Prenumerera
 
Gå till föregående vecka
v 33  
Gå till nästa vecka

v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 10/8 
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 11/8 
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 12/8 
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 13/8 
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 14/8 

v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 17/8 
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 18/8 
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 19/8 
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 20/8 
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 21/8 
Reglerteknik I
E3
ES3
F3
STS3
W3
X4.3
Omtentamen
Em
19:00
14:00

v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 24/8 
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 25/8 
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 26/8 
A2034, Hus MVM, SLU
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Omtentamen
Markfysik
17:00
08:00
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 27/8 
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 28/8 
A2034, Hus MVM, SLU
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Omtentamen
Markbiologi
12:00
08:00
A2034, Hus MVM, SLU
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Omtentamen
Markkemi
17:00
13:00

v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 31/8 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Introduktion
Erik Sahlée
Thomas Grabs
12:00
10:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Thomas Grabs
15:00
13:15
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 1/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Erik Sahlée
10:00
08:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Thomas Grabs
12:00
10:15
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Marcus Wallin
10:00
08:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Alexandru Tatomir
12:00
10:15
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 3/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Erik Sahlée
15:00
13:15
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 4/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3.B
Laboration
Obligatorisk närvaro
Christoffer Hallgren
Linus Wrang
12:00
08:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Marcus Wallin
15:00
13:15

v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 7/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Erik Sahlée
10:00
08:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Räkneövning
Linus Wrang
12:00
10:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Thomas Grabs
15:00
13:15
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 8/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Thomas Grabs
12:00
10:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Räkneövning
Georgios Niarchos
15:00
13:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Erik Sahlée
17:00
15:15
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 9/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Thomas Grabs
12:00
10:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Räkneövning
Georgios Niarchos
15:00
13:15
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 10/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Thomas Grabs
15:00
13:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Thomas Grabs
17:00
15:15
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 11/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Obligatorisk närvaro
Alexandru Tatomir
12:00
10:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Erik Sahlée
15:00
13:15

v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 14/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Marcus Wallin
10:00
08:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Marcus Wallin
12:00
10:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Eget arbete
Alexandru Tatomir
17:00
13:15
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 15/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
W3.B
Laboration
Obligatorisk närvaro
Alexandru Tatomir
Georgios Niarchos
12:00
08:15
Norrland I Gm118, Geocentrum
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
W3.B
Laboration
Obligatorisk närvaro
Christoffer Hallgren
Marcus Wallin
Grupp B1
use.mazemap.com
15:00
13:15
Norrland I Gm118, Geocentrum
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
W3.B
Laboration
Obligatorisk närvaro
Christoffer Hallgren
Marcus Wallin
Grupp B2
use.mazemap.com
17:00
15:15
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 16/9 
Markvetenskap för miljö och vatten
W3.B
Fältövning
Obligatorisk närvaro
Magnus Simonsson
Mats Larsbo
16:00
08:15
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 17/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Räkneövning
Linus Wrang
10:00
08:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Erik Sahlée
12:00
10:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Thomas Grabs
15:00
13:15
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 18/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Erik Sahlée
10:00
08:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Thomas Grabs
12:00
10:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Räkneövning
Benjamin Fischer
15:00
13:15

v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 21/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Erik Sahlée
15:00
13:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Obligatorisk närvaro
Thomas Grabs
17:00
15:15
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 22/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Obligatorisk närvaro
Erik Sahlée
Marcus Wallin
12:00
10:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Räkneövning
Benjamin Fischer
15:00
13:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Erik Sahlée
17:00
15:15
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 23/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Räkneövning
Linus Wrang
10:00
08:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Erik Sahlée
12:00
10:15
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 24/9 
Småland Dm235, Geocentrum
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
W3.B
Laboration
Obligatorisk närvaro
Lucia Gutiérrez Loza
Ward van Pelt
Grupp B1
use.mazemap.com
12:00
08:15
Småland Dm235, Geocentrum
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
W3.B
Laboration
Obligatorisk närvaro
Lucia Gutiérrez Loza
Ward van Pelt
Grupp B2
use.mazemap.com
17:00
13:15
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 25/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
W3.B
Fältkurs
Alexandru Tatomir
Benjamin Fischer
Thomas Grabs
Yunus Baykal
17:00
08:15

v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 28/9 
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 29/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
W3.B
Laboration
Alexandru Tatomir
Benjamin Fischer
17:00
08:15
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 30/9 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Dugga
10:00
08:00
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Erik Sahlée
15:00
13:15
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 1/10 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Obligatorisk närvaro
Redovisning
Erik Sahlée
Marcus Wallin
15:00
13:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Obligatorisk närvaro
Redovisning
Erik Sahlée
Marcus Wallin
17:00
15:15
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2/10 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Obligatorisk närvaro
Redovisning
Alexandru Tatomir
Thomas Grabs
15:00
13:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Obligatorisk närvaro
Redovisning
Alexandru Tatomir
Thomas Grabs
17:00
15:15

v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 5/10 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Räkneövning
Linus Wrang
10:00
08:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Föreläsning
Erik Sahlée
12:00
10:15
CM122E, Öland, Geocentrum
Geolab GL114, Geocentrum
Micro Dm134, Geocentrum
Norrland I Gm118, Geocentrum
Norrland II Gm116, Geocentrum
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Projekt
Christoffer Hallgren
Erik Sahlée
Linus Wrang
Marcus Wallin
Monica Mårtensson
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-CM122
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GL114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM134
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GM118
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GM116
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM122
17:00
13:15
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 6/10 
Geolab GL114, Geocentrum
Stora Stöten Dm122, Geocentrum
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Eget arbete
Projekt
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-GL114
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Geocentrum-DM122
17:00
08:15
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 7/10 
Geolab GL114, Geocentrum
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Eget arbete
Projekt
use.mazemap.com
17:00
08:15
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 8/10 
Geolab GL114, Geocentrum
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Eget arbete
Projekt
use.mazemap.com
15:00
08:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Genomgång av dugga
Erik Sahlée
Thomas Grabs
17:00
15:15
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 9/10 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Studiebesök
Monica Mårtensson
18:00
07:30

v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 12/10 
Geolab GL114, Geocentrum
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Eget arbete
Projekt
use.mazemap.com
17:00
08:15
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 13/10 
Geolab GL114, Geocentrum
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Eget arbete
Projekt
use.mazemap.com
13:00
08:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Räkneövning
Benjamin Fischer
15:00
13:15
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 14/10 
Geolab GL114, Geocentrum
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Eget arbete
Projekt
use.mazemap.com
17:00
08:15
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 15/10 
Geolab GL114, Geocentrum
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Eget arbete
Projekt
use.mazemap.com
17:00
08:15
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 16/10 
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Obligatorisk närvaro
Redovisning
Erik Sahlée
Marcus Wallin
12:00
08:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Obligatorisk närvaro
Redovisning
Erik Sahlée
Marcus Wallin
15:00
13:15

v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 19/10 
Geolab GL114, Geocentrum
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Projekt
Erik Sahlée
use.mazemap.com
11:00
10:15
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Frågestund
Erik Sahlée
Thomas Grabs
15:00
13:15
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 20/10 
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 21/10 
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 22/10 
För tid och plats se studentportalen
Meteorologi, hydrologi och miljömätteknik
KandFyMe3
W3
Tentamen
17:00
08:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 23/10 

v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 26/10 
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 27/10 
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 28/10 
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 29/10 
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 30/10 

v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2/11 
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Introduktion
Obligatorisk närvaro
Gunnel Alvenäs
Holger Kirchmann
Magnus Simonsson
Mats Larsbo
10:30
09:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Föreläsning
Obligatorisk närvaro
Magnus Simonsson
11:30
10:45
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Föreläsning
Obligatorisk närvaro
Ingmar Messing
15:00
13:15
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 3/11 
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Obligatorisk närvaro
Övning
Stefan Andersson
10:00
09:30
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Föreläsning
Obligatorisk närvaro
Gunnel Alvenäs
12:00
10:15
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 4/11 
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Obligatorisk närvaro
Övning
Gunnel Alvenäs
12:00
09:15
Markvetenskap för miljö och vatten
W3
Obligatorisk närvaro
Övning
Sabine Jordan
Stefan Andersson
17:00
13:15
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 5/11 
Aula, Hus 6, ITC
UTNARM
use.mazemap.com
17:00
08:15
Djurens struktur och funktion
UTNARM
UTNARM
UTNARM fair
17:00
08:15
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 6/11 

 
Information
Dölj bokningar Länk till detta schema Textschema