v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-05-22
Anmälan omtenta
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, KC, 0, Kemi-Huset, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-2, Alexey Geynts
17:00
15:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-05-23
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-05-24
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
09:45
08:00
MMG631GU, MVE165, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, lektion/demo, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPALG-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, ML11, 0, Maskinteknik, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-05-25
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-05-26
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-05-27
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-05-28
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-05-29
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-05-30
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-05-31
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-06-01
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-06-02
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-06-03
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-06-04
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-06-05
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-06-06
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-06-07
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-06-08
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-06-09
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-06-10
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-06-11
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-08-14
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-08-15
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-08-16
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-08-17
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-08-18
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-08-19
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-08-20
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-08-21
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-08-22
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-08-23
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-08-24
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-08-25
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-08-26
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-08-27
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-08-28
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
17:00
15:15
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-08-29
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, KE, 0, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-08-30
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Föreläsning, HC3, 0, Hörsalslängan, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
10:00
MVE295, Komplex analys, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, Måns Henningson
17:00
15:15
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-08-31
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Datorlaboration, MVF22, MVF24, MVF25, 5, 0, 10, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
08:00
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-09-01
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Räkneövning, FL51, FL71, FL72, 0, 0, 0, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-09-02
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-09-03
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-09-04
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Datorlaboration, MVF22, MVF24, MVF25, 5, 0, 10, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
08:00
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
15:00
13:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-09-05
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-09-06
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Föreläsning, KC, 0, Kemi-Huset, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
10:00
MVE295, Komplex analys, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, Måns Henningson
17:00
15:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-09-07
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Datorlaboration, MVF22, MVF24, MVF25, 5, 0, 10, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
08:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-09-08
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Räkneövning, KS31, KS32, KS41, 0, 0, 0, Kemi-Huset, Kemi-Huset, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-09-09
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-09-10
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-09-11
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Datorlaboration, MVF22, MVF24, MVF25, 5, 0, 10, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
08:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-09-12
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-09-13
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, KE, 0, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
10:00
MVE295, Komplex analys, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, Måns Henningson
17:00
15:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-09-14
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Datorlaboration, MVF22, MVF24, MVF25, 5, 0, 10, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
08:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-09-15
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Räkneövning, KS11, KS32, KS41, 0, 0, 0, Kemi-Huset, Kemi-Huset, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, KE, 0, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
17:00
15:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-09-16
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-09-17
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-09-18
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Datorlaboration, MVF22, MVF24, MVF25, 5, 0, 10, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
08:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-09-19
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-09-20
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, KE, 0, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
10:00
MVE295, Komplex analys, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, Måns Henningson
15:00
13:15
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
17:00
15:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-09-21
Omtentamensanmälan
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Datorlaboration, MVF22, MVF24, MVF25, 5, 0, 10, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
08:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-09-22
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Räkneövning, FL51, FL71, FL72, 0, 0, 0, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-09-23
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-09-24
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-09-25
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Datorlaboration, MVF22, MVF24, MVF25, 5, 0, 10, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
08:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-09-26
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-09-27
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
10:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-09-28
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Datorlaboration, MVF22, MVF24, MVF25, 5, 0, 10, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
08:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-09-29
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, HA1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Räkneövning, KS11, KS32, KS41, 0, 0, 0, Kemi-Huset, Kemi-Huset, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-09-30
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-10-01
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-10-02
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Datorlaboration, MVF22, MVF24, MVF25, 5, 0, 10, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
08:00
MVE295, Komplex analys, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, Måns Henningson
11:45
10:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-10-03
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-10-04
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Moritz Schauer, Umberto Picchini
11:45
10:00
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
17:00
15:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-10-05
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Datorlaboration, MVF22, MVF24, MVF25, 5, 0, 10, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
08:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-10-06
Omtenta LP4/Re-exam SP4
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-10-07
Omtenta LP4/Re-exam SP4
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-10-08
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-10-09
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Datorlaboration, MVF22, MVF24, MVF25, 5, 0, 10, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
08:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-10-10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-10-11
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Moritz Schauer, Umberto Picchini
11:45
10:00
MVE295, Komplex analys, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, Måns Henningson
15:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-10-12
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Datorlaboration, MVF22, MVF24, MVF25, 5, 0, 10, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
08:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-10-13
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Räkneövning, FL51, FL61, FL71, 0, 0, 0, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, KE, 0, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
MVE505, Diskret matematik, Kursvärdering, TKTEM-2, Kursvärdering
15:00
14:00
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-10-14
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-10-15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-10-16
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Datorlaboration, MVF22, MVF24, MVF25, 5, 0, 10, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
08:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-10-17
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-10-18
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, KE, 0, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-10-19
MSG400GU, TMS150, Statistisk databehandling och simulering, Statistisk databehandling, Datorlaboration, MVF22, MVF24, MVF25, 5, 0, 10, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-2, TKAUT-3, TKTEM-2, Umberto Picchini
11:45
08:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-10-20
MVE025, MVE295, Komplex matematisk analys, Komplex analys, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
MVE302, MVE395, TMA321, Sannolikhet och statistik, Sannolikhet, statistik och risk, Matematisk statistik, Kursvärdering, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2, Kursvärdering
16:00
15:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-10-21
Tentamen LP1/Exam SP1
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-10-22
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-10-23
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-10-24
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-10-25
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-10-26
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-10-27
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-10-28
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-10-29
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-10-30
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, KC, 0, Kemi-Huset, MPCAS-2, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKDAT-2, TKGBS-3, TKTEM-2
15:00
13:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-10-31
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-11-01
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Frågestund, HB4, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:30
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 20, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-11-02
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKDAT-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, IDE-D2505-7, 14, 24, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Övning, SB-L200, SB-L216, 0, 0, SB2, SB2, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
17:00
15:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-11-03
Halv dag/ Half day,
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-11-04
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-11-05
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-11-06
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, ED3582, 20, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKDAT-2, TKGBS-3, TKTEM-2
15:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-11-07
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-11-08
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Frågestund, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3, Online
09:45
08:30
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-11-09
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKDAT-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, E-Studion, ED3358, ED3582, IDE-D2505-7, 24, 14, 24, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Övning, SB-L200, SB-L216, 0, 0, SB2, SB2, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
17:00
15:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-11-10
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3358, ED3582, 20, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-11-11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-11-12
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-11-13
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, ED3582, 20, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKDAT-2, TKGBS-3, TKTEM-2
15:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-11-14
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-11-15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Frågestund, HB4, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:30
MPCAS-1, MPCAS-2, TKGBS-2, TKGBS-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-2, TKTFY-3, Arbetsmarknad, Lokal: Volvo-foajén, FARM
16:00
10:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-11-16
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKDAT-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, IDE-D2505-7, 14, 24, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Övning, SB-L200, SB-L216, 0, 0, SB2, SB2, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
17:00
15:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-11-17
TMS150, Statistisk databehandling, Kursvärdering, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Kursvärdering
14:00
13:00
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, MT10, MT12, MT14, 25, 18, 24, Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
MVE295, Komplex analys, Kursvärdering, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, Kursvärdering
16:00
15:00
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-11-18
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-11-19
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-11-20
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H5, 0, SB2, MPCAS-2, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-2, Maria Roginskaya
12:00
10:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKDAT-2, TKGBS-3, TKTEM-2
15:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-11-21
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-11-22
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Frågestund, SB-H1, 0, SB2, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:30
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-11-23
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKDAT-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, ES63, IDE-D2505-7, 14, 24, 17, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Övning, SB-L200, SB-L216, 0, 0, SB2, SB2, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
17:00
15:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-11-24
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3582, SB-D023, SB-D040, SB-D309, 24, 25, 32, 32, ED-blocket, SB1, SB1, SB2, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-11-25
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-11-26
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-11-27
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, 20, 14, 14, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKDAT-2, TKGBS-3, TKTEM-2
15:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-11-28
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-11-29
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 20, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-11-30
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKDAT-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, ES63, 14, 24, 17, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Övning, SB-L200, SB-L216, 0, 0, SB2, SB2, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
17:00
15:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-12-01
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, MT14, 14, 24, 24, ED-blocket, ED-blocket, Maskinteknik, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-12-02
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-12-03
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-12-04
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, ED3582, 20, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKDAT-2, TKGBS-3, TKTEM-2
15:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-12-05
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, MT14, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, Maskinteknik, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-12-06
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-12-07
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, KE, 0, Kemi-Huset, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, E-Studion, ED3358, ED3582, 24, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Övning, SB-L200, SB-L216, 0, 0, SB2, SB2, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
17:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-12-08
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, MT14, 14, 24, 24, ED-blocket, ED-blocket, Maskinteknik, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
17:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-12-09
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-12-10
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-12-11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, ED3582, 20, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Övning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
15:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-12-12
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Övning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
15:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-12-13
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Övning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:30
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 20, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-12-14
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
15:00
13:15
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Övning, SB-L200, SB-L216, 0, 0, SB2, SB2, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
17:00
15:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-12-15
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, MPDSC-1, TKAUT-3, TKITE-3, TKTEM-2
11:45
10:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Tentamen, SB-H1, SB-H8, SBMultisal, 0, 0, 0, SB2, SB2, SB3, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-12-16
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-12-17
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-12-18
Självstudier/ Self studies
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, 14, 14, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HA1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-12-19
Självstudier/ Self studies
Tentamensanmälan LP2
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, 14, 14, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-12-20
Självstudier/ Self studies
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-12-21
Självstudier/ Self studies
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-12-22
Självstudier/ Self studies
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-12-23
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-12-24
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2023-12-25
Juldagen /Holiday
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2023-12-26
Annandag Jul/ Holiday
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2023-12-27
Självstudier/ Self studies
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2023-12-28
Självstudier/ Self studies
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2023-12-29
Självstudier/ Self studies
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2023-12-30
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2023-12-31
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-01-01
Nyårsdagen/ New Year's day
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-01-02
Självstudier/ Self studies
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-01-03
Omtentamen LP1/ Re-exam SP1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-01-04
Omtentamen LP1/ Re-exam SP1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-01-05
Omtentamen LP1/ Re-exam SP1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-01-06
Trettondedag Jul/ Holiday
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-01-07
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-01-08
Tentamen LP2/ Exam SP2
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, 14, 14, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-01-09
Tentamen LP2/ Exam SP2
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, 14, 14, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-2, TKDAT-2, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-01-10
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-01-11
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-01-12
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-01-13
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-01-14
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-01-15
Tentaanmälan LP3 öppnar
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-01-16
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, SB3-L111, SB3, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
11:45
10:00
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, SB3-L111, SB3, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
15:00
13:15
MVE290, Fouriermetoder, Föreläsning, HC1, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-01-17
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-01-18
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-01-19
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Räkneövning, EB, EE, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, TKTEM-2, TKTFY-2, TKTFY-2.003
15:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-01-20
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-01-21
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-01-22
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Storgruppsövning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
15:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-01-23
MVE290, Fouriermetoder, Föreläsning, HC1, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-01-24
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, SB3-L111, SB3, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
15:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-01-25
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, EL43, 0, ED-blocket, TKTEM-2, Aafke van Aalst, Gunnar Wramsby
11:45
10:00
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, ML11, 0, Maskinteknik, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
15:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-01-26
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Räkneövning, MA, ML13, 0, 0, Maskinteknik, Maskinteknik, TKTEM-2, TKTFY-2, TKTFY-2.003
15:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-01-27
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-01-28
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-01-29
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
Kursvalsinformation, Årskursträff, HB4, 0, Hörsalslängan, TKTEM-2, Årskursträff med lunch och kursvalsinformation
13:00
12:00
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Storgruppsövning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
15:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-01-30
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Räkneövning, EA, MB, 0, 0, ED-blocket, Maskinteknik, TKKEF-2, TKTEM-2
15:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-01-31
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, SB3-L111, SB3, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
15:00
13:15
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Konsultationstid, HA1, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
16:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-02-01
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, SB-L200, 0, SB2, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
11:45
10:00
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, SB3-L111, SB3, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
15:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-02-02
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-02-03
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-02-04
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-02-05
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Storgruppsövning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
15:00
13:15
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Konsultationstid, HA1, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
16:00
15:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-02-06
CHARM
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-02-07
CHARM
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, SB-H1, 0, SB2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-02-08
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, FL51, 0, Fysik-Huset, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
11:45
10:00
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, SB3-L111, SB3, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
15:00
13:15
MVE290, Fouriermetoder, Räkneövning, EA, EB, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, TKKEF-2, TKTEM-2
17:00
15:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-02-09
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Räkneövning, MA, MB, ML11, 0, 0, 0, Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik, TKTEM-2, TKTFY-2, TKTFY-2.001, TKTFY-2.002, TKTFY-2.003
15:00
13:15
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens, Kursvärdering, TKITE-3, TKTEM-2, Kursvärdering
15:00
14:00
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-02-10
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-02-11
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-02-12
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Storgruppsövning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
15:00
13:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-02-13
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-02-14
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Konsultationstid, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
09:00
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-02-15
Personlig utveckling-Of course
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-02-16
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Räkneövning, MA, ML13, 0, 0, Maskinteknik, Maskinteknik, TKTEM-2, TKTFY-2, TKTFY-2.003
15:00
13:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-02-17
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-02-18
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-02-19
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Storgruppsövning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
15:00
13:15
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Konsultationstid, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
17:00
15:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-02-20
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-02-21
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, SB3-L111, SB3, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
15:00
13:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-02-22
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, EL43, 0, ED-blocket, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
11:45
10:00
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, EL42, 0, ED-blocket, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
15:00
13:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-02-23
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Räkneövning, EB, EE, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, TKTEM-2, TKTFY-2, TKTFY-2.003
15:00
13:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-02-24
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-02-25
Tentaanmälan LP3 stänger
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-02-26
Tentaanmälan LP4 öppnar
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HA1, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
15:00
13:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-02-27
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Storgruppsövning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, EL42, 0, ED-blocket, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
11:45
10:00
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Konsultationstid, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-02-28
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-02-29
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, SB3-L111, SB3, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
11:45
10:00
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, SB3-L111, SB3, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
15:00
13:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-03-01
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Räkneövning, EB, EE, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, TKTEM-2, TKTFY-2, TKTFY-2.003
15:00
13:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-03-02
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-03-03
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-03-04
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-03-05
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-03-06
MVE290, Fouriermetoder, Föreläsning, HC2, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2
11:45
10:00
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
15:00
13:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-03-07
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, EL43, 0, ED-blocket, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
11:45
10:00
TEK775, Grundläggande corporate finance, Föreläsning, EL41, 0, ED-blocket, TKTEM-2, Gunnar Wramsby
15:00
13:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-03-08
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-03-09
Tentamen LP3/Exam SP3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-03-10
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-03-11
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-03-12
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-03-13
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-03-14
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-03-15
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-03-16
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-03-17
Anmälan Omtenta stänger
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-03-18
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
09:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, KC, 0, Kemi-Huset, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
16:45
15:15
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2, Online
17:00
15:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-03-19
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
15:00
13:15
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-03-20
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
09:45
08:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
15:00
13:15
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, KB, 0, Kemi-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2, Online
15:00
13:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-03-21
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-03-22
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Datorövning, ED2480, ES61, 20, 17, ED-blocket, ED-blocket, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
11:45
10:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, EF, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
15:00
13:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-03-23
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-03-24
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-03-25
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
15:00
13:15
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, KC, 0, Kemi-Huset, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-2, Alexey Geynts
17:00
15:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-03-26
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-03-27
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
15:00
13:15
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Föreläsning, HA1, 0, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
17:00
15:15
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-03-28
Självstudier/Self-studies
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-03-29
Ledigt/Holiday
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-03-30
Självstudier/Self-studies
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-03-31
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-04-01
Ledigt/Holiday
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-04-02
Självstudier/Self-studies
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-04-03
Omtentamen LP2(Re-exam SP2
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-04-04
Omtentamen LP2(Re-exam SP2
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-04-05
Omtentamen LP2(Re-exam SP2
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-04-06
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-04-07
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-04-08
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Datorövning, ED2480, ES63, 20, 17, ED-blocket, ED-blocket, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, F-T7203, F-T7204, 20, 20, Fysik-Huset, Fysik-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, KC, 0, Kemi-Huset, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
16:45
15:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-04-09
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-04-10
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Föreläsning, SB-H1, 0, SB2, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, KB, 0, Kemi-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, F-T7203, F-T7204, 20, 20, Fysik-Huset, Fysik-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
17:00
15:15
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
17:00
15:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-04-11
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
11:45
10:00
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-04-12
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Datorövning, HB105, HB110, 22, 22, Hörsalslängan, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
11:45
10:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-04-13
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-04-14
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-04-15
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, F-T7203, F-T7204, 20, 20, Fysik-Huset, Fysik-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
15:00
13:15
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, KC, 0, Kemi-Huset, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
16:45
15:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-04-16
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-04-17
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
09:45
08:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, EF, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, F-T7203, F-T7204, 20, 20, Fysik-Huset, Fysik-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Labb D, ED3358, 14, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
17:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-04-18
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Laboration, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-04-19
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Datorövning, ED2480, ES63, 20, 17, ED-blocket, ED-blocket, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
11:45
10:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Laboration, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
17:00
13:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-04-20
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-04-21
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-04-22
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, F-T7203, F-T7204, 20, 20, Fysik-Huset, Fysik-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, KC, 0, Kemi-Huset, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
16:45
15:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-04-23
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-04-24
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
09:45
08:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, KB, 0, Kemi-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, EB, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
15:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB-M500, 0, SB2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-04-25
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, EA, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-04-26
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Datorövning, MT11, MT12, MT13, 18, 18, 24, Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
11:45
10:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
MVE030, MVE290, Fourieranalys, Fouriermetoder, Kursvärdering, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2, Kursvärdering
16:15
15:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-04-27
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-04-28
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-04-29
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB-M500, 0, SB2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, F-T7203, F-T7204, 20, 20, Fysik-Huset, Fysik-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, KC, 0, Kemi-Huset, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
16:45
15:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-04-30
Självstudier/Self-studies
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-05-01
Ledigt/Holiday
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-05-02
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, EA, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-05-03
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Datorövning, ED2480, ES63, 20, 17, ED-blocket, ED-blocket, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
11:45
10:00
TEK775, Grundläggande corporate finance, Kursvärdering, TKTEM-2, Kursvärdering
15:00
14:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-05-04
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-05-05
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-05-06
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, F-T7203, F-T7204, 20, 20, Fysik-Huset, Fysik-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
15:00
13:15
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, KC, 0, Kemi-Huset, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
16:45
15:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-05-07
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-05-08
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
09:45
08:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, KB, 0, Kemi-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, EB, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
15:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB-M500, 0, SB2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-05-09
Ledigt/Holiday
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-05-10
Självstudier/Self-studies
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-05-11
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-05-12
Tentamensanmälan LP4 stänger
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-05-13
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Slutpresentation, ED, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, F-T7203, F-T7204, 20, 20, Fysik-Huset, Fysik-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Slutpresentation, ED, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
15:00
13:15
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, KC, 0, Kemi-Huset, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
16:45
15:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-05-14
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Datorövning, ES62, ES63, 17, 17, ED-blocket, ED-blocket, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-05-15
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
09:45
08:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Demonstration, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
09:45
08:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Demonstration, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB-M500, 0, SB2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Demonstration, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
15:00
13:15
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Demonstration, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
17:00
15:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-05-16
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-05-17
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DAT565, DIT407GU, Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI, Datorövning, ED2480, ES63, 20, 17, ED-blocket, ED-blocket, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
11:45
10:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-05-18
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-05-19
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-05-20
Anmälan omtenta stänger
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, EE, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, F-T7203, F-T7204, 20, 20, Fysik-Huset, Fysik-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, KC, 0, Kemi-Huset, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
16:45
15:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-05-21
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-05-22
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
09:45
08:00
EEN071, Introduktion till medicinteknik, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, KB, 0, Kemi-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-05-23
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Euler, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, MVF21, 0, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-05-24
MMG631GU, MVE166, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, EE, 0, ED-blocket, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-05-25
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-05-26
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-05-27
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-05-28
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-05-29
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-05-30
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-05-31
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-06-01
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-06-02
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-06-03
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-06-04
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-06-05
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-06-06
Helgdag/ Holiday
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-06-07
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-06-08
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-06-09
Kurssignatur | Kursnamn |
DAT038 | Datastrukturer och algoritmer |
DAT525 | Datastrukturer och algoritmer |
DAT565 | Introduktion till data science och AI |
DIT407GU | Introduktion till data science och AI |
EEN071 | Introduktion till medicinteknik |
MMG511GU | Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering |
MMG631GU | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar |
MMG810GU | Optioner och matematik |
MSG400GU | Statistisk databehandling och simulering |
MVE025 | Komplex matematisk analys |
MVE030 | Fourieranalys |
MVE095 | Optioner och matematik |
MVE162 | Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering |
MVE165 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar |
Kurssignatur | Kursnamn |
MVE166 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar |
MVE290 | Fouriermetoder |
MVE295 | Komplex analys |
MVE302 | Sannolikhet och statistik |
MVE395 | Sannolikhet, statistik och risk |
MVE505 | Diskret matematik |
MVE550 | Stokastiska processer och Bayesiansk inferens |
SSY052 | Reglerteknik |
SSY310 | Reglerteknik |
TDA417 | Datastrukturer och algoritmer |
TEK775 | Grundläggande corporate finance |
TMA321 | Matematisk statistik |
TMS150 | Statistisk databehandling |