v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Juni 17
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Juni 18
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Juni 19
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Juni 20
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Juni 21
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Juni 24
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Juni 25
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Juni 26
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Juni 27
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Juni 28
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Juli 1
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Juli 2
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Juli 3
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Juli 4
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Juli 5
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Juli 8
Anmälan omtenta öppnar
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Juli 9
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Juli 10
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Juli 11
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Juli 12
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Juli 15
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Juli 16
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Juli 17
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Juli 18
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Juli 19
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Juli 22
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Juli 23
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Juli 24
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Juli 25
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Juli 26
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Juli 29
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Juli 30
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Juli 31
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Aug. 1
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Aug. 2
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Aug. 5
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Aug. 6
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Aug. 7
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Aug. 8
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Aug. 9
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Aug. 12
Tentaanmälan öppnar för LP1
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Aug. 13
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Aug. 14
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Aug. 15
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Aug. 16
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Aug. 19
Omtentamen/ Re-exm
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Aug. 20
Omtentamen/ Re-exm
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Aug. 21
Omtentamen/ Re-exm
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Aug. 22
Omtentamen/ Re-exm
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Aug. 23
Omtentamen/ Re-exm
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Aug. 26
Omtentamen/ Re-exm
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Aug. 27
Omtentamen/ Re-exm
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Aug. 28
Omtentamen/ Re-exm
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Aug. 29
Omtentamen/ Re-exm
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Aug. 30
Omtentamen/ Re-exm
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Sep. 2
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, HB4, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
11:45
10:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Sep. 3
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, HC4, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Sep. 4
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
09:45
08:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Sep. 5
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, HB4, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Sep. 6
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, SB-H2, SB2, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, SB-H2, SB2, TKELT-3, TKMED-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Sep. 9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
11:45
10:00
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Sep. 10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, GD-Salen, Fysik-Huset, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Sep. 11
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
FTF141, Termodynamik och statistisk mekanik, HB1, Hörsalslängan
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Lova Wilske, Marita Afiandika
17:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Sep. 12
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, HB2, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Sep. 13
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, SB-H2, SB2, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Sep. 16
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Vasa A, Vasa, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Lova Wilske, Nils Rieger
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
11:45
10:00
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Sep. 17
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB3, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, KE, Kemi-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Joakim Hagel
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, SB-L200, SB-L216, SB2, SB2, TKELT-3, TKMED-3
17:00
15:15
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, SB-H1, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Sep. 18
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Nils Rieger
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Martina Olsson
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
18:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Sep. 19
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Sep. 20
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
18:00
13:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Sep. 23
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, GD-Salen, Fysik-Huset, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Marita Afiandika
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Anna Brandt
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Sep. 24
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, SB-H1, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Sep. 25
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Nils Rieger
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Carl Andersson, Puvaneswari Teluchina-Appadu
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Björn Lönn
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Nils Rieger
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Puvaneswari Teluchina-Appadu
17:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Björn Lönn
17:00
13:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Sep. 26
TIF395, Kvantfysik, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
18:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Sep. 27
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Björn Lönn
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
18:00
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Sep. 30
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, SB-H1, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Martina Olsson
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
11:45
10:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Okt. 1
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, HB1, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Okt. 2
SSY051, Reglerteknik, SB-H2, SB2, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Carl Andersson
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Martina Olsson
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Anna Brandt
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Marita Afiandika
17:00
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Okt. 3
TIF395, Kvantfysik, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
18:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Okt. 4
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, SB-H2, SB2, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, HB1, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Anna Brandt
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
18:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Okt. 7
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, SB-H1, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, TKTFY-3, Björn Lönn
17:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Okt. 8
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Joakim Hagel
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3
17:00
15:15
TIF395, Kvantfysik, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, HB1, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Okt. 9
SSY051, Reglerteknik, HB1, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Lova Wilske
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Lova Wilske
17:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Okt. 10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, TKTFY-3, Anna Brandt
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Okt. 11
Omtenta LP4/ Re-exam SP4
SEE150, Miljöekonomi, Martin Persson, Kursvärdering
15:00
14:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Okt. 14
Tentamensanmälan LP2 öppnar
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, SB-H1, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Marita Afiandika
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, TKTFY-3, Vide Ramsten
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, TKTFY-3, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Okt. 15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, HB3, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, HB1, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Okt. 16
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Carl Andersson
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Lova Wilske
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Vide Ramsten
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Marita Afiandika
17:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Okt. 17
TIF395, Kvantfysik, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Göran Johansson, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Okt. 18
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Göran Johansson, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Okt. 21
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Nils Rieger
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, TKTFY-3, Anna Brandt
17:00
13:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Okt. 22
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Joakim Hagel
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, SB3-L110, SB3-L113, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, HB1, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Okt. 23
SSY051, Reglerteknik, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Carl Andersson
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Nils Rieger
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Carl Andersson
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Marita Afiandika
17:00
13:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Okt. 24
TIF395, Kvantfysik, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, FL62, FL64, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTFY-3, Christoffer Olofsson, Tom Blackburn
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Okt. 25
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, EL41, EL42, ED-blocket, ED-blocket, TKELT-3, TKMED-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTFY-3, Joakim Hagel
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2
15:00
13:15
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, TKAUT-3, TKKEF-3, Bengt Lennartson, Kursvärdering
15:00
14:15
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Okt. 28
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Okt. 29
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Okt. 30
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Okt. 31
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Nov. 1
Tentamen LP1/ Exam SP1
Alla helgonas afton
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Nov. 4
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, KC, Kemi-Huset, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Svea130, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Nov. 5
TEK685, Produktionsutveckling, Svea130, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Nov. 6
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, HC3, Hörsalslängan, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Nov. 7
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, FB, Fysik-Huset, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, HC2, Hörsalslängan, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Nov. 8
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Nov. 11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, SB-H4, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Nov. 12
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, HA2, Hörsalslängan, TKTFY-3
15:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Nov. 13
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Nov. 14
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML11, Maskinteknik, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML11, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Nov. 15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ED, ED-blocket, TKTFY-3
15:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Nov. 18
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, SB-H4, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Nov. 19
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, KA, Kemi-Huset, TKTFY-3
15:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Nov. 20
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Nov. 21
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Nov. 22
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Nov. 25
Anmälan omtenta Jan. öppnar
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, SB-H5, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Nov. 26
MVE695, Partiella differentialekvationer, SB-M022, SB1, TKTFY-3
15:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Nov. 27
MPCAS-1, MPCAS-2, TKGBS-2, TKGBS-3, TKTEM-2, TKTFY-2, TKTFY-3, Arbetsmarknad, FARM
16:00
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Nov. 28
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, HA2, Hörsalslängan, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Nov. 29
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Dec. 2
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, SB-H4, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Dec. 3
TEK685, Produktionsutveckling, Svea130, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Dec. 4
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Dec. 5
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, KB, Kemi-Huset, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Dec. 6
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ED, ED-blocket, TKTFY-3
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Dec. 9
TEK685, Produktionsutveckling, Svea130, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
09:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, SB-H4, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Dec. 10
TEK685, Produktionsutveckling, Jupiter122, Jupiter, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, HA2, Hörsalslängan, TKTFY-3
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Dec. 11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Dec. 12
MVE695, Partiella differentialekvationer, EC, ED-blocket, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Dec. 13
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, TKELT-3, TKGBS-3, TKMED-3, Bengt Lennartson, Kursvärdering
16:15
15:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Dec. 16
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, SB-H4, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
11:45
10:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Dec. 17
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
MVE370, Matematik och samhälle, SB3-L112, SB3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTFY-3
20:00
14:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Dec. 18
TEK685, Produktionsutveckling, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTFY-3
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Dec. 19
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, FB, Fysik-Huset, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Dec. 20
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, ML13, Maskinteknik, TKTFY-3
15:00
13:15
TEK685, Produktionsutveckling, TIEPL-1, TKTFY-3, Zoom
15:00
13:15
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Dec. 23
Självstudier/ Self studies
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Dec. 24
Jul/ Holiday
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Dec. 25
Juldagen/ Holiday
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Dec. 26
Annandag Jul/ Holiday
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Dec. 27
Självstudier/ Self studies
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Dec. 30
Självstudier/ Self studies
Tentaanmälan öppnar
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Dec. 31
Nyårsafton/ New Years Eve
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Jan. 1
Nyårsdagen/ New year´s day
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Jan. 2
Självstudier/ Self studies
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Jan. 3
Självstudier/ Self studies
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Jan. 6
Trettondedag Jul/ Holiday
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Jan. 7
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Jan. 8
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Jan. 9
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Jan. 10
Självstudier/Self studies
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag Jan. 13
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag Jan. 14
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag Jan. 15
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag Jan. 16
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag Jan. 17
Tentamen LP2/ Exam SP2
Kurssignatur | Kursnamn |
FTF141 | Termodynamik och statistisk mekanik |
FYP300GU | Statistisk fysik |
KBB032 | Biokemi och molekylärbiologi |
MMG621GU | Ickelinjär optimering |
MMG810GU | Optioner och matematik |
MVE095 | Optioner och matematik |
MVE370 | Matematik och samhälle |
MVE695 | Partiella differentialekvationer |
Kurssignatur | Kursnamn |
SEE150 | Miljöekonomi |
SSY051 | Reglerteknik |
SSY052 | Reglerteknik |
SSY310 | Reglerteknik |
TEK685 | Produktionsutveckling |
TIF395 | Kvantfysik |
TMA947 | Olinjär optimering |