Tid |
Kursnamn |
Aktivitet |
Rum |
Hus |
Klass |
Personal |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 19 | Måndag 2024-05-06 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Introduktion till medicinteknik | Föreläsning | EB | ED-blocket | TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Reglerteknik, Reglerteknik | Föreläsning | HB3 | Hörsalslängan | TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till medicinteknik | Föreläsning | ED | ED-blocket | TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar | Datorlaboration | F-T7203, F-T7204 | Fysik-Huset, Fysik-Huset | MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering | Föreläsning-lektion | KC | Kemi-Huset | MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Alexey Geynts | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 2024-05-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI | Föreläsning | HB4 | Hörsalslängan | TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar | Föreläsning | Euler | Matematiska vetenskaper | MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Reglerteknik | Övning | ML13 | Maskinteknik | TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3 | ||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2024-05-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI | Föreläsning | HB4 | Hörsalslängan | TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering | Föreläsning-lektion | Euler | Matematiska vetenskaper | MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Alexey Geynts | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar | Lektion | MVF21 | Matematiska vetenskaper | MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Introduktion till medicinteknik | Föreläsning | EB | ED-blocket | TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Reglerteknik, Reglerteknik | Föreläsning | HB1 | Hörsalslängan | TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till medicinteknik | Föreläsning | EB | ED-blocket | TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar | Föreläsning | KB | Kemi-Huset | MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Reglerteknik | Räknestuga | SB-M500 | SB2 | TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3 | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2024-05-09 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Ledigt/Holiday | ||||||||||||||||||||||||||||
Fredag 2024-05-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Självstudier/Self-studies | ||||||||||||||||||||||||||||
Söndag 2024-05-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 00:00 | Tentamensanmälan LP4 stänger | ||||||||||||||||||||||||||||
v 20 | Måndag 2024-05-13 v 20 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Introduktion till medicinteknik | Föreläsning | ED | ED-blocket | TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Reglerteknik, Reglerteknik | Föreläsning | HB3 | Hörsalslängan | TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till medicinteknik | Föreläsning | ED | ED-blocket | TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar | Datorlaboration | F-T7203, F-T7204 | Fysik-Huset, Fysik-Huset | MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering | Föreläsning-lektion | KC | Kemi-Huset | MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Alexey Geynts | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 2024-05-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI | Föreläsning | HB4 | Hörsalslängan | TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI | Datorövning | ES62, ES63 | ED-blocket, ED-blocket | TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar | Föreläsning | Euler | Matematiska vetenskaper | MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Reglerteknik | Övning | SB3-L111 | SB3 | TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3 | ||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2024-05-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | Introduktion till medicinteknik | Presentation | TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering | Föreläsning-lektion | Euler | Matematiska vetenskaper | MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Alexey Geynts | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar | Lektion | MVF21 | Matematiska vetenskaper | MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Introduktion till medicinteknik | Presentation | TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till medicinteknik | Presentation | TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar | Datorlaboration | F-T7203, F-T7204 | Fysik-Huset, Fysik-Huset | MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Reglerteknik | Räknestuga | SB-M500 | SB2 | TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3 | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till medicinteknik | Presentation | TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2024-05-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering | Föreläsning-lektion | Euler | Matematiska vetenskaper | MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Alexey Geynts | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar | Lektion | MVF21 | Matematiska vetenskaper | MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI | Föreläsning | HB4 | Hörsalslängan | TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
Fredag 2024-05-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | Reglerteknik | Övning | SB3-L111 | SB3 | TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3 | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Introduktion till data science och AI, Introduktion till data science och AI | Datorövning | ED2480, ES63 | ED-blocket, ED-blocket | TKGBS-2, TKITE-2, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar | Föreläsning | Euler | Matematiska vetenskaper | MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||
v 21 | Måndag 2024-05-20 v 21 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 00:00 | Anmälan omtenta stänger | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Introduktion till medicinteknik | Föreläsning | EE | ED-blocket | TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Reglerteknik, Reglerteknik | Föreläsning | HB3 | Hörsalslängan | TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar | Datorlaboration | F-T7203, F-T7204 | Fysik-Huset, Fysik-Huset | MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering | Föreläsning-lektion | KC | Kemi-Huset | MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Alexey Geynts | |||||||||||||||||||||||
Tisdag 2024-05-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar | Föreläsning | Euler | Matematiska vetenskaper | MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Reglerteknik | Övning | SB3-L111 | SB3 | TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3 | ||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2024-05-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | Introduktion till medicinteknik | Föreläsning | ED | ED-blocket | TKBIO-3, TKELT-3, TKTEM-2 | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering | Föreläsning-lektion | Euler | Matematiska vetenskaper | MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Alexey Geynts | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar | Lektion | MVF21 | Matematiska vetenskaper | MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Reglerteknik | Räknestuga | SB3-L111 | SB3 | TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3 | ||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2024-05-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 | Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering | Föreläsning-lektion | Euler | Matematiska vetenskaper | MATGRUND, MPENM-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Alexey Geynts | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar | Lektion | MVF21 | Matematiska vetenskaper | MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||
Fredag 2024-05-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar | Föreläsning | EE | ED-blocket | MATGRUND, MPCAS-1, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKAUT-3, TKTEM-2 | Ann-Brith Strömberg | |||||||||||||||||||||||
Lördag 2024-05-25 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP4/ Exam SP4 | ||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Måndag 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP4/ Exam SP4 | ||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP4/ Exam SP4 | ||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP4/ Exam SP4 | ||||||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP4/ Exam SP4 | ||||||||||||||||||||||||||||
Fredag 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP4/ Exam SP4 | ||||||||||||||||||||||||||||
Lördag 2024-06-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Tentamen LP4/ Exam SP4 | ||||||||||||||||||||||||||||
v 23 | Tisdag 2024-06-04 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Omtentamen LP3/ Re-exam SP3 | ||||||||||||||||||||||||||||
Onsdag 2024-06-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Omtentamen LP3/ Re-exam SP3 | ||||||||||||||||||||||||||||
Torsdag 2024-06-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Helgdag/ Holiday | ||||||||||||||||||||||||||||
Fredag 2024-06-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Omtentamen LP3/ Re-exam SP3 |
Kurssignatur | Kursnamn |
DAT565 | Introduktion till data science och AI |
DIT407GU | Introduktion till data science och AI |
EEN071 | Introduktion till medicinteknik |
MMG511GU | Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering |
MMG631GU | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar |
Kurssignatur | Kursnamn |
MVE162 | Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering |
MVE166 | Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar |
SSY052 | Reglerteknik |
SSY310 | Reglerteknik |
Ändrade inom de senaste 7 dagarna.