen, 5MR176, Mänskliga rättigheter och filosofi, Johanna Ohlsson, 219-220
12:00
09:00
v 51
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 22/12
v 52
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 25/12
v 52
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 26/12
v 52
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 27/12
v 52
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 28/12
v 52
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 29/12
v 1
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 1/1
v 1
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 2/1
v 1
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 3/1
Hemtentamen, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist
00:00
08:00
v 1
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 4/1
Hemtentamen, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist
13:00
00:00
v 1
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 5/1
v 2
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 8/1
Hemtentamen, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius
00:00
07:30
v 2
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 9/1
Hemtentamen, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius
12:30
00:00
v 2
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 10/1
v 2
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 11/1
v 2
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 12/1
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 15/1
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 16/1
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 17/1
Föreläsning, 5MR290, Kvinnor och mänskliga rättigheter, Helen Lindberg, 220
14:30
13:00
Föreläsning, 5MR290, Kvinnor och mänskliga rättigheter, Helen Lindberg, 220
16:30
15:00
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 18/1
v 3
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 19/1
Föreläsning, 5IN138, 5MR281, Religions- och övertygelsefrihet, Helen Lindberg, 220
14:30
13:00
Föreläsning, 5IN138, 5MR281, Religions- och övertygelsefrihet, Helen Lindberg, 220
16:30
15:00
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 22/1
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 23/1
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 24/1
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 25/1
v 4
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 26/1
Föreläsning, 5IN138, 5MR281, Religions- och övertygelsefrihet, Helen Lindberg, 108
14:30
13:00
Föreläsning, 5IN138, 5MR281, Religions- och övertygelsefrihet, Helen Lindberg, 108
16:30
15:00
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 29/1
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 30/1
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 31/1
Föreläsning, 5MR290, Kvinnor och mänskliga rättigheter, Helen Lindberg, 220
14:30
13:00
Föreläsning, 5MR290, Kvinnor och mänskliga rättigheter, Helen Lindberg, 220
16:30
15:00
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 1/2
v 5
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 2/2
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 5/2
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 6/2
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 7/2
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 8/2
v 6
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 9/2
Föreläsning, 5IN138, 5MR281, Religions- och övertygelsefrihet, Helen Lindberg, 220
14:30
13:00
Föreläsning, 5IN138, 5MR281, Religions- och övertygelsefrihet, Helen Lindberg, 220
16:30
15:00
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 12/2
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 13/2
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 14/2
Föreläsning, 5MR290, Kvinnor och mänskliga rättigheter, Helen Lindberg, 220
14:30
13:00
Föreläsning, 5MR290, Kvinnor och mänskliga rättigheter, Helen Lindberg, 220
16:30
15:00
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 15/2
v 7
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 16/2
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 19/2
Omhemtentamen, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist
00:00
08:00
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 20/2
Omhemtentamen, 5MR179, Mänskliga rättigheter och demokrati, Emma Sundkvist
13:00
00:00
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 21/2
Föreläsning, 5MR290, Kvinnor och mänskliga rättigheter, Helen Lindberg, 220
10:00
08:30
Föreläsning, 5MR290, Kvinnor och mänskliga rättigheter, Helen Lindberg, 220
12:00
10:30
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 22/2
Omhemtentamen, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius
00:00
08:00
v 8
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 23/2
Omhemtentamen, 5MR178, Funktionshinder och mänskliga rättigheter, Maria Bexelius
13:00
00:00
Föreläsning, 5IN138, 5MR281, Religions- och övertygelsefrihet, Helen Lindberg, 220
14:30
13:00
Föreläsning, 5IN138, 5MR281, Religions- och övertygelsefrihet, Helen Lindberg, 220
16:30
15:00
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 26/2
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 27/2
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 28/2
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 29/2
v 9
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 1/3
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 4/3
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 5/3
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 6/3
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 7/3
Föreläsning, 5IN138, 5MR281, Religions- och övertygelsefrihet, Helen Lindberg, 220
14:30
13:00
Föreläsning, 5IN138, 5MR281, Religions- och övertygelsefrihet, Helen Lindberg, 220
16:30
15:00
v 10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 8/3
Öppen föreläsning, 5MR290, Kvinnor och mänskliga rättigheter, Hanna Stenström, Helen Lindberg, 219-220
14:30
13:00
Öppen föreläsning, 5MR290, Kvinnor och mänskliga rättigheter, Hanna Stenström, Helen Lindberg, 219-220
16:30
15:00
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 11/3
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 12/3
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 13/3
Föreläsning, 5MR290, Kvinnor och mänskliga rättigheter, Helen Lindberg, 220
14:30
13:00
Föreläsning, 5MR290, Kvinnor och mänskliga rättigheter, Helen Lindberg, 220
16:30
15:00
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 14/3
v 11
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 15/3
Föreläsning, 5IN138, 5MR281, Religions- och övertygelsefrihet, Helen Lindberg, 220
14:30
13:00
Föreläsning, 5IN138, 5MR281, Religions- och övertygelsefrihet, Helen Lindberg, 220
16:30
15:00
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 18/3
Hemtentamen, 5MR290, Kvinnor och mänskliga rättigheter, Helen Lindberg, Annan plats
00:00
07:40
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 19/3
Hemtentamen, 5MR290, Kvinnor och mänskliga rättigheter, Helen Lindberg, Annan plats
12:40
00:00
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 20/3
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 21/3
Salstentamen, 5IN138, 5MR281, Religions- och övertygelsefrihet, Helen Lindberg, Salstentasalar
16:00
13:00
v 12
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 22/3
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 25/3
Föreläsning, 5IN132, 5IN432, 5MR175, The Rights of Indigenous Peoples and Ethnic Minorities, Ulf Johansson-Dahre, 220
10:00
08:30
Föreläsning, 5IN132, 5IN432, 5MR175, The Rights of Indigenous Peoples and Ethnic Minorities, Ulf Johansson-Dahre, 220
12:00
10:30
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 26/3
Föreläsning, 5MR284, Barnets rättigheter, Emma Sundkvist, 219
14:30
13:00
Föreläsning, 5MR284, Barnets rättigheter, Emma Sundkvist, 219
16:30
15:00
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 27/3
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 28/3
v 13
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 29/3