v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 28/8
Introduktionspass, Officiell läsårsstart/ Official start of academic year, Johanna Ohlsson, Michael Hjälm, Niklas Holmefur, Sara Gehlin, 219-220
09:40
09:00
Introduktionspass, Studentkåren, Information from student union, 219
10:50
10:10
Introduktionspass, Basic values and conduct, Johanna Ohlsson, Michael Hjälm, Sara Gehlin, 219
11:40
11:00
Introduktionspass, Introduction to eduID, Canvas and Ladok, Björg Farstad, 219
13:40
13:00
Introduktionspass, Library introduction: Info about audiobooks, assistive devices, apps, Henrik Hannfors, 219
14:30
13:50
Gudstjänst, Gudstjänst för alla som vill/Worship (in swedish) for those who want, Thomas Kazen, Kapellet
16:00
15:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 29/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 30/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 31/8
Kursintroduktion, 5OL111, Eastern Christian Liturgics campus, Grant White, Habte Michael Kidane, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 1/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 4/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 5/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 6/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 7/9
Lektion, 5OL111, Eastern Christian Liturgics campus, Grant White, Habte Michael Kidane, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 8/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 11/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 12/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 13/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 14/9
Lektion, 5OL111, Eastern Christian Liturgics campus, Grant White, Habte Michael Kidane, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 15/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 18/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 19/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 20/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 21/9
Lektion, 5OL111, Eastern Christian Liturgics campus, Grant White, Habte Michael Kidane, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 22/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 25/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 26/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 27/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 28/9
Lektion, 5OL111, Eastern Christian Liturgics campus, Grant White, Habte Michael Kidane, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 29/9
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 2/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 3/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 4/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 5/10
Lektion, 5OL111, Eastern Christian Liturgics campus, Grant White, Habte Michael Kidane, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 6/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 9/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 10/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 11/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 12/10
Lektion, 5OL111, Eastern Christian Liturgics campus, Grant White, Habte Michael Kidane, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 13/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 16/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 17/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 18/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 19/10
Lektion, 5OL111, Eastern Christian Liturgics campus, Grant White, Habte Michael Kidane, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 20/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 23/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 24/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 25/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 26/10
Lektion, 5OL111, Eastern Christian Liturgics campus, Grant White, Habte Michael Kidane, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 27/10
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 30/10
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 31/10
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 1/11
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 2/11
Salstentamen, 5OB216, 5OL111, Sacred Texts of Eastern Christianity, Eastern Christian Liturgics campus, Grant White, Habte Michael Kidane, Haileyesus Alebachew Molaw, Antiokia (Campus Södertälje)
13:00
09:00
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 3/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 6/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 7/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 8/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 9/11
Kursintroduktion, 5OT132, Patristic Studies: Theories and Methods campus, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 10/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 13/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 14/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 15/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 16/11
Föreläsning, 5OT132, Patristic Studies: Theories and Methods campus, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 17/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 20/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 21/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 22/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 23/11
Föreläsning, 5OT132, Patristic Studies: Theories and Methods campus, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 24/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 27/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 28/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 29/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 30/11
Föreläsning, 5OT132, Patristic Studies: Theories and Methods campus, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 1/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 4/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 5/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 6/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 7/12
Föreläsning, 5OT132, Patristic Studies: Theories and Methods campus, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 8/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 11/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 12/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 13/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 14/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 15/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 18/12
Föreläsning, 5OT132, Patristic Studies: Theories and Methods campus, Alexandria (Campus Södertälje)
15:30
13:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 19/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 20/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 21/12
Föreläsning, 5OT132, Patristic Studies: Theories and Methods campus, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 22/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 25/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 26/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 27/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 28/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 29/12
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 1/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 2/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 3/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 4/1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 5/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 8/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 9/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 10/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 11/1
Salstentamen, 5OL211, 5OL313, 5OT132, Sanctification of Life: Sacraments in the Eastern Churches, Rites of Initiation: Baptism, Anointing, Eucharist, Patristic Studies: Theories and Methods campus, Antiokia (Campus Södertälje)
13:00
09:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 12/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 15/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 16/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 17/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 18/1
Kursintroduktion, 5OE111, Eastern Christian Ecclesiology, Michael Hjälm, Milutin Janjic, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 19/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 22/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 23/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 24/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 25/1
Lektion, 5OE111, Eastern Christian Ecclesiology, Michael Hjälm, Milutin Janjic, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 26/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 29/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 30/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 31/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 1/2
Lektion, 5OE111, Eastern Christian Ecclesiology, Michael Hjälm, Milutin Janjic, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 2/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 5/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 6/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 7/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 8/2
Lektion, 5OE111, Eastern Christian Ecclesiology, Michael Hjälm, Milutin Janjic, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 9/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 12/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 13/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 14/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 15/2
Lektion, 5OE111, Eastern Christian Ecclesiology, Michael Hjälm, Milutin Janjic, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 16/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 19/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 20/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 21/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 22/2
Lektion, 5OE111, Eastern Christian Ecclesiology, Michael Hjälm, Milutin Janjic, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 23/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 26/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 27/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 28/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 29/2
Lektion, 5OE111, Eastern Christian Ecclesiology, Michael Hjälm, Milutin Janjic, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 1/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 4/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 5/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 6/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 7/3
Lektion, 5OE111, Eastern Christian Ecclesiology, Michael Hjälm, Milutin Janjic, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 8/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 11/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 12/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 13/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 14/3
Lektion, 5OE111, Eastern Christian Ecclesiology, Michael Hjälm, Milutin Janjic, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 15/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 18/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 19/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 20/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 21/3
Salstentamen, 5OE111, Eastern Christian Ecclesiology, Michael Hjälm, Milutin Janjic, Antiokia (Campus Södertälje)
13:00
09:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 22/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Måndag 25/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tisdag 26/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Onsdag 27/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Torsdag 28/3
5OT133, Interpretation, Theory and Method with Paper, Antiokia (Campus Södertälje)
12:00
09:30
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fredag 29/3