Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Program |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 52 | Sön 2023-12-31 v 52 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||||
v 1 | Mån 2024-01-01 v 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-03 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | MaFyGe2, MasGeo1 | Norrland II Gm116, Geocentrum | Presentation | Hemin Koyi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-04 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | MaFyGe2, MasGeo1 | Norrland II Gm116, Geocentrum | Presentation | Hemin Koyi | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1, MasVattTek1 | Norrland II Gm116, Geocentrum | Föreläsning | Qinghua Lei | Lecture R3 | Karta | |||||||||||||||||||||||
Lör 2024-01-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||||
v 2 | Mån 2024-01-08 v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Båthsalen Dm226,Geocentrum | Frågestund, Kursvärdering | Abigail Barker, Jaroslaw Majka, Peter Lazor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1 | Stora Stöten Dm122, Geocentrum | Frågestund | Roger Herbert | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | MasGeo1 | Tentamen | Roger Herbert | ||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | MasGeo1 | Mer information i Studium | Tentamen | Peter Lazor | |||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | MasGeo1, MasVattTek1 | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
v 3 | Mån 2024-01-15 v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Micro Dm134, Geocentrum | Föreläsning, Introduktion | Peter Lazor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Halland Fm114,Geocentrum | Föreläsning, Introduktion | Graham E Budd, Jorijntje Henderiks | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | MasGeo1, MasVattTek1 | Skåne Gm216,Geocentrum | Föreläsning, Introduktion | Johanna Mård, Roger Herbert | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1 | Båthsalen Dm226,Geocentrum | Övning | Daniel Buczko | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1 | Småland Dm235, Geocentrum | Föreläsning | Michael Streng | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Halland Fm114,Geocentrum | Föreläsning | Graham E Budd | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1, MasHU1, SINReM1 | Hambergsalen,Geocentrum | Introduktion | Kevin Bishop | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1 | Norrland II Gm116, Geocentrum | Föreläsning | Graham E Budd | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | MasGeo1, MasHU1, SINReM1 | Hambergsalen,Geocentrum | Föreläsning | Kevin Bishop | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Stora Stöten Dm122, Geocentrum | Introduktion | Rickard Pettersson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1, MasHU1, SINReM1 | Hambergsalen,Geocentrum | Föreläsning | Kevin Bishop | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Micro Dm134, Geocentrum | Föreläsning | Peter Lazor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Båthsalen Dm226,Geocentrum | Föreläsning | Michael Streng | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1 | Dalarna Datorsal Gm218,Geocentrum | Introduktion, Laboration | Rickard Pettersson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1, MasHU1, SINReM1 | Hambergsalen,Geocentrum | Föreläsning | Kevin Bishop | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | MasGeo1 | Stuffen El221, Geocentrum | Mikroskopering | Daniel Buczko | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-18 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | MasGeo1 | Stuffen El221, Geocentrum | Introduktion | Graham E Budd, Mary Kate Branigan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Stora Stöten Dm122, Geocentrum | Föreläsning | Rickard Pettersson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1, MasVattTek1 | Skåne Gm216,Geocentrum | Obligatorisk, Seminarium | Johanna Mård | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Micro Dm134, Geocentrum | Föreläsning | Peter Lazor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Halland Fm114,Geocentrum | Föreläsning | Jorijntje Henderiks | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | MasGeo1 | Dalarna Datorsal Gm218,Geocentrum | Laboration | Rickard Pettersson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | MasGeo1 | Stuffen El221, Geocentrum | Mikroskopering | Daniel Buczko | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1 | Övning | Graham E Budd, Mary Kate Branigan, Michael Streng | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | MasGeo1 | Självstudier | |||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1, MasVattTek1 | Skåne Gm216,Geocentrum | Föreläsning | Johanna Mård | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Micro Dm134, Geocentrum | Föreläsning | Peter Lazor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | MasGeo1 | Stuffen El221, Geocentrum | Mikroskopering | Daniel Buczko | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4 | Mån 2024-01-22 v 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1, MasVattTek1 | Föreläsning, Zoom-undervisning | Johanna Mård | Zoom | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Halland Fm114,Geocentrum | Föreläsning | Graham E Budd | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1, MasVattTek1 | Obligatorisk, Seminarium, Zoom-undervisning | Johanna Mård | Zoom | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | MasGeo1 | Stuffen El221, Geocentrum | Självstudier | (Daniel Buczko) | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1 | Båthsalen Dm226,Geocentrum | Introduktion, Övning | Graham E Budd, Mary Kate Branigan, Michael Streng | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Stora Stöten Dm122, Geocentrum | Föreläsning | Rickard Pettersson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1, MasHU1, SINReM1 | Hambergsalen,Geocentrum | Föreläsning | Christian Zdanowicz | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Micro Dm134, Geocentrum | Föreläsning | Peter Lazor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Skåne Gm216,Geocentrum | Föreläsning | Graham E Budd | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | MasGeo1 | Uppland Datorsal Fm217,Geocentrum | Laboration | Rickard Pettersson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1, MasHU1, SINReM1 | Hambergsalen,Geocentrum | Föreläsning | Christian Zdanowicz | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | MasGeo1 | Micro Dm134, Geocentrum | Föreläsning | Peter Lazor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1, MasHU1, SINReM1 | Geolab GL114, Geocentrum, Halland Fm114,Geocentrum, Micro Dm134, Geocentrum, Närke Gk116,Geocentrum, Stora Stöten Dm122, Geocentrum, Stuffen El221, Geocentrum | Obligatorisk, Seminarium | Discussion Leaders | Karta , Karta , Karta , Karta , Karta , Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | MasGeo1 | Uppland Datorsal Fm217,Geocentrum | Självstudier | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1, MasHU1, SINReM1 | Båthsalen Dm226,Geocentrum, Geolab GL114, Geocentrum, Halland Fm114,Geocentrum, Micro Dm134, Geocentrum, Närke Gk116,Geocentrum, Stora Stöten Dm122, Geocentrum, Stuffen El221, Geocentrum | Obligatorisk, Seminarium | Discussion Leaders | Karta , Karta , Karta , Karta , Karta , Karta , Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1 | Skåne Gm216,Geocentrum | Föreläsning | Graham E Budd | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | MasGeo1 | Stora Stöten Dm122, Geocentrum | Föreläsning | Graham E Budd | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-25 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Stora Stöten Dm122, Geocentrum | Föreläsning | Rickard Pettersson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1, MasHU1, SINReM1 | Hambergsalen,Geocentrum | Föreläsning | Guest lecturer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Micro Dm134, Geocentrum | Föreläsning | Peter Lazor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Båthsalen Dm226,Geocentrum | Övning | Mary Kate Branigan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1, MasHU1, SINReM1 | Hambergsalen,Geocentrum | Föreläsning | Guest lecturer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | MasGeo1, MasHU1, SINReM1 | Hambergsalen,Geocentrum | Föreläsning | Guest lecturer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | MasGeo1 | Uppland Datorsal Fm217,Geocentrum | Laboration | Rickard Pettersson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | MasGeo1 | Halland Fm114,Geocentrum | Seminarium | Graham E Budd | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | MasGeo1 | Uppland Datorsal Fm217,Geocentrum | Självstudier | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | MasGeo1 | Stuffen El221, Geocentrum | Självstudier | (Daniel Buczko) | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 5 | Mån 2024-01-29 v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1, MasVattTek1 | Skåne Gm216,Geocentrum | Föreläsning | Johanna Mård | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Micro Dm134, Geocentrum | Föreläsning | Peter Lazor | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Båthsalen Dm226,Geocentrum | Föreläsning | Ben Slater | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1 | Stora Stöten Dm122, Geocentrum | Föreläsning | Ben Slater | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Stora Stöten Dm122, Geocentrum | Föreläsning | Rickard Pettersson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1, MasHU1, SINReM1 | Hambergsalen,Geocentrum | Föreläsning | Mikael Höök | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Föreläsning, Zoom-undervisning | Julia Sordyl | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1 | Båthsalen Dm226,Geocentrum | Övning | Mary Kate Branigan | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1, MasHU1, SINReM1 | Hambergsalen,Geocentrum | Föreläsning | Mikael Höök | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1 | Halland Fm114,Geocentrum | Föreläsning | Ben Slater | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | MasGeo1, MasHU1, SINReM1 | Hambergsalen,Geocentrum | Föreläsning | Mikael Höök | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MasGeo1, MasHU1, SINReM1 | Båthsalen Dm226,Geocentrum, Geolab GL114, Geocentrum, Halland Fm114,Geocentrum, Micro Dm134, Geocentrum, Närke Gk116,Geocentrum, Stora Stöten Dm122, Geocentrum, Stuffen El221, Geocentrum | Obligatorisk, Seminarium | Discussion Leaders | Karta , Karta , Karta , Karta , Karta , Karta , Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MasGeo1, MasHU1, SINReM1 | Båthsalen Dm226,Geocentrum, Geolab GL114, Geocentrum, Halland Fm114,Geocentrum, Micro Dm134, Geocentrum, Närke Gk116,Geocentrum, Stora Stöten Dm122, Geocentrum, Stuffen El221, Geocentrum | Obligatorisk, Seminarium | Discussion Leaders | Karta , Karta , Karta , Karta , Karta , Karta , Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | MasGeo1 | Båthsalen Dm226,Geocentrum | Övning | Iwona Klonowska | Karta |