Tid Kurs Kurs Lokal Lokal Typ Egen text Bokningskommentar Personal Klass Undergrupp
v 33 Måndag 2021-08-16 v 33
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Tisdag 2021-08-17
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Onsdag 2021-08-18
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Torsdag 2021-08-19
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Fredag 2021-08-20
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Lördag 2021-08-21
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
v 34 Måndag 2021-08-23 v 34
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Tisdag 2021-08-24
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Onsdag 2021-08-25
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Torsdag 2021-08-26
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Fredag 2021-08-27
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
  Lördag 2021-08-28
08:00 - 18:00 Omtentamen/Re-exam
v 35 Måndag 2021-08-30 v 35
15:15 - 17:00 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Föreläsning Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
  Tisdag 2021-08-31
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Storgruppsövning Magnus Rahm FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-09-02
08:00 - 09:45 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB3 Föreläsning Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
13:15 - 14:00 TIF091, TIF096 Experimentell fysik 2 - bas, Experimentell fysik 2 - tillägg Johanneberg FB Föreläsning Jan Swenson TKTFY-3
14:15 - 15:00 TIF091, TIF096 Experimentell fysik 2 - bas, Experimentell fysik 2 - tillägg Johanneberg FB Föreläsning Andreas Martin Heinz TKTFY-3
  Fredag 2021-09-03
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HA3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HC4 Storgruppsövning Magnus Rahm FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
v 36 Måndag 2021-09-06 v 36
13:15 - 15:00 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Föreläsning Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
15:15 - 17:00 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Räkneövning Christoffer Olofsson TKKEF-3, TKTFY-3
  Tisdag 2021-09-07
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg KE Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg KE Storgruppsövning Magnus Rahm FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-09-09
08:00 - 09:45 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Föreläsning Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Räkneövning Christoffer Olofsson TKKEF-3, TKTFY-3
  Fredag 2021-09-10
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Storgruppsövning Magnus Rahm FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
v 37 Måndag 2021-09-13 v 37
13:15 - 15:00 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Föreläsning Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
  Tisdag 2021-09-14
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg KE Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg KE Storgruppsövning Magnus Rahm FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-09-16
08:00 - 09:45 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Föreläsning Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Räkneövning Christoffer Olofsson TKKEF-3, TKTFY-3
  Fredag 2021-09-17
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Storgruppsövning Magnus Rahm FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
v 38 Måndag 2021-09-20 v 38
08:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Föreläsning Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
  Tisdag 2021-09-21
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB1 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HA4 Storgruppsövning Magnus Rahm FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
  Onsdag 2021-09-22
08:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-09-23
08:00 - 09:45 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Föreläsning Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Räkneövning Christoffer Olofsson TKKEF-3, TKTFY-3
12:00 - 13:00 Omtentamensanmälan
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Martin Karlsmo FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
  Fredag 2021-09-24
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Storgruppsövning Magnus Rahm FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Martin Karlsmo FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
v 39 Måndag 2021-09-27 v 39
13:15 - 15:00 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Föreläsning Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
  Tisdag 2021-09-28
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg KE Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg KE Storgruppsövning ÅRÉN FABIAN FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
  Onsdag 2021-09-29
08:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Nermin Trnjanin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-09-30
08:00 - 09:45 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Föreläsning Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Föreläsning Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
  Fredag 2021-10-01
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Storgruppsövning ÅRÉN FABIAN FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
v 40 Måndag 2021-10-04 v 40
13:15 - 15:00 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Föreläsning Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
  Tisdag 2021-10-05
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Storgruppsövning ÅRÉN FABIAN FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Nermin Trnjanin TKTEM-3, TKTFY-3
  Onsdag 2021-10-06
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB2 Storgruppsövning ÅRÉN FABIAN FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Nermin Trnjanin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-10-07
08:00 - 09:45 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Föreläsning Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Räkneövning Christoffer Olofsson TKKEF-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin TKTEM-3, TKTFY-3
  Fredag 2021-10-08
08:00 - 13:00 Omtenta LP4/Re-exam SP4
13:00 - 18:00 Tentamensanmälan LP1
  Lördag 2021-10-09
08:00 - 18:00 Omtenta LP4/Re-exam SP4
v 41 Måndag 2021-10-11 v 41
08:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Nermin Trnjanin TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Föreläsning Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
  Tisdag 2021-10-12
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg SB-H2 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg SB-H2 Storgruppsövning ÅRÉN FABIAN FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin TKTEM-3, TKTFY-3
  Onsdag 2021-10-13
08:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Nermin Trnjanin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-10-14
08:00 - 09:45 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Föreläsning Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Räkneövning Christoffer Olofsson TKKEF-3, TKTFY-3
  Fredag 2021-10-15
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Storgruppsövning ÅRÉN FABIAN FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Nermin Trnjanin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
v 42 Måndag 2021-10-18 v 42
10:00 - 11:45 TIF091, TIF096 Experimentell fysik 2 - bas, Experimentell fysik 2 - tillägg Johanneberg FB Föreläsning Raimund Feifel TKTFY-3
13:15 - 15:00 FUF040 Kvantfysik Johanneberg HB2 Föreläsning Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
  Tisdag 2021-10-19
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg KE Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg KE Storgruppsövning ÅRÉN FABIAN FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Nermin Trnjanin TKTEM-3, TKTFY-3
  Onsdag 2021-10-20
08:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik F7101 T4 Filippa Lundin FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-10-21
08:00 - 09:45 FUF040 Kvantfysik Johanneberg, Johanneberg FL51, FL52 Frågestund Christoffer Olofsson, Tom Blackburn TKKEF-3, TKTFY-3
  Fredag 2021-10-22
08:00 - 09:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Föreläsning Henrik Grönbeck FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF140, FYP300GU Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik Johanneberg HB3 Storgruppsövning ÅRÉN FABIAN FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
  Lördag 2021-10-23
08:00 - 18:00 Tentamen LP1/Exam SP1
v 43 Måndag 2021-10-25 v 43
08:00 - 18:00 Tentamen LP1/Exam SP1
  Tisdag 2021-10-26
08:00 - 18:00 Tentamen LP1/Exam SP1
  Onsdag 2021-10-27
08:00 - 18:00 Tentamen LP1/Exam SP1
  Torsdag 2021-10-28
08:00 - 18:00 Tentamen LP1/Exam SP1
  Fredag 2021-10-29
08:00 - 18:00 Tentamen LP1/Exam SP1
  Lördag 2021-10-30
08:00 - 18:00 Tentamen LP1/Exam SP1
v 44 Måndag 2021-11-01 v 44
08:00 - 09:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Föreläsning TKELT-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Föreläsning TKELT-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg ML13 Föreläsning TKTFY-3
13:15 - 15:00 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg ES52 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
13:15 - 17:00 TME055 Strömningsmekanik Johanneberg ML3 Föreläsning TKTFY-3
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
  Tisdag 2021-11-02
08:00 - 09:45 FUF045, FYP302GU Speciell relativitetsteori, Mekanik B Johanneberg EC Föreläsning Gabriele Ferretti FYPT5, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HB4 Föreläsning TKDAT-1, TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HA4 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
10:00 - 11:45 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg MA Föreläsning TKTFY-3
13:15 - 15:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg GD-Salen Föreläsning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg FB Föreläsning Anders Hellman TKTFY-3
15:15 - 17:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg ML2, SB-L216, SB-L200 Övning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
  Onsdag 2021-11-03
08:00 - 09:45 TIF091, TIF096 Experimentell fysik 2 - bas, Experimentell fysik 2 - tillägg Johanneberg FB Föreläsning Marianne Liebi TKTFY-3
10:00 - 11:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Övning TKELT-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg EF Föreläsning Henrik Johannesson TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HB4 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Föreläsning TKELT-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 FUF045, FYP302GU Speciell relativitetsteori, Mekanik B Johanneberg ED Föreläsning Gabriele Ferretti FYPT5, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg, Johanneberg ES62, ES63 Simulering Grupp A,B TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Övning TKELT-3, TKTFY-3
15:15 - 17:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
16:15 - 19:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-11-04
08:00 - 09:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 09:45 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg EL43 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
08:00 - 11:45 TME055 Strömningsmekanik Johanneberg MA Föreläsning TKTFY-3
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg ES53 Övning MPPHS-1, TKTFY-3
13:15 - 16:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4220 Simulering Grupp GU TKDAT-1, TKTFY-3
13:15 - 16:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Simulering Grupp B TKDAT-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg GD-Salen Föreläsning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg HA3 Föreläsning Anders Hellman TKTFY-3
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg, Johanneberg ES62, ES63 Simulering Grupp C,D TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg SB-L216, SB-L200, SB-L308 Övning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg HA3 Storgruppsövning Ingrid Strandberg TKTFY-3
  Fredag 2021-11-05
08:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4220, ED4225 Simulering Grupp C, D TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 09:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
10:00 - 11:45 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg EL41 Föreläsning Henrik Johannesson TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HC1 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:00 - 17:00 Halv dag/Half day
13:15 - 15:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Demonstration TKDAT-1, TKTFY-3
v 45 Måndag 2021-11-08 v 45
08:00 - 09:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Föreläsning TKELT-3, TKTFY-3
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg E-D2480 Simulering Grupp E TKDAT-1, TKTFY-3
09:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Simulering Grupp A TKDAT-1, TKTFY-3
10:00 - 11:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Övning TKELT-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg ML13 Föreläsning TKTFY-3
13:15 - 15:00 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg ES53 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 17:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7308 Zeeman Veronica Idebohn TKTFY-3
13:15 - 17:00 TME055 Strömningsmekanik Johanneberg ML3 Föreläsning TKTFY-3
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
  Tisdag 2021-11-09
08:00 - 09:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg E-D2480 Simulering Grupp GU TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 09:45 FUF045, FYP302GU Speciell relativitetsteori, Mekanik B Johanneberg EC Föreläsning Gabriele Ferretti FYPT5, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-1, TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HA4 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
10:00 - 11:45 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg MA Föreläsning TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES53 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg HB3 Föreläsning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg FB Föreläsning Anders Hellman TKTFY-3
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg, Johanneberg ES61, ES62 Simulering Grupp C,D TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg ES63 Simulering Grupp E TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg SB-L216, SB-L200, SB-L400 Övning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
  Onsdag 2021-11-10
08:00 - 09:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg EL43 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES51 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Räkneövning TKELT-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg EB Föreläsning Henrik Johannesson TKTFY-3
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Demonstration TKDAT-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Föreläsning TKELT-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg FL61 Räkneövning Mathias Hoppe TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg ES62 Övning TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg, Johanneberg ES62, ES63 Simulering Grupp A,B TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Övning TKELT-3, TKTFY-3
16:15 - 19:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-11-11
08:00 - 09:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 09:45 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg EL43 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
08:00 - 11:45 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7309 A11 Linnea Björn TKTFY-3
08:00 - 11:45 TME055 Strömningsmekanik Johanneberg MA Föreläsning TKTFY-3
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg ES53 Övning MPPHS-1, TKTFY-3
13:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp B TKDAT-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg HB3 Föreläsning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg HA3 Föreläsning Anders Hellman TKTFY-3
15:15 - 17:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg SB-L216, SB-L200, SB-L300 Övning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg HA3 Storgruppsövning Ingrid Strandberg TKTFY-3
  Fredag 2021-11-12
08:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp C TKDAT-1, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4220 Simulering Grupp GU TKDAT-1, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg EL41 Föreläsning Henrik Johannesson TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HC1 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg ES61, E-D3582 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp D TKDAT-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg FL51 Föreläsning TKTFY-3
15:15 - 17:00 FUF045, FYP302GU Speciell relativitetsteori, Mekanik B Johanneberg EE Föreläsning Gabriele Ferretti FYPT5, TKTFY-3
15:15 - 17:00 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg EL42 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
v 46 Måndag 2021-11-15 v 46
08:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp A TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 09:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Föreläsning TKELT-3, TKTFY-3
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Övning TKELT-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg ML13 Föreläsning TKTFY-3
13:15 - 15:00 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg ES52 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 17:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7309 A11 Linnea Björn TKTFY-3
13:15 - 17:00 TME055 Strömningsmekanik Johanneberg ML3 Föreläsning TKTFY-3
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
  Tisdag 2021-11-16
08:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp GU TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 09:45 FUF045, FYP302GU Speciell relativitetsteori, Mekanik B Johanneberg EC Föreläsning Gabriele Ferretti FYPT5, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HB105 Simulering Grupp E TKDAT-1, TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HA4 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
10:00 - 11:45 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg MA Föreläsning TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES53 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg HC1 Föreläsning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg FB Föreläsning Anders Hellman TKTFY-3
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg, Johanneberg ES61, ES62 Simulering Grupp C,D TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg SB-L216, SB-L200, SB-L208 Övning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
17:15 - 21:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4220 Laboration Grupp E TKDAT-1, TKTFY-3
  Onsdag 2021-11-17
08:00 - 09:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES52 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ML16 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Föreläsning TKELT-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg EB Föreläsning Henrik Johannesson TKTFY-3
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Övning TKELT-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg FL61 Räkneövning Mathias Hoppe TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg ES63 Övning TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg, Johanneberg ES62, ES63 Simulering Grupp A, B TKDAT-1, TKTFY-3
16:15 - 19:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-11-18
08:00 - 09:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Demonstration TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 09:45 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg EL43 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
08:00 - 11:45 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7309 A11 Veronica Idebohn TKTFY-3
08:00 - 11:45 TME055 Strömningsmekanik Johanneberg ML2 Föreläsning TKTFY-3
08:00 - 17:00 FARM MPCAS-1, MPCAS-2, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-2, TKTFY-3 Arbetsmarknad
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg ES53 Övning MPPHS-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg HA4 Föreläsning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg HA3 Föreläsning Anders Hellman TKTFY-3
15:15 - 17:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg SB-L216, SB-L200, SB-L316 Övning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg HA3 Storgruppsövning Ingrid Strandberg TKTFY-3
  Fredag 2021-11-19
08:00 - 09:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg E-D2480 Simulering Grupp GU TKDAT-1, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-1, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg EL41 Föreläsning Henrik Johannesson TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HC1 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg ES61, E-D3582 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg FL51 Föreläsning TKTFY-3
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg, Johanneberg ES62, ES63 Simulering Grupp A,B TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 FUF045, FYP302GU Speciell relativitetsteori, Mekanik B Johanneberg EA Föreläsning Gabriele Ferretti FYPT5, TKTFY-3
15:15 - 17:00 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg EL42 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
v 47 Måndag 2021-11-22 v 47
08:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp A TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 09:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Föreläsning TKELT-3, TKTFY-3
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Övning TKELT-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg ML13 Föreläsning TKTFY-3
11:00 - 17:00 RRY125 Modern astrofysik Studiebesök Visit to Onsala Space Observato MPPHS-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 17:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7308 Zeeman Veronica Idebohn TKTFY-3
13:15 - 17:00 TME055 Strömningsmekanik Johanneberg FL51 Föreläsning TKTFY-3
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
  Tisdag 2021-11-23
08:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp GU TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 09:45 FUF045, FYP302GU Speciell relativitetsteori, Mekanik B Johanneberg EC Föreläsning Gabriele Ferretti FYPT5, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HB105 Simulering Grupp E TKDAT-1, TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HA4 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
10:00 - 11:45 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg MA Föreläsning TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES53 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg HB3 Föreläsning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg FB Föreläsning Anders Hellman TKTFY-3
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg, Johanneberg ES61, ES62 Simulering Grupp C,D TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg FL41 Räkneövning Mathias Hoppe TKTFY-3
15:15 - 17:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg SB-L216, SB-L200, SB-L208 Övning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
17:15 - 21:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4220 Laboration Grupp E TKDAT-1, TKTFY-3
  Onsdag 2021-11-24
08:00 - 09:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg EL42 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
08:00 - 09:45 FUF045, FYP302GU Speciell relativitetsteori, Mekanik B Johanneberg EE Föreläsning Gabriele Ferretti FYPT5, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES51 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Föreläsning TKELT-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg EB Föreläsning Henrik Johannesson TKTFY-3
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Föreläsning TKELT-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg FL61 Räkneövning Mathias Hoppe TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg EL43 Övning TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg, Johanneberg ES62, ES63 Simulering Grupp A,B TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Föreläsning Reserv TKELT-3, TKTFY-3
16:15 - 19:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-11-25
08:00 - 09:45 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg EL43 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
08:00 - 11:45 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7309 A11 Måns Wallner TKTFY-3
08:00 - 11:45 TME055 Strömningsmekanik Johanneberg MA Föreläsning TKTFY-3
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg ES52 Övning MPPHS-1, TKTFY-3
13:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp B TKDAT-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg GD-Salen Föreläsning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg HA3 Föreläsning Anders Hellman TKTFY-3
15:15 - 17:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg SB-L216, SB-L200, SB-L208 Övning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg HA3 Storgruppsövning Ingrid Strandberg TKTFY-3
  Fredag 2021-11-26
08:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp C TKDAT-1, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4220 Simulering Grupp GU TKDAT-1, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg EL41 Föreläsning Henrik Johannesson TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HC1 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg ES61, E-D3582 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp D TKDAT-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg FL51 Föreläsning TKTFY-3
15:15 - 17:00 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg EL42 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
v 48 Måndag 2021-11-29 v 48
08:30 - 12:30 EEM021 Högfrekvensteknik Johanneberg MC2-Kollekt, HA4 Dugga TKELT-3, TKTFY-3
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg ML13 Föreläsning TKTFY-3
13:15 - 15:00 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg ES53 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 17:00 TME055 Strömningsmekanik Johanneberg ML3 Föreläsning TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
  Tisdag 2021-11-30
08:00 - 09:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HB105 Simulering Grupp E TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 11:45 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7309 A11 Linnea Björn TKTFY-3
10:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HB1 Demonstration TKDAT-1, TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HA4 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
10:00 - 11:45 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg MA Föreläsning TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ML1 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg HB3 Föreläsning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg FB Föreläsning Anders Hellman TKTFY-3
15:15 - 17:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg SB-L216, SB-L200, SB-L400 Övning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
15:15 - 19:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7308 Zeeman Måns Wallner TKTFY-3
15:15 - 19:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7309 A6 Björn Altenburger TKTFY-3
  Onsdag 2021-12-01
08:00 - 09:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg EL42 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES51 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 EEM021 Högfrekvensteknik Johanneberg HA4 Föreläsning TKELT-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg EB Föreläsning Henrik Johannesson TKTFY-3
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Föreläsning DEMONSTRATION TKDAT-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Föreläsning Reserv TKELT-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg FL61 Räkneövning Mathias Hoppe TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg EL43 Övning TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 17:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7309 A6 Björn Altenburger TKTFY-3
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg, Johanneberg ES62, ES63 Simulering Grupp A, B TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 EEM021 Högfrekvensteknik Johanneberg HB1 Föreläsning TKELT-3, TKTFY-3
16:15 - 19:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-12-02
08:00 - 09:45 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg EL43 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
08:00 - 11:45 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7309 A11 Veronica Idebohn TKTFY-3
08:00 - 11:45 TME055 Strömningsmekanik Johanneberg ML3 Föreläsning TKTFY-3
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg ES53 Övning MPPHS-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg KE Föreläsning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg HA3 Föreläsning Anders Hellman TKTFY-3
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg E-D2480 Simulering Grupp GU TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg SB-L216, SB-L200, SB-L208 Övning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg HA3 Storgruppsövning Ingrid Strandberg TKTFY-3
17:15 - 21:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7308 Zeeman Måns Wallner TKTFY-3
  Fredag 2021-12-03
10:00 - 11:45 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg EB Föreläsning Henrik Johannesson TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HC1 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg ES61, E-D3582 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 FUF045, FYP302GU Speciell relativitetsteori, Mekanik B Johanneberg EF Föreläsning Gabriele Ferretti FYPT5, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg FL51 Föreläsning TKTFY-3
15:15 - 17:00 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg EL42 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
15:15 - 19:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7309 A6 Björn Altenburger TKTFY-3
v 49 Måndag 2021-12-06 v 49
08:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp A TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 09:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Föreläsning Reserv TKELT-3, TKTFY-3
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Föreläsning TKELT-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FUF045, FYP302GU Speciell relativitetsteori, Mekanik B Johanneberg EF Föreläsning Gabriele Ferretti FYPT5, TKTFY-3
10:00 - 11:45 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg ML13 Föreläsning TKTFY-3
13:15 - 15:00 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg ES52 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 15:00 TME055 Strömningsmekanik Johanneberg ML15 Föreläsning TKTFY-3
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
15:15 - 19:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7309 A6 Björn Altenburger TKTFY-3
15:15 - 17:00 TME055 Strömningsmekanik Johanneberg MT14 Datorövning TKTFY-3
  Tisdag 2021-12-07
08:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp GU TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 09:45 FUF045, FYP302GU Speciell relativitetsteori, Mekanik B Johanneberg EC Föreläsning Gabriele Ferretti FYPT5, TKTFY-3
08:00 - 11:45 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7309 A11 Måns Wallner TKTFY-3
10:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HB105 Simulering Grupp E TKDAT-1, TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HA4 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
10:00 - 11:45 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg MA Föreläsning TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES53 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg HB3 Föreläsning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg FB Föreläsning Anders Hellman TKTFY-3
15:15 - 17:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg SB-L216, SB-L200, SB-L208 Övning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
17:15 - 21:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4220 Laboration Grupp E TKDAT-1, TKTFY-3
  Onsdag 2021-12-08
08:00 - 09:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES52 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES51 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Föreläsning TKELT-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg EL41 Föreläsning Henrik Johannesson TKTFY-3
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg EG-2515, EG-2516, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Föreläsning TKELT-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg FL61 Räkneövning Mathias Hoppe TKTFY-3
13:15 - 15:00 FUF045, FYP302GU Speciell relativitetsteori, Mekanik B Johanneberg EC Föreläsning Gabriele Ferretti FYPT5, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg EL43 Övning TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 17:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7309 A6 Björn Altenburger TKTFY-3
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg, Johanneberg ES62, ES63 Simulering Grupp A,B TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Gästföreläsning Rohde&Schwarz TKELT-3, TKTFY-3
16:15 - 19:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg EG-2515, EG-2516, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-12-09
08:00 - 09:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Demonstration TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 09:45 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg EL43 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
08:00 - 11:45 TME055 Strömningsmekanik Johanneberg MA Föreläsning TKTFY-3
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg ES53 Övning MPPHS-1, TKTFY-3
13:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp B TKDAT-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg GD-Salen Föreläsning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg HA3 Föreläsning Anders Hellman TKTFY-3
15:15 - 17:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg SB-L216, SB-L200, SB-L300 Övning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik Johanneberg HA3 Storgruppsövning Ingrid Strandberg TKTFY-3
  Fredag 2021-12-10
08:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp C TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 09:45 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg EL42 Föreläsning Henrik Johannesson TKTFY-3
10:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4220 Simulering Grupp GU TKDAT-1, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg FL61 Föreläsning Henrik Johannesson TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HC1 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg ES61, E-D3582 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp D TKDAT-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg FL51 Föreläsning TKTFY-3
15:15 - 17:00 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg EL42 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
15:15 - 19:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7309 A6 Björn Altenburger TKTFY-3
v 50 Måndag 2021-12-13 v 50
08:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp A TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 09:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Räkneövning TKELT-3, TKTFY-3
08:00 - 11:45 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7309 A6 Björn Altenburger TKTFY-3
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Övning TKELT-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg ML13 Föreläsning TKTFY-3
13:15 - 15:00 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg ES52 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 17:00 TME055 Strömningsmekanik Johanneberg ML14 Föreläsning TKTFY-3
15:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-1, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
  Tisdag 2021-12-14
08:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp GU TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 09:45 FUF045, FYP302GU Speciell relativitetsteori, Mekanik B Johanneberg EF Föreläsning Gabriele Ferretti FYPT5, TKTFY-3
10:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HB105 Simulering Grupp E TKDAT-1, TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HA4 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
10:00 - 11:45 TMA690 Partiella differentialekvationer Johanneberg MA Räkneövning TKTFY-3
12:00 - 13:00 Omtentamensanm
13:15 - 15:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg EL43 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg FL51 Räkneövning Mathias Hoppe TKTFY-3
13:15 - 15:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg HB3 Föreläsning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
13:15 - 17:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7309 A11 TKTFY-3
13:15 - 17:00 TME055 Strömningsmekanik Johanneberg ML4 Föreläsning TKTFY-3
14:00 - 20:00 MVE370 Matematik och samhälle TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:15 - 17:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg SB-L216, SB-L200, SB-L208 Övning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
15:15 - 17:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
15:15 - 19:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7308 Zeeman Veronica Idebohn TKTFY-3
17:15 - 21:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4220 Laboration Grupp E TKDAT-1, TKTFY-3
  Onsdag 2021-12-15
08:00 - 09:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES52 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
08:00 - 09:45 FUF045, FYP302GU Speciell relativitetsteori, Mekanik B Johanneberg EE Föreläsning Gabriele Ferretti FYPT5, TKTFY-3
08:00 - 11:45 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7308 Zeeman TKTFY-3
10:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg ES51 Övning TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Övning Reserv TKELT-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg EB Föreläsning Henrik Johannesson TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg E-D3507 Laboration TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Föreläsning TKDAT-1, TKTFY-3
13:15 - 17:00 EEM021 Högfrekvensteknik MC2-Kollekt Gästföreläsning SAAB TKELT-3, TKTFY-3
13:15 - 15:00 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg FL61 Föreläsning Henrik Johannesson TKTFY-3
13:15 - 15:00 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg EL42 Övning TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
16:15 - 19:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
  Torsdag 2021-12-16
08:00 - 09:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik Johanneberg HC4 Demonstration TKDAT-1, TKTFY-3
08:00 - 09:45 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg EL43 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
09:00 - 11:45 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg E-D3582, IDE-D2505-7 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
10:00 - 11:45 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg ES53 Övning MPPHS-1, TKTFY-3
13:15 - 17:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp B TKDAT-1, TKTFY-3
13:15 - 15:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg HB2 Föreläsning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
13:15 - 15:00 DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg HB4 Föreläsning TKAUT-2, TKAUT-3, TKELT-3, TKITE-2, TKTFY-3
13:15 - 17:00 TIF101 Tillämpad kvantfysik F7308 Zeeman Måns Wallner TKTFY-3
15:15 - 17:00 MVE550 Stokastiska processer och Bayesiansk inferens Johanneberg, Johanneberg SB-L216, SB-L200 Övning MPDSC-1, TKITE-3, TKTEM-2, TKTFY-3
17:15 - 21:00 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4220 Laboration Grupp D TKDAT-1, TKTFY-3
  Fredag 2021-12-17
08:00 - 11:45 DIT791GU, EDA452 Grundläggande datorteknik, Grundläggande datorteknik ED4225 Laboration Grupp C TKDAT-1, TKTFY-3
10:00 - 11:45 FTF131 Matematisk fysik Johanneberg EL41 Föreläsning Henrik Johannesson TKTFY-3
10:00 - 11:45 TDA550 Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs Johanneberg HC1 Föreläsning TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3 TKIEK-2.003 ITE
13:15 - 16:00 DAT038, DAT525, TDA417 Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer Johanneberg, Johanneberg ES61, E-D3582 Datorlaboration TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:15 - 17:00 RRY125 Modern astrofysik Johanneberg ES53 Föreläsning MPPHS-1, TKTFY-3
v 51 Måndag 2021-12-20 v 51
08:00 - 13:00 Självstudier/Self studies
13:00 - 18:00 Tentamensanmälan
  Tisdag 2021-12-21
08:00 - 18:00 Självstudier/Self studies
  Onsdag 2021-12-22
08:00 - 18:00 Självstudier/Self studies
  Torsdag 2021-12-23
08:00 - 18:00 Självstudier/Self studies
  Fredag 2021-12-24
08:00 - 18:00 Julafton/Holiday
v 52 Måndag 2021-12-27 v 52
08:00 - 18:00 Självstudier/Self studies
  Tisdag 2021-12-28
08:00 - 18:00 Självstudier/Self studies
  Onsdag 2021-12-29
08:00 - 18:00 Självstudier/Self studies
  Torsdag 2021-12-30
08:00 - 18:00 Självstudier/Self studies
  Fredag 2021-12-31
08:00 - 18:00 Nyårsafton/Holiday
  Lördag 2022-01-01
08:00 - 18:00 Nyårsdagen/Holiday
v 1 Måndag 2022-01-03 v 1
08:00 - 18:00 Omtentamen LP1/Re-exam SP1
  Tisdag 2022-01-04
08:00 - 18:00 Omtentamen LP1/Re-exam SP1
  Onsdag 2022-01-05
08:00 - 18:00 Omtentamen LP1/Re-exam SP1
  Torsdag 2022-01-06
08:00 - 18:00 Trettondedag jul/Holiday
  Fredag 2022-01-07
08:00 - 18:00 Självstudier/Self studies
  Lördag 2022-01-08
08:00 - 18:00 Tentamen LP2/Exam SP2
v 2 Måndag 2022-01-10 v 2
08:00 - 18:00 Tentamen LP2/Exam SP2
  Tisdag 2022-01-11
08:00 - 18:00 Tentamen LP2/Exam SP2
  Onsdag 2022-01-12
08:00 - 18:00 Tentamen LP2/Exam SP2
  Torsdag 2022-01-13
08:00 - 18:00 Tentamen LP2/Exam SP2
  Fredag 2022-01-14
08:00 - 18:00 Tentamen LP2/Exam SP2
  Lördag 2022-01-15
08:00 - 18:00 Tentamen LP2/Exam SP2
KurssignaturKursnamn
KurssignaturKursnamn

 
DAT038, Datastrukturer och algoritmer
 
DAT525, Datastrukturer och algoritmer
 
DIT791GU, Grundläggande datorteknik
 
EDA452, Grundläggande datorteknik
 
EEM021, Högfrekvensteknik
 
FTF131, Matematisk fysik
 
FTF140, Termodynamik och statistisk mekanik
 
FUF040, Kvantfysik
 
FUF045, Speciell relativitetsteori
 
FYP300GU, Statistisk fysik
 
FYP302GU, Mekanik B
 
MVE370, Matematik och samhälle
 
MVE550, Stokastiska processer och Bayesiansk inferens
 
RRY125, Modern astrofysik
 
TDA417, Datastrukturer och algoritmer
 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs
 
TIF091, Experimentell fysik 2 - bas
 
TIF096, Experimentell fysik 2 - tillägg
 
TIF101, Tillämpad kvantfysik
 
TMA690, Partiella differentialekvationer
 
TME055, Strömningsmekanik
 
Flera Kurs
 
Information