TKTEM-3
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 17/6
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 18/6
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 19/6
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 20/6
v 25
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 21/6
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 24/6
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 25/6
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 26/6
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 27/6
v 26
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 28/6
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 1/7
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 2/7
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 3/7
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 4/7
v 27
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 5/7
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 8/7
Anmälan omtenta öppnar
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 9/7
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 10/7
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 11/7
v 28
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 12/7
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 15/7
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 16/7
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 17/7
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 18/7
v 29
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 19/7
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 22/7
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 23/7
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 24/7
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 25/7
v 30
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 26/7
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 29/7
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 30/7
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 31/7
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 1/8
v 31
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 2/8
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 5/8
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 6/8
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 7/8
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 8/8
v 32
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 9/8
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 12/8
Tentaanmälan öppnar för LP1
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 13/8
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 14/8
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 15/8
v 33
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 16/8
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 19/8
Omtentamen/ Re-exm
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 20/8
Omtentamen/ Re-exm
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 21/8
Omtentamen/ Re-exm
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 22/8
Omtentamen/ Re-exm
v 34
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 23/8
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 26/8
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 27/8
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 28/8
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 29/8
Omtentamen/ Re-exm
v 35
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 30/8
Omtentamen/ Re-exm
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 2/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB4, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
11:45
10:00
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 3/9
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 4/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
09:45
08:00
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 5/9
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB4, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 36
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 6/9
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, SB-H2, SB2, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, SB-H2, SB2, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 9/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
11:45
10:00
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 10/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, Räkneövning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 11/9
SSY051, Reglerteknik, Övning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF141, Termodynamik och statistisk mekanik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKTEM-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Lova Wilske, Marita Afiandika
17:00
13:15
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 12/9
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 37
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 13/9
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, SB-H2, SB2, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 16/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, Vasa A, Vasa, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Lova Wilske, Nils Rieger
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
11:45
10:00
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 17/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, KE, Kemi-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Joakim Hagel
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB-L200, SB-L216, SB2, SB2, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
17:00
15:15
TIF395, Kvantfysik, Räkneövning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 18/9
SSY051, Reglerteknik, Övning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Nils Rieger
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Martina Olsson
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 19/9
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 38
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 20/9
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 23/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Marita Afiandika
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Anna Brandt
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 24/9
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 25/9
SSY051, Reglerteknik, Övning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Nils Rieger
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Carl Andersson, Puvaneswari Teluchina-Appadu
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Björn Lönn
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Nils Rieger
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Puvaneswari Teluchina-Appadu
17:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Björn Lönn
17:00
13:15
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 26/9
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, Räkneövning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 39
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 27/9
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Björn Lönn
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 30/9
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Martina Olsson
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
11:45
10:00
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 1/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 2/10
SSY051, Reglerteknik, Övning, SB-H2, SB2, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Carl Andersson
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Martina Olsson
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Anna Brandt
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Marita Afiandika
17:00
13:15
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 3/10
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, Räkneövning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 40
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 4/10
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, SB-H2, SB2, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Pernilla Ekborg-Tanner
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Anna Brandt
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Laboration, KB-4126Bio, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 7/10
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3, Björn Lönn
17:00
13:15
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 8/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Joakim Hagel
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
17:00
15:15
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 9/10
SSY051, Reglerteknik, Övning, HB1, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Lova Wilske
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Lova Wilske
17:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 10/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3, Anna Brandt
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, Räkneövning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 41
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 11/10
Omtenta LP4/ Re-exam SP4
SEE150, Miljöekonomi, Kursvärdering, TKTEM-3, Martin Persson
15:00
14:00
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 14/10
Tentamensanmälan LP2 öppnar
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, SB-H1, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Marita Afiandika
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3, Vide Ramsten
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 15/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L111, SB3-L112, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 16/10
SSY051, Reglerteknik, Övning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Carl Andersson
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Lova Wilske
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Vide Ramsten
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Marita Afiandika
17:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 17/10
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Göran Johansson, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, Räkneövning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Linus Sundberg
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 42
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 18/10
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Övning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Göran Johansson, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Rasmus Svensson
17:00
13:15
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 21/10
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Nils Rieger
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, Euler, FL41, FL64, MVH12, SB-L408, Matematiska vetenskaper, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Matematiska vetenskaper, SB2, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3, Anna Brandt
17:00
13:15
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 22/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HB1, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Joakim Hagel
11:45
10:00
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, SB3-L110, SB3-L113, SB3, SB3, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
17:00
15:15
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 23/10
SSY051, Reglerteknik, Övning, HB3, Hörsalslängan, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
09:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Carl Andersson
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A6-Infrarödspektra, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Nils Rieger
11:45
08:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, T4-Varmluftsmotorn, F7101, Fysik-Huset, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Rasmus Svensson
11:45
08:00
TIF395, Kvantfysik, A9-Zeeman, F7308, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Carl Andersson
17:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, A11-Flamemission, F7309A, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Marita Afiandika
17:00
13:15
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 24/10
TIF395, Kvantfysik, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Tom Blackburn
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
TIF395, Kvantfysik, Konsultationstid, FL62, FL64, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKGBS-3, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Christoffer Olofsson, Tom Blackburn
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Datorlaboration, MVF24, MVF25, MVF26, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
19:00
15:15
v 43
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 25/10
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Henrik Grönbeck
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Lektion, MVF21, MVF26, MVF31, MVF33, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKAUT-3, TKGBS-3, TKTEM-3, Axel Ringh
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Räknestuga, EL41, EL42, ED-blocket, ED-blocket, TKELT-3, TKMED-3, TKTEM-3
11:45
10:00
FTF141, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Storgruppsövning, HC4, Hörsalslängan, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3, Joakim Hagel
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Föreläsning, KS31, Kemi-Huset, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Kursvärdering, TKAUT-3, TKKEF-3, TKTEM-3, Bengt Lennartson
15:00
14:15
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 28/10
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 29/10
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 30/10
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 31/10
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 1/11
Tentamen LP1/ Exam SP1
Alla helgonas afton
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 4/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, KC, Kemi-Huset, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
11:45
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea130, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 5/11
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea130, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 6/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, HC3, Hörsalslängan, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 7/11
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, ML13, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 45
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 8/11
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 11/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
11:45
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 12/11
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, HA2, Hörsalslängan, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 13/11
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 14/11
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML11, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML11, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 46
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 15/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ED, ED-blocket, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 18/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
11:45
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 19/11
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, KA, Kemi-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 20/11
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 21/11
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, ML13, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 47
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 22/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 25/11
Anmälan omtenta Jan. öppnar
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H5, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
11:45
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 26/11
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, SB-M022, SB1, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 27/11
MPCAS-1, MPCAS-2, TKGBS-2, TKGBS-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-2, TKTFY-3, Lokal: Volvo-foajén, FARM
16:00
10:00
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 28/11
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, HA2, Hörsalslängan, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 48
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 29/11
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 2/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
11:45
10:00
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 3/12
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea130, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, ML13, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 4/12
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 5/12
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, KB, Kemi-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 49
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 6/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Euler, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ED, ED-blocket, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 9/12
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea130, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
09:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
11:45
10:00
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 10/12
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Jupiter122, Jupiter, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, HA2, Hörsalslängan, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 11/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 12/12
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, EC, ED-blocket, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 50
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 13/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Kursvärdering, TKELT-3, TKGBS-3, TKMED-3, TKTEM-3, Bengt Lennartson
16:15
15:15
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 16/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, SB-H4, SB2, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
11:45
10:00
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 17/12
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, ML13, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
MVE370, Matematik och samhälle, SB3-L112, SB3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
20:00
14:00
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 18/12
TEK685, Produktionsutveckling, Föreläsning, Svea219, Svea, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3
12:00
10:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 19/12
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, ML13, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
15:00
13:15
v 51
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 20/12
MMG810GU, MVE095, Optioner och matematik, Optioner och matematik, Föreläsning, Pascal, Matematiska vetenskaper, MATGRUND, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPENM-2, TKTEM-3, Maria Roginskaya
09:45
08:00
MVE695, Partiella differentialekvationer, Övning, ML13, Maskinteknik, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
TEK685, Produktionsutveckling, Ges digitalt, TIEPL-1, TKTEM-3, TKTFY-3, Zoom
15:00
13:15
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 23/12
Självstudier/ Self studies
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 24/12
Jul/ Holiday
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 25/12
Juldagen/ Holiday
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 26/12
Annandag Jul/ Holiday
v 52
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 27/12
Självstudier/ Self studies
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 30/12
Självstudier/ Self studies
Tentaanmälan öppnar
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 31/12
Nyårsafton/ New Years Eve
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 1/1
Nyårsdagen/ New year´s day
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 2/1
Självstudier/ Self studies
v 1
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 3/1
Självstudier/ Self studies
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 6/1
Trettondedag Jul/ Holiday
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 7/1
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 8/1
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 9/1
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 10/1
Självstudier/Self studies
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Mån 13/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tis 14/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Ons 15/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Tors 16/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
Fre 17/1
Tentamen LP2/ Exam SP2
Kurssignatur | Kursnamn |
FTF141 | Termodynamik och statistisk mekanik |
FYP300GU | Statistisk fysik |
KBB032 | Biokemi och molekylärbiologi |
MMG621GU | Ickelinjär optimering |
MMG810GU | Optioner och matematik |
MVE095 | Optioner och matematik |
MVE370 | Matematik och samhälle |
MVE695 | Partiella differentialekvationer |
Kurssignatur | Kursnamn |
SEE150 | Miljöekonomi |
SSY051 | Reglerteknik |
SSY052 | Reglerteknik |
SSY310 | Reglerteknik |
TEK685 | Produktionsutveckling |
TIF395 | Kvantfysik |
TMA947 | Olinjär optimering |