Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 13 | Tors 2024-03-28 v 13 | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | 2-0028, Engelska parken, _Seminarium, Forogh Hashabeiky, Persiska B, Persiska B: Persiska texter VT2024 – samläsning, Tillvalsspråk: Persiska 2, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | 7-1020, Engelska parken, _Seminarium, Att läsa samtiden: amerikansk litteratur och kultur efter 1945, Daniel Kane, GU gemensamt, Masterprogram i engelska, Termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | 7_1013, Engelska parken, _Seminarium, English C1/T3/English Literature and the Canon, GU gemensamt, Stuart Robertson | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | 11 GU tyska, 9-1017, Engelska parken, Marko Pajevic, Skönlitteratur II, Tyska C1, Tyska C1, Tyska C1, Tyska C1 50% + 100% + C5, samläsning VT 2024, Tyska C5 med ämnesdidaktiskt självständigt arbete | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Martha Middlemiss Lé Mon, Möte, Sammanträdesrum 22-2038, TimeEdit: Fo/utb fo nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | _Seminarium, Exegetisk-hermeneutisk fördjupningskurs I, Mikael Larsson, Sammanträdesrum 22-3031, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 9-3042, Engelska parken, David Westberg, Ingela Nilsson, Möte, TimeEdit: Fo/utb fo nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2-1077, Engelska parken, _Seminarium, Institutionen för socialt arbete Grundutbildning, Michael Tärnfalk, Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete, Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete, Människan i ett livsloppsperspektiv och socialt arbete - samläsning | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 16-0054, Engelska parken, Charlotta Busing, GU. Övergripande anslag, Lektion, Vetenskapligt skrivande för studerande med svenska som andraspråk eller svenska som främmande språk | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2-0023, Engelska parken, _Föreläsning, Fördjupad kurs i metaetik och värdeteori (VT 24), Grundutbildning, Max McLoughlin, Praktisk filosofi B (VT 24) | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 16-0042, Engelska parken, _Seminarium, Antikens kultur och samhällsliv B, Grundutbildning campus Uppsala, Patrik Klingborg | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2-0022, Engelska parken, _Seminarium, C-uppsatsseminariet -- Praktisk filosofi och Teoretisk filosofi (inkl. ämneslärarprogrammet och STS) (VT 24), Grundutbildning, Henrik Rydéhn, Teoretisk filosofi C (VT 24) | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 7-0015, Engelska parken, _Föreläsning, Erik Elgh, Historisk lingvistik (avancerad nivå), Philipp Rönchen, Tiago Tresoldi, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2-K1023, Engelska parken, Examensarbete i socialt arbete, Examensarbete i socialt arbete, Examensarbete i socialt arbete - samläsning, Handledning, Institutionen för socialt arbete Grundutbildning, Johan Fagerberg | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 2-1023, Engelska parken, Examensarbete i socialt arbete, Examensarbete i socialt arbete, Examensarbete i socialt arbete - samläsning, Handledning, Institutionen för socialt arbete Grundutbildning, Yên Mai | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 22-1008, Engelska parken, Grundutbildning, Handledning, Josef Ginnerskov, Självständigt arbete i filosofididaktik (VT 24) | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | 9-3068, Engelska parken, _Seminarium, Christiane Schaefer, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | 2-1022, Engelska parken, Forskning, Högre Seminarium, Pauliina Remes | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | 6-0023, Engelska parken, Ann Steiner, Anna Williams, AnnaCarin Billing, Casper Virkkula, Daniela Lillhannus, Högre Seminarium, Ingeborg Löfgren, Jana Rüegg, Janne Lindqvist, Jesper Olsson, Jon Viklund, Jules Kielmann, Karl Berglund, Linus Ljungström, Lisa Grahn, Magdalena Rozenberg, Maja Andreasson, Malin Drugge, Mattias Pirholt, Ola Nordenfors, Olle Nordberg, Otto Fischer, Paula Henrikson, Seminarium Litteraturvetenskap, Sigrid Schottenius Cullhed, Tim Berndtsson, Torsten Pettersson, Tuva Haglund | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | 3-0012, Engelska parken, _Föreläsning, David Westberg, Grekiska A, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | 9-2029, Engelska parken, László Károly, Medelturkisk filologi, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Övning | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | 11 GU tyska, 2-0025, Engelska parken, Inte bara Goethe. Tysk litteratur och litteraturhistoria, Marko Pajevic, Skönlitteratur I, Tyska B1, Tyska B1, Tyska B1, Tyska B1 50% + 100%, samläsning VT 2024, Tyska B1 Skönlitteratur I + Inte bara Goethe, samläsning VT 2024 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | 11 GU tyska, Michael Prinz, Stora konf.-rummet 16-3062, Temakurs i tysk språkvetenskap - historiska aspekter, Tyska D1, Tyska D1, Tyska D1 + D2 + D5, samläsning VT 2024, Tyska D2, Tyska D2, Tyska D5, Tyska D: Temakurs i tysk språkvetenskap - historiska aspekter, Tyska D: Temakurs i tysk språkvetenskap - historiska aspekter, Tyska D: Temakurs i tysk språkvetenskap - historiska aspekter, samläsning VT 2024 | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Rausingrummet, Sebastian Hanold, TimeEdit: Fo/utb fo nivå, Undervisning | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 22-1017, Engelska parken, Högre Seminarium, Lokalbokning, Mikael Stenmark, TimeEdit: Fo/utb fo nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 18:00 | 9-3068, Engelska parken, _Seminarium, Christiane Schaefer, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
18:15 - 21:00 | 11 GU tyska, 2-K1028, Engelska parken, Introduktionskurs II i tyska, Lektion, Lena Kujawski |