Subscribe
 
Go to previous day
Mon  
Go to next day

Time Equipment Programme Course Group Room Reason Teacher Comment Map
w42 Mon 2019-10-14 w42
08:00 - 17:00 Quality Assurance in Software Development B14 Lecture Maritha Dahlin
08:15 - 12:00 KvLe3 Design and Implementation of Optimisation Models for Logistics B36 Lecture Mikael Segerlund
08:15 - 12:00 Anatomy and Physiology
Health and Prevention of Ill Health I
A1:106b. BMC
A1:107a, BMC
E45
Lecture
Videoconference
Per Holmfeldt Föreläsning: Benvävnad och skelettmuskulatur Map
Map
Map
08:15 - 09:00 Complex Nursing
Ill Health and Promotion of Health I
Basgrupp G
Grupp N
C12 Information Nathalie Godman Möte med VFU-läraren
Webbfilmen Intro VFU Somatisk vård ska ha setts innan mötet med VFU-lärarna.
T3: Grupp N
T6: Grupp G
08:30 - 12:00 KandLedarskap1 Projects and Leadership B15 Compulsory
Lecture
08:30 - 10:15 B41 Meeting
Videoconference
Angelika Holm Personalmöte
09:00 - 12:00 KandLedarskap2 Leadership and Culture B42 Lecture Monica Norberg
09:00 - 12:00 Character Design and Representation B13 Seminar Cecilia Rodehn
Mika Edström
09:00 - 12:00 Information Systems Internship C12 Lecture Marius Mihailescu
09:00 - 12:00 Welfare Law Tools for Social Work B25
E44
Backsippan
Heden
Myren
Lecture PPU. Personlig professionell utveckling Map
Map
09:00 - 17:00 F14 Group work Roberto
09:00 - 10:00 C15 möte
09:15 - 12:00 ENTRANS 2 Social Change, Leadership and Participation F20 Lesson Sanna Mels
09:15 - 12:00 Ill Health and Promotion of Health II Sem 25 Flundran Compulsory
Group work
Förberedelser inför Seminarium Reproduktiv hälsa/ohälsa
09:15 - 12:00 Ill Health and Promotion of Health II Sem 26 C10 Compulsory
Group work
Förberedelser inför Seminarium Reproduktiv hälsa/ohälsa
09:15 - 12:00 Ill Health and Promotion of Health II Sem 27 Rauken Compulsory
Group work
Förberedelser inför Seminarium Reproduktiv hälsa/ohälsa
09:15 - 12:00 Ill Health and Promotion of Health II Sem 28 Änget Compulsory
Group work
Förberedelser inför Seminarium Reproduktiv hälsa/ohälsa
09:15 - 12:00 Introduction to Environmental Science
Introduction to Urban and Regional Planning
E35 Lecture Tom Mels
09:30 - 13:30 C13
10:00 - 12:00 Building Science
Materials and Technologies of Objects
B22 Lecture Magnus Wessberg
10:00 - 15:00 Foundations of Science and Academic Skills in Business Administration D22 Workshop Anna-Carin Nordvall Gruppdynamik och gruppkontrakt
10:00 - 12:00 Game Design 3: System Design B51 Lecture
10:00 - 12:45 E48 Meeting Christer Waldenström Möte styrgruppen internationaliseringsprojektet.
10:00 - 14:00 C11 reb.gen.2.5
10:15 - 12:00 ENTRANS 1 Introduction to Sustainable Energy Transition B27 Lesson
10:15 - 11:00 GRH7
GRL7
Special Needs Education for Preschool Class and Primary School, Years 1-3 and 4-6 B23
Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus
Introduction
Videolecture
Anna Johansson Genomgång av kursen, litteratur, undervisning, uppgifter och examination.
Föreläsare i Uppsala
Map
Map
10:15 - 12:00 GRL1 Swedish I for the Teacher Education Programme, Preschool Class and Primary School, Years 1-3 B11 Seminar Annika Hillbom Grammatik och elevtext
10:15 - 12:00 Archaeology and Ancient History I B24
Geijersalen 6-1023, Engelska parken
Videolecture Map
Map
10:15 - 11:30 Gender Research A
Gender, Work and Family
D23 Seminarium A2 Kajsa Widegren Organisation och kön
10:15 - 11:45 Health and Prevention of Ill Health II Basgrupp G B41 Compulsory
Seminar
Leif Olsson Reflektionsseminarium med inriktning yrkesmässig handledning
10:15 - 12:00 Science and Technology for Primary School, Years 4-6
Science and Technology for Teaching at Primary School
B43
Friessalen, 15:00010, EBC
Videolecture Irene Söderhäll F:Matspjälkningsapparaten och immunförsvaret. Video Map
Map
10:15 - 12:00 Software Engineering Fundamentals E31 Lecture Jakob Bandelin Problemlösning 3
10:45 - 14:00 E22 Meeting
11:00 - 16:00 The Field of Conservation E41 Lecture Susanna Carlsten
11:00 - 12:00 C15 Nicolina
11:15 - 13:00 GRH7
GRL7
Special Needs Education for Preschool Class and Primary School, Years 1-3 and 4-6 B23
Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus
Lecture
Videolecture
Gunnlaugur Magnusson Synen på barn/elever i behov av särskilt stöd
Föreläsare i Uppsala
Map
Map
12:15 - 15:00 English for Primary School Teachers 4-6 Full class B11 Litteratur
Seminar
Leonard Driscoll
13:00 - 16:00 Art History A: Art, Architecture and Visual Culture E48 Lecture
13:00 - 16:00 Game Design 3: System Design B51 Lecture
13:00 - 14:30 Health and Prevention of Ill Health II Basgrupp N B41 Compulsory
Seminar
Leif Olsson Reflektionsseminarium med inriktning yrkesmässig handledning
13:00 - 16:00 Information Systems Internship D23 Lecture Marius Mihailescu
13:00 - 16:00 Welfare Law Tools for Social Work E35
E44
Backsippan
Heden
Myren
Lecture PPU. Personlig professionell utveckling Map
Map
13:00 - 15:00 Wind Power Development and Management B13 Lesson
13:00 - 16:00 C15
13:15 - 15:00 ENTRANS 2 Social Change, Leadership and Participation E30 Lesson Folke Tersman
13:15 - 15:00 FSK5 Young Children's Living Conditions, Agency and Socialisation D24 Seminar Stellan Sundh Analysera vetenskapliga artiklar
13:15 - 15:00 GRH1 Swedish I for the Teacher Education Programme, Primary School, Years 4-6 C12 Seminar Annika Hillbom Grammatikstuga 2: fraser
13:15 - 15:00 GRL1 Swedish I for the Teacher Education Programme, Preschool Class and Primary School, Years 1-3 B23
Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus
Lecture
Videolecture
Niklas Norén Grammatik 4
Föreläsare i Uppsala
Map
Map
13:15 - 17:00 KandLedarskap1 Projects and Leadership B15 Compulsory
Lecture
13:15 - 15:00 Ill Health and Promotion of Health I Grupp B-D
Grupp G
A1:111a, BMC
B43
Uppstartsstöd
Videolecture
Mariann Hedström Forskningsdesign och introduktion till PM Map
Map
13:15 - 16:00 Ill Health and Promotion of Health II Sem 25 Flundran Compulsory
Group work
Forts. grupparbete
enligt ovan.
13:15 - 16:00 Ill Health and Promotion of Health II Sem 26 C10 Compulsory
Group work
Forts. grupparbete
enligt ovan.
13:15 - 16:00 Ill Health and Promotion of Health II Sem 27 Rauken Compulsory
Group work
Forts. grupparbete
enligt ovan.
13:15 - 16:00 Ill Health and Promotion of Health II Sem 28 Änget Compulsory
Group work
Forts. grupparbete
enligt ovan.
13:15 - 15:00 Introduction to Games Research B27 Lecture Henrik Warpefelt
Patrick Prax
13:15 - 15:00 Introductory Statistics
Statistics for Economics
Statistics in Planning
B22 Lecture Philip Fowler
13:15 - 15:00 Legal Studies - Basic Year E31 Lecture Anna-Sara Lind Rättighetsskydd: RF
13:15 - 15:00 Nature Conservation for Environmental Scientists B42 Lecture Karin Bengtsson
13:15 - 17:00 Software Engineering Fundamentals B25 Exercise Jakob Bandelin
13:30 - 15:30 E45 Meeting
13:30 - 17:30 C13 Projekt
14:15 - 16:00 FSK1 Development and Conditions of Education for Preschool B26 Seminar Erika Sandström Seminarium 2: 1900-tal
14:15 - 16:00 Archaeology A
Tilling the Land, Altering the Earth
2-0024, Engelska parken
B24
See Comments
Videolecture Map
Map
15:00 - 17:00 Basic Corporate Finance B22 Handledning Alice Johansson DROP IN
15:00 - 19:00 C11 Mohsmmad
15:15 - 17:00 GRH7
GRL7
Special Needs Education for Preschool Class and Primary School, Years 1-3 and 4-6 B23
Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus
Lecture
Videolecture
Gunnlaugur Magnusson Perspektiv på specialpedagogik och inkludering Map
Map
15:15 - 17:00 Basic Swedish 1 E30 Lesson Andreas Thor Grupp 1
15:15 - 16:30 24:307, Blåsenhus
B43
Videoconference Annika Hillbom
Åsa af Geijerstam
Map
Map
15:15 - 16:00 C12 Information Stellan Sundh Information till läraraspiranter
17:15 - 20:00 B41
Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus
Videoconference hörandeförsamlingen för val av ny rektor
Studentkåren Gabriel Tidestav
Map
Map

  Modified within the last 60 hours.

Hide reservations Link to this page Graphical