v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Juni 17
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Juni 18
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Juni 19
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Juni 20
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Juni 21
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Juni 22
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Juni 23
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Juni 24
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Juni 25
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Juni 26
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Juni 27
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Juni 28
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Juni 29
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Juni 30
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Juli 1
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Juli 2
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Juli 3
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Juli 4
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Juli 5
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Juli 6
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Juli 7
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Juli 8
Anmälan omtenta öppnar
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Juli 9
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Juli 10
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Juli 11
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Juli 12
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Juli 13
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Juli 14
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Juli 15
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Juli 16
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Juli 17
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Juli 18
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Juli 19
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Juli 20
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Juli 21
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Juli 22
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Juli 23
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Juli 24
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Juli 25
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Juli 26
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Juli 27
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Juli 28
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Juli 29
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Juli 30
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Juli 31
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Aug. 1
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Aug. 2
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Aug. 3
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Aug. 4
Anmälan omtenta stänger,
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Aug. 5
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Aug. 6
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Aug. 7
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Aug. 8
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Aug. 9
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Aug. 10
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Aug. 11
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Aug. 12
Tentaanmälan öppnar för LP1
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Aug. 13
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Aug. 14
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Aug. 15
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Aug. 16
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Aug. 17
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Aug. 18
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Aug. 19
Omtentamen/ Re-exm
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Aug. 20
Omtentamen/ Re-exm
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Aug. 21
Omtentamen/ Re-exm
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Aug. 22
Omtentamen/ Re-exm
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Aug. 23
Omtentamen/ Re-exm
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Aug. 24
Omtentamen/ Re-exm
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Aug. 25
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Aug. 26
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Aug. 27
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Aug. 28
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Aug. 29
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Aug. 30
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Aug. 31
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Sep. 1
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Sep. 2
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
11:45
10:00
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Sep. 3
Reglerteknik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
09:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Kvantfysik, Föreläsning, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
17:00
15:15
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Sep. 4
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Storgruppsövning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Sep. 5
Kvantfysik, Föreläsning, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
15:15
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
17:00
15:15
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Sep. 6
Reglerteknik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, SB2, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Reglerteknik, Övning, SB2, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
10:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Storgruppsövning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Kvantfysik, Föreläsning, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Sep. 7
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Sep. 8
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Sep. 9
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
11:45
10:00
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Sep. 10
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
Reglerteknik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
09:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Storgruppsövning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Kvantfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Kvantfysik, Räkneövning, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
15:15
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, Fysik-Huset, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
17:00
15:15
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Sep. 11
Reglerteknik, Övning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKTEM-3
09:45
08:00
Kvantfysik, A11-Flamemission, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Sep. 12
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
Kvantfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
15:15
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
17:00
15:15
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Sep. 13
Reglerteknik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, SB2, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Reglerteknik, Övning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
10:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Storgruppsövning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Kvantfysik, Föreläsning, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Sep. 14
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Sep. 15
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Sep. 16
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, Vasa, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
11:45
10:00
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Sep. 17
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
Reglerteknik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
09:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Storgruppsövning, Kemi-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Kvantfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
Reglerteknik, Räknestuga, SB2, SB2, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
17:00
15:15
Kvantfysik, Räkneövning, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
15:15
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
17:00
15:15
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Sep. 18
Reglerteknik, Övning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Kvantfysik, A11-Flamemission, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Sep. 19
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
Kvantfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
15:15
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
19:00
15:15
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Sep. 20
Reglerteknik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Reglerteknik, Övning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
10:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Storgruppsövning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Kvantfysik, Föreläsning, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Sep. 21
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Sep. 22
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Sep. 23
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, Fysik-Huset, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Kvantfysik, A11-Flamemission, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
11:45
10:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Sep. 24
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
Reglerteknik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
09:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Storgruppsövning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Kvantfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
Reglerteknik, Räknestuga, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
17:00
15:15
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
17:00
15:15
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Sep. 25
Reglerteknik, Övning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Kvantfysik, A9-Zeeman, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
Kvantfysik, A9-Zeeman, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Sep. 26
Kvantfysik, Föreläsning, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
Kvantfysik, Räkneövning, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
15:15
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
19:00
15:15
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Sep. 27
Reglerteknik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Reglerteknik, Övning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
10:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Storgruppsövning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Kvantfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Sep. 28
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Sep. 29
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Sep. 30
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Kvantfysik, A11-Flamemission, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
11:45
10:00
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Okt. 1
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
Reglerteknik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
09:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Storgruppsövning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Kvantfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
Reglerteknik, Räknestuga, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
17:00
15:15
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
17:00
15:15
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Okt. 2
Reglerteknik, Övning, SB2, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Kvantfysik, A9-Zeeman, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Kvantfysik, A11-Flamemission, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Kvantfysik, A9-Zeeman, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
Kvantfysik, A11-Flamemission, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Okt. 3
Kvantfysik, Föreläsning, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
Kvantfysik, Räkneövning, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
15:15
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
19:00
15:15
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Okt. 4
Reglerteknik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, SB2, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Reglerteknik, Övning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
10:00
Kvantfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Storgruppsövning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Okt. 5
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Okt. 6
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Okt. 7
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
11:45
10:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Okt. 8
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
Reglerteknik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
09:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Storgruppsövning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Kvantfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Reglerteknik, Räknestuga, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
17:00
15:15
Kvantfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
15:15
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
17:00
15:15
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Okt. 9
Reglerteknik, Övning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Kvantfysik, A9-Zeeman, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Okt. 10
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Kvantfysik, Föreläsning, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
Kvantfysik, Räkneövning, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
15:15
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
19:00
15:15
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Okt. 11
Omtenta LP4/ Re-exam SP4
Miljöekonomi, Kursvärdering, TKTEM-3, Kursvärdering
15:00
14:00
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Okt. 12
Omtenta LP4/ Re-exam SP4
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Okt. 13
Tentaanmälan LP1 stänger
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Okt. 14
Tentamensanmälan LP2 öppnar
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Kvantfysik, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Kvantfysik, A11-Flamemission, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
11:45
10:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Okt. 15
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
Reglerteknik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
09:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Storgruppsövning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Kvantfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
Reglerteknik, Räknestuga, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
17:00
15:15
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
17:00
15:15
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Okt. 16
Reglerteknik, Övning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Kvantfysik, A9-Zeeman, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Kvantfysik, A9-Zeeman, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
Kvantfysik, A11-Flamemission, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Okt. 17
Kvantfysik, Föreläsning, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
Kvantfysik, Räkneövning, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
15:15
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
19:00
15:15
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Okt. 18
Reglerteknik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Reglerteknik, Övning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
10:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Storgruppsövning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Kvantfysik, Föreläsning, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Okt. 19
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Okt. 20
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Okt. 21
Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
11:45
10:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Okt. 22
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
Reglerteknik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
09:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Storgruppsövning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Kvantfysik, Föreläsning, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Reglerteknik, Räknestuga, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
17:00
15:15
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
17:00
15:15
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Okt. 23
Reglerteknik, Övning, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Kvantfysik, A9-Zeeman, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, T4-Varmluftsmotorn, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
Kvantfysik, A9-Zeeman, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
Kvantfysik, A11-Flamemission, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Okt. 24
Kvantfysik, Föreläsning, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
Kvantfysik, Konsultationstid, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
15:15
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
19:00
15:15
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Okt. 25
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3
09:45
08:00
Reglerteknik, Räknestuga, ED-blocket, ED-blocket, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
10:00
Statistisk fysik, Termodynamik och statistisk mekanik, Storgruppsövning, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
Reglerteknik, Reglerteknik, Kursvärdering, TKAUT-3, TKKEF-3, TKTEM-3, Kursvärdering
15:00
14:15
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Okt. 26
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Okt. 27
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Okt. 28
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Okt. 29
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Okt. 30
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Okt. 31
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Nov. 1
Tentamen LP1/ Exam SP1
Alla helgonas afton
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Nov. 2
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Nov. 3
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Nov. 4
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Kemi-Huset, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Nov. 5
Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Nov. 6
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Hörsalslängan, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Nov. 7
Partiella differentialekvationer, Övning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Fysik-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Hörsalslängan, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Nov. 8
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Nov. 9
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Nov. 10
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Nov. 11
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Nov. 12
Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
Partiella differentialekvationer, Övning, Hörsalslängan, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Nov. 13
Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Nov. 14
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Nov. 15
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ED-blocket, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Nov. 16
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Nov. 17
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Nov. 18
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Nov. 19
Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Kemi-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Nov. 20
Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Nov. 21
Partiella differentialekvationer, Övning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Nov. 22
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Nov. 23
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Nov. 24
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Nov. 25
Anmälan omtenta Jan. öppnar
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Nov. 26
Partiella differentialekvationer, Övning, SB1, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Nov. 27
MPCAS-1, MPCAS-2, TKGBS-2, TKGBS-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-2, TKTFY-3, Arbetsmarknad, FARM
16:00
10:00
Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Nov. 28
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Hörsalslängan, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Nov. 29
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Nov. 30
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Dec. 1
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Dec. 2
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Dec. 3
Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
Partiella differentialekvationer, Övning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Dec. 4
Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Dec. 5
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Kemi-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Dec. 6
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ED-blocket, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Dec. 7
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Dec. 8
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Dec. 9
Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
09:15
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Dec. 10
Produktionsutveckling, Föreläsning, Jupiter, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Hörsalslängan, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Dec. 11
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Dec. 12
Partiella differentialekvationer, Övning, ED-blocket, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Dec. 13
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Reglerteknik, Kursvärdering, TKELT-3, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-3, Kursvärdering
16:15
15:15
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Dec. 14
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Dec. 15
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Dec. 16
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Dec. 17
Partiella differentialekvationer, Övning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Matematik och samhälle, SB3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
20:00
14:00
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Dec. 18
Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Dec. 19
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
Partiella differentialekvationer, Föreläsning, Fysik-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Dec. 20
Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
Partiella differentialekvationer, Övning, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
Produktionsutveckling, Ges digitalt, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3, Zoom
15:00
13:15
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Dec. 21
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Dec. 22
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Dec. 23
Självstudier/ Self studies
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Dec. 24
Jul/ Holiday
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Dec. 25
Juldagen/ Holiday
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Dec. 26
Annandag Jul/ Holiday
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Dec. 27
Självstudier/ Self studies
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Dec. 28
Självstudier/ Self studies
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Dec. 29
Självstudier/ Self studies
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Dec. 30
Självstudier/ Self studies
Tentaanmälan öppnar
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Dec. 31
Nyårsafton/ New Years Eve
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Jan. 1
Nyårsdagen/ New year´s day
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Jan. 2
Självstudier/ Self studies
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Jan. 3
Självstudier/ Self studies
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Jan. 4
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Jan. 5
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Jan. 6
Trettondedag Jul/ Holiday
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Jan. 7
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Jan. 8
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Jan. 9
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Jan. 10
Självstudier/Self studies
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Jan. 11
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Jan. 12
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Måndag Jan. 13
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tisdag Jan. 14
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Onsdag Jan. 15
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Torsdag Jan. 16
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fredag Jan. 17
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Lördag Jan. 18
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Söndag Jan. 19
Kurssignatur | Kursnamn |
FTF141 | Termodynamik och statistisk mekanik |
FYP300GU | Statistisk fysik |
KBB032 | Biokemi och molekylärbiologi |
MMG621GU | Ickelinjär optimering |
MMG810GU | Optioner och matematik |
MVE095 | Optioner och matematik |
MVE370 | Matematik och samhälle |
MVE695 | Partiella differentialekvationer |
Kurssignatur | Kursnamn |
SEE150 | Miljöekonomi |
SSY051 | Reglerteknik |
SSY052 | Reglerteknik |
SSY310 | Reglerteknik |
TEK685 | Produktionsutveckling |
TIF395 | Kvantfysik |
TMA947 | Olinjär optimering |