Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Program |
Grupp |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Karta |
Utrustning |
||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 45 | Tors 2023-11-09 v 45 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Career fair | UTNARM | |||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2023-11-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
K1 KandKe1 |
B41, BMC | Problemlösning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 |
K1.B KandKe1.B |
A5:103a, BMC A5:109a, BMC A5:115a, BMC |
Laboration Obligatorisk |
Orsola Assunta Luongo Ritu Singh Tyran Günther |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
v 46 | Mån 2023-11-13 v 46 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1 KandKe1 |
B41, BMC | Föreläsning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
K1 KandKe1 |
INSTÄLLD Kemiprofil |
Andreas Orthaber | ||||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-11-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1 KandKe1 |
B21, BMC | Föreläsning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2023-11-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 |
K1.B KandKe1.B |
4005, Ångström | Lektion | Elias Riedel Gårding | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1 KandKe1 |
B21, BMC | Föreläsning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2023-11-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2023-11-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
K1 KandKe1 |
B41, BMC | Problemlösning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 47 | Mån 2023-11-20 v 47 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 |
K1 KandKe1 |
B41, BMC |
Förberedelse Laboration Obligatorisk |
Rikard Emanuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-11-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 |
K1.B KandKe1.B |
A5:103a, BMC A5:109a, BMC A5:115a, BMC |
Laboration Obligatorisk |
Orsola Assunta Luongo Ritu Singh Tyran Günther |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
K1 KandKe1 |
B41, BMC |
Förberedelse Laboration Obligatorisk |
Rikard Emanuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2023-11-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
K1.B KandKe1.B |
4003, Ångström | Lektion | Elias Riedel Gårding | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
K1.B KandKe1.B |
A5:103a, BMC A5:109a, BMC A5:115a, BMC |
Laboration Obligatorisk |
Orsola Assunta Luongo Ritu Singh Tyran Günther |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
17:15 - 20:00 |
K1-3 K4.L-M K5.L-M MasAddTillv1-2 MasBtEl1-2 |
101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Möte | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tors 2023-11-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 |
K1 KandKe1 |
B41, BMC |
Förberedelse Laboration Obligatorisk |
Rikard Emanuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2023-11-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 |
K1.B KandKe1.B |
A5:103a, BMC A5:109a, BMC A5:115a, BMC |
Laboration Obligatorisk |
Orsola Assunta Luongo Ritu Singh Tyran Günther |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1 KandKe1 |
B21, BMC |
Laboration Lektion Obligatorisk |
Rikard Emanuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 48 | Mån 2023-11-27 v 48 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1 KandKe1 |
10134, Polhemsalen, Ångström | Föreläsning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
K1 KandKe1 |
10132, Häggsalen, Ångström |
Kemiprofil Obligatorisk |
Andreas Orthaber Paula Forslund |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-11-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
K1 KandKe1 |
B41, BMC | Föreläsning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2023-11-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | K1-3 | 101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2023-11-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
K1 KandKe1 |
B41, BMC | Föreläsning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2023-12-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
K1 KandKe1 |
B41, BMC | Problemlösning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1.B KandKe1.B |
4006, Ångström | Lektion | Elias Riedel Gårding | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 49 | Mån 2023-12-04 v 49 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
K1 KandKe1 |
B41, BMC | Föreläsning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1 KandKe1 |
B21, BMC | Föreläsning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
K1 KandKe1 |
10132, Häggsalen, Ångström |
Kemiprofil Obligatorisk |
Starla Glover | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-12-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
K1 KandKe1 |
B41, BMC | Föreläsning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2023-12-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1 KandKe1 |
B42, BMC | Problemlösning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2023-12-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2023-12-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 50 | Mån 2023-12-11 v 50 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 |
K1 KandKe1 |
B41, BMC |
Förberedelse Laboration Obligatorisk |
Rikard Emanuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
K1.B KandKe1.B |
A5:103a, BMC A5:109a, BMC A5:115a, BMC |
Laboration Obligatorisk |
Orsola Assunta Luongo Ritu Singh Tyran Günther |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-12-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1.B KandKe1.B |
80109, Ångström | Lektion | Elias Riedel Gårding | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
K1 KandKe1 |
101136, Evelyn Sokolowski, Ångström |
Förberedelse Laboration Obligatorisk |
Rikard Emanuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2023-12-13 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 |
K1.B KandKe1.B |
A5:103a, BMC A5:109a, BMC A5:115a, BMC |
Laboration Obligatorisk |
Orsola Assunta Luongo Ritu Singh Tyran Günther |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Tors 2023-12-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 |
K1 KandKe1 |
B41, BMC |
Förberedelse Laboration Obligatorisk |
Rikard Emanuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 |
K1.B KandKe1.B |
A5:103a, BMC A5:109a, BMC A5:115a, BMC |
Laboration Obligatorisk |
Orsola Assunta Luongo Ritu Singh Tyran Günther |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||
Fre 2023-12-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1 KandKe1 |
B21, BMC |
Laboration Lektion Obligatorisk |
Rikard Emanuelsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 51 | Mån 2023-12-18 v 51 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1 KandKe1 |
B42, BMC | Föreläsning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
K1 KandKe1 |
10132, Häggsalen, Ångström |
Kemiprofil Obligatorisk |
Andreas Orthaber | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-12-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1 KandKe1 |
B21, BMC | Föreläsning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2023-12-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
K1 KandKe1 |
B41, BMC | Föreläsning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1.B KandKe1.B |
4004, Ångström | Lektion | Elias Riedel Gårding | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2023-12-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
K1 KandKe1 |
B42, BMC | Problemlösning | Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Julian Külshammer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Sön 2023-12-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Julafton | ||||||||||||||||||||||||||||
v 52 | Mån 2023-12-25 v 52 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Juldagen | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-12-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Annandag jul | ||||||||||||||||||||||||||||
Sön 2023-12-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Nyårsafton | ||||||||||||||||||||||||||||
v 1 | Mån 2024-01-01 v 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Nyårsdagen | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
I1 K1 KandKe1 STS1 |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
Lör 2024-01-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | Trettondedag jul | ||||||||||||||||||||||||||||
v 2 | Mån 2024-01-08 v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
K1 KandKe1 |
10132, Häggsalen, Ångström |
Kemiprofil Obligatorisk |
Andreas Orthaber | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-09 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
K1 KandKe1 |
B41, BMC |
Frågestund Föreläsning |
Christine Dyrager | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-11 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 |
K1 KandKe1 |
Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
v 3 | Mån 2024-01-15 v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 |
K1 MTI1 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Khalid Mahmood | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | K1 |
6K1101, Datorsal, Ångström 6K1107, Datorsal, Ångström 6K1113, Datorsal, Ångström |
Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1 KandKe1 |
10134, Polhemsalen, Ångström |
Föreläsning Obligatorisk Upprop |
Francoise Raffalli-Mathieu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 |
gylärma1_v I1 IT1 K1 KandKe1 MTI1 W1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | K1 |
6K1101, Datorsal, Ångström 6K1107, Datorsal, Ångström 6K1113, Datorsal, Ångström |
Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1 KandKe1 |
B42, BMC | Föreläsning | Francoise Raffalli-Mathieu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
K1 KandKe1 |
B42, BMC | Föreläsning | Francoise Raffalli-Mathieu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
gylärma1_v I1 IT1 K1 KandKe1 MTI1 W1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | K1 |
6K1101, Datorsal, Ångström 6K1107, Datorsal, Ångström 6K1113, Datorsal, Ångström |
Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-18 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
gylärma1_v I1 IT1 K1 KandKe1 MTI1 W1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1 KandKe1 |
B42, BMC | Föreläsning | Francoise Raffalli-Mathieu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | K1.B | A7:115, BMC | Lektion | Matias Vestberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | K1 |
6K1101, Datorsal, Ångström 6K1107, Datorsal, Ångström 6K1113, Datorsal, Ångström |
Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | K1.B | A7:115, BMC | Lektion | Francoise Raffalli-Mathieu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
v 4 | Mån 2024-01-22 v 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | K1 |
6K1101, Datorsal, Ångström 6K1107, Datorsal, Ångström 6K1113, Datorsal, Ångström |
Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
gylärma1_v I1 IT1 K1 KandKe1 MTI1 W1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
K1 KandKe1 |
10134, Polhemsalen, Ångström | Föreläsning | Francoise Raffalli-Mathieu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
K1 KandKe1 |
10132, Häggsalen, Ångström | Kemiprofil | Karta | |||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-01-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
K1 KandKe1 |
B42, BMC | Föreläsning | Francoise Raffalli-Mathieu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
gylärma1_v I1 IT1 K1 KandKe1 MTI1 W1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
K1 KandKe1 |
B42, BMC | Föreläsning | Francoise Raffalli-Mathieu | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | K1 |
6K1101, Datorsal, Ångström 6K1107, Datorsal, Ångström 6K1113, Datorsal, Ångström |
Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-01-25 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | K1 |
6K1101, Datorsal, Ångström 6K1107, Datorsal, Ångström 6K1113, Datorsal, Ångström |
Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | K1.B | 101142, Ångström | Lektion | Matias Vestberg | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
K1 MTI1 |
10134, Polhemsalen, Ångström | Föreläsning | Jarmo Rantakokko | Karta | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-01-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | K1.B |
A6:001, BMC A6:002, BMC |
Datorlab |
Leonardo Monrroy Louise Persson |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
gylärma1_v I1 IT1 K1 KandKe1 MTI1 W1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Seidon Alsaody | Karta | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | K1 |
6K1101, Datorsal, Ångström 6K1107, Datorsal, Ångström 6K1113, Datorsal, Ångström |
Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
v 5 | Mån 2024-01-29 v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | K1 |
6K1101, Datorsal, Ångström 6K1107, Datorsal, Ångström 6K1113, Datorsal, Ångström |
Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-01-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | K1 |
6K1101, Datorsal, Ångström 6K1107, Datorsal, Ångström 6K1113, Datorsal, Ångström |
Datorlab |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||||
10:15 - 17:00 | K1.B | Lab 2, B5:109a, BMC | Laboration |
Leonardo Monrroy Louise Persson |
Karta |