v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Apr. 29
TIF076, Föreläsning, HC1, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Apr. 30
Självstudier/Self-studies
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Maj 1
Ledigt/Holiday
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Maj 2
TIF076, Föreläsning, HA3, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
Kandidatarbete, GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Fackspråk föreläsning 5
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Maj 3
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
TIF076, Räkneövning, FL72, FL73, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-3, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag Maj 4
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag Maj 5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Maj 6
TIF076, Föreläsning, HA3, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Maj 7
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
MVE370, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Samuel Bengmark, Grupprum:MVL23
19:00
13:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Maj 8
TIF076, Föreläsning, HA3, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Maj 9
Ledigt/Holiday
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Maj 10
Självstudier/Self-studies
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag Maj 11
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag Maj 12
Tentamensanmälan LP4 stänger
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Maj 13
TIF076, Föreläsning, HA3, Hörsalslängan, TKTFY-3, Patrik Johansson
11:45
10:00
TIF076, Räkneövning, FL72, FL73, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-3, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Maj 14
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
Kandidatarbete, GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Fackspråk föreläsning 5
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Maj 15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Maj 16
TIF076, Föreläsning, HA3, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Maj 17
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
TIF076, Räkneövning, FL62, FL63, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-3, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag Maj 18
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag Maj 19
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Maj 20
Anmälan omtenta stänger
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Maj 21
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Maj 22
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Maj 23
IMSX16, MMSX21, Presentation, HC1, HC3, HC4, Hörsalslängan, Hörsalslängan, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKDES-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
EENX16, Obligatorisk, FL51, FL61, FL71, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKDAT-3, TKTFY-3, Jonas Sjöberg
17:00
08:00
TIFX11, Presentation, KS101, Kemi-Huset, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
IMSX16, MMSX21, Presentation, HC1, HC2, HC4, Hörsalslängan, Hörsalslängan, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKDES-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Maj 24
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
SEEX16, Presentation, EA, EB, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKKEF-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
08:00
TIFX11, Presentation, KS101, Kemi-Huset, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
MCCX11, MC2 Kollektorn , MC2-Huset, TKAUT-3, TKELT-3, TKMED-3, TKTFY-3, MCCX11 - Kandidatarbetesredovisningar
17:00
09:00
EENX16, Obligatorisk, TKAUT-3, TKDAT-3, TKTFY-3
14:00
11:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag Maj 25
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag Maj 26
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Maj 27
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Maj 28
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Maj 29
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Maj 30
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Maj 31
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag Juni 1
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag Juni 2
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Juni 3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Juni 4
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Juni 5
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Juni 6
Helgdag/ Holiday
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Juni 7
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag Juni 8
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag Juni 9
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Juni 10
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Juni 11
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Juni 12
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Juni 13
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Juni 14
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag Juni 15
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag Juni 16
Kurssignatur | Kursnamn |
EENX16 | Kandidatarbete vid Elektroteknik |
IMSX16 | Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap |
MCCX11 | Kandidatarbete vid Mikroteknologi och nanovetenskap |
MMSX21 | Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper |
MVE370 | Matematik och samhälle |
Kurssignatur | Kursnamn |
SEEX16 | Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap |
TIF076 | Miljöfysik |
TIFX11 | Kandidatarbete vid Fysik |