Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Program |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 4 | Fre 2024-01-26 v 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Syntetisk biologi |
MasBioTek1 X4.2 |
A7:115, BMC | Föreläsning | Anthony Forster | 9:00 start | Karta | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Biologicals, samläsning VT2024 |
A8 K4.L X4.5 |
A9:117a, BMC |
Obligatorisk Workshop |
Annette Roos | PDB, Pymol and Antibody Binding Workshop | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biofotonik |
MasBioFys1_F X4.1 |
80115, Ångström | Föreläsning | Filipe Maia | L7 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Statistisk slutledning för tekniska tillämpningar |
MasBioinf1 X4.3 |
101146, Ångström |
Lektion Obligatorisk |
Mats Gustafsson | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Syntetisk biologi |
MasBioTek1 X4.2 |
Lab 1, B5:105a, BMC | Laboration | Anthony Forster | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Biofotonik |
MasBioFys1_F X4.1 |
Laboration | Filipe Maia | X3: Group 1, BMC B9:1 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Biologicals, samläsning VT2024 |
A8 K4.L X4.5 |
A9:117a, BMC |
Obligatorisk Workshop |
Annette Roos | PDB, Pymol and Antibody Binding Workshop | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kunskapsbaserade system inom bioinformatik |
MasBioinf1 X4.3 |
Lindahlsalen, 05:01058, EBC | Föreläsning | Jan Komorowski | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 5 | Mån 2024-01-29 v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Biofotonik |
MasBioFys1_F X4.1 |
Laboration | Filipe Maia | X3: Group 3, BMC B9:1 | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biologicals, samläsning VT2024 |
A8 K4.L X4.5 |
A9:117a, BMC | Workshop | Inga Petersen | Session 4 Q&A, AliView & Benching workshop | Karta | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Syntetisk biologi |
MasBioTek1 X4.2 |
A7:115, BMC | Föreläsning | Anders Virtanen | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Statistisk slutledning för tekniska tillämpningar |
MasBioinf1 X4.3 |
Via Zoom |
Obligatorisk Seminarium |
Mats Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biologicals, samläsning VT2024 |
A8 K4.L X4.5 |
A8:215a, BMC | Föreläsning |
Inga Petersen Jimmy Ytterberg |
Theoretical lab - session 4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Syntetisk biologi |
MasBioTek1 X4.2 |
Lab 1, B5:105a, BMC | Laboration | Anthony Forster | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Biologicals, samläsning VT2024 |
A8 K4.L X4.5 |
Eget arbete | Students work in groups on the Theoretical lab | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kunskapsbaserade system inom bioinformatik |
MasBioinf1 X4.3 |
Zootissalen, 01:01006, EBC | Föreläsning | Jan Komorowski | F5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fysikalisk molekylärbiologi |
MasBioFys1_F X4.1-2 |
A7:115, BMC | Föreläsning | Magnus Johansson | F5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | Kunskapsbaserade system inom bioinformatik |
MasBioinf1 X4.3 |
Hubben, EBC Musen, EBC |
Laboration | Praissy Zefi | Lab 3 – MCFS | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Syntetisk biologi |
MasBioTek1 X4.2 |
Lab 1, B5:105a, BMC | Laboration | Anthony Forster | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Biofotonik |
MasBioFys1_F X4.1 |
Laboration | Filipe Maia | X3: Group 2, BMC B9:1 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Biologicals, samläsning VT2024 |
A8 K4.L X4.5 |
A9:117a, BMC | Föreläsning | Luke Odell | ADC - antibody drug conjugates | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Molekylär evolution |
MasBioinf1 X4.3 |
Lindahlsalen, 05:01058, EBC | Föreläsning | Vaishali Katju | L5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Biologicals, samläsning VT2024 |
A8 K4.L X4.5 |
Eget arbete | Students work in groups on the Theoretical lab | |||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Biofotonik |
MasBioFys1_F X4.1 |
Ångström 8K1121, Våglära och Atomfysiklab | Laboration | Filipe Maia | X1: Group 2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biologicals, samläsning VT2024 |
A8 K4.L X4.5 |
Eget arbete | Students work in groups on the Theoretical lab | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Syntetisk biologi |
MasBioTek1 X4.2 |
A3:117a, BMC | Föreläsning | Anders Virtanen | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biologicals, samläsning VT2024 |
A8 K4.L X4.5 |
A9:111a, BMC | Föreläsning |
Inga Petersen Jimmy Ytterberg |
Theoretical lab - session 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kunskapsbaserade system inom bioinformatik |
MasBioinf1 X4.3 |
Ekmansalen, 15:00024, EBC | Föreläsning | Jan Komorowski | F6 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | Syntetisk biologi |
MasBioTek1 X4.2 |
Lab 1, B5:105a, BMC | Laboration | Anthony Forster | 13:15 SELEX tutorial (in lab) | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Biofotonik |
MasBioFys1_F X4.1 |
4007, Ångström | Föreläsning | Filipe Maia | L8 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Biologicals, samläsning VT2024 |
A8 K4.L X4.5 |
Eget arbete | Students work in groups on the Theoretical lab | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Statistisk slutledning för tekniska tillämpningar |
I3 MasBioinf1 MasIndAnalys1 X4.3 |
10134, Polhemsalen, Ångström | Föreläsning | Mats Gustafsson | Karta |