Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 9 | Fre 2024-03-01 v 9 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6, Tentamen, papperstenta, Tomas Persson | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:30 | Bevarandeprinciper och kulturvärden, Gotland Tentamensbokningar, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6, Tentamen, papperstenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland, Tomas Persson | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör 2024-03-02 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Lärande och utveckling, gymnasielärare, Omtentamen, E-tenta, Robert Thorp, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Ida Bergvall, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6, Omtentamen, Pappers-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Lärande och utveckling, ämneslärare, Nicolas Manuguerra, Omtentamen, E-tenta, Ämneslärarprogrammet KPU, Ämneslärarprogrammet 90 hp, Termin 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Anna Kahlbom, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Ida Bergvall, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6, Omtentamen, Pappers-tenta, Synnöve Carlsson, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Anna Kahlbom, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Omtentamen, Pappers-tenta, Synnöve Carlsson | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Anna Nordlund, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 3, Hemtenta, Olle Nordberg, Svenska II i grundskolans årskurser 4-6, Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | ||||||||||||||||||||||||||||
v 10 | Mån 2024-03-04 v 10 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6, Tentamen, papperstenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland, Tomas Persson | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Matematik II för grundlärarprogrammet årskurs 4-6, Tentamen, papperstenta, Tomas Persson | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-03-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Anna Kahlbom, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Synnöve Carlsson, Tentamen, papperstenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Anna Kahlbom, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Synnöve Carlsson, Tentamen, papperstenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-03-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Anna Kahlbom, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Synnöve Carlsson, Tentamen, papperstenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Anna Kahlbom, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Matematik II för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Synnöve Carlsson, Tentamen, papperstenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör 2024-03-09 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Nils Kirsten, Omtentamen, E-tenta, Speciallärarprogrammet, Speciallärarprogrammet, termin 3, Svårigheter i och bedömning av barns och elevers språk-, skriv-, och läsutveckling, Svårigheter i och bedömning av barns och elevers språk... (4PE162, 8PE084) 7,5 hp, samläsning HT23 | ||||||||||||||||||||||||||||
v 11 | Ons 2024-03-13 v 11 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Helena Skogström, Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Maria Wennerström Wohrne, Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör 2024-03-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Lärande och utveckling, grundlärare 4-6, Lärande och utveckling, grundlärare F-3, Omtentamen, E-tenta, Tomas Persson | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Lärande och utveckling, grundlärare 4-6, Lärande och utveckling, grundlärare F-3, Omtentamen, E-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland, Tomas Persson | ||||||||||||||||||||||||||||
v 12 | Tis 2024-03-19 v 12 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Fristående kurser och Master, Lizbeth Engström, Pedagogik A, Tentamen, papperstenta | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Fristående kurser och Master, Johan Wickström, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv A, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv A, Piva A delkurs 1-2 Vt24 (samläsning 4PE176 o 4PE193), Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-03-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Andreas Andersson, Ledarskap, gymnasielärare, Ledarskap, ämneslärare, Martin Karlberg, Tentamen, E-tenta, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU, Ämneslärarprogrammet 90 hp, Termin 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Anna Nordlund, Barnlitteratur och berättande, förskollärare, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 2, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Anna Nordlund, Barnlitteratur och berättande, förskollärare, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 2, Tentamen, E-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Helena Skogström, Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Maria Wennerström Wohrne, Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Erika Sandström, Grundlärarprogrammet, Robert Thorp, Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, samläsning VT24, Samhällsorienterande ämnen för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Christer Rödin, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 1, Lärande och utveckling, förskollärare, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Bedömning och omdömen, grundlärare F-3, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 5, Helena Påls, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 5, Maria Håkansson Ramberg, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-03-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Fristående kurser och Master, Ida Lidegran, Introduktion till utbildningssociologi, Sociologiprogrammet, termin 2, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Fristående kurser och Master, Hemtenta, Johan Boberg, Utbildning som marknad, Utbildning som marknad (samläsning Utb.soc.B) VT24 4PE179 + 4UK060, Utbildningssociologi B | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör 2024-03-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Helena Skogström, Lärande och utveckling, grundlärare 4-6, Lärande och utveckling, grundlärare F-3, Omtentamen, E-tenta |