Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:00 | 11:243, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | Byggnadsavdelningen ej debiterbar, Campushallen, Campus 1477, Ej bokningsbar tid | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 11:128, Blåsenhus, 11:133, Grupprum, Blåsenhus, 11:134, Grupprum, Blåsenhus, _Seminarium, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 6, Mimmi Örberg, Specialpedagogik, förskollärare | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 11:132, Grupprum, Blåsenhus, 12:011, Blåsenhus, 12:134, Grupprum, Blåsenhus, 12:135, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Estetiskt lärande i förskolan, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 12:230, Blåsenhus, _Seminarium, Lärande och utveckling, gymnasielärare, Tomas Persson, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 12:229, Blåsenhus, _Seminarium, Jonas Johansson, Lärande och utveckling, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 21:136, Blåsenhus, _Seminarium, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 5, Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan 4PE241 VT24 Uppsala, Véronique Simon | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 12:004, Blåsenhus, _Seminarium, Anna Lineborn, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 12:231, Blåsenhus, _Seminarium, Lärande och utveckling, gymnasielärare, Robert Thorp, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 21:240, Blåsenhus, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Räknestuga, Synnöve Carlsson | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | _Föreläsning, Constanze Ackermann-Boström, E41, Campus Gotland, Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Svenska III för grundlärare 4-6, Svenska III för grundlärare 4-6, Svenska III för grundlärare Fk-3, Svenska III för grundlärare Fk-3, Videoföreläsning | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Masterprogram i utbildningssociologi, 24:103, Blåsenhus, _Föreläsning, Fristående kurser och Master, Johan Boberg, Utbildningssociologi, forskningstekniker | ||||||||||||||||||||||||||||
08:45 - 09:30 | 14:341, Blåsenhus, Felicia Sundström, Katarina Petersson, Möte, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 24:303, Blåsenhus, Byggnadsavdelningen ej debiterbar, Ej bokningsbar tid | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 11:242, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 11:243, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 11:241, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 11:240, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 21:131, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, ämneslärare, SAMLÄSNING LÄROPLANSTEORI OCH DIDAKTIK 4PE232 CAMPUS + DISTANS VT-24, Ämneslärarprogrammet KPU, Ämneslärarprogrammet 90 hp, Termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | 11:135, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | 14:327, Blåsenhus, Möte, TimeEdit: Fo/utb fo nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | 12:129, Blåsenhus, _Seminarium, Barns välbefinnande i förskolan, Barns välbefinnande i förskolan, Barns välbefinnande i förskolan, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 7, Helena Breicha | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 12:010, Blåsenhus, Linda Bylin, Obligatorisk, Psykologprogrammet, termin 8, Psykoterapi med teoretisk fördjupning II, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Verkstad | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 12:013, Blåsenhus, _Seminarium, Estetiskt lärande i förskolan, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 2, Heléne Don Lind | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 13:027, Blåsenhus, _Föreläsning, Gästlärare, Obligatorisk, Psykologprogrammet, termin 8, Psykoterapi med teoretisk fördjupning II, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 12:130, Blåsenhus, _Föreläsning, Anne H Berman, Beroendeproblematik - en introduktion, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 13:104 Datalab, Blåsenhus, 13:105 Datalab, Blåsenhus, 13:107 Datalab, Blåsenhus, 13:108 Datalab, Blåsenhus, 13:109 Datalab, Blåsenhus, 13:131, Grupprum, Blåsenhus, 13:132, Grupprum, Blåsenhus, 13:133, Grupprum, Blåsenhus, 13:135, Grupprum, Blåsenhus, 13:138, Grupprum, Blåsenhus, Erik Rautalinko, Obligatorisk, Psykologprogrammet, termin 5, Undersökningsmetoder och rapportering I, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Övning | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | 12:233, Grupprum, Blåsenhus, 13:103 Datalab, Blåsenhus, 13:106 Datalab, Blåsenhus, 13:115 Datalab, Blåsenhus, 13:116 Datalab, Blåsenhus, 13:128 Datalab, Blåsenhus, 13:129 Datalab, Blåsenhus, 14:150, Grupprum, Blåsenhus, Eget arbete, Prevention, Prevention, Psykologprogrammet, termin 4, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | 14:151, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | 14:360, Blåsenhus, David Sjögren, Möte, Olov Nordvall, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | 11:240, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | 11:241, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | 14:341, Blåsenhus, Fo/utb fo nivå, Psykologi, Forskning, Gustav Karreskog Rehbinder, Mattias Forsgren | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | 11:242, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:30 | 11:243, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Blåsenhus Service bokningar, Lilla matsalen, 21:137, Blåsenhus, Övrigt | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | 12:232, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | 12:131, Blåsenhus, Andrea Dahlkild, Erik Falk, Möte, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 14:213, Blåsenhus, _Seminarium, Anne-Sofie Nyström, Constanze Ackermann-Boström, Göran Nygren, Hassan Sharif, Helena Breicha, Kalendarium EDU, Karin Litsner, Katarina Gustafson, Magdalena Cedering, Peter Waara, Sara Backman Prytz, TimeEdit: Fo/utb fo nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Erik Rautalinko, Ledarskap och grupprocesser, Psykologi med inriktning mot arbetsliv B, Psykologprogrammet, termin 3, Sydney Alrutz-salen, 13:026, Blåsenhus, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Masterprogram i utbildningssociologi, 24:103, Blåsenhus, _Seminarium, Fristående kurser och Master, Johan Boberg, Utbildningssociologi, metoder | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 11:128, Blåsenhus, 11:133, Grupprum, Blåsenhus, 11:134, Grupprum, Blåsenhus, _Seminarium, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 6, Mimmi Örberg, Specialpedagogik, förskollärare | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Bertil Hammer-salen, 24:K104, Blåsenhus, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 5, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 5, Kamilla Peuravaara, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:011, Blåsenhus, 12:134, Grupprum, Blåsenhus, 12:135, Grupprum, Blåsenhus, 12:234, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Estetiskt lärande i förskolan, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:019, Blåsenhus, 12:020, Blåsenhus, _Föreläsning, Anna Kahlbom, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 3, Teknik och naturvetenskap i förskolan | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 21:136, Blåsenhus, _Seminarium, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 5, Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan 4PE241 VT24 Uppsala, Véronique Simon | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:004, Blåsenhus, _Seminarium, Anna Lineborn, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 21:240, Blåsenhus, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Räknestuga, Synnöve Carlsson | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 11:131, Blåsenhus, _Seminarium, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Stina Hallsén, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Anton Gerbrand, Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus, Psykologi B, Psykologprogrammet, termin 2, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Utvecklingspsykologi, Utvecklingspsykologi II | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus, Esther Hauer, Fristående kurser och Master, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv A, Piva A delkurs 3-4 och Planering, analys och utvärdering av utbildning Vt24 (samläsning 4PE176 o 4PE233), Planering, analys och utvärdering av utbildning | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 21:237, Blåsenhus, _Seminarium, Läroplansteori och didaktik, ämneslärare, Robert Thorp, SAMLÄSNING LÄROPLANSTEORI OCH DIDAKTIK 4PE232 CAMPUS + DISTANS VT-24, Ämneslärarprogrammet KPU, Ämneslärarprogrammet 90 hp, Termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Annika Hillbom, E41, Campus Gotland, Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Svenska III för grundlärare 4-6, Svenska III för grundlärare 4-6, Svenska III för grundlärare Fk-3, Svenska III för grundlärare Fk-3, Videoföreläsning | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 21:236, Blåsenhus, _Föreläsning, Constanze Ackermann-Boström, EDU Courses taught in English, internationalisering, Språk och kulturer i klassrummet | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:128, Blåsenhus, _Föreläsning, Barn- och ungdomsvetenskap A, Fristående kurser och Master, Olga Abreu Fernandes | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 13:00 | 11:132, Grupprum, Blåsenhus, 21:130, Grupprum, Blåsenhus, 21:131, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Lärande och utveckling, ämneslärare, Ämneslärarprogrammet KPU, Ämneslärarprogrammet 90 hp, Termin 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | 24:303, Blåsenhus, Katarina Adenmark, Linda Ekh, Madelene Malmström, Magdalena Hydman, Maria Fall, Möte, Tommy Stenvi, VFU-samordning, Viveka Heyman | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | 14:360, Blåsenhus, Grundlärarprogrammet, Handledning, Linn Areskoug | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Bord 8 i Entréhallen, Blåsenhus, Information, TimeEdit Lokal | ||||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | 12:129, Blåsenhus, _Seminarium, Barns välbefinnande i förskolan, Barns välbefinnande i förskolan, Barns välbefinnande i förskolan, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 7, Helena Breicha | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | 24:303, Blåsenhus, Byggnadsavdelningen ej debiterbar, Ej bokningsbar tid | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | 11:241, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | 11:135, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | 11:242, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | 11:240, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | 11:133, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | 11:134, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | 12:234, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | 13:108 Datalab, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | 14:360, Blåsenhus, Fo/utb fo nivå, Psykologi, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | 13:109 Datalab, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | 11:243, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | 14:213, Blåsenhus, Ingrid Lagerlöf, Möte, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | 13:105 Datalab, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:00 | 13:104 Datalab, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | 12:132, Blåsenhus, Fristående kurser och Master, Handledning, Kamilla Peuravaara | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | 11:240, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | 11:135, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Antagningsenheten, Dahliarummet, 11:232, Blåsenhus, Möte, Sara Rosenquist, Videokonferens | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | 14:341, Blåsenhus, Möte, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | 24:303, Blåsenhus, Fo/utb fo nivå, Psykologi, Forskning, Gustav Karreskog Rehbinder, Mattias Forsgren | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | 13:132, Grupprum, Blåsenhus, Cecilia Ralfe Stelander, Cecilia Ralfe Stelander , Handledning, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Verkstad | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | 14:151, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | 11:241, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | 11:129, Blåsenhus, _Föreläsning, Kvalificerade samtal i pedagogisk verksamhet, Kvalificerade samtal i pedagogisk verksamhet (4PE153, 8PE077) 7,5 hp, samläsning VT2024, Petra Gäreskog, Speciallärarprogrammet, Speciallärarprogrammet, termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 14:360, Blåsenhus, _Seminarium, Kalendarium EDU, Malin Löfstedt, Malin Tväråna, Mattias Arrhenius, Robert Thorp, Thomas Nygren, TimeEdit: Fo/utb fo nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Agnes Hamberger, André Bryntesson, Anna Soloveva, Ashley Haru, Astrid Collsiöö, Caitlin Mc Evoy, Christin Mays, Corinne Platten, Daniel Bolander Blomberg, David Sjögren, Emil Bertilsson, Emma Hellström, Emma Laurin, Esbjörn Larsson, Gustav Berry, Helena Braga Kestener, Henrik Pålsson-Edgren, Håkan Forsberg, Ida Lidegran, Jennifer Waddling, Joakim Olsson, Johan Boberg, Johanna Ringarp, Kalendarium EDU, Lisa Högkil, Mette Ginnerskov-Dahlberg, Mikael Börjesson, Mikael Palme, Moa Lindqvist, Möte, Nubin Ciziri, Pablo Lillo Cea, Philippa Brunner-Heywood, Rebecka Göransdotter, Ricardo Xavier Cevallos Salgado, Sara Lindberg, TimeEdit: Fo/utb fo nivå, Tobias Dalberg, Tommie Petersson, Tupprummet, 14:340, Blåsenhus, Tuva Nodeland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Föreläsning, Bertil Hammer-salen, 24:K104, Blåsenhus, Esther Hauer, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 5, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 5, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 11:132, Grupprum, Blåsenhus, 12:013, Blåsenhus, 12:134, Grupprum, Blåsenhus, 12:135, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Estetiskt lärande i förskolan, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 12:019, Blåsenhus, 12:020, Blåsenhus, Anna Kahlbom, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 3, Teknik och naturvetenskap i förskolan, Workshop | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 11:131, Blåsenhus, _Seminarium, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Stina Hallsén, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Föreläsning, Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus, Gästlärare, Psykologi B, Psykologprogrammet, termin 2, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Utvecklingspsykologi, Utvecklingspsykologi II | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 12:228, Blåsenhus, _Föreläsning, Corinne Platten, Fristående kurser och Master, Sociala skillnader i utbildning och samhälle, Sociologiprogrammet, termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 21:240, Blåsenhus, _Seminarium, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Kristina Larsson, Svenska III för grundlärare 4-6 4PE113 VT24 Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 12:128, Blåsenhus, _Föreläsning, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 3, Malin Andersson, Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 13:029, Blåsenhus, Karin Rehn, Katarina Petersson, Organisationsteori I, Psykologprogrammet, termin 7, Psykoterapi med teoretisk fördjupning I, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Övrigt | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 24:103, Blåsenhus, Anna Liljas, Möte, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | _Föreläsning, Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus, Children´s Geographies and Identity-work saml VT2024, EDU Courses taught in English, Education and Reform Strategies, samläsning VT24, Individual Project, samläsning VT24, internationalisering, Introduktion till utbildning för hållbar utveckling i en skandinavisk kontext, Katarina Gahne, Språk och kulturer i klassrummet, Véronique Simon | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | 11:242, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | 11:243, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | 11:240, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | 11:135, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | 11:134, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | 11:133, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | 14:213, Blåsenhus, Forum för samverkan, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:15 | 13:135, Grupprum, Blåsenhus, Charlotte Akterin, Charlotte Akterin , Handledning, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Verkstad | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | 21:236, Blåsenhus, _Seminarium, Kvalificerade samtal i pedagogisk verksamhet, Kvalificerade samtal i pedagogisk verksamhet (4PE153, 8PE077) 7,5 hp, samläsning, Kvalificerade samtal i pedagogisk verksamhet (4PE153, 8PE077) 7,5 hp, samläsning, Kvalificerade samtal i pedagogisk verksamhet (4PE153, 8PE077) 7,5 hp, samläsning, Mimmi Örberg, Speciallärarprogrammet, Speciallärarprogrammet, termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | 21:237, Blåsenhus, _Seminarium, Kvalificerade samtal i pedagogisk verksamhet, Kvalificerade samtal i pedagogisk verksamhet (4PE153, 8PE077) 7,5 hp, samläsning, Marianne Frenne, Speciallärarprogrammet, Speciallärarprogrammet, termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | 21:238, Blåsenhus, _Seminarium, Gunilla Lindqvist, Kvalificerade samtal i pedagogisk verksamhet, Kvalificerade samtal i pedagogisk verksamhet (4PE153, 8PE077) 7,5 hp, samläsning, Speciallärarprogrammet, Speciallärarprogrammet, termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | 21:131, Grupprum, Blåsenhus, _Seminarium, Anna Johansson, Kvalificerade samtal i pedagogisk verksamhet, Kvalificerade samtal i pedagogisk verksamhet (4PE153, 8PE077) 7,5 hp, samläsning, Speciallärarprogrammet, Speciallärarprogrammet, termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | 13:028, Blåsenhus, _Föreläsning, Robin Bergh, Socialpsykologi, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | 11:242, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 11:240, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | 11:135, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student |