v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 22/4
Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
Datorlaboration, F-T7203, F-T7204, Fysik-Huset, Fysik-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
Föreläsning, SB-H4, SB2, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
15:00
13:15
Föreläsning-lektion, KC, Kemi-Huset, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
16:45
15:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 23/4
Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
Föreläsning, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
Övning, ML13, Maskinteknik, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 24/4
Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
Föreläsning-lektion, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
Lektion, MVF21, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
09:45
08:00
Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
Föreläsning, ED, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
Datorlaboration, MVF22, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
Föreläsning, EB, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
15:00
13:15
Räknestuga, SB-M500, SB2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 25/4
Föreläsning-lektion, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
Lektion, MVF21, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 26/4
Övning, ML13, Maskinteknik, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
Datorövning, MT11, MT12, MT13, Maskinteknik, Maskinteknik, Maskinteknik, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
11:45
10:00
Föreläsning, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
Datorlaboration, F-T7203, F-T7204, Fysik-Huset, Fysik-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
Kursvärdering, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2, Kursvärdering
16:15
15:15
Tentavisning, MVL14, Matematiska vetenskaper, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2, Tentavisning mve030 mve290
17:15
16:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 27/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 28/4
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 29/4
Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
Föreläsning, EE, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
15:00
13:15
Föreläsning-lektion, KC, Kemi-Huset, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
16:45
15:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 30/4
Självstudier/Self-studies
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/5
Ledigt/Holiday
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/5
Föreläsning, HB4, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
Föreläsning-lektion, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
Lektion, MVF21, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
Föreläsning, EA, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/5
Övning, ML13, Maskinteknik, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
Datorövning, ED2480, ES63, ED-blocket, ED-blocket, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
11:45
10:00
Datorlaboration, F-T7203, F-T7204, Fysik-Huset, Fysik-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
Kursvärdering, TKTEM-2, Kursvärdering
15:00
14:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 4/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 5/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 6/5
Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
Föreläsning, EB, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
Datorlaboration, F-T7203, F-T7204, Fysik-Huset, Fysik-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
Föreläsning, ED, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
15:00
13:15
Föreläsning-lektion, KC, Kemi-Huset, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
16:45
15:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 7/5
Föreläsning, HB4, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
Föreläsning, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
Övning, ML13, Maskinteknik, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 8/5
Föreläsning, HB4, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
Föreläsning-lektion, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
Lektion, MVF21, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
09:45
08:00
Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
Föreläsning, ED, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
Föreläsning, KB, Kemi-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
Föreläsning, EB, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
15:00
13:15
Räknestuga, SB-M500, SB2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 9/5
Ledigt/Holiday
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 10/5
Självstudier/Self-studies
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 11/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 12/5
Tentamensanmälan LP4 stänger
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13/5
Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
Föreläsning, ED, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
Datorlaboration, F-T7203, F-T7204, Fysik-Huset, Fysik-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
Föreläsning, ED, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
15:00
13:15
Föreläsning-lektion, KC, Kemi-Huset, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
16:45
15:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14/5
Föreläsning, HB4, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
09:45
08:00
Föreläsning, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
Datorövning, ES62, ES63, ED-blocket, ED-blocket, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
11:45
10:00
Övning, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15/5
Föreläsning-lektion, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
Lektion, MVF21, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
09:45
08:00
Presentation, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
09:45
08:00
Presentation, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
Räknestuga, SB-M500, SB2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
Presentation, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
15:00
13:15
Datorlaboration, F-T7203, F-T7204, Fysik-Huset, Fysik-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
Presentation, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
17:00
15:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16/5
Föreläsning-lektion, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
Lektion, MVF21, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
Föreläsning, HB4, Hörsalslängan, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17/5
Övning, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
Datorövning, ED2480, ES63, ED-blocket, ED-blocket, TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2
11:45
10:00
Föreläsning, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 18/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 19/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20/5
Anmälan omtenta stänger
Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
Föreläsning, EE, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
11:45
10:00
Datorlaboration, F-T7203, F-T7204, Fysik-Huset, Fysik-Huset, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
15:00
13:15
Föreläsning-lektion, KC, Kemi-Huset, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
16:45
15:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21/5
Föreläsning, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
Övning, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22/5
Föreläsning-lektion, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
Lektion, MVF21, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
09:45
08:00
Föreläsning, ED, ED-blocket, TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2
09:45
08:00
Räknestuga, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23/5
Föreläsning-lektion, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Alexey Geynts
09:45
08:00
Lektion, MVF21, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24/5
Föreläsning, EE, ED-blocket, MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2, Ann-Brith Strömberg
11:45
10:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 25/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 26/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 31/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 1/6
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 3/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 4/6
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 5/6
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 6/6
Helgdag/ Holiday
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 7/6
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 8/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 9/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 10/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 11/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 12/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 13/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 14/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 15/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 16/6
Kurssignatur | Kursnamn |
DAT565 | Introduktion till data science och AI |
DIT407GU | Introduktion till data science och AI |
EEN071 | Introduktion till medicinteknik |
MMG511GU | Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering |
MMG631GU | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar |
MVE030 | Fourieranalys |
MVE162 | Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering |
Kurssignatur | Kursnamn |
MVE166 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar |
MVE290 | Fouriermetoder |
SSY052 | Reglerteknik |
SSY310 | Reglerteknik |
TEK775 | Grundläggande corporate finance |