v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 2024-04-22
TIF076, Miljöfysik, HC1, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 2024-04-23
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
MVE370, Matematik och samhälle, MVH12, Pascal, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Samuel Bengmark
19:00
17:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 2024-04-24
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2024-04-25
TIF076, Miljöfysik, HB3, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
HA1, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Fackspråk föreläsning 4
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 2024-04-26
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
TIF076, Miljöfysik, FL62, FL63, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-3, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2024-04-27
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 2024-04-28
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 2024-04-29
TIF076, Miljöfysik, HC1, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 2024-04-30
Självstudier/Self-studies
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 2024-05-01
Ledigt/Holiday
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2024-05-02
TIF076, Miljöfysik, HA3, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Fackspråk föreläsning 5
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 2024-05-03
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
TIF076, Miljöfysik, FL72, FL73, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-3, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2024-05-04
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 2024-05-05
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 2024-05-06
TIF076, Miljöfysik, HA3, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 2024-05-07
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
MVE370, Matematik och samhälle, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Samuel Bengmark, Grupprum:MVL23
19:00
13:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 2024-05-08
TIF076, Miljöfysik, HA3, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2024-05-09
Ledigt/Holiday
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 2024-05-10
Självstudier/Self-studies
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2024-05-11
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 2024-05-12
Tentamensanmälan LP4 stänger
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 2024-05-13
TIF076, Miljöfysik, HA3, Hörsalslängan, TKTFY-3, Patrik Johansson
11:45
10:00
TIF076, Miljöfysik, FL72, FL73, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-3, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 2024-05-14
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Fackspråk föreläsning 5
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 2024-05-15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2024-05-16
TIF076, Miljöfysik, HA3, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 2024-05-17
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
TIF076, Miljöfysik, FL62, FL63, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-3, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2024-05-18
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 2024-05-19
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 2024-05-20
Anmälan omtenta stänger
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 2024-05-21
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 2024-05-22
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2024-05-23
IMSX16, MMSX21, Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap, Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper, HC1, HC3, HC4, Hörsalslängan, Hörsalslängan, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKDES-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
EENX16, Kandidatarbete vid Elektroteknik, FL51, FL61, FL71, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKDAT-3, TKTFY-3, Jonas Sjöberg
17:00
08:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, KS101, Kemi-Huset, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
IMSX16, MMSX21, Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap, Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper, HC1, HC2, HC4, Hörsalslängan, Hörsalslängan, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKDES-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 2024-05-24
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
SEEX16, Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap, EA, EB, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKKEF-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
08:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, KS101, Kemi-Huset, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
MCCX11, Kandidatarbete vid Mikroteknologi och nanovetenskap, MC2 Kollektorn , MC2-Huset, TKAUT-3, TKELT-3, TKMED-3, TKTFY-3, MCCX11 - Kandidatarbetesredovisningar
17:00
09:00
EENX16, Kandidatarbete vid Elektroteknik, TKAUT-3, TKDAT-3, TKTFY-3
14:00
11:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2024-05-25
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 2024-05-26
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 2024-05-27
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 2024-05-28
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 2024-05-29
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2024-05-30
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 2024-05-31
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2024-06-01
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 2024-06-02
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 2024-06-03
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 2024-06-04
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 2024-06-05
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2024-06-06
Helgdag/ Holiday
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 2024-06-07
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2024-06-08
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 2024-06-09
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 2024-06-10
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 2024-06-11
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 2024-06-12
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2024-06-13
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 2024-06-14
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 2024-06-15
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 2024-06-16
Kurssignatur | Kursnamn |
EENX16 | Kandidatarbete vid Elektroteknik |
IMSX16 | Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap |
MCCX11 | Kandidatarbete vid Mikroteknologi och nanovetenskap |
MMSX21 | Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper |
MVE370 | Matematik och samhälle |
Kurssignatur | Kursnamn |
SEEX16 | Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap |
TIF076 | Miljöfysik |
TIFX11 | Kandidatarbete vid Fysik |