v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 22 Maj
Anmälan omtenta
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Redovisning, EL43, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 23 Maj
Kandidatarbete
17:00
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS11, 0, Kemi-Huset
11:45
10:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 24 Maj
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, ML11, 0, Maskinteknik
17:00
15:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 25 Maj
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, KS101, 0, Kemi-Huset
16:30
09:00
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 26 Maj
Kandidatarbete
11:45
08:00
SEEX16, Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap, Presentation, EB, EL43, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
13:00
09:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, KS101, 0, Kemi-Huset
16:30
09:00
SEEX16, Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap, Presentation, EA, EL41, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 27 Maj
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 28 Maj
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 29 Maj
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 30 Maj
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 31 Maj
Tentamen LP4/ Exam SP4
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EG-2515, 0, ED-blocket, Handledning inför omtenta
17:00
16:15
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 1 Juni
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 2 Juni
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 3 Juni
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 4 Juni
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 5 Juni
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 6 Juni
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 7 Juni
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 8 Juni
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 9 Juni
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 10 Juni
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 11 Juni
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 14 Aug.
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 15 Aug.
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 16 Aug.
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 17 Aug.
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 18 Aug.
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 19 Aug.
Omtentamen/Re-exam
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 20 Aug.
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 21 Aug.
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 22 Aug.
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 23 Aug.
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 24 Aug.
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 25 Aug.
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 26 Aug.
Omtentamen/Re-exam
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 27 Aug.
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 28 Aug.
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, Axel Ringh
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, MVH12, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
11:45
10:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 29 Aug.
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 30 Aug.
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 31 Aug.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, SB-H2, 0, SB2, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, AWL-Studio, SB3, Pernilla Ekborg-Tanner
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 1 Sep.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, SB-H2, 0, SB2, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF26, MVF31, MVF33, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, SB-H3, SB-H5, 0, 0, SB2, SB2
11:45
10:00
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2 Sep.
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 3 Sep.
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 4 Sep.
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, MVH12, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
11:45
10:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 5 Sep.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Rasmus Svensson
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, Axel Ringh
17:00
15:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 6 Sep.
SSY051, Reglerteknik, Övning, EB, EC, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 7 Sep.
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 8 Sep.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, SB-H2, 0, SB2, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF26, MVF31, MVF33, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Rasmus Svensson
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, SB-H3, SB-H5, 0, 0, SB2, SB2
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 9 Sep.
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 10 Sep.
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 11 Sep.
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, Vasa A, 0, Vasa, Axel Ringh
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, MVH12, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
11:45
10:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 12 Sep.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
17:00
15:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB-L200, SB-L216, 0, 0, SB2, SB2
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, 0, SB2, Axel Ringh
17:00
15:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 13 Sep.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB3, 0, Hörsalslängan, Joakim Hagel
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, EB, EC, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, 0, Kemi-Huset
18:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 14 Sep.
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, 0, 10, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 15 Sep.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF26, MVF31, MVF33, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HC4, 0, Hörsalslängan, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, SB-H3, SB-H5, 0, 0, SB2, SB2
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, 0, Kemi-Huset
18:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 16 Sep.
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 17 Sep.
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 18 Sep.
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Anna Brandt
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, MVH12, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 19 Sep.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Rasmus Svensson
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
17:00
15:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, KE, 0, Kemi-Huset, Axel Ringh
17:00
15:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 20 Sep.
SSY051, Reglerteknik, Övning, EB, EC, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Björn Lönn
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Björn Lönn
17:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 21 Sep.
Omtentamensanmälan
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, 0, Kemi-Huset
18:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF26, 0, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh, office hours/Q&A sessions
15:00
14:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, 0, 10, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 22 Sep.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF26, MVF31, MVF33, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB3, 0, Hörsalslängan, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, SB-H3, SB-H5, 0, 0, SB2, SB2
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Björn Lönn
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, 0, Kemi-Huset
18:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 23 Sep.
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 24 Sep.
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 25 Sep.
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, 0, SB2, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, MVH12, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
11:45
10:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 26 Sep.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
17:00
15:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 27 Sep.
SSY051, Reglerteknik, Övning, EB, EC, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Anna Brandt
11:45
08:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 28 Sep.
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, 0, Kemi-Huset
18:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF26, 0, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh, office hours/Q&A sessions
15:00
14:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, 0, 10, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 29 Sep.
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF26, MVF31, MVF33, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, SB-H3, SB-H5, 0, 0, SB2, SB2
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Anna Brandt
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, 0, Kemi-Huset
18:00
13:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 30 Sep.
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 1 Okt.
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 2 Okt.
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, 0, SB2, Axel Ringh
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, MVH12, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Björn Lönn
17:00
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 3 Okt.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Joakim Hagel
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 4 Okt.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, EB, EC, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB2, 0, Hörsalslängan, Joakim Hagel
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 5 Okt.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Anna Brandt
11:45
08:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF26, 0, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh, office hours/Q&A sessions
15:00
14:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, 0, 10, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 6 Okt.
Omtenta LP4/Re-exam SP4
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 7 Okt.
Omtenta LP4/Re-exam SP4
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 8 Okt.
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 9 Okt.
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, 0, SB2, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Vide Ramsten
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, MVH12, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 10 Okt.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB2, 0, Hörsalslängan, Rasmus Svensson
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 11 Okt.
SSY051, Reglerteknik, Övning, EB, EC, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Vide Ramsten
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 12 Okt.
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF26, 0, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh, office hours/Q&A sessions
15:00
14:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, 0, 10, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 13 Okt.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF26, MVF31, MVF33, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Rasmus Svensson
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, SB-H3, SB-H5, 0, 0, SB2, SB2
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 14 Okt.
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 15 Okt.
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 16 Okt.
SSY051, Reglerteknik, Redovisning, EG-3506, 0, ED-blocket
17:00
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, MVH12, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Anna Brandt
17:00
13:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 17 Okt.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Joakim Hagel
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L110, SB3-L113, SB3, SB3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 18 Okt.
SSY051, Reglerteknik, Övning, EB, EC, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Termodynamik, F7101, 0, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
11:45
08:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 19 Okt.
SSY051, Reglerteknik, Redovisning, EG-3506, 0, ED-blocket
17:00
08:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF26, 0, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh, office hours/Q&A sessions
15:00
14:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, 0, 10, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 20 Okt.
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF26, MVF31, MVF33, 0, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, 0, Hörsalslängan, Joakim Hagel
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, EL41, EL42, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Kursvärdering, Kursvärdering
15:00
14:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 21 Okt.
Tentamen LP1/Exam SP1
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 22 Okt.
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 23 Okt.
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 24 Okt.
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 25 Okt.
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 26 Okt.
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 27 Okt.
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 28 Okt.
Tentamen LP1/Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 29 Okt.
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 30 Okt.
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, EA, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 31 Okt.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, HA2, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 1 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Frågestund, HB4, 0, Hörsalslängan
09:45
08:30
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, HC3, 0, Hörsalslängan, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 20, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, EC, 0, ED-blocket
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, HC2, Pascal, 0, 0, Hörsalslängan, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, IDE-D2505-7, 14, 24, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 3 Nov.
Halv dag/ Half day,
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 4 Nov.
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 5 Nov.
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 6 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, ED3582, 20, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, 0, SB2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 7 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, HA2, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 8 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Frågestund, Online
09:45
08:30
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 9 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, E-Studion, ED3358, ED3582, IDE-D2505-7, 24, 14, 24, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 10 Nov.
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:30
MVE695, Partiella differentialekvationer, Laboration, ML11, 0, Maskinteknik
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3358, ED3582, 20, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 11 Nov.
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 12 Nov.
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 13 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, ED3582, 20, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, 0, SB2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 14 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, KA, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 15 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Frågestund, HB4, 0, Hörsalslängan
09:45
08:30
Arbetsmarknad, Lokal: Volvo-foajén, FARM
16:00
10:00
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 16 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, EF, 0, ED-blocket
11:45
10:00
Årskursträff, HB3, 0, Hörsalslängan, och Lunch
13:00
12:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, IDE-D2505-7, 14, 24, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 17 Nov.
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:30
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, KA, 0, Kemi-Huset
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, MT10, MT12, MT14, 25, 18, 24, Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik
16:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 18 Nov.
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 19 Nov.
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 20 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 21 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, SB-M500, 0, SB2
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 22 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Frågestund, SB-H1, 0, SB2
09:45
08:30
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 23 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, HA2, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, ES63, IDE-D2505-7, 14, 24, 17, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 24 Nov.
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:30
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3582, SB-D023, SB-D040, SB-D309, 24, 25, 32, 32, ED-blocket, SB1, SB1, SB2
16:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 25 Nov.
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 26 Nov.
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 27 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, 20, 14, 14, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, 0, SB2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 28 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, EF, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 29 Nov.
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 20, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 30 Nov.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, ES63, 14, 24, 17, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 1 Dec.
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:30
MVE695, Partiella differentialekvationer, Laboration, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, MT14, 14, 24, 24, ED-blocket, ED-blocket, Maskinteknik
16:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2 Dec.
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 3 Dec.
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 4 Dec.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, ED3582, 20, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, 0, SB2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 5 Dec.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, MT14, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, Maskinteknik
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, HA2, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 6 Dec.
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 7 Dec.
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, EC, 0, ED-blocket
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, E-Studion, ED3358, ED3582, 24, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 8 Dec.
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:30
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3358, ED3582, MT14, 14, 24, 24, ED-blocket, ED-blocket, Maskinteknik
16:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Kursvärdering, Kursvärdering
16:15
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 9 Dec.
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 10 Dec.
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 11 Dec.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, ED3582, 20, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, 0, SB2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Övning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 12 Dec.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, EE, 0, ED-blocket
15:00
13:15
MVE370, Matematik och samhälle, SB3-L112, SB3
20:00
14:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Övning, HB4, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 13 Dec.
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Övning, HB4, 0, Hörsalslängan
09:45
08:30
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED2480, ED3354, ED3358, IDE-D2505-7, 20, 14, 14, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 14 Dec.
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, ED3582, 14, 14, 24, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 15 Dec.
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, 0, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:30
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, EF, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Tentamen, SB-H1, SB-H8, SBMultisal, 0, 0, 0, SB2, SB2, SB3
16:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 16 Dec.
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 17 Dec.
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 18 Dec.
Självstudier/ Self studies
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, 14, 14, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Föreläsning, HA1, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 19 Dec.
Självstudier/ Self studies
Tentamensanmälan LP2
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, 14, 14, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 20 Dec.
Självstudier/ Self studies
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 21 Dec.
Självstudier/ Self studies
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 22 Dec.
Självstudier/ Self studies
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 23 Dec.
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 24 Dec.
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 25 Dec.
Juldagen /Holiday
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 26 Dec.
Annandag Jul/ Holiday
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 27 Dec.
Självstudier/ Self studies
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 28 Dec.
Självstudier/ Self studies
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 29 Dec.
Självstudier/ Self studies
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 30 Dec.
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 31 Dec.
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 1 Jan.
Nyårsdagen/ New Year's day
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 2 Jan.
Självstudier/ Self studies
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 3 Jan.
Omtentamen LP1/ Re-exam SP1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 4 Jan.
Omtentamen LP1/ Re-exam SP1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 5 Jan.
Omtentamen LP1/ Re-exam SP1
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 6 Jan.
Trettondedag Jul/ Holiday
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 7 Jan.
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 8 Jan.
Tentamen LP2/ Exam SP2
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, 14, 14, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 9 Jan.
Tentamen LP2/ Exam SP2
DAT038, DAT525, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Handledning, ED3354, ED3358, 14, 14, ED-blocket, ED-blocket
11:45
09:00
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 10 Jan.
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 11 Jan.
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 12 Jan.
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 13 Jan.
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 14 Jan.
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 15 Jan.
Tentaanmälan LP3 öppnar
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Datorövning, KB-D41, 18, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HA4, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 16 Jan.
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, EA, MVH12, 0, 0, ED-blocket, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
11:45
10:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Föreläsning, KE, 0, Kemi-Huset, Jan Swenson, Lena Falk
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 17 Jan.
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS11, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS11, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
15:00
13:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS11, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 18 Jan.
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 19 Jan.
Kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 20 Jan.
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 21 Jan.
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 22 Jan.
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 23 Jan.
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HA4, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 24 Jan.
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
15:00
13:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
17:00
15:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 25 Jan.
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
15:00
13:15
Kandidatarbete, HA1, 0, Hörsalslängan, Fackspråk föreläsning 1
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 26 Jan.
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 27 Jan.
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 28 Jan.
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 29 Jan.
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 30 Jan.
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
Ges digitalt, Kandidatarbete, Zoom, Fackspråk föreläsning 1
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 31 Jan.
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB1, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
15:00
13:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Datorövning, KB-D41, 18, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 1 Feb.
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HC4, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 2 Feb.
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 3 Feb.
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 4 Feb.
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 5 Feb.
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
09:45
08:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Slutpresentation, EL43, 0, ED-blocket
11:45
08:30
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Slutpresentation, EL43, 0, ED-blocket
17:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 6 Feb.
CHARM
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
15:00
13:15
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Räknestuga, FL61, FL62, FL63, 0, 0, 0, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset
17:00
15:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 7 Feb.
CHARM
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
09:45
08:00
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 8 Feb.
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 9 Feb.
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, Repetition, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS1, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, EL41, ES52, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
17:00
15:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 10 Feb.
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 11 Feb.
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 12 Feb.
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
09:45
08:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Slutpresentation, SB3-L113, SB3
10:45
09:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Datorövning, KB-D41, 18, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 13 Feb.
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB1, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 14 Feb.
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket
15:00
13:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
15:00
13:15
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Datorövning, KB-D41, 18, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
17:00
15:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 15 Feb.
Personlig utveckling-Of course
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan, Tutorial session
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 16 Feb.
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 17 Feb.
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 18 Feb.
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 19 Feb.
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HA4, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 20 Feb.
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
15:00
13:15
MVE370, Matematik och samhälle, Samuel Bengmark, Lokal: MVL23
20:00
14:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 21 Feb.
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
15:00
13:15
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
17:00
15:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 22 Feb.
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 23 Feb.
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 24 Feb.
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 25 Feb.
Tentaanmälan LP3 stänger
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 26 Feb.
Tentaanmälan LP4 öppnar
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 27 Feb.
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB4, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB1, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
Kandidatarbete, HA1, 0, Hörsalslängan, Fackspråk föreläsning 2
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Övning, HB2, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 28 Feb.
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, HB2, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
15:00
13:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Datorövning, HB105, 22, Hörsalslängan, TKIEK-3.002 IP
15:00
13:15
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Datorövning, HB105, 22, Hörsalslängan, TKIEK-3.002 IP
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 29 Feb.
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
15:00
13:15
Kandidatarbete, HA1, 0, Hörsalslängan, Fackspråk föreläsning 2
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 1 Mars
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
16:00
13:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2 Mars
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 3 Mars
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 4 Mars
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Slutpresentation, EL43, 0, ED-blocket
17:00
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Föreläsning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Övning, HB3, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online
17:00
15:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Laboration, EG-2514, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, 0, 0, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 5 Mars
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Per Salberger
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, EC, 0, ED-blocket
15:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online
17:00
15:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
15:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 6 Mars
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Övning, KS2, 0, Kemi-Huset, TKIEK-3.002 IP
15:00
13:15
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Räknestuga, FL72, FL73, 0, 0, Fysik-Huset, Fysik-Huset
17:00
15:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 7 Mars
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Föreläsning, Repetition, HB3, 0, Hörsalslängan, Andreas Fhager
09:45
08:00
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVH12, 0, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
15:00
13:15
Kandidatarbete, HA1, 0, Hörsalslängan, Fackspråk föreläsning 3
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Föreläsning, ED, 0, ED-blocket
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
DIT622GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online
17:00
15:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 8 Mars
Kandidatarbete
11:45
08:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Slutpresentation, ES53, 0, ED-blocket
11:45
09:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Lektion, MVF32, MVH12, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Douglas Molin, Per Salberger
11:45
10:00
EEF031, EEN190, Elektromagnetisk fältteori, Vektorfält och elektromagnetisk fältteori, Repetition, Övning, HB1, 0, Hörsalslängan
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, Övning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
15:00
13:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, Kursvärdering
16:00
15:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 9 Mars
Tentamen LP3/Exam SP3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 10 Mars
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 11 Mars
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 12 Mars
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 13 Mars
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 14 Mars
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 15 Mars
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 16 Mars
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 17 Mars
Anmälan Omtenta stänger
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 18 Mars
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
09:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL42, 0, ED-blocket
16:00
13:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 19 Mars
Kandidatarbete
17:00
08:00
Kandidatarbete, HA1, 0, Hörsalslängan, Fackspråk föreläsning 3
15:00
13:15
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 20 Mars
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL43, 0, ED-blocket
15:00
13:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 21 Mars
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 22 Mars
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, FL51, 0, Fysik-Huset
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, seminarium, FL51, 0, Fysik-Huset
17:00
15:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 23 Mars
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 24 Mars
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 25 Mars
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL41, 0, ED-blocket
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL41, 0, ED-blocket
17:00
15:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 26 Mars
Kandidatarbete
17:00
08:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 27 Mars
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3
17:00
15:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 28 Mars
Självstudier/Self-studies
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 29 Mars
Ledigt/Holiday
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 30 Mars
Självstudier/Self-studies
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 31 Mars
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 1 Apr.
Ledigt/Holiday
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 2 Apr.
Självstudier/Self-studies
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 3 Apr.
Omtentamen LP2(Re-exam SP2
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 4 Apr.
Omtentamen LP2(Re-exam SP2
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 5 Apr.
Omtentamen LP2(Re-exam SP2
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 6 Apr.
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 7 Apr.
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 8 Apr.
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Handledning, ES51, ES52, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
11:45
08:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 9 Apr.
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik
09:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
08:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
17:00
15:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 10 Apr.
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL42, 0, ED-blocket
09:45
08:00
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3
15:00
13:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 11 Apr.
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Handledning, EL41, EL42, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
11:45
08:00
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 12 Apr.
Kandidatarbete
11:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL42, 0, ED-blocket
15:00
13:15
EEF031, Elektromagnetisk fältteori, Kursvärdering, Kursvärdering
16:00
15:00
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 13 Apr.
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 14 Apr.
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 15 Apr.
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL42, 0, ED-blocket
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL42, 0, ED-blocket
17:00
15:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 16 Apr.
Kandidatarbete
17:00
08:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 17 Apr.
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL43, 0, ED-blocket
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL43, 0, ED-blocket
15:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3
17:00
15:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 18 Apr.
Kandidatarbete
17:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Inlämningsuppgift HU, kl 23:59 DEADLINE 1
17:30
17:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 19 Apr.
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Handledning, ES52, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
13:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 20 Apr.
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 21 Apr.
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 22 Apr.
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, EL42, 0, ED-blocket
15:00
13:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 23 Apr.
Kandidatarbete
17:00
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Lämna in Energilabbar, DEADLINE 13:00
13:15
13:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, MVH12, Pascal, 0, 0, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 24 Apr.
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Redovisning, ES51, ES52, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB-M500, 0, SB2
17:00
15:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 25 Apr.
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, FL51, 0, Fysik-Huset
11:45
10:00
Kandidatarbete, HA1, 0, Hörsalslängan, Fackspråk föreläsning 4
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 26 Apr.
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, seminarium, ML11, 0, Maskinteknik
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, ML11, 0, Maskinteknik
17:00
15:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 27 Apr.
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 28 Apr.
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 29 Apr.
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB-M500, 0, SB2
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Handledning, ES51, ES52, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 30 Apr.
Självstudier/Self-studies
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 1 Maj
Ledigt/Holiday
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2 Maj
Kandidatarbete, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, Fackspråk föreläsning 5
15:00
13:15
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 3 Maj
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
SSY305, Kommunikationssystem, Kursvärdering, Kursvärdering
15:00
14:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, FL71, 0, Fysik-Huset
17:00
15:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 4 Maj
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 5 Maj
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 6 Maj
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Handledning, EL42, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
13:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 7 Maj
Kandidatarbete
17:00
08:00
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, Samuel Bengmark, Grupprum:MVL23
19:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, 0, Maskinteknik
17:00
15:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 8 Maj
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB1, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB-M500, 0, SB2
17:00
15:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 9 Maj
Ledigt/Holiday
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 10 Maj
Självstudier/Self-studies
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 11 Maj
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 12 Maj
Tentamensanmälan LP4 stänger
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 13 Maj
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Workshop, ML11, 0, Maskinteknik
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Workshop, ML11, 0, Maskinteknik
17:00
15:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Inlämningsuppgift HU, kl 23:59 DEADLINE 2
17:30
17:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 14 Maj
Kandidatarbete
17:00
08:00
Kandidatarbete, GD-Salen, 0, Fysik-Huset, Fackspråk föreläsning 5
15:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3
17:00
15:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 15 Maj
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB-M500, 0, SB2
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Handledning, ES51, ES52, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 16 Maj
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 17 Maj
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3
09:45
08:00
Kandidatarbete
11:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, deadline
17:30
17:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 18 Maj
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 19 Maj
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 20 Maj
Anmälan omtenta stänger
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, 0, Hörsalslängan
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Redovisning, EL43, ES53, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 21 Maj
Kandidatarbete
17:00
08:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3
17:00
15:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 22 Maj
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3
17:00
15:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 23 Maj
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, KS101, 0, Kemi-Huset
16:30
09:00
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 24 Maj
Kandidatarbete
11:45
08:00
SEEX16, Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap, Presentation, EA, EB, 0, 0, ED-blocket, ED-blocket
17:00
08:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, KS101, 0, Kemi-Huset
16:30
09:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 25 Maj
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 26 Maj
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 27 Maj
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 28 Maj
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 29 Maj
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 30 Maj
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 31 Maj
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 1 Juni
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 2 Juni
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 3 Juni
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 4 Juni
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 5 Juni
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 6 Juni
Helgdag/ Holiday
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 7 Juni
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 8 Juni
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 9 Juni
Kurssignatur | Kursnamn |
DAT038 | Datastrukturer och algoritmer |
DAT326 | Matematikens domänspecifika språk |
DAT525 | Datastrukturer och algoritmer |
DIT622GU | Databases |
DIT982GU | Domain Specific Languages of Mathematics |
DIT983GU | Matematikens domänspecifika språk |
EEF031 | Elektromagnetisk fältteori |
EEN190 | Vektorfält och elektromagnetisk fältteori |
FTF141 | Termodynamik och statistisk mekanik |
FYP300GU | Statistisk fysik |
IMS090 | Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära |
KBB032 | Biokemi och molekylärbiologi |
MMG500GU | Algebraiska strukturer |
MMG621GU | Ickelinjär optimering |
MMG810GU | Optioner och matematik |
Kurssignatur | Kursnamn |
MVE095 | Optioner och matematik |
MVE150 | Algebra |
MVE347 | Miljö och matematisk modellering |
MVE370 | Matematik och samhälle |
MVE695 | Partiella differentialekvationer |
SEEX16 | Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap |
SSY051 | Reglerteknik |
SSY052 | Reglerteknik |
SSY305 | Kommunikationssystem |
SSY310 | Reglerteknik |
TDA357 | Databaser |
TDA417 | Datastrukturer och algoritmer |
TIFX11 | Kandidatarbete vid Fysik |
TMA947 | Olinjär optimering |