v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 17/6
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 18/6
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 19/6
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 20/6
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 21/6
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 22/6
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 23/6
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 24/6
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 25/6
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 26/6
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 27/6
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 28/6
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 29/6
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 30/6
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 1/7
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 2/7
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 3/7
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 4/7
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 5/7
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 6/7
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 7/7
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 8/7
Anmälan omtenta öppnar
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 9/7
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 10/7
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 11/7
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 12/7
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 13/7
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 14/7
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 15/7
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 16/7
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 17/7
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 18/7
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 19/7
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 20/7
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 21/7
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 22/7
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 23/7
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 24/7
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 25/7
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 26/7
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 27/7
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 28/7
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 29/7
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 30/7
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 31/7
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 1/8
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 2/8
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 3/8
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 4/8
Anmälan omtenta stänger,
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 5/8
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 6/8
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 7/8
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 8/8
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 9/8
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 10/8
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 11/8
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 12/8
Tentaanmälan öppnar för LP1
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 13/8
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 14/8
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 15/8
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 16/8
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 17/8
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 18/8
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 19/8
Omtentamen/ Re-exm
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 20/8
Omtentamen/ Re-exm
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 21/8
Omtentamen/ Re-exm
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 22/8
Omtentamen/ Re-exm
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 23/8
Omtentamen/ Re-exm
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 24/8
Omtentamen/ Re-exm
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 25/8
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 26/8
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 27/8
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 28/8
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 29/8
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 30/8
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 31/8
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 1/9
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 2/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB4, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
11:45
10:00
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 3/9
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 4/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
09:45
08:00
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 5/9
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB4, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 6/9
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, SB-H2, SB2, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, SB-H2, SB2, TKELT-3, TKMED-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 7/9
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 8/9
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 9/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
11:45
10:00
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 10/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, Räkneövning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 11/9
SSY051, Reglerteknik, Övning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
FTF141, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Lova Wilske, Marita Afiandika
17:00
13:15
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 12/9
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 13/9
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, SB-H2, SB2, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 14/9
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 15/9
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 16/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, Vasa A, Vasa, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Lova Wilske, Nils Rieger
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
11:45
10:00
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 17/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, KE, Kemi-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Joakim Hagel
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB-L200, SB-L216, SB2, SB2, TKELT-3, TKMED-3
17:00
15:15
TIF395, Kvantfysik, Räkneövning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 18/9
SSY051, Reglerteknik, Övning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Nils Rieger
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Martina Olsson
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
18:00
13:15
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 19/9
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 20/9
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
18:00
13:15
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 21/9
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 22/9
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 23/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Marita Afiandika
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Anna Brandt
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 24/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 25/9
SSY051, Reglerteknik, Övning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Nils Rieger
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Carl Andersson, Puvaneswari Teluchina-Appadu
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Björn Lönn
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Nils Rieger
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Puvaneswari Teluchina-Appadu
17:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Björn Lönn
17:00
13:15
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 26/9
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
18:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, Räkneövning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 27/9
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Björn Lönn
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
18:00
13:15
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 28/9
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 29/9
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 30/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Martina Olsson
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
11:45
10:00
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 1/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 2/10
SSY051, Reglerteknik, Övning, SB-H2, SB2, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Carl Andersson
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Martina Olsson
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Anna Brandt
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Marita Afiandika
17:00
13:15
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 3/10
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
18:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, Räkneövning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 4/10
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, SB-H2, SB2, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Anna Brandt
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
18:00
13:15
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 5/10
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 6/10
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 7/10
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, TKTFY-3, Björn Lönn
17:00
13:15
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 8/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Joakim Hagel
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3
17:00
15:15
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 9/10
SSY051, Reglerteknik, Övning, HB1, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Lova Wilske
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Lova Wilske
17:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 10/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, TKTFY-3, Anna Brandt
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, Räkneövning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 11/10
Omtenta LP4/ Re-exam SP4
SEE150, Miljöekonomi, Kursvärdering, Martin Persson, Kursvärdering
15:00
14:00
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 12/10
Omtenta LP4/ Re-exam SP4
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 13/10
Tentaanmälan LP1 stänger
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 14/10
Tentamensanmälan LP2 öppnar
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Marita Afiandika
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, TKTFY-3, Vide Ramsten
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, TKTFY-3, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 15/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 16/10
SSY051, Reglerteknik, Övning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Carl Andersson
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Lova Wilske
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Vide Ramsten
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Marita Afiandika
17:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 17/10
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Göran Johansson, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, Räkneövning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 18/10
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Göran Johansson, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 19/10
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 20/10
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 21/10
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Nils Rieger
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, TKTFY-3, Anna Brandt
17:00
13:15
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 22/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Joakim Hagel
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L110, SB3-L113, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 23/10
SSY051, Reglerteknik, Övning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Carl Andersson
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Nils Rieger
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Carl Andersson
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Marita Afiandika
17:00
13:15
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 24/10
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, Konsultationstid, FL62, FL64, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Christoffer Olofsson, Tom Blackburn
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 25/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, EL41, EL42, ED-blocket, ED-blocket, TKELT-3, TKMED-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Joakim Hagel
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Kursvärdering, TKAUT-3, TKKEF-3, Bengt Lennartson, Kursvärdering
15:00
14:15
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 26/10
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 27/10
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 28/10
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 29/10
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 30/10
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 31/10
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 1/11
Tentamen LP1/ Exam SP1
Alla helgonas afton
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 2/11
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 3/11
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 4/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, KC, Kemi-Huset, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea130, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 5/11
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea130, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 6/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, HC3, Hörsalslängan, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 7/11
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 8/11
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 9/11
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 10/11
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 11/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 12/11
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, HA2, Hörsalslängan, TKTFY-3
15:00
13:15
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 13/11
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 14/11
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML11, Maskinteknik, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML11, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 15/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ED, ED-blocket, TKTFY-3
15:00
13:15
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 16/11
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 17/11
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 18/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 19/11
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, KA, Kemi-Huset, TKTFY-3
15:00
13:15
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 20/11
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 21/11
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 22/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 23/11
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 24/11
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 25/11
Anmälan omtenta Jan. öppnar
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H5, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 26/11
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, SB-M022, SB1, TKTFY-3
15:00
13:15
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 27/11
MPCAS-1, MPCAS-2, TKGBS-2, TKGBS-3, TKTEM-2, TKTFY-2, TKTFY-3, Arbetsmarknad, FARM
16:00
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 28/11
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, HA2, Hörsalslängan, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 29/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 30/11
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 1/12
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 2/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 3/12
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea130, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 4/12
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 5/12
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, KB, Kemi-Huset, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 6/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ED, ED-blocket, TKTFY-3
15:00
13:15
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 7/12
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 8/12
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 9/12
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea130, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
09:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 10/12
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Jupiter122, Jupiter, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, HA2, Hörsalslängan, TKTFY-3
15:00
13:15
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 11/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 12/12
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, EC, ED-blocket, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 13/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Kursvärdering, TKELT-3, TKGBS-3, TKMED-3, Bengt Lennartson, Kursvärdering
16:15
15:15
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 14/12
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 15/12
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 16/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 17/12
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
MVE370, Matematik och samhälle, SB3-L112, SB3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTFY-3
20:00
14:00
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 18/12
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 19/12
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 20/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
TEK685, Produktionsutveckling, Ges digitalt, TIEPL-1, TKTFY-3, Zoom
15:00
13:15
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 21/12
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 22/12
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 23/12
Självstudier/ Self studies
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 24/12
Jul/ Holiday
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 25/12
Juldagen/ Holiday
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 26/12
Annandag Jul/ Holiday
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 27/12
Självstudier/ Self studies
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 28/12
Självstudier/ Self studies
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 29/12
Självstudier/ Self studies
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 30/12
Självstudier/ Self studies
Tentaanmälan öppnar
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 31/12
Nyårsafton/ New Years Eve
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 1/1
Nyårsdagen/ New year´s day
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 2/1
Självstudier/ Self studies
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 3/1
Självstudier/ Self studies
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 4/1
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 5/1
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 6/1
Trettondedag Jul/ Holiday
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 7/1
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 8/1
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 9/1
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 10/1
Självstudier/Self studies
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 11/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 12/1
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag 13/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag 14/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag 15/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag 16/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag 17/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag 18/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag 19/1
Kurssignatur | Kursnamn |
FTF141 | Termodynamik och statistisk mekanik |
FYP300GU | Statistisk fysik |
KBB032 | Biokemi och molekylärbiologi |
MMG621GU | Ickelinjär optimering |
MMG810GU | Optioner och matematik |
MVE095 | Optioner och matematik |
MVE370 | Matematik och samhälle |
MVE695 | Partiella differentialekvationer |
Kurssignatur | Kursnamn |
SEE150 | Miljöekonomi |
SSY051 | Reglerteknik |
SSY052 | Reglerteknik |
SSY310 | Reglerteknik |
TEK685 | Produktionsutveckling |
TIF395 | Kvantfysik |
TMA947 | Olinjär optimering |
Ändrade inom de senaste 7 dagarna.