Tentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 23 | Ons 2024-06-05 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | 16-0043, Engelska parken, Latin B, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör 2024-06-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Biomedicinarutb, Sjukdomslära | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Informationsteknologi, åk 4, Masterprogram i datavetenskap, Masterprogrammet i inbyggda system År 1, Omtentamen, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Trådlös kommunikation och nätverksbaserade inbyggda system | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Biomedicinarutb, Sjukdomslära | ||||||||||||||||||||||||||||
Omtentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 23 | Mån 2024-06-03 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | För tid och plats se Ladok, Introduktionskurs i religionsvetenskap campus VT24 (5RT000 o 5RG701) | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Företag, nätverk och teknikutveckling, System i teknik och samhälle, åk 1, TimeEdit: Utb.grund/avanc nivå FEK | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Biovetenskap, Kvantitativ biologi, Lärosal 2, 15:01025, EBC, Tobias Jakobsson, Undervisningslokaler | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | 10K1201, Datorsal, Ångström, 10K1203, Datorsal, Ångström, Elias Castegren, Imperativ och objektorienterad programmeringsmetodik, Informationsteknologi, åk 2, Kandidatprogram i Datavetenskap Åk 2 dvk, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Genusvetenskap A, Grundutbildning | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-06-04 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Enskilda avlopp och resursåtervinning, Institutionen för Energi och teknik, SLU, Miljö- och vattenteknik, åk 4, Grupp 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Antonio Segalini, Atmosfärens och klimatets fysik, Halland Fm114,Geocentrum, Masterprogrammet i Fysik inriktning meteorologi Åk1, Undervisningslokal Campus Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Faunistik, vertebrater, Gemensamt Orient/Miljökurser, Lärosal 4, 18:01019, EBC, Per Alström | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-06-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Genomisk och epigenomisk medicin, Masterprogram i Molekylär medicin år 1, Mer information i Studium | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Biologi, Institutionen för växtbiologi och skogsgenetik, Miljö- och vattenteknik, åk 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Medicinsk fysik och teknik, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Datorarkitektur I, Datorarkitektur I, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | A8:214b, BMC, Epi Receptarieprogram, Farmakoepidemiologi och hälsoekonomi med statistik, Hanna Gottlieb, Maria Melinder, Muntlig examination, Professionell utveckling 4: Receptarien som främjare av god läkemedelsanvändning, Receptarieprogrammet, termin 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-06-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Civilingenjörsprogrammet i Elektroteknik, åk 4, Masterprogrammet i Förnybar Elgenerering, åk 1, Nätanslutning av variabla källor, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Persiska B, Persiska B: Persiska texter VT2024 – samläsning, Tillvalsspråk: Persiska 2, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör 2024-06-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Kurdiska B, Tillvalsspråk: Kurdiska 2 (kurmanji), TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Informationsteknologi, åk 4, Masterprogram i datavetenskap, Masterprogrammet i inbyggda system År 1, Tentamen, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Trådlös kommunikation och nätverksbaserade inbyggda system | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | För tid och plats se Ladok, Policy Evaluation VT2024, Policyutvärdering, Policyutvärdering, Utbildning Grundnivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gemensam UGA, alla bokningar för grundutbildningen Kemi Ångström på detta projekt., Masterprogram i kemi, Fysikalisk kemi, åk 2, Masterprogram i kemi, Teoretisk kemi och beräkningskemi, åk 2, Statistisk termodynamik - teori och simuleringsmetoder | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Dinosauriernas tidsålder, Michael Streng, Undervisningslokal Campus Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Jorijntje Henderiks, Livets utveckling på jorden, W - utb.prog | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Heinz Werner Wessler, Hindi B, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
TimeEdit: Utb grund/avanc nivå
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 23 | Mån 2024-06-03 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | _Föreläsning, Eric Cullhed, Platon och det klassiska Aten | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 9-3042, Engelska parken, _Seminarium, Jämförande indoeuropeisk språkforskning B, Oscar Billing | ||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | _Seminarium, Geijersalen 6-1023, Engelska parken, László Károly | ||||||||||||||||||||||||||||
18:15 - 20:00 | _Föreläsning, Hashem Ahmadzadeh, Introduktionskurs i nordkurdiska (kurmanji), Introduktionskurs/Grammatik och språkfärdighet, nordkurdiska VT2024, Kurdiska B, Tillvalsspråk: Kurdiska 2 (kurmanji), Via Zoom, Övning | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-06-04 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 9-2029, Engelska parken, _Seminarium, Språkkontakt och språkförändring, Tiago Tresoldi, Utvärdering | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 9-3042, Engelska parken, Helena Löthman, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-06-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 9-2029, Engelska parken, Jenny Rahbek, Johanna Özbay, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | 16-0043, Engelska parken, Latin B, Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | 9-3042, Engelska parken, _Seminarium, David Westberg | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | 9-2029, Engelska parken, _Seminarium, Armin Chiocchetti | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 9-3042, Engelska parken, _Seminarium, Birsel Karakoç, László Károly | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-06-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Heinz Werner Wessler, Hemtenta, Introduktion till indisk filosofi | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Omtentamen, Persiska B, Persiska B: Persiska texter VT2024 – samläsning, Tillvalsspråk: Persiska 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör 2024-06-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Kurdiska B, Omtentamen, Tillvalsspråk: Kurdiska 2 (kurmanji) | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Heinz Werner Wessler, Hindi B, Omtentamen |