Tid |
Aktivitet |
Rum |
Hus |
Klass |
Personal |
Undergrupp |
Bokningskommentar |
Egen text |
|||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 20 | Måndag 2024-05-13 v 20 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Föreläsning | HA3 | Hörsalslängan | TKTFY-3 | Patrik Johansson | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Räkneövning | FL72, FL73 | Fysik-Huset, Fysik-Huset | TKTFY-3 | Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark | ||||||||||||||||||||||||
Tisdag 2024-05-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3 | Kandidatarbete | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kandidatarbete | GD-Salen | Fysik-Huset | TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3 | Fackspråk föreläsning 5 | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2024-05-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Föreläsning | HA3 | Hörsalslängan | TKTFY-3 | Tünde Fülöp | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3 | Kandidatarbete | |||||||||||||||||||||||||||
Fredag 2024-05-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:45 | TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3 | Kandidatarbete | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Räkneövning | FL62, FL63 | Fysik-Huset, Fysik-Huset | TKTFY-3 | Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark | ||||||||||||||||||||||||
v 21 | Måndag 2024-05-20 v 21 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 00:00 | Anmälan omtenta stänger | ||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag 2024-05-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3 | Kandidatarbete | |||||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2024-05-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Obligatorisk | FL51, FL61, FL71 | Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset | TKAUT-3, TKDAT-3, TKTFY-3 | Jonas Sjöberg | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:45 | Presentation | HC1, HC3, HC4 | Hörsalslängan, Hörsalslängan, Hörsalslängan | TKAUT-3, TKDES-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTFY-3 | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:30 | Presentation | KS101 | Kemi-Huset | TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3 | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Presentation | HC1, HC2, HC4 | Hörsalslängan, Hörsalslängan, Hörsalslängan | TKAUT-3, TKDES-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTFY-3 | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3 | Kandidatarbete | |||||||||||||||||||||||||||
Fredag 2024-05-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Presentation | EA, EB | ED-blocket, ED-blocket | TKAUT-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKKEF-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3 | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:45 | TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3 | Kandidatarbete | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | MC2 Kollektorn | MC2-Huset | TKAUT-3, TKELT-3, TKMED-3, TKTFY-3 | MCCX11 - Kandidatarbetesredovisningar | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:30 | Presentation | KS101 | Kemi-Huset | TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3 | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | Obligatorisk | TKAUT-3, TKDAT-3, TKTFY-3 | |||||||||||||||||||||||||||
Lördag 2024-05-25 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP4/ Exam SP4 | ||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Måndag 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP4/ Exam SP4 | ||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP4/ Exam SP4 | ||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP4/ Exam SP4 | ||||||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP4/ Exam SP4 | ||||||||||||||||||||||||||||
Fredag 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP4/ Exam SP4 | ||||||||||||||||||||||||||||
Lördag 2024-06-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP4/ Exam SP4 | ||||||||||||||||||||||||||||
v 23 | Tisdag 2024-06-04 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Omtentamen LP3/ Re-exam SP3 | ||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2024-06-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Omtentamen LP3/ Re-exam SP3 | ||||||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2024-06-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Helgdag/ Holiday | ||||||||||||||||||||||||||||
Fredag 2024-06-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Omtentamen LP3/ Re-exam SP3 |
Kurssignatur | Kursnamn |
EENX16 | Kandidatarbete vid Elektroteknik |
IMSX16 | Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap |
MCCX11 | Kandidatarbete vid Mikroteknologi och nanovetenskap |
MMSX21 | Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper |
Kurssignatur | Kursnamn |
SEEX16 | Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap |
TIF076 | Miljöfysik |
TIFX11 | Kandidatarbete vid Fysik |