Prenumerera
 
Gå till föregående månad
Mar  
Gå till nästa månad

v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 18/3 
Audhumbla, VHC hus 5, SLU
Ekologi för miljö och vatten
W1
Tentamen
13:00
09:00
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 19/3 
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 20/3 
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 21/3 
Analytisk miljökemi
W1
Tentamen
17:00
08:00
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 22/3 

v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 25/3 
2247, ITC
Beräkningsvetenskap I
STS1
W1
Föreläsning
Jarmo Rantakokko
F1
use.mazemap.com
12:00
10:15
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F18
use.mazemap.com
15:00
13:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 26/3 
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Sannolikhet och statistik
E2
KandKe2
Q2
W1
X2
Föreläsning
Måns Thulin
F1
use.mazemap.com
12:00
10:15
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F19
use.mazemap.com
17:00
15:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 27/3 
6K1101, Datorsal, Ångström
Beräkningsvetenskap I
W1.B
Laboration
Lukas Lundgren
Lab 1
use.mazemap.com
10:00
08:15
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F20
use.mazemap.com
12:00
10:15
2001, Ångström
W1
Information
Sara Rosenquist
Kursvalsinformation
use.mazemap.com
14:00
13:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 28/3 
2247, ITC
Beräkningsvetenskap I
STS1
W1
Föreläsning
Jarmo Rantakokko
F2
use.mazemap.com
12:00
10:15
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Sannolikhet och statistik
E2
KandKe2
Q2
W1
X2
Föreläsning
Måns Thulin
F2
use.mazemap.com
15:00
13:15
4004, Ångström
Sannolikhet och statistik
W1.B
Lektion
Måns Thulin
L1
use.mazemap.com
17:00
15:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 29/3 
6K1101, Datorsal, Ångström
Beräkningsvetenskap I
W1.B
Laboration
Lukas Lundgren
Lab 2
use.mazemap.com
10:00
08:15
6K1113, Ångström
Envariabelanalys
W1.B
Lektion
Jakob Zimmermann
L8
use.mazemap.com
12:00
10:15

v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 1/4 
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2/4 
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F21
use.mazemap.com
12:00
10:15
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Beräkningsvetenskap I
STS1
W1
Föreläsning
Jarmo Rantakokko
F3
use.mazemap.com
15:00
13:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 3/4 
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F22
use.mazemap.com
12:00
10:15
Datasal 4102, Ångström
Beräkningsvetenskap I
W1.B
Problemlösning
Lukas Lundgren
P1
use.mazemap.com
15:00
13:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 4/4 
4003, Ångström
Envariabelanalys
W1.B
Lektion
Jakob Zimmermann
L9
use.mazemap.com
10:00
08:15
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Sannolikhet och statistik
E2
KandKe2
Q2
W1
X2
Föreläsning
Måns Thulin
F3
use.mazemap.com
12:00
10:15
2003, Ångström
Sannolikhet och statistik
W1.B
Lektion
Måns Thulin
L2
use.mazemap.com
15:00
13:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 5/4 
6K1107, Ångström
Beräkningsvetenskap I
W1.B
Laboration
Lukas Lundgren
Lab 3
use.mazemap.com
10:00
08:15
2247, ITC
Beräkningsvetenskap I
STS1
W1
Föreläsning
Jarmo Rantakokko
F4
use.mazemap.com
12:00
10:15

v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 8/4 
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F23
use.mazemap.com
10:00
08:15
80115, Ångström
W1
Information
Sara Rosenquist
Kursvalsinfo
use.mazemap.com
11:00
10:15
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Beräkningsvetenskap I
STS1
W1
Föreläsning
Jarmo Rantakokko
F5
use.mazemap.com
15:00
13:15
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 9/4 
4006, Ångström
Sannolikhet och statistik
W1.B
Lektion
Måns Thulin
L3
use.mazemap.com
10:00
08:15
2002, Ångström
Beräkningsvetenskap I
W1.B
Workout
Lukas Lundgren
W1
use.mazemap.com
12:00
10:15
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F24
use.mazemap.com
15:00
13:15
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 10/4 
2214, ITC
Envariabelanalys
W1.B
Lektion
Jakob Zimmermann
L10
use.mazemap.com
12:00
10:15
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 11/4 
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Sannolikhet och statistik
E2
KandKe2
Q2
W1
X2
Föreläsning
Måns Thulin
F4
use.mazemap.com
12:00
10:15
4003, Ångström
Sannolikhet och statistik
W1.B
Lektion
Måns Thulin
L4
use.mazemap.com
15:00
13:15
Hambergsalen,Geocentrum
W1-3
W4.1-2
W5.1-2
Möte
Stormöte
use.mazemap.com
20:00
15:15
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 12/4 
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Beräkningsvetenskap I
STS1
W1
Föreläsning
Jarmo Rantakokko
F6
use.mazemap.com
12:00
10:15
6K1101, Datorsal, Ångström
Beräkningsvetenskap I
W1.B
Laboration
Lukas Lundgren
Lab 4
use.mazemap.com
17:00
15:15

v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 15/4 
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 16/4 
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 17/4 
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 18/4 
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 19/4 
Långfredagen
00:00
00:00

v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 22/4 
Annandag påsk
00:00
00:00
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 23/4 
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F25
use.mazemap.com
10:00
08:15
2247, ITC
Beräkningsvetenskap I
STS1
W1
Föreläsning
Jarmo Rantakokko
F7
use.mazemap.com
12:00
10:15
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Sannolikhet och statistik
E2
KandKe2
Q2
W1
X2
Föreläsning
Måns Thulin
F5
use.mazemap.com
15:00
13:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 24/4 
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F26
use.mazemap.com
12:00
10:15
4003, Ångström
Sannolikhet och statistik
W1.B
Lektion
Måns Thulin
L5
use.mazemap.com
15:00
13:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 25/4 
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F27
use.mazemap.com
12:00
10:15
Datasal 4102, Ångström
Beräkningsvetenskap I
W1.B
Laboration
Lukas Lundgren
Lab 5
use.mazemap.com
15:00
13:15
4006, Ångström
Envariabelanalys
W1.B
Lektion
Jakob Zimmermann
L11
use.mazemap.com
17:00
15:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 26/4 
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Beräkningsvetenskap I
STS1
W1
Föreläsning
Jarmo Rantakokko
F8
use.mazemap.com
15:00
13:15

v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 29/4 
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Beräkningsvetenskap I
STS1
W1
Föreläsning
Jarmo Rantakokko
F9
use.mazemap.com
12:00
10:15
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F28
use.mazemap.com
15:00
13:15
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 30/4 
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/5 
Första maj
00:00
00:00
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/5 
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F29
use.mazemap.com
10:00
08:15
1213, ITC
Beräkningsvetenskap I
W1.B
Workout
Lukas Lundgren
W2
use.mazemap.com
12:00
10:15
4003, Ångström
Envariabelanalys
W1.B
Lektion
Jakob Zimmermann
L12
use.mazemap.com
15:00
13:15
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/5 
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F30
use.mazemap.com
10:00
08:15
Aula, Hus 6, ITC
Sannolikhet och statistik
E2
KandKe2
Q2
W1
X2
Föreläsning
Måns Thulin
F6
use.mazemap.com
12:00
10:15
2004, Ångström
Sannolikhet och statistik
W1.B
Lektion
Måns Thulin
L6
use.mazemap.com
15:00
13:15

v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 6/5 
Datasal 4102, Ångström
Beräkningsvetenskap I
W1.B
Problemlösning
Lukas Lundgren
P2
use.mazemap.com
12:00
10:15
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Beräkningsvetenskap I
STS1
W1
Föreläsning
Jarmo Rantakokko
F10
use.mazemap.com
15:00
13:15
4005, Ångström
Envariabelanalys
W1.B
Lektion
Jakob Zimmermann
L13
use.mazemap.com
17:00
15:15
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 7/5 
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Sannolikhet och statistik
E2
KandKe2
Q2
W1
X2
Föreläsning
Måns Thulin
F7
use.mazemap.com
12:00
10:15
4003, Ångström
Sannolikhet och statistik
W1.B
Lektion
Måns Thulin
L7
use.mazemap.com
15:00
13:15
Datasal 4102, Ångström
Beräkningsvetenskap I
W1.B
Laboration
Lukas Lundgren
Lab 6
use.mazemap.com
17:00
15:15
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 8/5 
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F31
use.mazemap.com
12:00
10:15
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Beräkningsvetenskap I
STS1
W1
Föreläsning
Jarmo Rantakokko
F11
use.mazemap.com
15:00
13:15
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 9/5 
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Beräkningsvetenskap I
STS1
W1
Föreläsning
Jarmo Rantakokko
F12
use.mazemap.com
17:00
15:15
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 10/5 
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F32
use.mazemap.com
12:00
10:15
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Sannolikhet och statistik
E2
KandKe2
Q2
W1
X2
Föreläsning
Måns Thulin
F8
use.mazemap.com
15:00
13:15

v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13/5 
4004, Ångström
Beräkningsvetenskap I
W1.B
Workout
Lukas Lundgren
W3
use.mazemap.com
12:00
10:15
1213, ITC
Envariabelanalys
W1.B
Lektion
Jakob Zimmermann
L14
use.mazemap.com
15:00
13:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14/5 
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F33
use.mazemap.com
10:00
08:15
4004, Ångström
Sannolikhet och statistik
W1.B
Lektion
Måns Thulin
L8
use.mazemap.com
12:00
10:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15/5 
Datasal 4102, Ångström
Beräkningsvetenskap I
W1.B
Problemlösning
Lukas Lundgren
P3
use.mazemap.com
12:00
10:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16/5 
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Sannolikhet och statistik
E2
KandKe2
Q2
W1
X2
Föreläsning
Måns Thulin
F9
use.mazemap.com
12:00
10:15
2247, ITC
Beräkningsvetenskap I
STS1
W1
Föreläsning
Jarmo Rantakokko
F13
use.mazemap.com
15:00
13:15
4003, Ångström
Sannolikhet och statistik
W1.B
Lektion
Måns Thulin
L9
use.mazemap.com
17:00
15:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17/5 
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F34
use.mazemap.com
10:00
08:15

v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20/5 
2247, ITC
Beräkningsvetenskap I
STS1
W1
Föreläsning
Jarmo Rantakokko
F14
use.mazemap.com
12:00
10:15
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21/5 
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Sannolikhet och statistik
E2
KandKe2
Q2
W1
X2
Föreläsning
Måns Thulin
F10
use.mazemap.com
10:00
08:15
1212, ITC
Envariabelanalys
W1.B
Lektion
Jakob Zimmermann
L15
use.mazemap.com
12:00
10:15
4003, Ångström
Sannolikhet och statistik
W1.B
Lektion
Måns Thulin
L10
use.mazemap.com
15:00
13:15
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23/5 
Siegbahnsalen, 10101, Ångström
Sannolikhet och statistik
E2
KandKe2
Q2
W1
X2
Föreläsning
Måns Thulin
F11
use.mazemap.com
12:00
10:15
1312, ITC
1313, ITC
6K1101, Datorsal, Ångström
6K1107, Ångström
Datasal 4102, Ångström
Datasal 4103, Ångström
Datasal 4104, Ångström
Beräkningsvetenskap I
STS1
W1
Laboration
Jarmo Rantakokko
http://use.mazemap.com/?campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=ITC%20HUS%201-312
http://use.mazemap.com/?campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=ITC%20HUS%201-313
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-6K1101
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-6K1107
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4102
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4103
http://use.mazemap.com/?v=1&campusid=49&campuses=uu&sharepoitype=identifier&sharepoi=Ångström-4104
15:00
13:15
Aula, Hus 6, ITC
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Föreläsning
Jakob Zimmermann
F35
use.mazemap.com
17:00
15:15
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24/5 

v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27/5 
Envariabelanalys
IT1
K1
KandKe1
W1
gylärma1_v
Tentamen
17:00
08:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28/5 
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29/5 
För tid och plats se studentportalen
Beräkningsvetenskap I
E1
ES1
KandKe2
MI2
STS1
W1
Tentamen
17:00
08:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30/5 
Kristi himmelsfärdsdag
00:00
00:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 31/5 

v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 3/6 
4003, Ångström
Sannolikhet och statistik
W1.B
Lektion
Måns Thulin
L11
use.mazemap.com
12:00
10:15
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 4/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 5/6 
För tid och plats se studentportalen
Sannolikhet och statistik
E2
KandKe2
Q2
W1
X2
Tentamen
17:00
08:00
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 6/6 
Sveriges nationaldag
00:00
00:00
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 7/6 

v 24 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 10/6 
v 24 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 11/6 
v 24 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 12/6 
v 24 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 13/6 
v 24 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 14/6 

  Ändrade inom de senaste 60 timmarna.

 
Information
Dölj bokningar Länk till detta schema Textschema