v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 16/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 17/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 18/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 19/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 20/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00

v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 23/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 24/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 25/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 26/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 27/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00

v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 30/8 
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 31/8 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Storgruppsövning, Magnus Rahm, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HC4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 1/9 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 2/9 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, SB-H8, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
15:00
13:15
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 3/9 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HA3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVF31, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HC4, Storgruppsövning, Magnus Rahm, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB3, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00

v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 6/9 
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, KA, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVH12, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 7/9 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, KE, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, KE, Storgruppsövning, Magnus Rahm, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HC4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, FL62, FL63, Räknestuga, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
17:00
15:15
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 8/9 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 9/9 
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 10/9 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, SB-H2, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVF31, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Storgruppsövning, Magnus Rahm, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS101, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15

v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 13/9 
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, KA, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVH12, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 14/9 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, KE, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, KE, Storgruppsövning, Magnus Rahm, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, SB-L216, SB-L200, Räknestuga, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HC4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 15/9 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HA4, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 16/9 
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Laboration, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
19:00
15:15
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 17/9 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVF31, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Storgruppsövning, Magnus Rahm, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Laboration, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15

v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 20/9 
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, KE, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVH12, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 21/9 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB1, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HA4, Storgruppsövning, Magnus Rahm, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, ML3, ML2, Räknestuga, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HC4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 22/9 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HA4, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 23/9 
Omtentamensanmälan
13:00
12:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Martin Karlsmo, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Laboration, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
19:00
15:15
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 24/9 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVF31, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Storgruppsövning, Magnus Rahm, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Martin Karlsmo, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Laboration, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15

v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 27/9 
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVH12, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 28/9 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, KE, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, KE, Storgruppsövning, ÅRÉN FABIAN, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, ML3, ML2, Räknestuga, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HC4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 29/9 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Nermin Trnjanin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 30/9 
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Laboration, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
19:00
15:15
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 1/10 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVF31, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Storgruppsövning, ÅRÉN FABIAN, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Laboration, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15

v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 4/10 
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVH12, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
19:00
17:15
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 5/10 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Storgruppsövning, ÅRÉN FABIAN, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Nermin Trnjanin, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HC4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, SB-L200, SB-L285, Räknestuga, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
17:00
15:15
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 6/10 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB2, Storgruppsövning, ÅRÉN FABIAN, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Nermin Trnjanin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 7/10 
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS41, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
19:00
15:15
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 8/10 
Omtenta LP4/Re-exam SP4
13:00
08:00
Tentamensanmälan LP1
18:00
13:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVF31, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00

v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 11/10 
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HA4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Nermin Trnjanin, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVH12, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 12/10 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, SB-H2, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, SB-H2, Storgruppsövning, ÅRÉN FABIAN, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, ML3, ML2, Räknestuga, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HC4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 13/10 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HA4, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Nermin Trnjanin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
19:00
17:15
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 14/10 
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS41, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
19:00
15:15
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 15/10 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVF31, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Storgruppsövning, ÅRÉN FABIAN, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Nermin Trnjanin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15

v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 18/10 
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HA4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVH12, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 19/10 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, KE, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, KE, Storgruppsövning, ÅRÉN FABIAN, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Nermin Trnjanin, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, ML3, ML2, Räknestuga, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HC4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 20/10 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 21/10 
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS101, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
19:00
15:15
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 22/10 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVF31, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Storgruppsövning, ÅRÉN FABIAN, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, EL41, EL42, Räknestuga, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00

v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 25/10 
Tentamen LP1/Exam SP1
18:00
08:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 26/10 
Tentamen LP1/Exam SP1
18:00
08:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 27/10 
Tentamen LP1/Exam SP1
18:00
08:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 28/10 
Tentamen LP1/Exam SP1
18:00
08:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 29/10 
Tentamen LP1/Exam SP1
18:00
08:00

v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 1/11 
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 2/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HA4, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HA1, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 3/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HB4, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
17:00
15:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
16:15
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 4/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HB4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 5/11 
Halv dag/Half day
17:00
13:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
09:45
08:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HC1, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00

v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 8/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
17:00
15:15
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 9/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HA4, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES53, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HA1, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 10/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, EL43, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES51, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, ES62, Övning, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
16:15
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 11/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HB4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 12/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HC1, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, ES61, E-D3582, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15

v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 15/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
17:00
15:15
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 16/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HA4, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES53, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HA1, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 17/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES52, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ML16, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, ES63, Övning, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
16:15
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 18/11 
FARM, MPCAS-1, MPCAS-2, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-2, TKTFY-3, Arbetsmarknad
17:00
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HB4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 19/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HC1, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, ES61, E-D3582, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15

v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 22/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
17:00
15:15
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 23/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HA4, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES53, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HA1, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 24/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, EL42, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES51, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, EL43, Övning, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
16:15
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 25/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HB4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 26/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HC1, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, ES61, E-D3582, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15

v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 29/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
17:00
15:15
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 30/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HA4, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ML1, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HA1, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 1/12 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, EL42, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES51, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, EL43, Övning, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
16:15
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 2/12 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HB4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 3/12 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HC1, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, ES61, E-D3582, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15

v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 6/12 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
17:00
15:15
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 7/12 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HA4, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES53, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HA1, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 8/12 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES52, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES51, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, EL43, Övning, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, EG-2515, EG-2516, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, EG-2515, EG-2516, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
16:15
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 9/12 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HB4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 10/12 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HC1, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, ES61, E-D3582, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15

v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 13/12 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
17:00
15:15
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 14/12 
Omtentamensanm
13:00
12:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HA4, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, EL43, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HA1, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
15:00
13:15
MVE370, Matematik och samhälle, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
20:00
14:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 15/12 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES52, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES51, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, EL42, Övning, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
16:15
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 16/12 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HB4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 17/12 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HC1, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, ES61, E-D3582, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15

v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 20/12 
Självstudier/Self studies
13:00
08:00
Tentamensanmälan
18:00
13:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 21/12 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 22/12 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 23/12 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 24/12 
Julafton/Holiday
18:00
08:00

v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 27/12 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 28/12 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 29/12 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 30/12 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 31/12 
Nyårsafton/Holiday
18:00
08:00

v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 3/1 
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
18:00
08:00
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 4/1 
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
18:00
08:00
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 5/1 
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
18:00
08:00
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 6/1 
Trettondedag jul/Holiday
18:00
08:00
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 7/1 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00

v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Mån 10/1 
Tentamen LP2/Exam SP2
18:00
08:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tis 11/1 
Tentamen LP2/Exam SP2
18:00
08:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ons 12/1 
Tentamen LP2/Exam SP2
18:00
08:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tors 13/1 
Tentamen LP2/Exam SP2
18:00
08:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fre 14/1 
Tentamen LP2/Exam SP2
18:00
08:00
KurssignaturKursnamn
KurssignaturKursnamn


 
DAT038, Datastrukturer och algoritmer
 
DAT525, Datastrukturer och algoritmer
 
FTF140, Termodynamik och statistisk mekanik
 
FYP300GU, Statistisk fysik
 
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi
 
MMG621GU, Ickelinjär optimering
 
MVE370, Matematik och samhälle
 
SSY051, Reglerteknik
 
TDA417, Datastrukturer och algoritmer
 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs
 
TMA947, Olinjär optimering
 
Flera Kurs
 
Information