Tid |
Kurskod |
Aktivitet |
Rum |
Hus |
Klass |
Personal |
Egen text |
||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 21 | Måndag 24 Maj v 21 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | TME061 | Föreläsning | MA | Maskinteknik | TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3 | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TME061 | Räknestuga | MA | Maskinteknik | TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3 | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Anm. omtenta LP3 stänger 23:59 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | ERE091, SSY310 | Laboration | ES61 | ED-blocket | TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2 | Lab assessment | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MMG631GU, MVE165 | Datorlaboration | MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | ERE091, SSY310 | Laboration | ES61 | ED-blocket | TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2 | Lab assessment | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | MMG511GU, MVE162 | Föreläsning-lektion | MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-2 | Alexey Geynts | |||||||||||||||||||||||||
Tisdag 25 Maj | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | SSY310 | Övning | MA | Maskinteknik | TKKEF-2, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | MMG631GU, MVE165 | Föreläsning | MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||||
Onsdag 26 Maj | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | MMG511GU, MVE162 | Föreläsning-lektion | MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-2 | Alexey Geynts | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | SSY310 | Projektarbete | KB-D21, KB-D22 | Kemi-Huset, Kemi-Huset | TKKEF-2, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | SSY310 | Övning | MA | Maskinteknik | TKKEF-2, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | TME061 | Föreläsning | ML13 | Maskinteknik | TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3 | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag 27 Maj | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | MMG511GU, MVE162 | Föreläsning-lektion | MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-2 | Alexey Geynts | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | MMG631GU, MVE165 | Lektion | MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | Grupp 2 | ||||||||||||||||||||||||
Fredag 28 Maj | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | MMG631GU, MVE165 | Föreläsning | MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||||
Lördag 29 Maj | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP4/Exam SP4 |
Kurssignatur | Kursnamn |
ERE091 | Reglerteknik |
MMG511GU | Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering |
MMG631GU | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar |
MVE162 | Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering |
Kurssignatur | Kursnamn |
MVE165 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar |
SSY310 | Reglerteknik |
TME061 | Hållfasthetslära och maskinelement |