Tid Kurs Kurs Lokal Lokal Typ Egen text Personal Klass Undergrupp
v 33 Måndag 2021-08-16 v 33
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Tisdag 2021-08-17
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Onsdag 2021-08-18
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Torsdag 2021-08-19
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Fredag 2021-08-20
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Lördag 2021-08-21
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
v 34 Måndag 2021-08-23 v 34
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Tisdag 2021-08-24
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Onsdag 2021-08-25
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Torsdag 2021-08-26
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Fredag 2021-08-27
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Lördag 2021-08-28
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
v 35 Tisdag 2021-08-31 v 35
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Storgruppsövning Magnus Rahm FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
15:15 - 17:00 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Johanneberg HC4 Föreläsning Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Onsdag 2021-09-01
08:00 - 09:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
  Torsdag 2021-09-02
13:15 - 15:00 SSY051 Reglerteknik Johanneberg SB-H8 Föreläsning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
  Fredag 2021-09-03
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HA3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
08:00 - 09:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HB3 Föreläsning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
08:00 - 09:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Euler, MVF31 Lektion MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HC4 Storgruppsövning Magnus Rahm FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HB3 Övning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
v 36 Måndag 2021-09-06 v 36
08:00 - 09:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Johanneberg KA Föreläsning Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
10:00 - 11:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Euler, MVH12 Lektion MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Tisdag 2021-09-07
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg KE Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:00 - 11:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg KE Storgruppsövning Magnus Rahm FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS31 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 17:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS31 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 17:00 SSY051 Reglerteknik Johanneberg, Johanneberg FL62, FL63 Räknestuga TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
15:15 - 17:00 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Johanneberg HC4 Föreläsning Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Onsdag 2021-09-08
08:00 - 09:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HC4 Övning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
  Torsdag 2021-09-09
13:15 - 15:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS31 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
  Fredag 2021-09-10
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
08:00 - 09:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg SB-H2 Föreläsning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
08:00 - 09:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Euler, MVF31 Lektion MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Storgruppsövning Magnus Rahm FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HB1 Övning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
13:15 - 15:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS101 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
v 37 Måndag 2021-09-13 v 37
08:00 - 09:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Johanneberg KA Föreläsning Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
10:00 - 11:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Euler, MVH12 Lektion MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Tisdag 2021-09-14
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg KE Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:00 - 11:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg KE Storgruppsövning Magnus Rahm FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS31 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 17:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS31 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 17:00 SSY051 Reglerteknik Johanneberg, Johanneberg SB-L216, SB-L200 Räknestuga TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
15:15 - 17:00 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Johanneberg HC4 Föreläsning Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Onsdag 2021-09-15
08:00 - 09:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HA4 Övning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
13:15 - 15:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS31 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
  Torsdag 2021-09-16
13:15 - 18:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi KB-4126Bio Laboration MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 19:00 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering MVF24, MVF25 Datorlaboration Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Fredag 2021-09-17
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
08:00 - 09:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
08:00 - 09:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Euler, MVF31 Lektion MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Storgruppsövning Magnus Rahm FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HB1 Övning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
13:15 - 18:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi KB-4126Bio Laboration MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
v 38 Måndag 2021-09-20 v 38
08:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
08:00 - 09:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Johanneberg KE Föreläsning Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
10:00 - 11:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Euler, MVH12 Lektion MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Tisdag 2021-09-21
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB1 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:00 - 11:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HA4 Storgruppsövning Magnus Rahm FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS31 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 17:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS31 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 17:00 SSY051 Reglerteknik Johanneberg, Johanneberg ML3, ML2 Räknestuga TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
15:15 - 17:00 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Johanneberg HC4 Föreläsning Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Onsdag 2021-09-22
08:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
08:00 - 09:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HA4 Övning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-09-23
12:00 - 13:00 Omtentamensanmälan
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Martin Karlsmo FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 18:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi KB-4126Bio Laboration MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 19:00 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering MVF24, MVF25 Datorlaboration Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Fredag 2021-09-24
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
08:00 - 09:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HB1 Föreläsning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
08:00 - 09:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Euler, MVF31 Lektion MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Storgruppsövning Magnus Rahm FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HB1 Övning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Martin Karlsmo FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 18:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi KB-4126Bio Laboration MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
v 39 Måndag 2021-09-27 v 39
08:00 - 09:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Johanneberg HB3 Föreläsning Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
10:00 - 11:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Euler, MVH12 Lektion MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Tisdag 2021-09-28
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg KE Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:00 - 11:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg KE Storgruppsövning ÅRÉN FABIAN FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS31 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 17:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS31 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 17:00 SSY051 Reglerteknik Johanneberg, Johanneberg ML3, ML2 Räknestuga TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
15:15 - 17:00 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Johanneberg HC4 Föreläsning Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Onsdag 2021-09-29
08:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
08:00 - 09:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HB1 Övning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Nermin Trnjanin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-09-30
13:15 - 18:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi KB-4126Bio Laboration MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 19:00 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering MVF24, MVF25 Datorlaboration Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Fredag 2021-10-01
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
08:00 - 09:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HB1 Föreläsning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
08:00 - 09:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Euler, MVF31 Lektion MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Storgruppsövning ÅRÉN FABIAN FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HB1 Övning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
13:15 - 18:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi KB-4126Bio Laboration MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
v 40 Måndag 2021-10-04 v 40
08:00 - 09:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Johanneberg HB3 Föreläsning Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
10:00 - 11:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Euler, MVH12 Lektion MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:15 - 19:00 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering MVF24, MVF25 Datorlaboration Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Tisdag 2021-10-05
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:00 - 11:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Storgruppsövning ÅRÉN FABIAN FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Nermin Trnjanin TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS31 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 17:00 SSY051 Reglerteknik Johanneberg, Johanneberg SB-L200, SB-L285 Räknestuga TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
15:15 - 17:00 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Johanneberg HC4 Föreläsning Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Onsdag 2021-10-06
08:00 - 09:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HC4 Övning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB2 Storgruppsövning ÅRÉN FABIAN FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Nermin Trnjanin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-10-07
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS41 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 19:00 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering MVF24, MVF25 Datorlaboration Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Fredag 2021-10-08
08:00 - 09:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Euler, MVF31 Lektion MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
08:00 - 13:00 Omtenta LP4/Re-exam SP4
13:00 - 18:00 Tentamensanmälan LP1
  Lördag 2021-10-09
08:00 - 18:00 Omtenta LP4/Re-exam SP4
v 41 Måndag 2021-10-11 v 41
08:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Nermin Trnjanin TKTEM-3, TKTFY-3
08:00 - 09:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Johanneberg HA4 Föreläsning Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
10:00 - 11:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Euler, MVH12 Lektion MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Tisdag 2021-10-12
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg SB-H2 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:00 - 11:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg SB-H2 Storgruppsövning ÅRÉN FABIAN FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS31 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 17:00 SSY051 Reglerteknik Johanneberg, Johanneberg ML3, ML2 Räknestuga TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
15:15 - 17:00 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Johanneberg HC4 Föreläsning Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Onsdag 2021-10-13
08:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
08:00 - 09:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HA4 Övning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Nermin Trnjanin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:15 - 19:00 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering MVF24, MVF25 Datorlaboration Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Torsdag 2021-10-14
13:15 - 15:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS41 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 19:00 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering MVF24, MVF25 Datorlaboration Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Fredag 2021-10-15
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
08:00 - 09:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HB1 Föreläsning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
08:00 - 09:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Euler, MVF31 Lektion MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Storgruppsövning ÅRÉN FABIAN FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HB1 Övning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Nermin Trnjanin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS31 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
v 42 Måndag 2021-10-18 v 42
08:00 - 09:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Johanneberg HA4 Föreläsning Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
10:00 - 11:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Euler, MVH12 Lektion MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Tisdag 2021-10-19
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg KE Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:00 - 11:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg KE Storgruppsövning ÅRÉN FABIAN FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Nermin Trnjanin TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS31 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 17:00 SSY051 Reglerteknik Johanneberg, Johanneberg ML3, ML2 Räknestuga TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
15:15 - 17:00 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Johanneberg HC4 Föreläsning Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Onsdag 2021-10-20
08:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
08:00 - 09:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg HB1 Övning TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
  Torsdag 2021-10-21
13:15 - 15:00 KBB032 Biokemi och molekylärbiologi Johanneberg KS101 Föreläsning MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:15 - 19:00 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering MVF24, MVF25 Datorlaboration Emil Gustavsson MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
  Fredag 2021-10-22
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
08:00 - 09:45 MMG621GU, TMA947 Ickelinjär optimering, Olinjär optimering Euler, MVF31 Lektion MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Storgruppsövning ÅRÉN FABIAN FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 SSY051 Reglerteknik Johanneberg, Johanneberg EL41, EL42 Räknestuga TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
  Lördag 2021-10-23
08:00 - 18:00 Tentamen LP1/Exam SP1
v 43 Måndag 2021-10-25 v 43
08:00 - 18:00 Tentamen LP1/Exam SP1
  Tisdag 2021-10-26
08:00 - 18:00 Tentamen LP1/Exam SP1
  Onsdag 2021-10-27
08:00 - 18:00 Tentamen LP1/Exam SP1
  Torsdag 2021-10-28
08:00 - 18:00 Tentamen LP1/Exam SP1
  Fredag 2021-10-29
08:00 - 18:00 Tentamen LP1/Exam SP1
  Lördag 2021-10-30
08:00 - 18:00 Tentamen LP1/Exam SP1
v 44 Tisdag 2021-11-02 v 44
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HA4 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 15:00 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HA1 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
  Onsdag 2021-11-03
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HB4 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
15:15 - 17:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
16:15 - 19:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-11-04
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
  Fredag 2021-11-05
08:00 - 09:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HC1 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:00 - 17:00 Halv dag/Half day
v 45 Måndag 2021-11-08 v 45
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
15:15 - 17:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
  Tisdag 2021-11-09
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HA4 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 15:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES53 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HA1 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
  Onsdag 2021-11-10
08:00 - 09:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg EL43 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES51 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg ES62 Övning TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
16:15 - 19:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-11-11
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
  Fredag 2021-11-12
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HC1 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg ES61, E-D3582 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
v 46 Måndag 2021-11-15 v 46
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
15:15 - 17:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
  Tisdag 2021-11-16
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HA4 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 15:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES53 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HA1 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
  Onsdag 2021-11-17
08:00 - 09:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES52 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ML16 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg ES63 Övning TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
16:15 - 19:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-11-18
08:00 - 17:00 FARM MPCAS-1, MPCAS-2, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-2, TKTFY-3 Arbetsmarknad
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
  Fredag 2021-11-19
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HC1 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg ES61, E-D3582 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
v 47 Måndag 2021-11-22 v 47
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
15:15 - 17:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
  Tisdag 2021-11-23
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HA4 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 15:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES53 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HA1 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
  Onsdag 2021-11-24
08:00 - 09:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg EL42 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES51 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg EL43 Övning TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
16:15 - 19:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-11-25
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
  Fredag 2021-11-26
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HC1 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg ES61, E-D3582 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
v 48 Måndag 2021-11-29 v 48
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
15:15 - 17:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
  Tisdag 2021-11-30
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HA4 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 15:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ML1 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HA1 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
  Onsdag 2021-12-01
08:00 - 09:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg EL42 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES51 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg EL43 Övning TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
16:15 - 19:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-12-02
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
  Fredag 2021-12-03
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HC1 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg ES61, E-D3582 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
v 49 Måndag 2021-12-06 v 49
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
15:15 - 17:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
  Tisdag 2021-12-07
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HA4 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 15:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES53 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HA1 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
  Onsdag 2021-12-08
08:00 - 09:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES52 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES51 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg EG-2515, EG-2516, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg EL43 Övning TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
16:15 - 19:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg EG-2515, EG-2516, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-12-09
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
  Fredag 2021-12-10
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HC1 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg ES61, E-D3582 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
v 50 Måndag 2021-12-13 v 50
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
15:15 - 17:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
  Tisdag 2021-12-14
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HA4 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
12:00 - 13:00 Omtentamensanm
13:15 - 15:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg EL43 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HA1 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
14:00 - 20:00 MVE370 Matematik och samhälle TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
  Onsdag 2021-12-15
08:00 - 09:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES52 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES51 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg EL42 Övning TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
16:15 - 19:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-12-16
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT038 Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKDAT-2, TKTEM-3
  Fredag 2021-12-17
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HC1 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg ES61, E-D3582 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
v 51 Måndag 2021-12-20 v 51
08:00 - 13:00 Självstudier/Self studies
13:00 - 18:00 Tentamensanmälan
  Tisdag 2021-12-21
08:00 - 18:00 Självstudier/Self studies
  Onsdag 2021-12-22
08:00 - 18:00 Självstudier/Self studies
  Torsdag 2021-12-23
08:00 - 18:00 Självstudier/Self studies
  Fredag 2021-12-24
08:00 - 18:00 Julafton/Holiday
v 52 Måndag 2021-12-27 v 52
08:00 - 18:00 Självstudier/Self studies
  Tisdag 2021-12-28
08:00 - 18:00 Självstudier/Self studies
  Onsdag 2021-12-29
08:00 - 18:00 Självstudier/Self studies
  Torsdag 2021-12-30
08:00 - 18:00 Självstudier/Self studies
  Fredag 2021-12-31
08:00 - 18:00 Nyårsafton/Holiday
  Lördag 2022-01-01
08:00 - 18:00 Nyårsdagen/Holiday
v 1 Måndag 2022-01-03 v 1
08:00 - 18:00 Omtentamen LP1/Re-exam SP1
  Tisdag 2022-01-04
08:00 - 18:00 Omtentamen LP1/Re-exam SP1
  Onsdag 2022-01-05
08:00 - 18:00 Omtentamen LP1/Re-exam SP1
  Torsdag 2022-01-06
08:00 - 18:00 Trettondedag jul/Holiday
  Fredag 2022-01-07
08:00 - 18:00 Självstudier/Self studies
  Lördag 2022-01-08
08:00 - 18:00 Tentamen LP2/Exam SP2
v 2 Måndag 2022-01-10 v 2
08:00 - 18:00 Tentamen LP2/Exam SP2
  Tisdag 2022-01-11
08:00 - 18:00 Tentamen LP2/Exam SP2
  Onsdag 2022-01-12
08:00 - 18:00 Tentamen LP2/Exam SP2
  Torsdag 2022-01-13
08:00 - 18:00 Tentamen LP2/Exam SP2
  Fredag 2022-01-14
08:00 - 18:00 Tentamen LP2/Exam SP2
  Lördag 2022-01-15
08:00 - 18:00 Tentamen LP2/Exam SP2
KurssignaturKursnamn
KurssignaturKursnamn

 
DAT038, Datastrukturer och algoritmer
 
DAT525, Datastrukturer och algoritmer
 
FTF140, Termodynamik och statistisk mekanik
 
FYP300GU, Statistisk fysik
 
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi
 
MMG621GU, Ickelinjär optimering
 
MVE370, Matematik och samhälle
 
SSY051, Reglerteknik
 
TDA417, Datastrukturer och algoritmer
 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs
 
TMA947, Olinjär optimering
 
Flera Kurs
 
Information