v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån Apr. 29
TIF076, Miljöfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis Apr. 30
Självstudier/Self-studies
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons Maj 1
Ledigt/Holiday
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors Maj 2
TIF076, Miljöfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
Kandidatarbete, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Fackspråk föreläsning 5
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre Maj 3
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
TIF076, Miljöfysik, Räkneövning, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-3, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör Maj 4
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön Maj 5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån Maj 6
TIF076, Miljöfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis Maj 7
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Samuel Bengmark, Grupprum:MVL23
19:00
13:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons Maj 8
TIF076, Miljöfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors Maj 9
Ledigt/Holiday
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre Maj 10
Självstudier/Self-studies
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör Maj 11
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön Maj 12
Tentamensanmälan LP4 stänger
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån Maj 13
TIF076, Miljöfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKTFY-3, Patrik Johansson
11:45
10:00
TIF076, Miljöfysik, Räkneövning, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-3, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis Maj 14
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
Kandidatarbete, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Fackspråk föreläsning 5
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons Maj 15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors Maj 16
TIF076, Miljöfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre Maj 17
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
TIF076, Miljöfysik, Räkneövning, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-3, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör Maj 18
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön Maj 19
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån Maj 20
Anmälan omtenta stänger
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis Maj 21
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons Maj 22
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors Maj 23
IMSX16, MMSX21, Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap, Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper, Presentation, Hörsalslängan, Hörsalslängan, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKDES-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
EENX16, Kandidatarbete vid Elektroteknik, Obligatorisk, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKDAT-3, TKTFY-3, Jonas Sjöberg
17:00
08:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, Kemi-Huset, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
IMSX16, MMSX21, Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap, Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper, Presentation, Hörsalslängan, Hörsalslängan, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKDES-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre Maj 24
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
SEEX16, Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap, Presentation, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKKEF-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
08:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, Kemi-Huset, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
MCCX11, Kandidatarbete vid Mikroteknologi och nanovetenskap, MC2-Huset, TKAUT-3, TKELT-3, TKMED-3, TKTFY-3, MCCX11 - Kandidatarbetesredovisningar
17:00
09:00
EENX16, Kandidatarbete vid Elektroteknik, Obligatorisk, TKAUT-3, TKDAT-3, TKTFY-3
14:00
11:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör Maj 25
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön Maj 26
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån Maj 27
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis Maj 28
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons Maj 29
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors Maj 30
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre Maj 31
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör Juni 1
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön Juni 2
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån Juni 3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis Juni 4
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons Juni 5
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors Juni 6
Helgdag/ Holiday
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre Juni 7
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör Juni 8
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön Juni 9
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån Juni 10
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis Juni 11
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons Juni 12
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors Juni 13
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre Juni 14
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lör Juni 15
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Sön Juni 16
Kurssignatur | Kursnamn |
EENX16 | Kandidatarbete vid Elektroteknik |
IMSX16 | Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap |
MCCX11 | Kandidatarbete vid Mikroteknologi och nanovetenskap |
MMSX21 | Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper |
MVE370 | Matematik och samhälle |
Kurssignatur | Kursnamn |
SEEX16 | Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap |
TIF076 | Miljöfysik |
TIFX11 | Kandidatarbete vid Fysik |