Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. Starttid 08:00 - 18:00
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 45 | Tors 2023-11-09 v 45 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | UTNARM | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2023-11-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Tillämpad systemanalys | 101130, Ångström | Lektion | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 46 | Mån 2023-11-13 v 46 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Lennart Kennes sal, Biocentrum, SLU | Föreläsning | Mats Larsbo | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Sal O2, Undervisningshuset, SLU |
Obligatorisk Räkneövning |
Anna Lindahl Kristina Mårtensson |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder | 2004, Ångström | Lektion | Mattias Carlsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-11-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Transformmetoder | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | 90101, Ångström | Föreläsning | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Sal R, Ulls hus, SLU |
Obligatorisk Räkneövning |
Anna Lindahl Kristina Mårtensson |
|||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Dvalin, VHC hus 5, SLU |
Obligatorisk Räkneövning |
Anna Lindahl Kristina Mårtensson |
|||||||||||||||||||||||||
Ons 2023-11-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | 4001, Ångström | Lektion | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 19:00 | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
Tors 2023-11-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | 101136- A, Evelyn Sokolowski, Ångström | Laboration | Anna Franziska Frigge | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tillämpad systemanalys | 101130, Ångström | Föreläsning | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Transformmetoder | 4003, Ångström | Lektion | Mattias Carlsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2023-11-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | 80127, Ångström | Lektion | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47 | Mån 2023-11-20 v 47 | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | 101130, Ångström | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Markvetenskap för miljö och vatten |
B2024, Datorsal 2, Hus MVM, SLU B2030, Datorsal 3, Hus MVM, SLU |
Datorlab Obligatorisk |
Mats Larsbo Miyanda Chilipamushi |
|||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-11-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten |
Datorsal 1, A130, Ulls hus, SLU Datorsal 2, A131, Ulls hus, SLU |
Datorlab Obligatorisk |
Mats Larsbo Miyanda Chilipamushi |
|||||||||||||||||||||||||
Ons 2023-11-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Tillämpad systemanalys | 101190, Ångström | Föreläsning | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Transformmetoder | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tillämpad systemanalys | 101190, Ångström | Handledning | Anna Franziska Frigge | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2023-11-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | 90102, Ångström | Lektion | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2023-11-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Transformmetoder | 4003, Ångström | Lektion | Mattias Carlsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder | 100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Tillämpad systemanalys | 101136- A, Evelyn Sokolowski, Ångström | Laboration | Anna Franziska Frigge | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48 | Mån 2023-11-27 v 48 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Markvetenskap för miljö och vatten |
Hugin, VHC hus 5, SLU Munin, VHC hus 5, SLU |
Datorlab Obligatorisk |
Mats Larsbo Miyanda Chilipamushi |
|||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-11-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Audhumbla, VHC hus 5, SLU | Föreläsning | Mats Larsbo | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Hörsalen, Loftet, SLU | Föreläsning | Gunnel Alvenäs | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Sal W, Ulls hus, SLU | Genomgång | Mats Larsbo | |||||||||||||||||||||||||
Ons 2023-11-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Transformmetoder | 4003, Ångström | Lektion | Mattias Carlsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Transformmetoder | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tillämpad systemanalys | 101136- A, Evelyn Sokolowski, Ångström | Handledning | Anna Franziska Frigge | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2023-11-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | 101136- A, Evelyn Sokolowski, Ångström | Lektion | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tillämpad systemanalys | 101190, Ångström | Föreläsning | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2023-12-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Transformmetoder | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tillämpad systemanalys | 101142, Ångström | Seminarium |
Anna Franziska Frigge Hans Rosth |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49 | Mån 2023-12-04 v 49 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | 101142, Ångström | Seminarium |
Anna Franziska Frigge Hans Rosth |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU | Föreläsning | Gunnel Alvenäs | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU | Föreläsning | Mats Larsbo | |||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-12-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU |
Obligatorisk Räkneövning |
Gunnel Alvenäs Maria Blomberg |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Markvetenskap för miljö och vatten |
Datorsal 1, Biblioteket, SLU Datorsal 2, Biblioteket, SLU |
Datorlab Obligatorisk |
Mats Larsbo Miyanda Chilipamushi |
|||||||||||||||||||||||||
Ons 2023-12-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Transformmetoder | 4003, Ångström | Lektion | Mattias Carlsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2023-12-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Transformmetoder | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | 11137, Ångström | Laboration | Anna Franziska Frigge | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tillämpad systemanalys | 101130, Ångström | Lektion | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | Transformmetoder | Småland Dm235, Geocentrum | Lektion | Antonio Segalini | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2023-12-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | 101190, Ångström | Föreläsning | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50 | Mån 2023-12-11 v 50 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU | Övning | Gunnel Alvenäs | |||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU | Övning | Mats Larsbo | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU | Föreläsning | Mats Larsbo | |||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-12-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Datorsal 1, Biblioteket, SLU | Datorlab | Mats Larsbo | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Tillämpad systemanalys | 101130, Ångström | Lektion | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Transformmetoder | 4003, Ångström | Lektion | Mattias Carlsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2023-12-13 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Transformmetoder | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2023-12-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | 101190, Ångström | Möte | Karta | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder | 4003, Ångström | Lektion | Mattias Carlsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2023-12-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Tillämpad systemanalys | 11137, Ångström | Handledning | Anna Franziska Frigge | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51 | Mån 2023-12-18 v 51 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Tillämpad systemanalys | 101190, Ångström | Föreläsning | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-12-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Transformmetoder | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Tillämpad systemanalys | Seminarium | Hans Rosth | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2023-12-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder | 4005, Ångström | Lektion | Mattias Carlsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 1 | Ons 2024-01-03 v 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Transformmetoder | 10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Jörgen Östensson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Transformmetoder | 4003, Ångström | Lektion | Mattias Carlsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Tillämpad systemanalys | 101130, Ångström | Lektion | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-04 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Via Zoom |
Frågestund Obligatorisk |
Anna Lindahl Mats Larsbo |
|||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU | Tentamen |
Anna Lindahl Gunnel Alvenäs Mats Larsbo |
|||||||||||||||||||||||||
v 2 | Tis 2024-01-09 v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Transformmetoder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpad systemanalys | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
v 3 | Mån 2024-01-15 v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Reglerteknik I | 10132, Häggsalen, Ångström | Föreläsning | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Reglerteknik I | 10132, Häggsalen, Ångström | Föreläsning | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Reglerteknik I | 10134, Polhemsalen, Ångström | Föreläsning | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU | Föreläsning | Magnus Simonsson | |||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-18 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 11:00 | Markvetenskap för miljö och vatten |
MVM K2, Kemilab, SLU MVM K3, Kemilab, SLU |
Laboration Obligatorisk |
Gunilla Mårsäter Magnus Simonsson |
|||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Lennart Kennes sal, Biocentrum, SLU | Föreläsning | Dan Berggren Kleja | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Lennart Kennes sal, Biocentrum, SLU | Föreläsning | Dan Berggren Kleja | |||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 11:00 | Markvetenskap för miljö och vatten |
MVM K2, Kemilab, SLU MVM K3, Kemilab, SLU |
Laboration Obligatorisk |
Gunilla Mårsäter Magnus Simonsson |
|||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Föreläsning | Magnus Simonsson | ||||||||||||||||||||||||||
v 4 | Mån 2024-01-22 v 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Reglerteknik I | 101190, Ångström | Lektion | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Reglerteknik I | 102162, Ångström | Laboration | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Reglerteknik I | 10134, Polhemsalen, Ångström | Föreläsning | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Reglerteknik I | 102162, Ångström | Laboration | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Reglerteknik I | 102162, Ångström | Laboration | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU | Föreläsning | Dan Berggren Kleja | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU | Räknestuga | Magnus Simonsson | |||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-25 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Reglerteknik I | 101190, Ångström | Lektion | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Reglerteknik I | 10134, Polhemsalen, Ångström | Föreläsning | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | BioC A241, SLU | Föreläsning | Dan Berggren Kleja | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU | Föreläsning | Dan Berggren Kleja | |||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | Lennart Kennes sal, Biocentrum, SLU | Föreläsning | Dan Berggren Kleja | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU | Föreläsning | Dan Berggren Kleja | |||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||||
v 5 | Mån 2024-01-29 v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Reglerteknik I | 11137, Ångström | Datorlab | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Reglerteknik I | 10134, Polhemsalen, Ångström | Föreläsning | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Reglerteknik I | 101190, Ångström | Lektion | Hans Rosth | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU |
Föreläsning Obligatorisk |
Anke Herrmann | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU | Föreläsning | Nadia Maaroufi | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Markvetenskap för miljö och vatten | A2034, Framtiden, Hus MVM, SLU | Föreläsning | Anke Herrmann |