TKTFY-3
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13/5
TIF076, Miljöfysik, Föreläsning, HA3, Hörsalslängan, Patrik Johansson
11:45
10:00
TIF076, Miljöfysik, Räkneövning, FL72, FL73, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14/5
Kandidatarbete
17:00
08:00
Kandidatarbete, GD-Salen, Fysik-Huset, Fackspråk föreläsning 5
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16/5
TIF076, Miljöfysik, Föreläsning, HA3, Hörsalslängan, Tünde Fülöp
11:45
10:00
Kandidatarbete
17:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17/5
Kandidatarbete
11:45
08:00
TIF076, Miljöfysik, Räkneövning, FL62, FL63, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 18/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20/5
Anmälan omtenta stänger
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21/5
Kandidatarbete
17:00
08:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23/5
IMSX16, MMSX21, Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap, Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper, Presentation, HC1, HC3, HC4, Hörsalslängan, Hörsalslängan, Hörsalslängan
11:45
08:00
EENX16, Kandidatarbete vid Elektroteknik, Obligatorisk, FL51, FL61, FL71, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Jonas Sjöberg
17:00
08:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, KS101, Kemi-Huset
16:30
09:00
Kandidatarbete
17:00
13:15
IMSX16, MMSX21, Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap, Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper, Presentation, HC1, HC2, HC4, Hörsalslängan, Hörsalslängan, Hörsalslängan
17:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24/5
Kandidatarbete
11:45
08:00
SEEX16, Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap, Presentation, EA, EB, ED-blocket, ED-blocket
17:00
08:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, KS101, Kemi-Huset
16:30
09:00
MCCX11, Kandidatarbete vid Mikroteknologi och nanovetenskap, MC2 Kollektorn , MC2-Huset, MCCX11 - Kandidatarbetesredovisningar
17:00
09:00
EENX16, Kandidatarbete vid Elektroteknik, Obligatorisk
14:00
11:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 25/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 31/5
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 1/6
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 3/6
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 4/6
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 5/6
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 6/6
Helgdag/ Holiday
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 7/6
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 8/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 10/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 11/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 12/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 13/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 14/6
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 15/6
Kurssignatur | Kursnamn |
EENX16 | Kandidatarbete vid Elektroteknik |
IMSX16 | Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap |
MCCX11 | Kandidatarbete vid Mikroteknologi och nanovetenskap |
MMSX21 | Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper |
Kurssignatur | Kursnamn |
SEEX16 | Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap |
TIF076 | Miljöfysik |
TIFX11 | Kandidatarbete vid Fysik |