v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-04-29
TIF076, Miljöfysik, Föreläsning, HC1, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-04-30
Självstudier/Self-studies
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-05-01
Ledigt/Holiday
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-05-02
TIF076, Miljöfysik, Föreläsning, HA3, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
Kandidatarbete, GD-Salen, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Fackspråk föreläsning 5
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-05-03
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
TIF076, Miljöfysik, Räkneövning, FL72, FL73, TKTFY-3, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-05-04
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-05-05
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-05-06
TIF076, Miljöfysik, Föreläsning, HA3, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-05-07
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Samuel Bengmark, Grupprum:MVL23
19:00
13:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-05-08
TIF076, Miljöfysik, Föreläsning, HA3, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-05-09
Ledigt/Holiday
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-05-10
Självstudier/Self-studies
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-05-11
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-05-12
Tentamensanmälan LP4 stänger
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-05-13
TIF076, Miljöfysik, Föreläsning, HA3, TKTFY-3, Patrik Johansson
11:45
10:00
TIF076, Miljöfysik, Räkneövning, FL72, FL73, TKTFY-3, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-05-14
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
Kandidatarbete, GD-Salen, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Fackspråk föreläsning 5
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-05-15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-05-16
TIF076, Miljöfysik, Föreläsning, HA3, TKTFY-3, Tünde Fülöp
11:45
10:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-05-17
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
TIF076, Miljöfysik, Räkneövning, FL62, FL63, TKTFY-3, Emil Raaholt Ingelsten, Ida Ekmark
15:00
13:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-05-18
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-05-19
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-05-20
Anmälan omtenta stänger
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-05-21
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
08:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-05-22
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-05-23
IMSX16, MMSX21, Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap, Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper, Presentation, HC1, HC3, HC4, TKAUT-3, TKDES-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
EENX16, Kandidatarbete vid Elektroteknik, Obligatorisk, FL51, FL61, FL71, TKAUT-3, TKDAT-3, TKTFY-3, Jonas Sjöberg
17:00
08:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, KS101, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
17:00
13:15
IMSX16, MMSX21, Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap, Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper, Presentation, HC1, HC2, HC4, TKAUT-3, TKDES-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-05-24
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete
11:45
08:00
SEEX16, Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap, Presentation, EA, EB, TKAUT-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKKEF-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
08:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, KS101, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
MCCX11, Kandidatarbete vid Mikroteknologi och nanovetenskap, MC2 Kollektorn , TKAUT-3, TKELT-3, TKMED-3, TKTFY-3, MCCX11 - Kandidatarbetesredovisningar
17:00
09:00
EENX16, Kandidatarbete vid Elektroteknik, Obligatorisk, TKAUT-3, TKDAT-3, TKTFY-3
14:00
11:00
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-05-25
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-05-26
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-05-27
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-05-28
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-05-29
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-05-30
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-05-31
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-06-01
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-06-02
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-06-03
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-06-04
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-06-05
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-06-06
Helgdag/ Holiday
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-06-07
Omtentamen LP3/ Re-exam SP3
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-06-08
v 23
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-06-09
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-06-10
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-06-11
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-06-12
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-06-13
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-06-14
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-06-15
v 24
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-06-16
Kurssignatur | Kursnamn |
EENX16 | Kandidatarbete vid Elektroteknik |
IMSX16 | Kandidatarbete vid Industri- och materialvetenskap |
MCCX11 | Kandidatarbete vid Mikroteknologi och nanovetenskap |
MMSX21 | Kandidatarbete vid Mekanik och maritima vetenskaper |
MVE370 | Matematik och samhälle |
Kurssignatur | Kursnamn |
SEEX16 | Kandidatarbete vid Rymd-, geo- och miljövetenskap |
TIF076 | Miljöfysik |
TIFX11 | Kandidatarbete vid Fysik |