v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 24/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 25/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 26/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 27/6
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 28/6
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 1/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 3/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 4/7
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 5/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 8/7
Anmälan omtenta öppnar
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 9/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 10/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 11/7
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 12/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 15/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 16/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 17/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 18/7
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 19/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 22/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 23/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 24/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 25/7
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 26/7
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 29/7
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 30/7
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 31/7
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 1/8
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 5/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 6/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 7/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 8/8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 9/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 12/8
Tentaanmälan öppnar för LP1
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 13/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 14/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 15/8
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 16/8
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 19/8
Omtentamen/ Re-exm
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 20/8
Omtentamen/ Re-exm
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 21/8
Omtentamen/ Re-exm
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 22/8
Omtentamen/ Re-exm
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 23/8
Omtentamen/ Re-exm
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 26/8
Omtentamen/ Re-exm
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 27/8
Omtentamen/ Re-exm
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 28/8
Omtentamen/ Re-exm
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 29/8
Omtentamen/ Re-exm
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 30/8
Omtentamen/ Re-exm
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, HB4, Hörsalslängan, Axel Ringh
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, Axel Ringh
11:45
10:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 3/9
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, Tom Blackburn
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, HC4, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 4/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HC4, Hörsalslängan, Pernilla Ekborg-Tanner
09:45
08:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 5/9
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, Tom Blackburn
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, HB4, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 6/9
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, SB-H2, SB2, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, SB-H2, SB2
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
15:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 9/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, Axel Ringh
11:45
10:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 10/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, Linus Sundberg
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, GD-Salen, Fysik-Huset, Axel Ringh
17:00
15:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 11/9
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan
09:45
08:00
FTF141, Termodynamik och statistisk mekanik, HB1, Hörsalslängan
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Lova Wilske, Marita Afiandika
17:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 12/9
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, HB2, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 13/9
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, SB-H2, SB2, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
15:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 16/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Vasa A, Vasa, Axel Ringh
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Lova Wilske, Nils Rieger
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, Axel Ringh
11:45
10:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 17/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB3, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, KE, Kemi-Huset, Joakim Hagel
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, SB-L200, SB-L216, SB2, SB2
17:00
15:15
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, Linus Sundberg
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, SB-H1, SB2, Axel Ringh
17:00
15:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 18/9
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Nils Rieger
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Martina Olsson
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Kemi-Huset
18:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 19/9
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, Tom Blackburn
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 20/9
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HC4, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HC4, Hörsalslängan, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Kemi-Huset
18:00
13:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 23/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, GD-Salen, Fysik-Huset, Axel Ringh
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Marita Afiandika
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Anna Brandt
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 24/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, SB-H1, SB2, Axel Ringh
17:00
15:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 25/9
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Nils Rieger
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, Carl Andersson, Puvaneswari Teluchina-Appadu
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Björn Lönn
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Nils Rieger
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, Puvaneswari Teluchina-Appadu
17:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Björn Lönn
17:00
13:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 26/9
TIF395, Kvantfysik, GD-Salen, Fysik-Huset, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Kemi-Huset
18:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, GD-Salen, Fysik-Huset, Linus Sundberg
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 27/9
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, Tom Blackburn
15:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Björn Lönn
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Kemi-Huset
18:00
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 30/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, SB-H1, SB2, Axel Ringh
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Martina Olsson
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, Axel Ringh
11:45
10:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 1/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, HB1, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2/10
SSY051, Reglerteknik, SB-H2, SB2
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, Carl Andersson
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Martina Olsson
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Anna Brandt
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Marita Afiandika
17:00
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 3/10
TIF395, Kvantfysik, GD-Salen, Fysik-Huset, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Kemi-Huset
18:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, GD-Salen, Fysik-Huset, Linus Sundberg
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 4/10
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, SB-H2, SB2, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, HB1, Hörsalslängan, Tom Blackburn
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HC4, Hörsalslängan, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Anna Brandt
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Kemi-Huset
18:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 7/10
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, SB-H1, SB2, Axel Ringh
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Björn Lönn
17:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 8/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Joakim Hagel
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, Tom Blackburn
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3
17:00
15:15
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, Tom Blackburn
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, HB1, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 9/10
SSY051, Reglerteknik, HB1, Hörsalslängan
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Lova Wilske
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Lova Wilske
17:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 10/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Anna Brandt
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, Linus Sundberg
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 11/10
Omtenta LP4/ Re-exam SP4
SEE150, Miljöekonomi, Martin Persson, Kursvärdering
15:00
14:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 14/10
Tentamensanmälan LP2 öppnar
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, SB-H1, SB2, Axel Ringh
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Marita Afiandika
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Vide Ramsten
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, Axel Ringh
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 15/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, HB3, Hörsalslängan, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, HB1, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 16/10
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, Carl Andersson
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Lova Wilske
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Vide Ramsten
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Marita Afiandika
17:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 17/10
TIF395, Kvantfysik, GD-Salen, Fysik-Huset, Göran Johansson, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, GD-Salen, Fysik-Huset, Linus Sundberg
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 18/10
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, Göran Johansson, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
15:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 21/10
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Nils Rieger
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Anna Brandt
17:00
13:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 22/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, Joakim Hagel
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, GD-Salen, Fysik-Huset, Tom Blackburn
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, SB3-L110, SB3-L113, SB3, SB3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, HB1, Hörsalslängan, Axel Ringh
17:00
15:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 23/10
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, Carl Andersson
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Nils Rieger
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, Rasmus Svensson
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, Carl Andersson
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, Marita Afiandika
17:00
13:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 24/10
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, FL62, FL64, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Christoffer Olofsson, Tom Blackburn
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
19:00
15:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 25/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HC4, Hörsalslängan, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, EL41, EL42, ED-blocket, ED-blocket
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HC4, Hörsalslängan, Joakim Hagel
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset
15:00
13:15
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Bengt Lennartson, Kursvärdering
15:00
14:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 28/10
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 29/10
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 30/10
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 31/10
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 1/11
Tentamen LP1/ Exam SP1
Alla helgonas afton
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 4/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, KC, Kemi-Huset, Maria Roginskaya
11:45
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Svea130, Svea
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik
15:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 5/11
TEK685, Produktionsutveckling, Svea130, Svea
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik
15:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 6/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, HC3, Hörsalslängan, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 7/11
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, FB, Fysik-Huset
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, HC2, Hörsalslängan, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 8/11
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 11/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, SB-H4, SB2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea
12:00
10:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 12/11
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, HA2, Hörsalslängan
15:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 13/11
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 14/11
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML11, Maskinteknik
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML11, Maskinteknik
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 15/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ED, ED-blocket
15:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 18/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, SB-H4, SB2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea
12:00
10:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 19/11
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, KA, Kemi-Huset
15:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 20/11
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 21/11
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 22/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik
15:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 25/11
Anmälan omtenta Jan. öppnar
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, SB-H5, SB2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea
12:00
10:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 26/11
MVE695, Partiella differentialekvationer, SB-M022, SB1
15:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 27/11
Arbetsmarknad, FARM
16:00
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 28/11
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, HA2, Hörsalslängan
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 29/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Euler, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik
15:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, SB-H4, SB2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 3/12
TEK685, Produktionsutveckling, Svea130, Svea
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik
15:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 4/12
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 5/12
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, KB, Kemi-Huset
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 6/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Euler, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ED, ED-blocket
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 9/12
TEK685, Produktionsutveckling, Svea130, Svea
12:00
09:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, SB-H4, SB2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 10/12
TEK685, Produktionsutveckling, Jupiter122, Jupiter
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, HA2, Hörsalslängan
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 11/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 12/12
MVE695, Partiella differentialekvationer, EC, ED-blocket
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 13/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Bengt Lennartson, Kursvärdering
16:15
15:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 16/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, SB-H4, SB2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 17/12
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik
15:00
13:15
MVE370, Matematik och samhälle, SB3-L112, SB3
20:00
14:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 18/12
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 19/12
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, FB, Fysik-Huset
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 20/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik
15:00
13:15
TEK685, Produktionsutveckling, Zoom
15:00
13:15
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 23/12
Självstudier/ Self studies
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 24/12
Jul/ Holiday
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 25/12
Juldagen/ Holiday
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 26/12
Annandag Jul/ Holiday
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 27/12
Självstudier/ Self studies
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 30/12
Självstudier/ Self studies
Tentaanmälan öppnar
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 31/12
Nyårsafton/ New Years Eve
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/1
Nyårsdagen/ New year´s day
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/1
Självstudier/ Self studies
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/1
Självstudier/ Self studies
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 6/1
Trettondedag Jul/ Holiday
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 7/1
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 8/1
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 9/1
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 10/1
Självstudier/Self studies
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
Kurssignatur | Kursnamn |
FTF141 | Termodynamik och statistisk mekanik |
FYP300GU | Statistisk fysik |
KBB032 | Biokemi och molekylärbiologi |
MMG621GU | Ickelinjär optimering |
MMG810GU | Optioner och matematik |
MVE095 | Optioner och matematik |
MVE370 | Matematik och samhälle |
MVE695 | Partiella differentialekvationer |
Kurssignatur | Kursnamn |
SEE150 | Miljöekonomi |
SSY051 | Reglerteknik |
SSY052 | Reglerteknik |
SSY310 | Reglerteknik |
TEK685 | Produktionsutveckling |
TIF395 | Kvantfysik |
TMA947 | Olinjär optimering |