Prenumerera
 
Gå till föregående vecka
v 9  
Gå till nästa vecka

v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 24/2 
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 25/2 
För tid och plats se studentportalen
Kemins grunder och principer
KandBio1
KandGeo2
Tentamen
17:00
08:00
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 26/2 
Häggsalen, 10132, Ångström
Kemins grunder och principer
KandBio1
KandGeo2
Föreläsning
Felix Ho
F1 Kem Bind
15:00
13:15
1113, ITC
Kemins grunder och principer
KandGeo2
Lektion
Jeffrey Hawkes
L1 Kem Bind
17:00
15:15
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 27/2 
Häggsalen, 10132, Ångström
Kemins grunder och principer
KandBio1
KandGeo2
Föreläsning
Felix Ho
F2 Kem Bind
10:00
08:15
1113, ITC
Kemins grunder och principer
KandGeo2
Lektion
Jeffrey Hawkes
L2 Kem Bind
12:00
10:15
Häggsalen, 10132, Ångström
Kemins grunder och principer
KandBio1
KandGeo2
Föreläsning
Leif Hammarström
F1 Intermol kraft: grunder
15:00
13:15
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 28/2 
Häggsalen, 10132, Ångström
Kemins grunder och principer
KandBio1
KandGeo2
Föreläsning
Leif Hammarström
F2 Intermol kraft: grunder
10:00
08:15
1113, ITC
Kemins grunder och principer
KandGeo2
Lektion
Erika Billinger
L1
15:00
13:15
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Kemins grunder och principer
KandBio1
KandGeo2
Föreläsning
Leif Hammarström
F Led
17:00
15:15

v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2/3 
Häggsalen, 10132, Ångström
Kemins grunder och principer
KandBio1
KandGeo2
Föreläsning
Gerrit Boschloo
F Diffusion
15:00
13:15
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 3/3 
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Kemins grunder och principer
KandBio1
KandGeo2
Föreläsning
Gerrit Boschloo
F Visk
10:00
08:15
1213, ITC
Kemins grunder och principer
KandGeo2
Lektion
Erika Billinger
L2
15:00
13:15
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 4/3 
Häggsalen, 10132, Ångström
Kemins grunder och principer
KandBio1
KandGeo2
Föreläsning
Gerrit Boschloo
F Sedi
10:00
08:15
1113, ITC
Kemins grunder och principer
KandGeo2
Lektion
Erika Billinger
L3
12:00
10:15
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 5/3 
Häggsalen, 10132, Ångström
Kemins grunder och principer
KandBio1
KandGeo2
Föreläsning
Katarina Edwards
F Ytspänning
15:00
13:15
1113, ITC
Kemins grunder och principer
KandGeo2
Lektion
Erika Billinger
L4
17:00
15:15
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 6/3 
Häggsalen, 10132, Ångström
Kemins grunder och principer
KandBio1
KandGeo2
Föreläsning
Katarina Edwards
F Ytkemi
15:00
13:15
1113, ITC
Kemins grunder och principer
KandGeo2
Lektion
Erika Billinger
L5
17:00
15:15

v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 9/3 
Kemilab 5305, Ångström
Kemilab 5308, Ångström
Kemins grunder och principer
KandGeo2
Laboration
Martin Axelsson
Ping Huang
Diffusion
17:00
10:15
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 10/3 
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 11/3 
1113, ITC
Kemins grunder och principer
KandGeo2
Lektion
Erika Billinger
L6
10:00
08:15
Häggsalen, 10132, Ångström
Kemins grunder och principer
KandBio1
KandGeo2
Föreläsning
Felix Ho
Maja Elmgren
F Interaktivt pass 2
12:00
10:15
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 12/3 
1113, ITC
Kemins grunder och principer
KandGeo2
Lektion
Erika Billinger
L7
12:00
10:15
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 13/3 
Lab 1, B5:105a, BMC
Kemins grunder och principer
KandGeo2
Laboration
Martin Axelsson
Ping Huang
Yts + CMC
17:00
10:15

v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 16/3 
1113, ITC
Kemins grunder och principer
KandGeo2
Frågestund
Erika Billinger
12:00
10:15
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 17/3 
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 18/3 
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 19/3 
För tid och plats se studentportalen
Kemins grunder och principer
KandBio1
KandGeo2
Tentamen
17:00
08:00
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 20/3 

v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 23/3 
Häggsalen, 10132, Ångström
Oorganisk kemi I
K1
KandGeo2
KandKe1
Kemiprofil
10:00
08:15
Polhemsalen, 10134, Ångström
Oorganisk kemi I
K1
KandGeo2
KandKe1
Föreläsning
F1
12:00
10:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 24/3 
4004, Ångström
Geokemi
KandGeo2
Föreläsning
Hanna Boström
F1
12:00
10:15
Polhemsalen, 10134, Ångström
Oorganisk kemi I
K1
KandGeo2
KandKe1
Föreläsning
F2
15:00
13:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 25/3 
4007, Ångström
Oorganisk kemi I
KandGeo2
Lektion
Erik Berg
L1
10:00
08:15
2215, ITC
Geokemi
KandGeo2
Föreläsning
Hanna Boström
F2
12:00
10:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 26/3 
4005, Ångström
Geokemi
KandGeo2
Föreläsning
Erik Lewin
F3
10:00
08:15
Polhemsalen, 10134, Ångström
Oorganisk kemi I
K1
KandGeo2
KandKe1
Föreläsning
F3
12:00
10:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 27/3 
Kemilab 5309, Ångström
Kemilab 5312, Ångström
Oorganisk kemi I
KandGeo2
Laboration
Christofer Sångeland
Robin Lundström
Lab 1
17:00
10:15

v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 30/3 
Häggsalen, 10132, Ångström
Oorganisk kemi I
K1
KandGeo2
KandKe1
Kemiprofil
10:00
08:15
4007, Ångström
Oorganisk kemi I
KandGeo2
Lektion
Erik Berg
L2
12:00
10:15
4005, Ångström
Geokemi
KandGeo2
Föreläsning
Ulf Jansson
F4
15:00
13:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 31/3 
4005, Ångström
Geokemi
KandGeo2
Föreläsning
Ulf Jansson
F5
15:00
13:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/4 
4004, Ångström
Geokemi
KandGeo2
Föreläsning
Erik Lewin
F6
12:00
10:15
Polhemsalen, 10134, Ångström
Oorganisk kemi I
K1
KandGeo2
KandKe1
Föreläsning
F4
15:00
13:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/4 
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/4 
4004, Ångström
Geokemi
KandGeo2
Föreläsning
Erik Lewin
F7
10:00
08:15
4006, Ångström
Oorganisk kemi I
KandGeo2
Seminarium
Erik Berg
S1
12:00
10:15