v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-06-17
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-06-18
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-06-19
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-06-20
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-06-21
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-06-22
v 25
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-06-23
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-06-24
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-06-25
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-06-26
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-06-27
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-06-28
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-06-29
v 26
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-06-30
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-07-01
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-07-02
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-07-03
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-07-04
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-07-05
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-07-06
v 27
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-07-07
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-07-08
Anmälan omtenta öppnar
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-07-09
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-07-10
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-07-11
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-07-12
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-07-13
v 28
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-07-14
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-07-15
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-07-16
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-07-17
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-07-18
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-07-19
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-07-20
v 29
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-07-21
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-07-22
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-07-23
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-07-24
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-07-25
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-07-26
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-07-27
v 30
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-07-28
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-07-29
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-07-30
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-07-31
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-08-01
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-08-02
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-08-03
v 31
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-08-04
Anmälan omtenta stänger,
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-08-05
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-08-06
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-08-07
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-08-08
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-08-09
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-08-10
v 32
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-08-11
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-08-12
Tentaanmälan öppnar för LP1
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-08-13
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-08-14
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-08-15
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-08-16
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-08-17
v 33
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-08-18
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-08-19
Omtentamen/ Re-exm
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-08-20
Omtentamen/ Re-exm
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-08-21
Omtentamen/ Re-exm
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-08-22
Omtentamen/ Re-exm
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-08-23
Omtentamen/ Re-exm
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-08-24
Omtentamen/ Re-exm
v 34
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-08-25
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-08-26
Omtentamen/ Re-exm
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-08-27
Omtentamen/ Re-exm
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-08-28
Omtentamen/ Re-exm
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-08-29
Omtentamen/ Re-exm
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-08-30
Omtentamen/ Re-exm
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-08-31
Omtentamen/ Re-exm
v 35
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-09-01
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-09-02
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
MVE025, MVE295, Föreläsning, HB4, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
17:00
15:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-09-03
TIF083, Introduktionsföreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Lars Hellberg
09:45
09:00
MVE025, MVE295, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
TIF083, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Mats Andersson
17:00
15:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-09-04
MVE025, MVE295, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
ESS117, Föreläsning, HA3, Hörsalslängan, TKTFY-2, Jan Grahn
11:45
10:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-09-05
MVE025, MVE295, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
ESS117, Föreläsning, HC2, Hörsalslängan, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-09-06
MVE025, MVE295, Räkneövning, FL61, FL71, FL72, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-09-07
v 36
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-09-08
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-09-09
TIF083, Föreläsning, HA4, Hörsalslängan, TKTFY-2, Serguei Cherednichenko
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
15:00
13:15
ESS117, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKTFY-2, Jan Grahn
17:00
15:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-09-10
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
ESS117, Övning, FL61, FL62, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-09-11
MVE025, MVE295, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
11:45
10:00
ESS117, Räknestuga, FL61, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-09-12
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Elin Dufvenius Esping, Julia Andersson, X, Lab 1
13:00
08:00
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Elin Dufvenius Esping, Julia Andersson, X, Lab 1
18:00
13:00
ESS117, Laboration, E2 kurslabb 5225 , ED-blocket, TKTFY-2, Jan Grahn
17:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-09-13
MVE025, MVE295, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Räkneövning, KS31, KS32, KS41, Kemi-Huset, Kemi-Huset, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
ESS117, Föreläsning, HA3, Hörsalslängan, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-09-14
v 37
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-09-15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-09-16
MVE025, MVE295, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
11:45
10:00
ESS117, Laboration, E2 kurslabb 5225 , ED-blocket, TKTFY-2, Jan Grahn
17:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-09-17
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
ESS117, Övning, FL61, FL62, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-09-18
MVE025, MVE295, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
11:45
10:00
ESS117, Räknestuga, FL61, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-09-19
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Elin Dufvenius Esping, Julia Andersson, X, Lab 1
13:00
08:00
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Elin Dufvenius Esping, Julia Andersson, X, Lab 1
18:00
13:00
ESS117, Laboration, E2 kurslabb 5225 , ED-blocket, TKTFY-2, Jan Grahn
17:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-09-20
MVE025, MVE295, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Räkneövning, KS11, KS32, KS41, Kemi-Huset, Kemi-Huset, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
ESS117, Övning, FL51, FL52, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-09-21
v 38
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-09-22
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-09-23
MVE025, MVE295, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
11:45
10:00
ESS117, Dugga, TKTFY-2, Jan Grahn
16:00
14:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-09-24
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
ESS117, Laboration, E2 kurslabb 5225 , ED-blocket, TKTFY-2, Jan Grahn
17:00
13:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-09-25
MVE025, MVE295, Föreläsning, HB4, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
11:45
10:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-09-26
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Elin Dufvenius Esping, Julia Andersson, X, Lab 2
13:00
08:00
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Elin Dufvenius Esping, Julia Andersson, X, Lab 2
18:00
13:00
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-09-27
MVE025, MVE295, Räkneövning, FL51, FL71, FL72, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
ESS117, Övning, FL51, FL52, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-09-28
v 39
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-09-29
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-09-30
MVE025, MVE295, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
11:45
10:00
ESS117, Laboration, E2 kurslabb 5225 , ED-blocket, TKTFY-2, Jan Grahn
17:00
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-10-01
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-10-02
MVE025, MVE295, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
ESS117, Föreläsning, HC3, Hörsalslängan, TKTFY-2, Jan Grahn
11:45
10:00
ESS117, Laboration, E2 kurslabb 5225 , ED-blocket, TKTFY-2, Jan Grahn
17:00
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-10-03
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Elin Dufvenius Esping, Julia Andersson, X, Lab 2
13:00
08:00
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Elin Dufvenius Esping, Julia Andersson, X, Lab 2
18:00
13:00
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-10-04
MVE025, MVE295, Föreläsning, HA1, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Räkneövning, KS11, KS32, KS41, Kemi-Huset, Kemi-Huset, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
ESS117, Övning, FL71, FL72, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-10-05
v 40
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-10-06
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-10-07
ESS117, Övning, FL61, FL62, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
09:45
08:00
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
11:45
10:00
ESS117, Laboration, E2 kurslabb 5225 , ED-blocket, TKTFY-2, Jan Grahn
17:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-10-08
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
ESS117, Övning, FL61, FL62, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-10-09
MVE025, MVE295, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
11:45
10:00
ESS117, Räknestuga, FL51, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
MVE025, MVE295, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
17:00
15:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-10-10
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Elin Dufvenius Esping, Julia Andersson, X, Lab 4
13:00
08:00
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Elin Dufvenius Esping, Julia Andersson, X, Lab 4
18:00
13:00
ESS117, Laboration, E2 kurslabb 5225 , ED-blocket, TKTFY-2, Jan Grahn
17:00
13:15
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-10-11
Omtenta LP4/ Re-exam SP4
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-10-12
Omtenta LP4/ Re-exam SP4
v 41
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-10-13
Tentaanmälan LP1 stänger
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-10-14
Tentamensanmälan LP2 öppnar
MVE025, MVE295, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
11:45
10:00
ESS117, Laboration, E2 kurslabb 5225 , ED-blocket, TKTFY-2, Jan Grahn
17:00
13:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-10-15
MVE025, MVE295, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
ESS117, Övning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-10-16
MVE025, MVE295, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
11:45
10:00
ESS117, Räknestuga, FL51, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-10-17
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Elin Dufvenius Esping, Julia Andersson, X, Lab 4
13:00
08:00
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Elin Dufvenius Esping, Julia Andersson, X, Lab 4
18:00
13:00
ESS117, Laboration, E2 kurslabb 5225 , ED-blocket, TKTFY-2, Jan Grahn
17:00
13:15
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-10-18
MVE025, MVE295, Räkneövning, FL51, FL61, FL71, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
ESS117, Övning, FL51, FL62, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
MVE302, MVE395, TMA321, Kursvärdering, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2, Erik Broman, Kursvärdering
16:00
15:00
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-10-19
v 42
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-10-20
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-10-21
MVE025, MVE295, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
11:45
10:00
ESS117, Laboration, E2 kurslabb 5225 , ED-blocket, TKTFY-2, Jan Grahn
17:00
13:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-10-22
MVE025, MVE295, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MVE025, MVE295, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
ESS117, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-10-23
MVE025, MVE295, Föreläsning, KE, Kemi-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
ESS117, Räknestuga, MC, Maskinteknik, TKTFY-2, Jan Grahn
11:45
10:00
ESS117, Övning, FL51, FL52, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-10-24
ESS117, Laboration, E2 kurslabb 5225 , ED-blocket, TKTFY-2, Jan Grahn
11:45
08:00
ESS117, Övning, FL51, FL52, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Jan Grahn
15:00
13:15
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-10-25
MVE025, MVE295, Föreläsning, GD-Salen, Fysik-Huset, TKAUT-3, TKGBS-3, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
11:45
10:00
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-10-26
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 43
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-10-27
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-10-28
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-10-29
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-10-30
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-10-31
Tentamen LP1/ Exam SP1
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-11-01
Tentamen LP1/ Exam SP1
Alla helgonas afton
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-11-02
v 44
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-11-03
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-11-04
TIF385, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2, Christian Forssén
11:45
10:00
ERE091, Föreläsning, SB-H8, SB2, TKTFY-2
15:00
13:15
ERE091, Räkneövning, SB-H8, SB2, TKTFY-2
17:00
15:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-11-05
TIF385, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
11:45
10:00
TIF385, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
17:00
15:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-11-06
TIF385, Föreläsning, KA, Kemi-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
11:45
10:00
ERE091, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
15:00
13:15
ERE091, Räkneövning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
17:00
15:15
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-11-07
TIF083, Föreläsning, F7103, Fysik-Huset, TKTFY-2, Mats Rostedt, Lödning
09:00
08:00
TIF083, Laboration, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Elin Dufvenius Esping, Mats Rostedt, TKTFY-2.003, Lödning
13:00
09:00
TIF083, Föreläsning, F7103, Fysik-Huset, TKTFY-2, Mats Rostedt, Lödning
14:00
13:00
TIF083, Laboration, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Elin Dufvenius Esping, Mats Rostedt, TKTFY-2.004, Lödning
18:00
14:00
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-11-08
TIF385, Övning, FL51, FL52, FT4011, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Eric Lindgren, Esmée Berger, Ida Ekmark, Simon Pettersson Fors
11:45
10:00
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-11-09
v 45
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-11-10
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-11-11
ERE091, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKTFY-2
15:00
13:15
ERE091, Räkneövning, HB1, Hörsalslängan, TKTFY-2
17:00
15:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-11-12
TIF385, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Simon Pettersson Fors
11:45
10:00
TIF385, Storgruppsövning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Eric Lindgren
17:00
15:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-11-13
ERE091, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
15:00
13:15
ERE091, Räkneövning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
17:00
15:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-11-14
TIF083, Föreläsning, F7103, Fysik-Huset, TKTFY-2, Mats Rostedt, Lödning
09:00
08:00
TIF083, Laboration, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Elin Dufvenius Esping, Mats Rostedt, TKTFY-2.001, Lödning
13:00
09:00
TIF083, Föreläsning, F7103, Fysik-Huset, TKTFY-2, Mats Rostedt, Lödning
14:00
13:00
TIF083, Laboration, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Elin Dufvenius Esping, Mats Rostedt, TKTFY-2.002, Lödning
18:00
14:00
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-11-15
TIF385, Datorlaboration, MVF21, MVF23, MVF25, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, TKTFY-2, Eric Lindgren, Esmée Berger, Ida Ekmark, Simon Pettersson Fors
11:45
10:00
ERE091, Räknestuga, ES52, ED-blocket, TKTFY-2
15:00
13:15
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-11-16
v 46
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-11-17
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-11-18
TIF385, Föreläsning, KA, Kemi-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
11:45
10:00
ERE091, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKTFY-2
15:00
13:15
ERE091, Räkneövning, HB2, Hörsalslängan, TKTFY-2
17:00
15:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-11-19
TIF385, Föreläsning, KC, Kemi-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
11:45
10:00
TIF385, Storgruppsövning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
17:00
15:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-11-20
ERE091, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKTFY-2
15:00
13:15
ERE091, Räkneövning, HB1, Hörsalslängan, TKTFY-2
17:00
15:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-11-21
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Björn Lönn, Elin Dufvenius Esping, TKTFY-2.003, X, Lab 5
13:00
08:00
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Björn Lönn, Elin Dufvenius Esping, TKTFY-2.004, X, Lab 5
18:00
13:00
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-11-22
ERE091, Räknestuga, FL71, Fysik-Huset, TKTFY-2
09:45
08:00
TIF385, Datorlaboration, MVF21, MVF23, MVF25, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, TKTFY-2, Eric Lindgren, Esmée Berger, Ida Ekmark, Simon Pettersson Fors, Extra
11:45
10:00
TIF385, Datorlaboration, MVF21, MVF23, MVF25, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, TKTFY-2, Eric Lindgren, Esmée Berger, Ida Ekmark, Simon Pettersson Fors
15:00
13:15
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-11-23
v 47
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-11-24
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-11-25
Anmälan omtenta Jan. öppnar
EEN190, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
11:45
10:00
ERE091, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
15:00
13:15
ERE091, Räkneövning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
17:00
15:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-11-26
TIF385, Föreläsning, KC, Kemi-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
11:45
10:00
EEN190, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2
15:00
13:15
TIF385, Storgruppsövning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
17:00
15:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-11-27
TIF385, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
09:45
08:00
MPCAS-1, MPCAS-2, TKGBS-2, TKGBS-3, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-2, TKTFY-3, Arbetsmarknad, Lokal: Volvo-foajén, FARM
16:00
10:00
ERE091, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
15:00
13:15
ERE091, Räkneövning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
17:00
15:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-11-28
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Björn Lönn, Elin Dufvenius Esping, TKTFY-2.001, Lab 5
13:00
08:00
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Björn Lönn, Elin Dufvenius Esping, Mats Andersson, TKTFY-2.002, Lab 5
18:00
13:00
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-11-29
TIF385, Övning, FL41, FL51, FT4011, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Eric Lindgren, Esmée Berger, Ida Ekmark, Simon Pettersson Fors
09:45
08:00
EEN190, Storgruppsövning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
11:45
10:00
ERE091, Räknestuga, ML11, Maskinteknik, TKTFY-2
15:00
13:15
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-11-30
v 48
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-12-01
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-12-02
EEN190, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2
11:45
10:00
ERE091, Föreläsning, HB2, Hörsalslängan, TKTFY-2
15:00
13:15
ERE091, Räkneövning, HB2, Hörsalslängan, TKTFY-2
17:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-12-03
TIF385, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
11:45
10:00
EEN190, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2
15:00
13:15
TIF385, Storgruppsövning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
17:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-12-04
TIF083, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Lars Hellberg, TKTFY-2.004, Intro, del C och D
09:45
08:00
TIF385, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
11:45
10:00
ERE091, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
15:00
13:15
ERE091, Räkneövning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
17:00
15:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-12-05
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Björn Lönn, Elin Dufvenius Esping, TKTFY-2.003, Lab 6
13:00
08:00
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Björn Lönn, Elin Dufvenius Esping, TKTFY-2.004, Lab 6
18:00
13:00
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-12-06
ERE091, Räknestuga, FL71, Fysik-Huset, TKTFY-2
09:45
08:00
EEN190, Storgruppsövning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
11:45
10:00
TIF385, Övning, FL61, FT4011, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Eric Lindgren, Esmée Berger, Ida Ekmark, Simon Pettersson Fors
15:00
13:15
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-12-07
v 49
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-12-08
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-12-09
EEN190, Föreläsning, KA, Kemi-Huset, TKTFY-2
11:45
10:00
ERE091, Föreläsning, HB1, Hörsalslängan, TKTFY-2
15:00
13:15
ERE091, Räkneövning, HB1, Hörsalslängan, TKTFY-2
17:00
15:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-12-10
EEN190, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2
09:45
08:00
TIF385, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
11:45
10:00
TIF385, Storgruppsövning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Simon Pettersson Fors
17:00
15:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-12-11
TIF385, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
11:45
10:00
ERE091, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
15:00
13:15
ERE091, Räkneövning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
17:00
15:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-12-12
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Björn Lönn, Elin Dufvenius Esping, TKTFY-2.001, Lab 6
13:00
08:00
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Björn Lönn, Elin Dufvenius Esping, TKTFY-2.002, Lab 6
18:00
13:00
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-12-13
TIF385, Övning, FL41, FT4011, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Eric Lindgren, Esmée Berger, Ida Ekmark, Simon Pettersson Fors
09:45
08:00
EEN190, Storgruppsövning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2
11:45
10:00
ERE091, Räknestuga, ML11, Maskinteknik, TKTFY-2
15:00
13:15
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-12-14
v 50
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-12-15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-12-16
TIF385, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
11:45
10:00
ERE091, Föreläsning, HB3, Hörsalslängan, TKTFY-2
15:00
13:15
ERE091, Räkneövning, HB3, Hörsalslängan, TKTFY-2
17:00
15:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-12-17
TIF385, Övning, FL41, FL61, FT4011, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Eric Lindgren, Esmée Berger, Ida Ekmark, Simon Pettersson Fors
11:45
10:00
TIF385, Storgruppsövning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
17:00
15:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-12-18
TIF385, Föreläsning, FB, Fysik-Huset, TKTFY-2, Christian Forssén
11:45
10:00
ERE091, Föreläsning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
15:00
13:15
ERE091, Räkneövning, HC4, Hörsalslängan, TKTFY-2
17:00
15:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-12-19
TIF083, Föreläsning, F7103, Fysik-Huset, TKTFY-2, Mats Rostedt, Lödning, uppsamlingstillfälle
09:00
08:00
TIF083, ET, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Björn Lönn, Mats Rostedt, Uppsamlingstillfälle
13:00
09:00
TIF083, F7105A, F7105B, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Uppsamlingstillfälle
18:00
13:00
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-12-20
TIF385, Datorlaboration, FL61, FL63, FT4011, Fysik-Huset, Fysik-Huset, Fysik-Huset, TKTFY-2, Eric Lindgren, Esmée Berger, Ida Ekmark
09:45
08:00
ERE091, Räknestuga, FL71, Fysik-Huset, TKTFY-2
11:45
10:00
TIF385, Datorlaboration, MVF21, MVF23, MVF25, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, TKTFY-2, Eric Lindgren, Esmée Berger, Ida Ekmark, Simon Pettersson Fors
15:00
13:15
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-12-21
v 51
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-12-22
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-12-23
Självstudier/ Self studies
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-12-24
Jul/ Holiday
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2024-12-25
Juldagen/ Holiday
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2024-12-26
Annandag Jul/ Holiday
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2024-12-27
Självstudier/ Self studies
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2024-12-28
Självstudier/ Self studies
v 52
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2024-12-29
Självstudier/ Self studies
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2024-12-30
Självstudier/ Self studies
Tentaanmälan öppnar
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2024-12-31
Nyårsafton/ New Years Eve
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2025-01-01
Nyårsdagen/ New year´s day
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2025-01-02
Självstudier/ Self studies
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2025-01-03
Självstudier/ Self studies
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2025-01-04
v 1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2025-01-05
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2025-01-06
Trettondedag Jul/ Holiday
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2025-01-07
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2025-01-08
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2025-01-09
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2025-01-10
Självstudier/Self studies
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2025-01-11
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 2
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2025-01-12
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2025-01-13
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2025-01-14
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2025-01-15
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2025-01-16
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2025-01-17
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2025-01-18
Tentamen LP2/ Exam SP2
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2025-01-19
Kurssignatur | Kursnamn |
EEN190 | Vektorfält och elektromagnetisk fältteori |
ERE091 | Reglerteknik |
ESS117 | Elektriska kretsar och system |
MVE025 | Komplex matematisk analys |
MVE295 | Komplex analys |
MVE302 | Sannolikhet och statistik |
Kurssignatur | Kursnamn |
MVE395 | Sannolikhet, statistik och risk |
TIF083 | Experimentell fysik 1 - mätteknik |
TIF385 | Bayesiansk inferens och maskininlärning |
TMA321 | Matematisk statistik |