Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Program |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 4 | Tors 2024-01-25 v 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra II |
gylärarma1 KandDv3 KandMa1 STS2 X2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Kibret Sigstam | F4 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Biologisk mångfald - mönster och processer | X2 | Eget arbete | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Linjär algebra II |
gylärarma1 KandDv3 KandMa1 STS2 X2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Kibret Sigstam | F5 | |||||||||||||||||||||||
v 5 | Mån 2024-01-29 v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Biologisk mångfald - mönster och processer | X2 | Zootissalen, 01:01006, EBC | Föreläsning | Pascal Milesi | Quantifying and comparing biodiversity | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biologisk mångfald - mönster och processer | X2 | Zootissalen, 01:01006, EBC | Tutorials | Pascal Milesi | Quantifying and comparing biodiversity | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Linjär algebra II |
gylärarma1 KandDv3 KandMa1 STS2 X2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Kibret Sigstam | F6 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Mekanik |
E2 K2 KandMa1 X2 |
101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström | Föreläsning | Eric Stempels | F5 | |||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mekanik | X2 | 80101, Ångström | Lektion | Arnaud Ferrari | L2 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Mekanik |
E2 K2 KandMa1 X2 |
101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström | Föreläsning | Eric Stempels | F6 | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Linjär algebra II |
gylärarma1 KandDv3 KandMa1 STS2 X2 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Räkneövning | Kibret Sigstam | R2 | |||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Mekanik | X2 | 101136-B, Evelyn Sokolowski, Ångström | Lektion | Arnaud Ferrari | L3 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Mekanik | Mekaniklab, 8K1103, Ångström | Laboration |
Arief Ahmad Axel Hahlin Emelie Siderud |
Lab 1 |