Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 18 | Fre 2024-05-03 v 18 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | Byggnadsavdelningen ej debiterbar, Campushallen, Campus 1477, Ej bokningsbar tid | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 11:128, Blåsenhus, 11:240, Grupprum, Blåsenhus, 11:241, Grupprum, Blåsenhus, _Seminarium, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 6, Ingrid I. Olsson, Specialpedagogik, förskollärare | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 12:010, Blåsenhus, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Synnöve Carlsson, Övrigt | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 12:231, Blåsenhus, _Seminarium, Charlotte Engblom, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Svenska III för grundlärare 4-6 4PE113 VT24 Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 13:027, Blåsenhus, _Seminarium, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 3, Maria Wennerström Wohrne, Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 4PE042 VT24 Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 09:30 | 24:103, Blåsenhus, Felicia Sundström, Fo/utb fo nivå, Psykologi, Handledning | ||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | 11:242, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 24:303, Blåsenhus, Byggnadsavdelningen ej debiterbar, Ej bokningsbar tid | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 12:131, Blåsenhus, Jonas Johansson, Möte, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | 11:243, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | 21:130, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | 12:228, Blåsenhus, Gunilla Lindqvist, Introduktion, Kvalificerade samtal i pedagogisk verksamhet. Ingår i Lärarlyftet, Petra Gäreskog, Speciallärarprogrammet Lärarlyftet, termin 1, TimeEdit: Uppdragsutb | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | 21:236, Blåsenhus, _Seminarium, EDU Courses taught in English, internationalisering, Introduktion till utbildning för hållbar utveckling i en skandinavisk kontext, Petra Hansson | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 12:230, Blåsenhus, 12:232, Grupprum, Blåsenhus, 12:234, Grupprum, Blåsenhus, Erik Rautalinko, Laboration, Ledarskap och grupprocesser, Obligatorisk, Psykologi med inriktning mot arbetsliv B, Psykologprogrammet, termin 3, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | _Föreläsning, Gästlärare, Prevention, Prevention, Psykologprogrammet, termin 4, Sydney Alrutz-salen, 13:026, Blåsenhus, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 13:136, Blåsenhus, _Föreläsning, Gästföreläsare, Psykologprogrammet, termin 10, Psykologprogrammet, termin 9, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Valbar breddning/fördjupning, Valbar breddning/fördjupning SAM VT24 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 13:00 | 14:151, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 13:15 | 13:103 Datalab, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | 11:129, Blåsenhus, Grundutbildningen Sociologiska institutionen, Grupparbete, Metod och projektarbete | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | 13:105 Datalab, Blåsenhus, 13:106 Datalab, Blåsenhus, 13:107 Datalab, Blåsenhus, 13:108 Datalab, Blåsenhus, 13:109 Datalab, Blåsenhus, 13:116 Datalab, Blåsenhus, 13:131, Grupprum, Blåsenhus, 13:133, Grupprum, Blåsenhus, 13:135, Grupprum, Blåsenhus, 13:138, Grupprum, Blåsenhus, Joakim Sundh, Obligatorisk, Psykologprogrammet, termin 5, Undersökningsmetoder och rapportering I, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Övning | ||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | 13:104 Datalab, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | 14:327, Blåsenhus, Adam Vesterbacka, Anette Bäckström, Anna Hagborg, Camilla Sandgren, Drift fakulteteten -GU, Esbjörn Larsson, Jenny Wiksten Folkeryd, Karin Lemming Sandrup, Möte, Åsa af Geijerstam | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | 14:341, Blåsenhus, Fo/utb fo nivå, Psykologi, Möte, Terje Falck-Ytter | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Blåsenhus Service bokningar, Lilla matsalen, 21:137, Blåsenhus, Övrigt | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | 21:131, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:228, Blåsenhus, _Föreläsning, Gästföreläsare, Kvalificerade samtal i pedagogisk verksamhet. Ingår i Lärarlyftet, Speciallärarprogrammet Lärarlyftet, termin 1, TimeEdit: Uppdragsutb, Videoföreläsning | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Masterprogram i utbildningssociologi, 12:128, Blåsenhus, _Föreläsning, Fristående kurser och Master, Johan Boberg, Utbildningssociologi, forskningstekniker | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 11:128, Blåsenhus, 11:240, Grupprum, Blåsenhus, 11:241, Grupprum, Blåsenhus, _Seminarium, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 6, Ingrid I. Olsson, Specialpedagogik, förskollärare | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 5, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 5, Malena Lidar, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:011, Blåsenhus, _Seminarium, Charlotte Gottfries, Estetiskt lärande i förskolan, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:229, Blåsenhus, _Seminarium, Lärande och utveckling, gymnasielärare, Tomas Persson, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:130, Blåsenhus, _Seminarium, Jonas Johansson, Lärande och utveckling, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:129, Blåsenhus, _Seminarium, Lärande och utveckling, gymnasielärare, Robert Thorp, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:010, Blåsenhus, _Föreläsning, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Synnöve Carlsson | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 21:237, Blåsenhus, _Seminarium, Lärande och utveckling, ämneslärare, Nicolas Manuguerra, Ämneslärarprogrammet KPU, Ämneslärarprogrammet 90 hp, Termin 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Bertil Hammer-salen, 24:K104, Blåsenhus, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Stina Hallsén, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus, Karin Brocki, Psykologi B, Psykologprogrammet, termin 2, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Utvecklingspsykologi, Utvecklingspsykologi II | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:004, Blåsenhus, _Föreläsning, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Ida Bergvall, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:020, Blåsenhus, _Seminarium, Fristående kurser och Master, Henrik Pålsson-Edgren, Sociala skillnader i utbildning och samhälle, Sociologiprogrammet, termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 11:131, Blåsenhus, _Seminarium, Samhällskunskap C: Vetenskapsteori och forskningsmetoder i samhällskunskapsdidaktik, Thomas Nygren, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 8, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:231, Blåsenhus, _Seminarium, Charlotte Engblom, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Svenska III för grundlärare 4-6 4PE113 VT24 Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 13:132, Grupprum, Blåsenhus, _Seminarium, Beroendeproblematik - en introduktion, Christopher Sundström, Obligatorisk, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 13:027, Blåsenhus, _Seminarium, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 3, Maria Wennerström Wohrne, Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 4PE042 VT24 Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 15:00 | 11:132, Grupprum, Blåsenhus, 11:133, Grupprum, Blåsenhus, 11:134, Grupprum, Blåsenhus, 11:135, Grupprum, Blåsenhus, 12:134, Grupprum, Blåsenhus, 12:135, Grupprum, Blåsenhus, 12:233, Grupprum, Blåsenhus, 14:150, Grupprum, Blåsenhus, Fristående kurser och Master, Grupparbete, Handledning, Olga Abreu Fernandes, Pedagogik A |