v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Måndag 2024-05-06
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Handledning, EL42, ES53, ED-blocket, ED-blocket, TKTEM-3
17:00
13:15
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Tisdag 2024-05-07
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Grupprum:MVL23
19:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, Övning, ML13, Maskinteknik, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Onsdag 2024-05-08
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB-M500, SB2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Torsdag 2024-05-09
Ledigt/Holiday
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Fredag 2024-05-10
Självstudier/Self-studies
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Lördag 2024-05-11
v 19
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Söndag 2024-05-12
Tentamensanmälan LP4 stänger
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Måndag 2024-05-13
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Workshop, ML11, Maskinteknik, TKTEM-3
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Workshop, ML11, Maskinteknik, TKTEM-3
17:00
15:15
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Tisdag 2024-05-14
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
Kandidatarbete, GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Fackspråk föreläsning 5
15:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Onsdag 2024-05-15
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB-M500, SB2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Handledning, ES51, ES52, ED-blocket, ED-blocket, TKTEM-3
17:00
13:15
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Torsdag 2024-05-16
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Fredag 2024-05-17
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, TKTEM-3, deadline
17:30
17:15
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Lördag 2024-05-18
v 20
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Söndag 2024-05-19
v 21
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Måndag 2024-05-20
Anmälan omtenta stänger
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Redovisning, EL43, ES53, ED-blocket, ED-blocket, TKTEM-3
17:00
13:15
v 21
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Tisdag 2024-05-21
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
SSY310, Reglerteknik, Övning, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 21
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Onsdag 2024-05-22
SSY310, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 21
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Torsdag 2024-05-23
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, KS101, Kemi-Huset, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 21
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Fredag 2024-05-24
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
SEEX16, Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap, Presentation, EA, EB, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKKEF-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
08:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, KS101, Kemi-Huset, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
v 21
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Lördag 2024-05-25
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 21
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Söndag 2024-05-26
v 22
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Måndag 2024-05-27
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Tisdag 2024-05-28
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Onsdag 2024-05-29
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Torsdag 2024-05-30
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Fredag 2024-05-31
Tentamen LP4/ Exam SP4
MVE347, Miljö och matematisk modellering, TKTEM-3, kl 23:59 DEADLINE 2
17:30
17:15
v 22
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Lördag 2024-06-01
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Söndag 2024-06-02
v 23
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Måndag 2024-06-03
v 23
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Tisdag 2024-06-04
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Onsdag 2024-06-05
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Torsdag 2024-06-06
Helgdag/ Holiday
v 23
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Fredag 2024-06-07
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Lördag 2024-06-08
v 23
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Söndag 2024-06-09
v 24
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Måndag 2024-06-10
v 24
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Tisdag 2024-06-11
v 24
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Onsdag 2024-06-12
v 24
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Torsdag 2024-06-13
v 24
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Fredag 2024-06-14
v 24
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Lördag 2024-06-15
v 24
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Söndag 2024-06-16
Kurssignatur | Kursnamn |
MVE347 | Miljö och matematisk modellering |
MVE370 | Matematik och samhälle |
SEEX16 | Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap |
SSY052 | Reglerteknik |
Kurssignatur | Kursnamn |
SSY310 | Reglerteknik |
TIFX11 | Kandidatarbete vid Fysik |