Starttid 08:00 - 18:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 22/5
Anmälan omtenta
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Redovisning, EL43, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 23/5
Kandidatarbete
17:00
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS11, 0, Kemi-Huset
11:45
10:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 24/5
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, ML11, 0, Maskinteknik
17:00
15:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 25/5
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, KS101, 0, Kemi-Huset
16:30
09:00
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 26/5
Kandidatarbete
11:45
08:00
SEEX16, Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap, Presentation, EB, EL43, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
13:00
09:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, KS101, 0, Kemi-Huset
16:30
09:00
SEEX16, Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap, Presentation, EA, EL41, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 27/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 28/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 29/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 30/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 31/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EG-2515, 0, ED-blocket, Handledning inför omtenta
17:00
16:15
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 1/6
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2/6
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 3/6
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 4/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 5/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 6/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 7/6
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 8/6
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 9/6
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 10/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 11/6
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 14/8
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 15/8
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 16/8
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 17/8
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 18/8
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 19/8
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 20/8
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 21/8
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 22/8
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 23/8
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 24/8
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 25/8
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 26/8
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 27/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 28/8
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, Axel Ringh
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, MVH12, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
11:45
10:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 29/8
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 30/8
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 31/8
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, SB-H2, 0, SB2, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, AWL-Studio, SB3, Pernilla Ekborg-Tanner
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 1/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, SB-H2, 0, SB2, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF26, MVF31, MVF33, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, SB-H3, SB-H5, 0, 0, SB2, SB2
11:45
10:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2/9
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 3/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 4/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, MVH12, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
11:45
10:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 5/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Rasmus Svensson
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, Axel Ringh
17:00
15:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 6/9
SSY051, Reglerteknik, Övning, EB, EC, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 7/9
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 8/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, SB-H2, 0, SB2, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF26, MVF31, MVF33, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Rasmus Svensson
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, SB-H3, SB-H5, 0, 0, SB2, SB2
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 9/9
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 10/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 11/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, Vasa A, 0, Vasa, Axel Ringh
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, MVH12, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
11:45
10:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 12/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
17:00
15:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB-L200, SB-L216, 0, 0, SB2, SB2
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, 0, SB2, Axel Ringh
17:00
15:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 13/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB3, 0, Hörsalslängan, Joakim Hagel
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, EB, EC, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, 0, Kemi-Huset
18:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 14/9
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, 0, 10, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 15/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF26, MVF31, MVF33, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HC4, 0, Hörsalslängan, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, SB-H3, SB-H5, 0, 0, SB2, SB2
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, 0, Kemi-Huset
18:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 16/9
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 17/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 18/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Anna Brandt
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, MVH12, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 19/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Rasmus Svensson
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
17:00
15:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, KE, 0, Kemi-Huset, Axel Ringh
17:00
15:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 20/9
SSY051, Reglerteknik, Övning, EB, EC, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Björn Lönn
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Björn Lönn
17:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 21/9
Omtentamensanmälan
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, 0, Kemi-Huset
18:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF26, 0, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh, office hours/Q&A sessions
15:00
14:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, 0, 10, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 22/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF26, MVF31, MVF33, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB3, 0, Hörsalslängan, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, SB-H3, SB-H5, 0, 0, SB2, SB2
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Björn Lönn
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, 0, Kemi-Huset
18:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 23/9
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 24/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 25/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, 0, SB2, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, MVH12, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
11:45
10:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 26/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
17:00
15:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 27/9
SSY051, Reglerteknik, Övning, EB, EC, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Anna Brandt
11:45
08:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 28/9
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, 0, Kemi-Huset
18:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF26, 0, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh, office hours/Q&A sessions
15:00
14:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, 0, 10, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 29/9
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF26, MVF31, MVF33, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, SB-H3, SB-H5, 0, 0, SB2, SB2
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Anna Brandt
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, 0, Kemi-Huset
18:00
13:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 30/9
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 1/10
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2/10
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, 0, SB2, Axel Ringh
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, MVH12, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Björn Lönn
17:00
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 3/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Joakim Hagel
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 4/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, EB, EC, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB2, 0, Hörsalslängan, Joakim Hagel
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 5/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Anna Brandt
11:45
08:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF26, 0, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh, office hours/Q&A sessions
15:00
14:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, 0, 10, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 6/10
Omtenta LP4/Re-exam SP4
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 7/10
Omtenta LP4/Re-exam SP4
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 8/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 9/10
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, 0, SB2, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Vide Ramsten
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, MVH12, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 10/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB2, 0, Hörsalslängan, Rasmus Svensson
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 11/10
SSY051, Reglerteknik, Övning, EB, EC, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Vide Ramsten
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 12/10
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF26, 0, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh, office hours/Q&A sessions
15:00
14:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, 0, 10, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 13/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF26, MVF31, MVF33, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Rasmus Svensson
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, SB-H3, SB-H5, 0, 0, SB2, SB2
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 14/10
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 15/10
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 16/10
SSY051, Reglerteknik, Redovisning, EG-3506, 0, ED-blocket
17:00
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, MVH12, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Anna Brandt
17:00
13:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 17/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Joakim Hagel
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L110, SB3-L113, SB3, SB3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 18/10
SSY051, Reglerteknik, Övning, EB, EC, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
11:45
08:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 19/10
SSY051, Reglerteknik, Redovisning, EG-3506, 0, ED-blocket
17:00
08:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF26, 0, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh, office hours/Q&A sessions
15:00
14:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, 0, 10, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 20/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF26, MVF31, MVF33, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Joakim Hagel
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, EL41, EL42, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Kursvärdering, Kursvärdering
15:00
14:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 21/10
Tentamen LP1/Exam SP1
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 22/10
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 23/10
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 24/10
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 25/10
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 26/10
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 27/10
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 28/10
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 29/10
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 30/10
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, EA, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 31/10
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, HA2, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Frågestund, HB4, 0, Hörsalslängan
09:45
08:30
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, HC3, 0, Hörsalslängan, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 20, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, EC, 0, ED-blocket
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, HC2, Pascal, 0, 0, Hörsalslängan, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, IDE-D2505-7, 14, 24, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/11
Halv dag/ Half day,
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 4/11
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 5/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 6/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, ED3582, 20, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, 0, SB2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 7/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, HA2, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 8/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Frågestund, Online
09:45
08:30
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 9/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, E-Studion, ED3358, ED3582, IDE-D2505-7, 24, 14, 24, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 10/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:30
MVE695, Partiella differentialekvationer, Laboration, ML11, 0, Maskinteknik
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3358, ED3582, 20, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 11/11
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 12/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, ED3582, 20, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, 0, SB2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, KA, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Frågestund, HB4, 0, Hörsalslängan
09:45
08:30
Arbetsmarknad, Lokal: Volvo-foajén, FARM
16:00
10:00
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, EF, 0, ED-blocket
11:45
10:00
Årskursträff, HB3, 0, Hörsalslängan, och Lunch
13:00
12:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, IDE-D2505-7, 14, 24, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:30
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, KA, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, MT10, MT12, MT14, 25, 18, 24, Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik
16:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 18/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 19/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, SB-M500, 0, SB2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Frågestund, SB-H1, 0, SB2
09:45
08:30
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, HA2, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, ES63, IDE-D2505-7, 14, 24, 17, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:30
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3582, SB-D023, SB-D040, SB-D309, 24, 25, 32, 32, ED-blocket, SB1, SB1, SB2
16:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 25/11
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 26/11
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, 20, 14, 14, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, 0, SB2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, EF, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 20, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30/11
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, ES63, 14, 24, 17, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 1/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:30
MVE695, Partiella differentialekvationer, Laboration, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, MT14, 14, 24, 24, ED-blocket, ED-blocket, Maskinteknik
16:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2/12
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 3/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 4/12
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, ED3582, 20, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, 0, SB2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 5/12
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, MT14, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, Maskinteknik
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, HA2, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 6/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 7/12
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, EC, 0, ED-blocket
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, E-Studion, ED3358, ED3582, 24, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 8/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:30
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, MT14, 14, 24, 24, ED-blocket, ED-blocket, Maskinteknik
16:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Kursvärdering, Kursvärdering
16:15
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 9/12
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 10/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 11/12
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, ED3582, 20, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, 0, SB2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Övning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 12/12
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, EE, 0, ED-blocket
15:00
13:15
MVE370, Matematik och samhälle, SB3-L112, SB3
20:00
14:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Övning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 13/12
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Övning, HB4, 0, Hörsalslängan
09:45
08:30
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 20, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 14/12
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 15/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:30
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, EF, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Tentamen, SB-H1, SB-H8, SBMultisal, 0, 0, 0, SB2, SB2, SB3
16:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 16/12
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 17/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 18/12
Självstudier/ Self studies
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, 14, 14, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HA1, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 19/12
Självstudier/ Self studies
Tentamensanmälan LP2
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, 14, 14, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 20/12
Självstudier/ Self studies
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 21/12
Självstudier/ Self studies
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 22/12
Självstudier/ Self studies
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 23/12
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 24/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 25/12
Juldagen /Holiday
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 26/12
Annandag Jul/ Holiday
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 27/12
Självstudier/ Self studies
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 28/12
Självstudier/ Self studies
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 29/12
Självstudier/ Self studies
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 30/12
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 31/12
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 1/1
Nyårsdagen/ New Year's day
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2/1
Självstudier/ Self studies
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 3/1
Omtentamen LP1/ Re-exam SP1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 4/1
Omtentamen LP1/ Re-exam SP1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 5/1
Omtentamen LP1/ Re-exam SP1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 6/1
Trettondedag Jul/ Holiday
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 7/1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 8/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, 14, 14, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 9/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, 14, 14, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 10/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 11/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 12/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 13/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 14/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 15/1
Tentaanmälan LP3 öppnar
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Datorövning, KB-D41, 18, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HA4, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 16/1
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, EA, MVH12, 0, 0, ED-blocket, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
11:45
10:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Föreläsning, KE, 0, Kemi-Huset, Jan Swenson, Lena Falk
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 17/1
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS11, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS11, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
15:00
13:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS11, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 18/1
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 19/1
Kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 20/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 21/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 22/1
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 23/1
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HA4, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 24/1
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
15:00
13:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 25/1
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
15:00
13:15
Kandidatarbete, HA1, 0, Hörsalslängan, Fackspråk föreläsning 1
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 26/1
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 27/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 28/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 29/1
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 30/1
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
Ges digitalt, Kandidatarbete, Zoom, Fackspråk föreläsning 1
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 31/1
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB1, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
15:00
13:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Datorövning, KB-D41, 18, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 1/2
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2/2
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 3/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 4/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 5/2
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
09:45
08:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Slutpresentation, EL43, 0, ED-blocket
11:45
08:30
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Slutpresentation, EL43, 0, ED-blocket
17:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 6/2
CHARM
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
15:00
13:15
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Räknestuga, FL61, FL62, FL63, 0, 0, 0, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset
17:00
15:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 7/2
CHARM
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 8/2
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 9/2
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, Repetition, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS1, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, EL41, ES52, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
17:00
15:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 10/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 11/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 12/2
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
09:45
08:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Slutpresentation, SB3-L113, SB3
10:45
09:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Datorövning, KB-D41, 18, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 13/2
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB1, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 14/2
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket
15:00
13:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
15:00
13:15
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Datorövning, KB-D41, 18, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
17:00
15:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 15/2
Personlig utveckling-Of course
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan, Tutorial session
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 16/2
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 17/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 18/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 19/2
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HA4, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 20/2
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
15:00
13:15
MVE370, Matematik och samhälle, Samuel Bengmark, Lokal: MVL23
20:00
14:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 21/2
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
15:00
13:15
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
17:00
15:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 22/2
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 23/2
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 24/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 25/2
Tentaanmälan LP3 stänger
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 26/2
Tentaanmälan LP4 öppnar
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 27/2
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB1, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
Kandidatarbete, HA1, 0, Hörsalslängan, Fackspråk föreläsning 2
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 28/2
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
15:00
13:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Datorövning, HB105, 22, Hörsalslängan, TKIEK-3.002 IP
15:00
13:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Datorövning, HB105, 22, Hörsalslängan, TKIEK-3.002 IP
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 29/2
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
15:00
13:15
Kandidatarbete, HA1, 0, Hörsalslängan, Fackspråk föreläsning 2
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 1/3
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2/3
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 3/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 4/3
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Slutpresentation, EL43, 0, ED-blocket
17:00
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online
17:00
15:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 5/3
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online
17:00
15:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 6/3
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
15:00
13:15
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Räknestuga, FL72, FL73, 0, 0, Fysik-Huset, Fysik-Huset
17:00
15:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 7/3
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, Repetition, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
15:00
13:15
Kandidatarbete, HA1, 0, Hörsalslängan, Fackspråk föreläsning 3
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online
17:00
15:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 8/3
Kandidatarbete
11:45
08:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Slutpresentation, ES53, 0, ED-blocket
11:45
09:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Repetition, Övning, HB1, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
15:00
13:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, Kursvärdering
16:00
15:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 9/3
Tentamen LP3/Exam SP3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 10/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 11/3
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 12/3
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 13/3
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 14/3
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 15/3
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 16/3
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 17/3
Anmälan Omtenta stänger
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 18/3
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL42, 0, ED-blocket
16:00
13:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 19/3
Kandidatarbete
17:00
08:00
Kandidatarbete, HA1, 0, Hörsalslängan, Fackspråk föreläsning 3
15:00
13:15
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 20/3
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL43, 0, ED-blocket
15:00
13:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 21/3
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 22/3
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, FL51, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, seminarium, FL51, 0, Fysik-Huset
17:00
15:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 23/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 24/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 25/3
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL41, 0, ED-blocket
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL41, 0, ED-blocket
17:00
15:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 26/3
Kandidatarbete
17:00
08:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 27/3
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3
17:00
15:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 28/3
Självstudier/Self-studies
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 29/3
Ledigt/Holiday
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 30/3
Självstudier/Self-studies
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 31/3
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 1/4
Ledigt/Holiday
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2/4
Självstudier/Self-studies
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 3/4
Omtentamen LP2(Re-exam SP2
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 4/4
Omtentamen LP2(Re-exam SP2
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 5/4
Omtentamen LP2(Re-exam SP2
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 6/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 7/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 8/4
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Handledning, ES51, ES52, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
11:45
08:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 9/4
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 10/4
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL42, 0, ED-blocket
09:45
08:00
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3
15:00
13:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 11/4
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Handledning, EL41, EL42, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
11:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 12/4
Kandidatarbete
11:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL42, 0, ED-blocket
15:00
13:15
EEF031, Elektromagnetisk fältteori, Kursvärdering, Kursvärdering
16:00
15:00
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 13/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 14/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 15/4
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL42, 0, ED-blocket
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL42, 0, ED-blocket
17:00
15:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 16/4
Kandidatarbete
17:00
08:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 17/4
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL43, 0, ED-blocket
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL43, 0, ED-blocket
15:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3
17:00
15:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 18/4
Kandidatarbete
17:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Inlämningsuppgift HU, kl 23:59 DEADLINE 1
17:30
17:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 19/4
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Handledning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
13:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 20/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 21/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 22/4
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL42, 0, ED-blocket
15:00
13:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 23/4
Kandidatarbete
17:00
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Lämna in Energilabbar, DEADLINE 13:00
13:15
13:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 24/4
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Redovisning, ES51, ES52, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB-M500, 0, SB2
17:00
15:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 25/4
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, FL51, 0, Fysik-Huset
11:45
10:00
Kandidatarbete, HA1, 0, Hörsalslängan, Fackspråk föreläsning 4
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 26/4
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, seminarium, ML11, 0, Maskinteknik
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, ML11, 0, Maskinteknik
17:00
15:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 27/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 28/4
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 29/4
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB-M500, 0, SB2
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Handledning, ES51, ES52, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 30/4
Självstudier/Self-studies
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/5
Ledigt/Holiday
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/5
Kandidatarbete, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, Fackspråk föreläsning 5
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/5
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
SSY305, Kommunikationssystem, Kursvärdering, Kursvärdering
15:00
14:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, FL71, 0, Fysik-Huset
17:00
15:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 4/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 5/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 6/5
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Handledning, EL42, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
13:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 7/5
Kandidatarbete
17:00
08:00
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, Samuel Bengmark, Grupprum:MVL23
19:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik
17:00
15:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 8/5
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB-M500, 0, SB2
17:00
15:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 9/5
Ledigt/Holiday
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 10/5
Självstudier/Self-studies
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 11/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 12/5
Tentamensanmälan LP4 stänger
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13/5
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Workshop, ML11, 0, Maskinteknik
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Workshop, ML11, 0, Maskinteknik
17:00
15:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Inlämningsuppgift HU, kl 23:59 DEADLINE 2
17:30
17:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14/5
Kandidatarbete
17:00
08:00
Kandidatarbete, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, Fackspråk föreläsning 5
15:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3
17:00
15:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15/5
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB-M500, 0, SB2
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Handledning, ES51, ES52, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16/5
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17/5
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, deadline
17:30
17:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 18/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 19/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20/5
Anmälan omtenta stänger
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Redovisning, EL43, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21/5
Kandidatarbete
17:00
08:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3
17:00
15:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22/5
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3
17:00
15:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23/5
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, KS101, 0, Kemi-Huset
16:30
09:00
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24/5
Kandidatarbete
11:45
08:00
SEEX16, Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap, Presentation, EA, EB, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
08:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, KS101, 0, Kemi-Huset
16:30
09:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 25/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 26/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 31/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 1/6
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 3/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 4/6
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 5/6
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 6/6
Helgdag/ Holiday
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 7/6
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 8/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 9/6
Kurssignatur | Kursnamn |
DAT038 | Datastrukturer och algoritmer |
DAT326 | Matematikens domänspecifika språk |
DAT525 | Datastrukturer och algoritmer |
DIT622GU | Databases |
DIT982GU | Domain Specific Languages of Mathematics |
DIT983GU | Matematikens domänspecifika språk |
EEF031 | Elektromagnetisk fältteori |
EEN190 | Vektorfält och elektromagnetisk fältteori |
FTF141 | Termodynamik och statistisk mekanik |
FYP300GU | Statistisk fysik |
IMS090 | Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära |
KBB032 | Biokemi och molekylärbiologi |
MMG500GU | Algebraiska strukturer |
MMG621GU | Ickelinjär optimering |
MMG810GU | Optioner och matematik |
Kurssignatur | Kursnamn |
MVE095 | Optioner och matematik |
MVE150 | Algebra |
MVE347 | Miljö och matematisk modellering |
MVE370 | Matematik och samhälle |
MVE695 | Partiella differentialekvationer |
SEEX16 | Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap |
SSY051 | Reglerteknik |
SSY052 | Reglerteknik |
SSY305 | Kommunikationssystem |
SSY310 | Reglerteknik |
TDA357 | Databaser |
TDA417 | Datastrukturer och algoritmer |
TIFX11 | Kandidatarbete vid Fysik |
TMA947 | Olinjär optimering |