v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13 Maj
TIF076, Miljöfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKTFY-3, Patrik Johansson
11:45
10:00
TIF076, Miljöfysik, Räkneövning, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-3, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14 Maj
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
Kandidatarbete, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15 Maj
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16 Maj
TIF076, Miljöfysik, Föreläsning, Hörsalslängan, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17 Maj
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
TIF076, Miljöfysik, Räkneövning, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-3, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 18 Maj
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20 Maj
Anmälan omtenta stänger
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21 Maj
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22 Maj
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23 Maj
IMSX16, MMSX21, Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap, Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper, Presentation, Hörsalslängan, Hörsalslängan, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKDES-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
EENX16, Kandidatarbete vid Elektroteknik, Obligatorisk, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKDAT-3, TKTFY-3, Jonas Sjöberg
17:00
08:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, Kemi-Huset, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
IMSX16, MMSX21, Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap, Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper, Presentation, Hörsalslängan, Hörsalslängan, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKDES-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24 Maj
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
SEEX16, Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap, Presentation, ED-blocket, ED-blocket, TKAUT-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKKEF-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
08:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, Kemi-Huset, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
MCCX11, Kandidatarbete vid Mikroteknologi och nanovetenskap, MC2-Huset, TKAUT-3, TKELT-3, TKMED-3, TKTFY-3, MCCX11 - Kandidatarbetesredovisningar
17:00
09:00
EENX16, Kandidatarbete vid Elektroteknik, Obligatorisk, TKAUT-3, TKDAT-3, TKTFY-3
14:00
11:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 25 Maj
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27 Maj
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28 Maj
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29 Maj
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30 Maj
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 31 Maj
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 1 Juni
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 3 Juni
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 4 Juni
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 5 Juni
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 6 Juni
Helgdag/ Holiday
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 7 Juni
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 8 Juni
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 10 Juni
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 11 Juni
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 12 Juni
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 13 Juni
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 14 Juni
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 15 Juni
Kurssignatur | Kursnamn |
EENX16 | Kandidatarbete vid Elektroteknik |
IMSX16 | Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap |
MCCX11 | Kandidatarbete vid Mikroteknologi och nanovetenskap |
MMSX21 | Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper |
Kurssignatur | Kursnamn |
SEEX16 | Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap |
TIF076 | Miljöfysik |
TIFX11 | Kandidatarbete vid Fysik |