Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Program |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 45 | Tors 2023-11-09 v 45 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biologi 1 | Basar.5-8 | 90103, Ångström | Frågestund | Jannika Andersson Chronholm | Karta | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fysik 1b1 | Basar.1-4 | 90101, Ångström | Lektion | Johan Larsson | L14 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biologi 1 | Basar.1-4 | 90103, Ångström | Frågestund | Jannika Andersson Chronholm | Karta | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysik 1b1 | Basar.5-8 | 90101, Ångström | Lektion | Olle Björneholm | L14 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik 3c | Basar | 10132, Häggsalen, Ångström | Föreläsning | Oscar Grånäs | F26 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre 2023-11-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fysik 1b1 | Basar.5-8 | 90101, Ångström | Lektion | Olle Björneholm | L15 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik 3c | Basar | 10132, Häggsalen, Ångström | Föreläsning | Patrik Thunström | F27 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysik 1b1 | Basar.1-4 | 90101, Ångström | Lektion | Johan Larsson | L15 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Biologi 1 | Basar.7-8 | Paleontologen | Exkursion | |||||||||||||||||||||||||
v 46 | Mån 2023-11-13 v 46 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:45 - 17:00 | Biologi 1 | Basar | Tentamen | Jannika Andersson Chronholm | Omfattar Genetik och evolution | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-11-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Kemi 1 | Basar | 10132, Häggsalen, Ångström | Föreläsning | Anders Sandell | F13 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik 3c | Basar | 10132, Häggsalen, Ångström | Föreläsning | Oscar Grånäs | F28 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysik 1b1 | Basar.5-8 | Elläralab, 81113, Ångström | Fysikträning | Johan Larsson | T3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fysik 1b1 | Basar.1-4 | Elläralab, 81113, Ångström | Fysikträning | Johan Larsson | T3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons 2023-11-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Fysik 1b1 | Basar.3-4 | Elläralab, 81113, Ångström | Laboration | Johan Larsson | Lab 4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kemi 1 | Basar.5-8 | 90102, Ångström | Lektion | Anders Sandell | L11 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik 3c | Basar | 10132, Häggsalen, Ångström | Föreläsning | Patrik Thunström | F29 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Biologi 1 | Basar.5-6 | Paleontologen | Exkursion | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Kemi 1 | Basar.1-4 | 90102, Ångström | Lektion | Anders Sandell | L11 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors 2023-11-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Fysik 1b1 | Basar.7-8 | Elläralab, 81113, Ångström | Laboration | Johan Larsson | Lab 4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Kemi 1 | Basar.1-4 | 90101, Ångström | Lektion | Anders Sandell | L12 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Kemi 1 | Basar.5-8 | 90102, Ångström | Lektion | Anders Sandell | L12 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre 2023-11-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fysik 1b1, Ämneslärare i fysik, introduktionskurs | Basar, gylärarfy1 | 10132, Häggsalen, Ångström | Föreläsning | Olle Björneholm | F9 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik 3c | Basar | 10132, Häggsalen, Ångström | Föreläsning | Patrik Thunström | F30 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Biologi 1 | Basar.7-8 | Kurslab 5, 17:01004, EBC | Laboration | Kerstin Westberg | Genteknik | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Fysik 1b1 | Basar.1-2 | Elläralab, 81113, Ångström | Laboration | Johan Larsson | Lab 4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kemi 1 | Basar.5 | Kemilab 5304, Ångström | Laboration | Pontus Törnblom | Lab 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kemi 1 | Basar.6 | Kemilab 5309, Ångström | Laboration | Elin Berggren | Lab 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 47 | Mån 2023-11-20 v 47 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biologi 1 | Basar.1-2 | Kurslab 5, 17:01004, EBC | Laboration | Banafsheh Seyyed Khezri | Genteknik | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik 3c | Basar | 10132, Häggsalen, Ångström | Föreläsning | Oscar Grånäs | F31 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Fysik 1b1 | Basar.5-6 | Elläralab, 81113, Ångström | Laboration | Johan Larsson | Lab 4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kemi 1 | Basar.3 | Kemilab 5304, Ångström | Laboration | Elin Berggren | Lab 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kemi 1 | Basar.4 | Kemilab 5301, Ångström | Laboration | Edvin Andersson | Lab 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis 2023-11-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Kemi 1 | Basar.7 | Kemilab 5304, Ångström | Laboration | Elin Berggren | Lab 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Kemi 1 | Basar.8 | Kemilab 5301, Ångström | Laboration | Edvin Andersson | Lab 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biologi 1 | Basar.5-6 | Kurslab 5, 17:01004, EBC | Laboration | Banafsheh Seyyed Khezri | Genteknik | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysik 1b1 | Basar.1-4 | 11134, Ångström | Räknestuga | Johan Larsson | R3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik 3c | Basar.5-8 | 10K1203, Datorsal, Ångström | Laboration | Oscar Grånäs | Lab | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik 3c | Basar.1-4 | 10K1203, Datorsal, Ångström | Laboration | Oscar Grånäs | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons 2023-11-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Kemi 1 | Basar.1 | Kemilab 5301, Ångström | Laboration | Edvin Andersson | Lab 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Kemi 1 | Basar.2 | Kemilab 5304, Ångström | Laboration | Elin Berggren | Lab 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biologi 1 | Basar.3-4 | Kurslab 5, 17:01004, EBC | Laboration | Kerstin Westberg | Genteknik | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik 3c | Basar.5-8 | 90102, Ångström | Lektion | Oscar Grånäs | L5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Biologi 1 | Basar.1-4 | 90103, Ångström | Redovisning | Jannika Andersson Chronholm | Redovisning av grupparbete biologi 1 OBLIGATORISK NÄRVARO | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysik 1b1 | Basar.5-8 | 11134, Ångström | Räknestuga | Johan Larsson | R3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors 2023-11-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biologi 1 | Basar | 11134, Ångström | Föreläsning | Jannika Andersson Chronholm | F15, Ozon och växthuseffekt Sid 286-294 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biologi 1 | Basar.3-4 | Paleontologen | Exkursion | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Biologi 1 | Basar.5-8 | 90103, Ångström | Redovisning | Jannika Andersson Chronholm | Redovisning av grupparbete biologi 1 OBLIGATORISK NÄRVARO | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre 2023-11-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fysik 1b1, Ämneslärare i fysik, introduktionskurs | Basar.1-4, gylärarfy1 | 90101, Ångström | Lektion | Johan Larsson | L16 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik 3c | Basar.1-4 | 90101, Ångström | Lektion | Oscar Grånäs | L5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kemi 1 | Basar | 10134, Polhemsalen, Ångström | Seminarium | Anders Thapper | S | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 48 | Mån 2023-11-27 v 48 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Kemi 1 | Basar | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Anders Sandell | F14 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysik 1b1 | Basar.5-8 | 90101, Ångström | Lektion | Olle Björneholm | L16 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysik 1b1 | Basar.5-8 | Elläralab, 81113, Ångström | Fysikträning | Johan Larsson | T4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik 3c | Basar | 101136, Evelyn Sokolowski, Ångström | Dugga | Oscar Grånäs | D4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis 2023-11-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biologi 1 | Basar | 11134, Ångström | Föreläsning | Jannika Andersson Chronholm | F16, Kemikalier och resurser Sid 294-315 https://uu-se.zoom.us/j/69192997140 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biologi 1 | Basar.5-8 | 90103, Ångström | Lektion | Jannika Andersson Chronholm | L6, https://uu-se.zoom.us/j/69192997140 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysik 1b1 | Basar.1-4 | Elläralab, 81113, Ångström | Fysikträning | Johan Larsson | T4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik 3c | Basar | 10132, Häggsalen, Ångström | Föreläsning | Patrik Thunström | F32 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons 2023-11-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Fysik 1b1 | Basar.7-8 | Elläralab, 81113, Ångström | Laboration | Olle Björneholm | Lab 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biologi 1 | Basar.1-4 | 90103, Ångström | Lektion | Jannika Andersson Chronholm | L6, Försurning och övergödning OBLIGATORISK NÄRVARO https://uu-se.zoom.us/j/69192997140 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kemi 1 | Basar | 10134, Polhemsalen, Ångström | Föreläsning | Anders Sandell | F15 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik 3c | Basar | 10132, Häggsalen, Ångström | Föreläsning | Oscar Grånäs | F33 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors 2023-11-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biologi 1 | Basar.1-4 | 90103, Ångström | Lektion | Jannika Andersson Chronholm | L7, Hållbar utveckling OBLIGATORISK NÄRVARO https://uu-se.zoom.us/j/69192997140 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Biologi 1 | Basar.5-8 | 90103, Ångström | Lektion | Jannika Andersson Chronholm | L7, https://uu-se.zoom.us/j/69192997140 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre 2023-12-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:15 - 17:00 | Matematik 3c | Basar | Tentamen | Oscar Grånäs, Patrik Thunström | |||||||||||||||||||||||||
v 49 | Mån 2023-12-04 v 49 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Kemi 1 | Basar | Kemilab 5304, Ångström, Kemilab 5309, Ångström | Laboration | Elin Berggren | Extratillfälle | Karta , Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kemi 1 | Basar.1-4 | 90102, Ångström | Lektion | Anders Sandell | L13 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis 2023-12-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Kemi 1 | Basar.1-4 | 90102, Ångström | Lektion | Anders Sandell | L14 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Biologi 1 | Basar.1-2 | Biotopia | Exkursion | Jannika Andersson Chronholm | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Fysik 1b1 | Basar.3-4 | Elläralab, 81113, Ångström | Laboration | Olle Björneholm | Lab 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kemi 1 | Basar.5-8 | 90102, Ångström | Lektion | Anders Sandell | L13 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons 2023-12-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biologi 1 | Basar | Kurslab 5, 17:01004, EBC | Laboration | Banafsheh Seyyed Khezri | Omlabb Mitos | Karta | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Kemi 1 | Basar.5-8 | 90101, Ångström | Lektion | Anders Sandell | L14 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:30 | Biologi 1 | Basar.7-8 | Tropiska växthuset | Exkursion | Jannika Andersson Chronholm | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:30 | Biologi 1 | Basar.5-6 | Tropiska växthuset | Exkursion | Jannika Andersson Chronholm | ||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:30 | Biologi 1 | Basar.1-2 | Tropiska växthuset | Exkursion | Jannika Andersson Chronholm | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Fysik 1b1 | Basar.5-6 | Elläralab, 81113, Ångström | Laboration | Olle Björneholm | Lab 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:30 | Biologi 1 | Basar.3-4 | Tropiska växthuset | Exkursion | Jannika Andersson Chronholm | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2023-12-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Kemi 1 | Basar.1-4 | 90102, Ångström | Räknestuga | Anders Sandell | R3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kemi 1 | Basar.5-8 | 90102, Ångström | Räknestuga | Anders Sandell | R3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Biologi 1 | Basar.5-6 | Biotopia | Exkursion | Jannika Andersson Chronholm | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Fysik 1b1 | Basar.1-2 | Elläralab, 81113, Ångström | Laboration | Johan Larsson | Lab 5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre 2023-12-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biologi 1 | Basar.7-8 | Biotopia | Exkursion | Jannika Andersson Chronholm | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Biologi 1 | Basar.3-4 | Biotopia | Exkursion | Jannika Andersson Chronholm | ||||||||||||||||||||||||
v 50 | Mån 2023-12-11 v 50 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:45 - 17:00 | Kemi 1 | Basar | Tentamen | Anders Sandell | |||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-12-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysik 1b1 | Basar | 10132, Häggsalen, Ångström | Föreläsning | Johan Larsson | F10 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysik 1b1 | Basar.1-4 | 90102, Ångström | Lektion | Johan Larsson | L17 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Biologi 1 | Basar | Kurslab 5, 17:01004, EBC | Laboration | Banafsheh Seyyed Khezri, Kerstin Westberg | Uppsamlingslabb genteknik | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons 2023-12-13 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fysik 1b1 | Basar.5-8 | 90102, Ångström | Lektion | Olle Björneholm | L17 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysik 1b1 | Basar.1-4 | 11134, Ångström | Räknestuga | Johan Larsson | R4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysik 1b1 | Basar.1-4 | 90103, Ångström | Fysikträning | Johan Larsson | T4X | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors 2023-12-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fysik 1b1 | Basar.5-8 | 90103, Ångström | Fysikträning | Johan Larsson | T4X | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysik 1b1 | Basar.5-8 | 11134, Ångström | Räknestuga | Johan Larsson | R4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Fysik 1b1 | Basar | Mekaniklab, 8K1103, Ångström | Laboration | Johan Larsson | Extra labbtillfälle. | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 51 | Mån 2023-12-18 v 51 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fysik 1b1 | Basar | Tentamen | Johan Larsson | |||||||||||||||||||||||||
Sön 2023-12-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||||
v 52 | Mån 2023-12-25 v 52 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-12-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön 2023-12-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||||
v 1 | Mån 2024-01-01 v 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör 2024-01-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||||
v 2 | Mån 2024-01-08 v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:00 | Introduktionskurs | Basar | 90101, Ångström, 90102, Ångström | Föreläsning | Emma Almgren | Karta , Karta | |||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-09 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 15:00 | Introduktionskurs | Basar | 90101, Ångström, 90104, Ångström | Föreläsning | Emma Almgren | Karta , Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | Basar | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Upprop | Jannika Andersson Chronholm, Johan Larsson, Oscar Grånäs | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysik 1b2 | Basar | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Johan Larsson | F11 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kemi 2 | Basar | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Anders Sandell | F1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik 4 | Basar | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Jonas Fransson | F1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fysik 1b2 | Basar | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Johan Larsson | F12 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kemi 2 | Basar | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Anders Sandell | F2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik 4 | Basar.1-4 | 90102, Ångström | Lektion | Ebba Koerfer | L1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik 4 | Basar.5-8 | 90102, Ångström | Lektion | Jonas Fransson, Lars Nordström | L1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Kemi 2 | Basar | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Anders Sandell | F3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysik 1b2 | Basar.5-8 | 90102, Ångström | Lektion | Cecilia Gustavsson | L18 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysik 1b2 | Basar.9-12 | 90101, Ångström | Lektion | Johan Larsson | L18 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik 4 | Basar.9-12 | 90102, Ångström | Lektion | Jonas Fransson, Lars Nordström | L1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 3 | Mån 2024-01-15 v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biologi 2 | Basar | 11134, Ångström | Föreläsning | Jannika Andersson Chronholm | F1, Uppstart | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik 4 | Basar | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Jonas Fransson | F2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kemi 2 | Basar.7 | Kemilab 5304, Ångström | Laboration | Elin Berggren | Lab 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kemi 2 | Basar.8 | Kemilab 5309, Ångström | Laboration | Evelyn Johannesson | Lab 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kemi 2 | Basar.9 | Kemilab 5312, Ångström | Laboration | Pontus Törnblom | Lab 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fysik 1b2 | Basar.1-4 | 90102, Ångström | Lektion | Johan Larsson | L18 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biologi 2 | Basar.9-12 | 90103, Ångström | Lektion | Jannika Andersson Chronholm | L1, Biomolekyler 22-31 | Karta | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Kemi 2 | Basar.1 | Kemilab 5304, Ångström | Laboration | Elin Berggren | Lab 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Kemi 2 | Basar.2 | Kemilab 5309, Ångström | Laboration | Evelyn Johannesson | Lab 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Kemi 2 | Basar.3 | Kemilab 5312, Ångström | Laboration | Pontus Törnblom | Lab 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysik 1b2 | Basar.9-12 | 90101, Ångström | Lektion | Johan Larsson | L19 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik 4 | Basar.5-8 | 90102, Ångström | Lektion | Jonas Fransson, Lars Nordström | L2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Biologi 2 | Basar.7-8 | 90103, Ångström | Lektion | Jannika Andersson Chronholm | L1, Biomolekyler 22-31 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysik 1b2 | Basar.1-4 | 90101, Ångström | Lektion | Johan Larsson | L19 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kemi 2 | Basar.10 | Kemilab 5304, Ångström | Laboration | Elin Berggren | Lab 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Kemi 2 | Basar.11 | Kemilab 5309, Ångström | Laboration | Evelyn Johannesson | Lab 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fysik 1b2 | Basar.5-8 | 90101, Ångström | Lektion | Cecilia Gustavsson | L19 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Fysik 1b2 | Basar.1-2 | Mättekniklab, 81101, Ångström | Laboration | Johan Larsson | Lab 6 | Karta | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Kemi 2 | Basar.5 | Kemilab 5309, Ångström | Laboration | Pontus Törnblom | Lab 1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik 4 | Basar.9-12 | 90102, Ångström | Lektion | Jonas Fransson, Lars Nordström | L2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Biologi 2 | Basar | 11134, Ångström | Föreläsning | Jannika Andersson Chronholm | F2, Celler 32-41 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Kemi 2 | Basar.1-3 | 90102, Ångström | Lektion | Maria Hahlin | L1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-18 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biologi 2 | Basar.7-8 | 90103, Ångström | Lektion | Jannika Andersson Chronholm | L2, transport, kommunikation 72-85 | Karta | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Fysik 1b2 | Basar.3-4 | Mättekniklab, 81101, Ångström | Laboration | Johan Larsson | Lab 6 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kemi 2 | Basar.5, Basar.7-8 | 90102, Ångström | Lektion | Maria Hahlin | L1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kemi 2 | Basar.9-11 | 90102, Ångström | Lektion | Anders Sandell | L1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik 4 | Basar.1-4 | 90102, Ångström | Lektion | Ebba Koerfer | L2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Fysik 1b2 | Basar.5-6 | Mättekniklab, 81101, Ångström | Laboration | Johan Larsson | Lab 6 | Karta | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Kemi 2 | Basar.9-11 | 90102, Ångström | Lektion | Anders Sandell | L2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biologi 2 | Basar.9-12 | 90103, Ångström | Lektion | Jannika Andersson Chronholm | L2, transport, kommunikation 72-85 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Kemi 2 | Basar.1-3 | 90102, Ångström | Lektion | Maria Hahlin | L2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Basar | Information | Emma Almgren | Information om reserverad plats. https://uu-se.zoom.us/j/62547784263 | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Kemi 2 | Basar.5, Basar.7-8 | 90102, Ångström | Lektion | Maria Hahlin | L2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 4 | Mån 2024-01-22 v 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biologi 2 | Basar.11-12 | Kurslab 3, 17:00014, EBC, Kurslab 4, 17:00019, EBC | Laboration | Banafsheh Seyyed Khezri, Kerstin Westberg | Osmos | Karta , Karta | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Fysik 1b2 | Basar.7-8 | Mättekniklab, 81101, Ångström | Laboration | Johan Larsson | Lab 6 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysik 1b2 | Basar.5-8 | 90101, Ångström | Lektion | Cecilia Gustavsson | L20 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kemi 2 | Basar.9-11 | 90102, Ångström | Räknestuga | Anders Sandell | R1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik 4 | Basar | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Jonas Fransson, Lars Nordström | F3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Fysik 1b2 | Basar.9-10 | Mättekniklab, 81101, Ångström | Laboration | Johan Larsson | Lab 6 | Karta | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Kemi 2 | Basar.5, Basar.7-8 | 90102, Ångström | Räknestuga | Maria Hahlin | R1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik 4 | Basar.5-8 | 90102, Ångström | Lektion | Jonas Fransson, Lars Nordström | L3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Biologi 2 | Basar.9-10 | Kurslab 3, 17:00014, EBC, Kurslab 4, 17:00019, EBC | Laboration | Banafsheh Seyyed Khezri, Kerstin Westberg | Osmos | Karta , Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Kemi 2 | Basar.1-3 | 90102, Ångström | Räknestuga | Maria Hahlin | R1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fysik 1b2 | Basar.1-4 | 11134, Ångström | Lektion | Johan Larsson | L20 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biologi 2 | Basar.7-8 | Kurslab 3, 17:00014, EBC, Kurslab 4, 17:00019, EBC | Laboration | Banafsheh Seyyed Khezri, Kerstin Westberg | Osmos | Karta , Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Fysik 1b2 | Basar.11-12 | Mättekniklab, 81101, Ångström | Laboration | Johan Larsson | Lab 6 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-25 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biologi 2 | Basar | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Dugga | Jannika Andersson Chronholm | Dugga 1, Dugga 1 Biomolekyler, Celler, transport och kommunikation | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biologi 2 | Basar.7-8 | 90103, Ångström | Lektion | Jannika Andersson Chronholm | L3, Cellandning 42-57 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysik 1b2 | Basar.1-4 | Elläralab, 81113, Ångström | Fysikträning | Johan Larsson | T5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Matematik 4 | Basar.9-12 | 90102, Ångström | Lektion | Jonas Fransson, Lars Nordström | L3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kemi 2 | Basar | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Anders Sandell | F4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fysik 1b2 | Basar.5-8 | Elläralab, 81113, Ångström | Fysikträning | Johan Larsson | T5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Matematik 4 | Basar.1-4 | 90102, Ångström | Lektion | Ebba Koerfer | L3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Kemi 2 | Basar | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Anders Sandell | F5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysik 1b2 | Basar.9-12 | 90101, Ångström | Lektion | Johan Larsson | L20 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Biologi 2 | Basar.9-12 | 90103, Ångström | Lektion | Jannika Andersson Chronholm | L3, Cellandning 42-57 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysik 1b2 | Basar.1-4 | 11134, Ångström | Räknestuga | Johan Larsson | R5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
v 5 | Mån 2024-01-29 v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biologi 2 | Basar | 11134, Ångström | Föreläsning | Jannika Andersson Chronholm | F3, Mikrobiologi bakterier, arkeer och virus 98-117 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysik 1b2 | Basar.9-12 | Elläralab, 81113, Ångström | Fysikträning | Johan Larsson | T5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Matematik 4 | Basar | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Jonas Fransson | F4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Kemi 2 | Basar | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Anders Sandell | F6 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Fysik 1b2 | Basar.9-12 | 11134, Ångström | Räknestuga | Johan Larsson | R5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Biologi 2 | Basar.9-12 | 90103, Ångström | Lektion | Jannika Andersson Chronholm | L4, Mikrobiologi bakterier, arkeer och virus 98-117 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysik 1b2 | Basar.5-8 | 11134, Ångström | Räknestuga | Johan Larsson | R5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysik 1b2 | Basar | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Johan Larsson | F13 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Biologi 2 | Basar.7-8 | 90103, Ångström | Lektion | Jannika Andersson Chronholm | L4, Mikrobiologi bakterier, arkeer och virus 98-117 | Karta | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Matematik 4 | Basar.1-4 | 90102, Ångström | Lektion | Ebba Koerfer | L4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fysik 1b2 | Basar.1-4 | 90103, Ångström | Lektion | Johan Larsson | L21 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Fysik 1b2 | Basar.5-8 | 90103, Ångström | Lektion | Cecilia Gustavsson | L21 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Fysik 1b2 | Basar.9-12 | 90103, Ångström | Lektion | Johan Larsson | L21 | Karta |