No fields [243287.188]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Big data i biovetenskap, Bioinformatik Övr, Masterprogram i bioinformatik, åk 1, Molekylär bioteknik, åk 4, Grupp 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektroniska och atomistiska simuleringsmetoder för material, Gemensam UGA, alla bokningar för grundutbildningen Kemi Ångström på detta projekt., Kemiteknik, åk 4, Grupp M1, Kemiteknik, åk 4, Grupp M4, Masterprogram i batteriteknik och energilagring, åk 1, Masterprogram i materialvetenskap, åk1 spår energirelaterade material, Teknisk fysik med materialvetenskap, åk 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi, år 4, Masterprogram i industriell analys, åk 1, Masterprogrammet i Industriell Ledning och Innovat, åk 1, Modellering och optimering av logistiska system, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Masterprogram i additiv tillverkning, åk 1, Strukturoptimering för additiv tillverkning II, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Flervariabelanalys, allmän kurs, Kandidatprogram i Kemi Åk 2, System i teknik och samhälle, åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kandidatprogrammet i Matematik Åk 2, Regressionsanalys, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Civilingenjörsprogrammet i Elektroteknik, åk 2, Energisystem, åk 1, Flervariabelanalys, Gymnasielärare i Matematik Åk 1, Teknisk fysik 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gemensam UGA, alla bokningar för grundutbildningen Kemi Ångström på detta projekt., Grundläggande materialkemi, Teknisk fysik med materialvetenskap, åk 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Civilingenjörsprogrammet i Elektroteknik, åk 1, Elektroingenjörsprogrammet, åk1, Elektroteknikens grunder III: Fältteori, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Civilingenjörsprogrammet i Elektroteknik, åk 4, Elektriska framdrivningssystem, Masterprogrammet i Förnybar Elgenerering, åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Energisystem, åk 4, Masterprogrammet i inbyggda system År 1, Reglerteknik II, Teknisk fysik 4, hållbar energiteknik, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Derivator och integraler, Kandidatprogrammet i Geovetenskap Åk 1, inrikning Geo, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | För tid och plats se Ladok, Gymnasielärare i Fysik Åk 1, Kandidatprogram i Fysik Åk1, Matematisk statistik KF, Rostom Getsadze, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Biokemi I, Kandidatprogrammet i biologi, åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektriska transmissionssystem, Elektroingenjörsprogrammet, åk 2, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grundvatten- och ytvattenmodellering, Masterprogram i vattenteknik, åk 1, Masterprogrammet i Geovetenskap, åk 1, Undervisningslokal Campus Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | 103130, Ångström, Masterprogram i biofysik (Fysik), Masterprogram i materialteknik, åk 1, Molekylär bioteknik, åk 4, Grupp 1, Molekylär bioteknik, åk 4, Grupp 2, Molekylär bioteknik, åk 4, Grupp 4, Muntlig examination, Nanoteknik för industriella tillämpningar inom life science, Natalia Ferraz, Teknisk fysik med materialvetenskap, åk 4, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Apotekarprogrammet, termin 4, Kinetik Apotekarprogram, Mer information i Studium, Statistik och prediktion inom läkemedelsområdet | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Christian Rohner, Masterprogram i dataanalys, åk 1, Säkerhet och integritet, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Båthsalen Dm226,Geocentrum, Jordens potentialfält, Kandidatprogrammen i Fysik inriktning geofysik, Karol Wiktor Sierszen, Masterprogrammet i Fysik inriktning geofysik, Undervisningslokal Campus Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
06:00 - 09:00 | Faunistik, vertebrater, Gemensamt Orient/Miljökurser, Per Alström | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Farmakologi, För tid och plats se Ladok, Läkarprogrammet, Läkarprogrammet termin 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Biomarkörer, identifiering och validering, Masterprogram i Molekylär medicin år 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | För tid och plats se Ladok, Grundutbildning, Metod B VT24, Omtentamen, E-tenta, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Termin 1, Terminskurs 1: Grundläggande juridisk metod, statsrätt och konstitutionell EU-rätt | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Maskinelement, Maskiningenjörsprogrammet, åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gemensam UGA, alla bokningar för grundutbildningen Kemi Ångström på detta projekt., Kemisk termodynamik, Kemiteknik, åk 2, Miljö- och vattenteknik, åk 2, Molekylär bioteknik, åk 2, Teknisk fysik med materialvetenskap, åk 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Envariabelanalys, Gymnasielärare Matematik Åk1, antagna vårtermin, Industriell ekonomi, år 1, Informationsteknologi, åk 1, Kandidatprogram i Kemi Åk 1, Kemiteknik, åk 1, Medicinsk teknik, Åk 1, Miljö- och vattenteknik, åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kemiteknik, åk 4, Grupp M2, Masterprogram i materialteknik, åk 1, Optiska material, Teknisk fysik med materialvetenskap, åk 4, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi, år 2, Reglerteknik I, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Informationsteknologi, åk 2, Kandidatprogram i Datavetenskap Åk 2 dvk, Sannolikhet och statistik DV, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Beräkningsvetenskap för dataanalys, Civilingenjörsprogrammet i Elektroteknik, åk 4, Kandidatprogram i Fysik inriktning astronomi Åk 2, Kandidatprogram i Fysik Åk 2, System i teknik och samhälle, åk 2, Teknisk fysik 2, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kandidatprogrammet i Matematik Åk 3, Statistisk riskanalys, System i teknik och samhälle, åk 4, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektromagnetisk kompatibilitet, Teknisk fysik 4, hårdvara för inbyggda system, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Master Scientific Computing Year 1, Masterprogram i dataanalys, åk 1, Tillämpad linjär algebra för dataanalys, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Energisystem, åk 2, Strömningsmekanik för energirelaterade tillämpningar, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Infrastruktur för eldrift, Masterprogrammet i elektriska framdrivningssystem, åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gemensam UGA, alla bokningar för grundutbildningen Kemi Ångström på detta projekt., Kvantkemiska beräkningsmetoder för molekyler och material, Masterprogram i kemi, Teoretisk kemi och beräkningskemi, åk 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | För tid och plats se Ladok, Gravitation och kosmologi, Masterprogrammet i Fysik inriktning kvantfält och strängar, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fördjupningskurs i matematik och matematikdidaktik, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gemensam UGA, alla bokningar för grundutbildningen Kemi Ångström på detta projekt., Geokemi, Kandidatprogrammet i Geovetenskap Åk 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fysioterapeutprogrammet, termin 3, Fysioterapi prog, För tid och plats se Ladok, Neuroanatomi samt smärt- och stressfysiologi, Obligatorisk | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | För tid och plats se Ladok, Grundutbildning, Omtentamen, E-tenta, Välfärdsstater i jämförande perspektiv | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | F1, 2-0043, Engelska parken, Musikteori 1, Musikvetenskap A, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | F1, 2-0043, Engelska parken, Musikteori 1, Musikvetenskap A, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | För tid och plats se Ladok, Nationalekonomi B: Finansiell ekonomi, Utbildning Grundnivå | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Kinesiska B, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
06:00 - 09:00 | Faunistik, vertebrater, Gemensamt Orient/Miljökurser, Per Alström | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Anatomi, fysiologi, cellbiologi med histologi, Biomedicinska analytikerprogrammet år 1, BMA, För tid och plats se Ladok | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Civilingenjörsprogrammet i Elektroteknik, åk 4, Gymnasierlärarprogrammet med inriktning Teknik med inriktning Datateknik, Åk 1, Kandidatprogrammet i Matematik Åk 2, Programmeringsteknik II, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Energisystem, åk 4, Mätteknik för energisystem, Mättekniklab, 81101, Ångström, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Allmän fastighetsrätt, Lantmäteriprogrammet | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Termin 3, Terminskurs 3: Civilrätt | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Antimikrobiotika, resistens, epidemiologi och evolution, För tid och plats se Ladok, Master i infektionsbiologi 110 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fysik 2, Johan Larsson, Tekniskt naturvetenskapligt basår, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Masterprogram i biofysik (Fysik), Molekylär bioteknik, åk 4, Grupp 1, Molekylär och statistisk mekanik, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gemensam UGA, alla bokningar för grundutbildningen Kemi Ångström på detta projekt., Kemiteknik, åk 4, Grupp M3, Masterprogram i kemi, bio och nanomaterial, åk 1, Masterprogram i materialvetenskap, åk1 spår mjuka material, Mjuka ytor och kolloidala system, Teknisk fysik med materialvetenskap, åk 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kvalitetsteknik, Maskiningenjörsprogrammet, åk 2, Medicinsk teknik, Åk 2, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriella optimeringsmetoder, Masterprogram i industriell analys, åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Flervariabelanalys M, Kandidatprogrammet i Matematik Åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Biomedicinsk avbildningsteknik, Masterprogram i kvantteknologi, åk 1, Teknisk fysik 4, fysik och kvantteknologi, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gemensam UGA, alla bokningar för grundutbildningen Kemi Ångström på detta projekt., Kandidatprogram i Kemi Åk 2, Teoretisk kemi | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Avancerad datorarkitektur, Informationsteknologi, åk 4, Masterprogram i datavetenskap, Masterprogrammet i inbyggda system År 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Civilingenjörsprogrammet i Elektroteknik, åk 2, Elektroingenjörsprogrammet, åk 2, Signaler och system, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Avancerad elektrokemi, Gemensam UGA, alla bokningar för grundutbildningen Kemi Ångström på detta projekt., Kemiteknik, åk 4, Grupp M1, Masterprogram i kemi, Fysikalisk kemi, åk 1, Masterprogram i kemi, Kemi för förnyelsebar energi, åk 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fördjupning i meteorologi och klimat, Miljö- och vattenteknik, åk 4, Grupp 2, Undervisningslokal Campus Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 10:30 | För tid och plats se Ladok, Gender and Economic Development VT24, Grundutbildning, Hemtenta, Utlämning | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Företagande, avtal och ansvar, TimeEdit: Utb.grund/avanc nivå Handelsrätt | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | För tid och plats se Ladok, Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, samläsning VT24 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | 101146, Ångström, Civilingenjörsprogrammet i Elektroteknik, åk 4, Energisystem, åk 4, Masterprogrammet i Fysik inriktning energifysik, Masterprogrammet i Förnybar Elgenerering, åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Vågkraft - teknik och system | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Termin 5, Terminskurs 5: Associationsrätt och skatterätt | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6, Engelska för grundlärare, årskurs F-3, GU gemensamt, Per Otterstedt, Språkstruktur, Uttal, Via Zoom | ||||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:30 | B10:1, BMC, Biokemiska mekanismer för genreglering, Cellbiol Apot | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
06:00 - 09:00 | Faunistik, vertebrater, Gemensamt Orient/Miljökurser, Per Alström | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Kalkylering, Kalkylering, Kalkylering, samläsning VT2024, TimeEdit: Utb.grund/avanc nivå FEK | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Energisystem, åk 2, Institutionen för Energi och teknik, SLU, Systemanalys med energitillämpningar | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Allmän kemi och kemiska energikällor, Energisystem, åk 1, Institutionen för kemi, SLU, Tentasal 2, Undervisningshuset, SLU | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Byggingenjörsprogrammet, åk1, Byggnadsmekanik, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Elektroingenjörsprogrammet, åk1, Maskiningenjörsprogrammet, åk 1, Medicinsk teknik, Åk 1, Mekanik HI, Tentamen, papperstenta, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Cellbiologi, Gemensamt Civing IBG, Molekylär bioteknik, åk 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Civilingenjörsprogrammet i Elektroteknik, åk 1, Industriell ekonomi, år 2, Miljö- och vattenteknik, åk 1, Molekylär bioteknik, åk 2, Sannolikhet och statistik, Teknisk fysik med materialvetenskap, åk 2, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Genomanalys, Masterprogram i bioinformatik, åk 1, Molekylär bioteknik, åk 4, Grupp 3, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gemensam UGA, alla bokningar för grundutbildningen Kemi Ångström på detta projekt., Kemiteknik, åk 4, Grupp M4, Masterprogram i batteriteknik och energilagring, åk 1, Återuppladdningsbara batterier | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gemensam UGA, alla bokningar för grundutbildningen Kemi Ångström på detta projekt., Masterprogrammet i Tillämpad Bioteknik, åk 2, Molekylär bioteknik, åk 4, Grupp 2, Proteinbioteknologi | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell ekonomi, år 1, Mekanik, System i teknik och samhälle, åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Teknisk fysik 1, Tillämpad mekanik I, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fysikens matematiska metoder, För tid och plats se Ladok, Teknisk fysik 2, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kvantinformation, Masterprogram i kvantteknologi, åk 1, Teknisk fysik 4, fysik och kvantteknologi, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Biokemi II, Kandidatprogram i Kemi Åk 2, Kandidatprogrammet i biologi, åk 3, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kandidatprogrammet i Matematik Åk 3, Masterprogram i matematik, åk 1, Partiella differentialekvationer med finansiella tillämpningar, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kemiteknik, åk 4, Grupp M2, Kemiteknik, åk 4, Grupp M5, Magnetiska material, Masterprogram i materialteknik, åk 1, Teknisk fysik med materialvetenskap, åk 4, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Analytisk miljökemi, Miljö- och vattenteknik, åk 2, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Grundvatten- och ytvattenmodellering, Masterprogram i vattenteknik, åk 1, Masterprogrammet i Geovetenskap, åk 1, Undervisningslokal Campus Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Masterprogram i kemi, Biokemi, åk 1, Masterprogram i kemi, Kemisk biologi, åk 1, Molekylär igenkänning i biologiska system, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kriminalteknisk kemi, Masterprogram i kemi, Analytisk kemi, åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | För tid och plats se Ladok, Gymnasielärare i Fysik Åk3, Kandidatprogram i Fysik inriktning astronomi Åk 2, Kandidatprogram i Fysik Åk 2, Kandidatprogrammet i Fysik inriktning Geofysik, Kandidatprogrammet i Fysik inriktning meteorologi, Matthias Weiszflog, Termodynamik, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kandidatprogrammet i biologi, åk 1, Organisk kemi I, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Tillämpningar av trådlösa inbyggda system, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kandidatprogrammet i Geovetenskap Åk 1, inrikning Geo, Landskapsutveckling, Undervisningslokal Campus Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Geovetenskap - planeten jorden, Kandidatprogrammet i Geovetenskap Åk 1, inrikning Sam, Undervisningslokal Campus Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Cellbiol Recept, Farmaceutisk biokemi och molekylär cellbiologi, För tid och plats se Ladok, Obligatorisk, Receptarieprogrammet, termin 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Apotekarprogrammet, termin 1, Cellbiol Apot, Farmaceutisk cellbiologi, För tid och plats se Ladok | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Geomorfologi och jordens ytprocesser, Masterprogrammet i Geovetenskap, åk 1, Undervisningslokal Campus Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fysioterapeutprogrammet, termin 3, Fysioterapi prog, För tid och plats se Ladok, Neuroanatomi samt smärt- och stressfysiologi, Obligatorisk | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Apotekarprogrammet, termin 7, För tid och plats se Ladok, Galenisk farmaci Apot, Galenisk farmaci II | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Extemporetillverkning av läkemedel VT2024, För tid och plats se Ladok, Galenisk farmaci Recept, Mer information i Studium, Receptarieprogrammet, termin 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6, GU gemensamt, Per Otterstedt, Språklabb 7-0050, Engelska parken, Språkstruktur, Uttal | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6, GU gemensamt, Per Otterstedt, Språklabb 7-0050, Engelska parken, Språkstruktur, Uttal | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6, GU gemensamt, Per Otterstedt, Språklabb 7-0050, Engelska parken, Språkstruktur, Uttal | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Fortsättningskurs i religionsvetenskap, För tid och plats se Ladok, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Lingvistik A, Språkvetarprogrammet, åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Världens språk, Världens språk VT2024 - samläsning | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6, GU gemensamt, Per Otterstedt, Språklabb 7-0050, Engelska parken, Språkstruktur, Uttal | ||||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Faunistik, vertebrater, Gemensamt Orient/Miljökurser, Lärosal 4, 18:01019, EBC, Per Alström | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Byggingenjörsprogrammet, åk2, Geoteknik, Norrland I Gm118, Geocentrum, Undervisningslokal Campus Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Energisystem, åk 4, Institutionen för Energi och teknik, SLU, Logistik | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Fysiologi och anatomi I, Fysioterapeutprogrammet, fysioterapeutprogrammet, termin 1, För tid och plats se Ladok, Markus Sjöblom | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | A6:003, BMC, Bioinformatik, Carl-Johan Rubin, Master i med. forskning 110, Matthew Webster, Obligatorisk | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | För tid och plats se Ladok, Makroekonomi - tillväxt, konjunkturer och ekonomisk politik, Utbildning Grundnivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Industriell marknadsföring, Maskiningenjörsprogrammet, åk 2, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gemensam UGA, alla bokningar för grundutbildningen Kemi Ångström på detta projekt., Kandidatprogram i Kemi Åk 1, Kandidatprogrammet i Geovetenskap Åk 2, Kemiteknik, åk 1, Oorganisk kemi I | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Additiv tillverkning i metalliska och keramiska material, Kemiteknik, åk 4, Grupp M5, Masterprogram i additiv tillverkning, åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Medicinsk sensorteknik, Medicinsk teknik, Åk 2, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gymnasielärare Matematik Åk2, Kandidatprogram i Datavetenskap Åk1 dvk, Kandidatprogrammet i Matematik Åk 1, Logik och bevisteknik I, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Civilingenjörsprogrammet i Elektroteknik, åk 4, Digital kommunikation, Teknisk fysik 4, systemteknik, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | För tid och plats se Ladok, Mekanik II, Teknisk fysik med materialvetenskap, åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | 6K1101, Datorsal, Ångström, 6K1107, Datorsal, Ångström, CAD med FEM, Elektroingenjörsprogrammet, åk 2, Teknisk fysik med materialvetenskap, åk 4, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gemensam UGA, alla bokningar för grundutbildningen Kemi Ångström på detta projekt., Kandidatprogram i Kemi Åk 2, Kemiteknik, åk 2, Polymerkemi | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Eldrift av tyngre fordon: lastbilar, bussar och arbetsmaskiner, Masterprogrammet i elektriska framdrivningssystem, åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gemensam UGA, alla bokningar för grundutbildningen Kemi Ångström på detta projekt., Katalys, Masterprogram i kemi, Fysikalisk kemi, åk 1, Masterprogram i kemi, Kemi för förnyelsebar energi, åk 1, Masterprogram i kemi, Teoretisk kemi och beräkningskemi, åk 1, Masterprogram i materialvetenskap, åk1 spår energirelaterade material | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Fysikalisk-organisk kemi, Gemensam UGA, alla bokningar för grundutbildningen Kemi Ångström på detta projekt., Masterprogram i kemi, Organisk kemi, åk 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Kandidatprogrammet i Matematik Åk 2, Mängdlära, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Farmakologi I, Farmakologi Recept, För tid och plats se Ladok, Receptarieprogrammet, termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Geovetenskap - planeten jorden, Kandidatprogrammet i Geovetenskap Åk 1, inrikning Sam, Undervisningslokal Campus Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Klinisk medicin 1, LP IMV GU, Läkarprogrammet termin 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | För tid och plats se Ladok, Läkarprogrammet, Läkarprogrammet termin 2, Metabolism och endokrinologi | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Apotekarprogrammet, termin 3, Farmakologi, Farmakologi Apot, För tid och plats se Ladok | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Biomedicinarprogrammet, Biomedicinprogrammet, åk 2, Fysiologi, För tid och plats se Ladok | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Datorbaserad farmaceutisk modellering, DDMP Master Biologiska LM, För tid och plats se Ladok, Obligatorisk | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | 101125, Ångström, Acceleratorer och detektorer, Magnus Wolke, Masterprogrammet i Fysik inriktning kärn och partikelfysik, Muntlig examination, Teknisk fysik 4, fysik och kvantteknologi, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Engelska för grundlärare, årskurs F-3, GU gemensamt, Per Otterstedt, Språklabb 7-0050, Engelska parken, Språkstruktur, Uttal | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Engelska för grundlärare, årskurs F-3, GU gemensamt, Per Otterstedt, Språklabb 7-0050, Engelska parken, Språkstruktur, Uttal | ||||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs F-3, GU gemensamt, Per Otterstedt, Språklabb 7-0050, Engelska parken, Språkstruktur, Uttal | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Engelska för grundlärare, årskurs F-3, GU gemensamt, Per Otterstedt, Språklabb 7-0050, Engelska parken, Språkstruktur, Uttal | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | För tid och plats se Ladok, Nationalekonomi B: Makroteori, Utbildning Grundnivå | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Arabiska B, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Grekisk språkhistoria, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | För tid och plats se Ladok, Nya testamentet med studier i grekiska | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Engelska för grundlärare, årskurs F-3, GU gemensamt, Per Otterstedt, Språklabb 7-0050, Engelska parken, Språkstruktur, Uttal | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | Engelska för grundlärare, årskurs F-3, GU gemensamt, Per Otterstedt, Språklabb 7-0050, Engelska parken, Språkstruktur, Uttal | ||||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:00 | För tid och plats se Ladok, Gender and Economic Development VT24, Grundutbildning, Hemtenta, Inlämning | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör 2024-06-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Kurdiska B, Tillvalsspråk: Kurdiska 2 (kurmanji), TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Gemensamt T6, Klinisk medicin 2, Läkarprogrammet termin 6, Se kommentar | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | För tid och plats se Ladok, Klinisk medicin III, LP IMV GU, Läkarprogrammet termin 7 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Axel Hahlin, Emelie Siderud, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Upptäckter i vårt planetsystem | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Apotekarprogrammet, termin 8, För tid och plats se Ladok, Klinikorienterad farmaci, Obligatorisk, Terapi Apotekarprogrammet | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Läkemedel i det svenska samhället, Samhällsfarmaci Kompl.utb | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Forskningsförberedande kurs med fokus på nya läkemedelsmål, För tid och plats se Ladok, Obligatorisk, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Farmakoepidemiologi och hälsoekonomi med statistik | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [243308.188]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Birsel Karakoç, Tillvalsspråk: Turkietturkiska 2, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Turkiska 2 + fortsättningskurs - grammatik och språkfärdighet VT2024, Turkiska språk 2, Turkiska: fortsättningskurs, Via Zoom | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 20:00 | Nejla Orta, Tillvalsspråk: Turkietturkiska 2, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Turkiska 2 + fortsättningskurs - grammatik och språkfärdighet VT2024, Turkiska språk 2, Turkiska: fortsättningskurs, Via Zoom, Zekeriya Kazanci | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 23:00 | Religion i debatten: aktuella frågor i samhälle och medier, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Hist fil kurser, Idéhistoria A, Petter Hellström | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | DSK 3FV323 Förskrivn farmako, Eva Carin Brander Gustafsson, Farmakologi och sjukdomslära/förskrivningsrätt VT24, Jenny Fagerström Johansson, Muntlig examination, Specialistutbildning till distriktssjuksköterska, termin 2, Via Zoom | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 20:00 | Nejla Orta, Tillvalsspråk: Turkietturkiska 2, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Turkiska 2 + fortsättningskurs - grammatik och språkfärdighet VT2024, Turkiska språk 2, Turkiska: fortsättningskurs, Via Zoom, Zekeriya Kazanci | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Byggingenjörsprogrammet, åk2, Geoteknik, Micro Dm134, Geocentrum, Muntlig examination, Undervisningslokal Campus Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Kina idag VT2024, Kina idag: ekonomi, politik, samhälle och kultur, Kina idag: ekonomi, politik, samhälle och kultur (avancerad nivå), Kinesiska B, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [312168.188]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
No fields [243321.188]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Fre 2024-05-31 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | Anatomi, fysiologi, cellbiologi med histologi, Biomedicinska analytikerprogrammet år 1, BMA, För tid och plats se Ladok, Histologi, Joey Lau Börjesson | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [243320.188]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | E44, Campus Gotland, Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | B24, Campus Gotland, Gotland Tentamensbokningar, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | C10, Campus Gotland, Gotland Tentamensbokningar | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | B23, Campus Gotland, Gotland Tentamensbokningar | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 17:00 | 22-0031, Engelska parken, TimeEdit: Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 12:00 | Blåsenhus Service bokningar, Dahliarummet, 11:232, Blåsenhus | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | E44, Campus Gotland, Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | B23, Campus Gotland, Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström, 10134, Polhemsalen, Ångström, Johan Waltari, Ånström service bokningar. | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | E44, Campus Gotland, Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | B23, Campus Gotland, Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström, Ånström service bokningar. | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | E44, Campus Gotland, Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 00:00 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström, Ånström service bokningar. | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
00:00 - 00:00 | 10101, Siegbahnsalen, Ångström, Ånström service bokningar. | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | E44, Campus Gotland, Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [1409363.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Ons 2024-05-29 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2-2033, Engelska parken, FO/FOU, Högre Seminarium, Karin Ojala | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 2-2033, Engelska parken, Anneli Ekblom, FO/FOU, Högre Seminarium, Karin Ojala | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 2-0024, Engelska parken, _Seminarium, FO/FOU, Rahaf Abu Shaer | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [990838.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6, Engelska för grundlärare, årskurs F-3, Frågestund, GU gemensamt, Marika Randler, Språkstruktur | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:00 | _Seminarium, Katarina Seige, Obligatorisk, SSK T6 3SJ650 Komplex vård, Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | _Seminarium, Katarina Seige, Obligatorisk, SSK T6 3SJ650 Komplex vård, Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Ann-Christin Karlsson, Avslutning, Katarina Seige, Nathalie Godman, SSK T6 3SJ650 Komplex vård, Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer, Termin 6, VT24, SSK, Komplexa vårdsituationer | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | _Seminarium, Muntlig examination, Presentation, RoSA, Therése Fridström Montoya, Visby - Rätt och socialt arbete - utredningsmetodik | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | _Seminarium, Muntlig examination, Presentation, RoSA, Therése Fridström Montoya, Visby - Rätt och socialt arbete - utredningsmetodik | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | _Seminarium, Högskoleingenjörsprogrammet i industriell utveckling, åk2, Industriell ekonomi, Kenneth Friberg, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [990839.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Andrew Barney, Campus Gotland, Gubb Marit Stigson, Heracles Polatidis, Kandidatprogram i energiomställning - hållbarhet och ledarskap, Åk2, Ola Eriksson, Projekt i energisystem och ledarskap, Övrigt | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Campus Gotland, Heracles Polatidis, Kandidatprogram i energiomställning - hållbarhet och ledarskap, Åk2, Ola Eriksson, Projekt i energisystem och ledarskap, Övrigt | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | B14, Campus Gotland, B15, Campus Gotland, Examensarbete i speldesign, Examination, Josephine Baird, Ray Whitcher, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Wilhelmina Statham | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | _Föreläsning, Narcis Bassols Gardella, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Christer Rödin, Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Alvin O'Sullivan, Examination, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 14:45 | Alvin O'Sullivan, Examination, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:45 | Alvin O'Sullivan, Examination, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250854.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | _Seminarium, Alexander Kalyukin, B15, Campus Gotland, Emmeline Laszlo Ambjörnsson, Grundutbildning, allmänt, Självständigt arbete med inriktning mot samhällsplanering | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Seminarium, Alexander Kalyukin, B15, Campus Gotland, Emmeline Laszlo Ambjörnsson, Grundutbildning, allmänt, Självständigt arbete med inriktning mot samhällsplanering | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:15 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | B13, Campus Gotland, B15, Campus Gotland, Examensarbete i speldesign, Examination, Josephine Baird, Ray Whitcher, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Wilhelmina Statham | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | B15, Campus Gotland, Examensarbete i speldesign, Examination, Josephine Baird, Ray Whitcher, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Wilhelmina Statham | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | B15, Campus Gotland, B27, Campus Gotland, Examensarbete i speldesign, Examination, Josephine Baird, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Wilhelmina Statham | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Examination, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250855.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | _Seminarium, Alexander Kalyukin, B14, Campus Gotland, Emmeline Laszlo Ambjörnsson, Grundutbildning, allmänt, Självständigt arbete med inriktning mot samhällsplanering | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Seminarium, Alexander Kalyukin, B14, Campus Gotland, Emmeline Laszlo Ambjörnsson, Grundutbildning, allmänt, Självständigt arbete med inriktning mot samhällsplanering | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Möte, Narcis Bassols Gardella, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Möte, Narcis Bassols Gardella, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | B13, Campus Gotland, B14, Campus Gotland, Examensarbete i speldesign, Examination, Josephine Baird, Ray Whitcher, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Wilhelmina Statham | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | B14, Campus Gotland, Examensarbete i speldesign, Examination, Josephine Baird, Ray Whitcher, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Wilhelmina Statham | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | B14, Campus Gotland, B27, Campus Gotland, Examensarbete i speldesign, Examination, Josephine Baird, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Wilhelmina Statham | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250856.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | _Seminarium, Campus Gotland, Kandidatprogram i energiomställning - hållbarhet och ledarskap, Åk3, Simon Davidsson Kurland, Självständigt arbete i hållbar energiomställning | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | _Seminarium, Campus Gotland, Kandidatprogram i energiomställning - hållbarhet och ledarskap, Åk3, Simon Davidsson Kurland, Självständigt arbete i hållbar energiomställning | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Adri de Ridder, Ekonomisk kalkylering, TimeEdit: Utb.grund/avanc nivå Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:30 | _Seminarium, Campus Gotland, Liselotte Aldén, Mastersprogrammet i vindkraftprojektering, Åk 1, Trender i vindkraftsindustrin | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Maritha Dahlin, Obligatorisk, Presentation, Programvaruprojekt, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250857.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Anna Johansson, C10, Campus Gotland, EDU Tenta, Examination, Gotland Tentamensbokningar, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Juridiskt grundår, Specialpedagogik, grundlärare 4-6, Specialpedagogik, grundlärare F-3, Tentamen, E-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Gotland Tentamensbokningar, Service | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner, Service | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner, Service | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Adri de Ridder, Annika Hillbom, C10, Campus Gotland, EDU Tenta, Ekonomisk kalkylering, Gotland Tentamensbokningar, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Svenska III för grundlärare 4-6, Tentamen, E-tenta, Tentamen, papperstenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Jenny Helin, Möte, Rektorsråd Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Gotland Tentamensbokningar, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Omtentamen, E-tenta, Samhällsorienterande ämnen för F-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250858.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Försöksplanering, Gotland Tentamensbokningar, Mer information i Studium, Obligatorisk, Ohälsa och främjanda av hälsa I, Ohälsa och främjanda av hälsa I, Sjuksköterskeprogrammet, termin 3, Tentamen, E-tenta, Tentamen, papperstenta | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Gotland Tentamensbokningar, Möte, Service | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Alexander Andreeff Högfeldt, Arkeologi B, Avslutning, CG-UTB, Fältkurs i arkeologi, Osteologi B, Paul Wallin | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Alexander Andreeff Högfeldt, Arkeologi B, Avslutning, CG-UTB, Fältkurs i arkeologi, Osteologi B, Paul Wallin | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Erika Sandström, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 8, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 8, Malena Lidar, Pernilla Andersson, Självständigt arbete 2 för grundlärare Fk-3 och 4-6, Uppsatsventilering | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024, Grundutbildning campus Uppsala, Helene Martinsson-Wallin, Michael Lindblom, Redovisning | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | E22, Campus Gotland, E31, Campus Gotland, Fredrik Sjöstrand, Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod, Symposium, TimeEdit: Utb.grund/avanc nivå Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Alexander Andreeff Högfeldt, Arkeologi B, Avslutning, CG-UTB, Fältkurs i arkeologi, Osteologi B, Paul Wallin | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250859.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | Redovisning, Sandra Såger, Teknisk-antikvarisk byggprocess, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Adri de Ridder, Ekonomisk kalkylering, TimeEdit: Utb.grund/avanc nivå Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Examination, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 10:45 | Examination, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
10:45 - 11:30 | Examination, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250860.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:45 - 11:00 | _Seminarium, SSK T5 3SJ550 Examensarbete, Termin 5,, Examensarbete i sjuksköterskeprogrammet, Termin 5,, Examensarbete i sjuksköterskeprogrammet | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | CG-FO/FOU, Gustav Malmborg, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 14:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:30 | _Seminarium, SSK T5 3SJ550 Examensarbete, Termin 5,, Examensarbete i sjuksköterskeprogrammet, Termin 5,, Examensarbete i sjuksköterskeprogrammet | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:30 | _Seminarium, Dynamiska webbapplikationer, Millan Lundgren, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Examination, Filippo Crocchini, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 10:45 | Examination, Filippo Crocchini, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
10:45 - 11:30 | Examination, Filippo Crocchini, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Examination, Filippo Crocchini, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 14:45 | Examination, Filippo Crocchini, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250861.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 16:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Campus Gotland, Examensarbete i vindkraftsprojektering, Heracles Polatidis, Magister i vindkraftprojektering, Övrigt | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | B14, Campus Gotland, B15, Campus Gotland, Examensarbete i speldesign, Examination, Josephine Baird, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Wilhelmina Statham | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250862.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250863.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250864.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250865.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
No fields [260896.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:45 | _Seminarium, Estetiskt lärande i förskolan, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 2, Åsa Österdahl | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:45 - 13:00 | Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner, Josefina Ahlvin, Workout | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6, Engelska för grundlärare, årskurs F-3, Estetiskt lärande i förskolan, Förskollärarprogrammet, Termin 2, Förskollärarprogrammet, Termin 4, Förskollärarprogrammet, Termin 6, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 2, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 8, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 2, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 8, Möte, Självständigt arbete 2 för grundlärare Fk-3 och 4-6, Specialpedagogik, förskollärare, Specialpedagogik, grundlärare 4-6, Specialpedagogik, grundlärare F-3, Svenska III för grundlärare 4-6, Svenska III för grundlärare Fk-3, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Undervisning, VFU II, förskollärare | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250868.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | _Seminarium, Examensarbete i socialt arbete, Examensarbete i socialt arbete, Examensarbete i socialt arbete - samläsning, Institutionen för socialt arbete Grundutbildning | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | Information, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | _Seminarium, Cecilia de Bernardi, Examensarbete i hållbar destinationsutveckling, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Via Zoom | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | D23, Campus Gotland, Information, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | Amanda Skoggren, Möte, UB gemensamt | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250869.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Innovation och förändringsarbete, Mats Jadeskär, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Uppsats | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Handledning, Innovation och förändringsarbete, Mats Jadeskär, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:30 | Interaktionsdesign och UX, Maritha Dahlin, Presentation, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Magisteruppsats, Matilda Dahl, Symposium, TimeEdit: Utb.grund/avanc nivå Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör 2024-06-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | _Föreläsning, Matilda Dahl, TimeEdit: Utb.grund/avanc nivå Handelsrätt | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [2547823.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:30 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 16:45 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 20:45 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [2547814.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Anna Johansson, B23, Campus Gotland, EDU Tenta, Examination, Gotland Tentamensbokningar, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Juridiskt grundår, Specialpedagogik, grundlärare 4-6, Specialpedagogik, grundlärare F-3, Tentamen, E-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Gotland Tentamensbokningar, Service | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:30 | Anna Hagborg, Kansliet för humaniora och samhällsvetenskap, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner, Möte, Yvonne Näsman | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | _Föreläsning, Anette Engberg, Studenthälsan Gemensamt | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Adri de Ridder, Annika Hillbom, B23, Campus Gotland, EDU Tenta, Ekonomisk kalkylering, Gotland Tentamensbokningar, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Svenska III för grundlärare 4-6, Tentamen, E-tenta, Tentamen, papperstenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | TimeEdit: Utb.grund/avanc nivå Gotland, Övrigt | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Seminarium, Engelska för grundlärare, årskurs 4-6, GU gemensamt, Marika Randler, Samhälle | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [2547815.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | C12, Campus Gotland, C15, Campus Gotland, Cecilia Herdenstam, TimeEdit: Univ förvaltn o gem funktioner, Utbildning | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 13:30 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [2547816.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland, C15, Campus Gotland, Cecilia Herdenstam, TimeEdit: Univ förvaltn o gem funktioner, Utbildning | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | _Seminarium, Examensarbete i socialt arbete, Examensarbete i socialt arbete, Examensarbete i socialt arbete - samläsning, Institutionen för socialt arbete Grundutbildning | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | _Föreläsning, A1:107a, BMC, Helena Volgsten, Sjuksköterskeprogrammet, termin 3, SSK T3 3SJ360 Ohälsa främj I, Termin 3, VT2024, Ohälsa och främjande av hälsa I, Uppstartsstöd, Videoföreläsning | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | A1:107a, BMC, Obligatorisk, Sjuksköterskeprogrammet, termin 3, SSK T3 3SJ360 Ohälsa främj I, Termin 3, VT2024, Ohälsa och främjande av hälsa I, Uppstartsstöd, Videoföreläsning | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:15 | Möte, Olle Jansson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | _Seminarium, Dynamiska webbapplikationer, Martin Goblirsch, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Erika Sandström, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 8, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 8, Malena Lidar, Pernilla Andersson, Självständigt arbete 2 för grundlärare Fk-3 och 4-6, Uppsatsventilering | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Erika Sandström, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 8, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 8, Malena Lidar, Pernilla Andersson, Självständigt arbete 2 för grundlärare Fk-3 och 4-6, Uppsatsventilering | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [2547817.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 13:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:30 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 08:45 | _Seminarium, Examination, Game Research Prototypes and Game Testing, Lina Emilsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
08:45 - 09:30 | _Seminarium, Examination, Game Research Prototypes and Game Testing, Lina Emilsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 10:15 | _Seminarium, Examination, Game Research Prototypes and Game Testing, Lina Emilsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | _Seminarium, Examination, Game Research Prototypes and Game Testing, Lina Emilsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 11:45 | _Seminarium, Examination, Game Research Prototypes and Game Testing, Lina Emilsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:15 | _Seminarium, Examination, Game Research Prototypes and Game Testing, Lina Emilsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | _Seminarium, Examination, Game Research Prototypes and Game Testing, Lina Emilsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:45 | _Seminarium, Examination, Game Research Prototypes and Game Testing, Lina Emilsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 16:30 | _Seminarium, Examination, Game Research Prototypes and Game Testing, Lina Emilsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:15 | _Seminarium, Examination, Game Research Prototypes and Game Testing, Lina Emilsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 12:45 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [2547818.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | C11, Campus Gotland, C12, Campus Gotland, Cecilia Herdenstam, TimeEdit: Univ förvaltn o gem funktioner, Utbildning | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 14:45 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250872.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Fre 2024-05-31 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:30 | _Föreläsning, Sandra Såger, Teknisk-antikvarisk byggprocess, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250874.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | _Föreläsning, Interaktionsdesign och UX, Maritha Dahlin, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Gotland Studentbokningar, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Seminarium, Christer Rödin, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 6, Specialpedagogik, förskollärare | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Emma Wallin, Examination, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Specialpedagogik, grundlärare 4-6, Specialpedagogik, grundlärare F-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Seminarium, Christer Rödin, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 4, VFU II, förskollärare | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Erika Sandström, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 8, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 8, Malena Lidar, Pernilla Andersson, Självständigt arbete 2 för grundlärare Fk-3 och 4-6, Uppsatsventilering | ||||||||||||||||||||||||||||
19:30 - 21:00 | Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner, Studentaktivitet | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 09:45 | Gotland Studentbokningar, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Avslutning, Grundutbildning, allmänt, Plananalys och kvalitativ metod, Resurser, teknologier och hållbar planering, Självständigt arbete med inriktning mot samhällsplanering | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [260898.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 18:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | B43, Campus Gotland, Information, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250875.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Interaktionsdesign och UX, Maritha Dahlin, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Workshop | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | _Seminarium, Examensarbete i industriell teknik, Kandidatprogram i ledarskap - kvalitet - förbättring, åk 3, Mia Ljungblom, Obligatorisk, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | _Seminarium, Examensarbete i industriell teknik, Kandidatprogram i ledarskap - kvalitet - förbättring, åk 3, Mia Ljungblom, Obligatorisk, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Opponering, Per-Arne Forsberg, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Göran Gustafsson, Kandidatprogram i ledarskap - kvalitet - förbättring, åk 1, Projekt i kvalitetsteknik, Redovisning, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 13:00 | Emmeline Laszlo Ambjörnsson, Grundutbildning, allmänt, Gubb Marit Stigson, Presentation, Resurser, teknologier och hållbar planering | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | _Seminarium, Högskoleingenjörsprogrammet i industriell utveckling, åk2, Industriell ekonomi, Kenneth Friberg, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | _Föreläsning, Anna Karlström, Examensarbete i kulturvård, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250877.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 14:30 | _Föreläsning, Gotland externa bokningar | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | Håkan Mattsson, Information, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B24, Campus Gotland, E31, Campus Gotland, Fredrik Sjöstrand, Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod, Symposium, TimeEdit: Utb.grund/avanc nivå Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250878.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Seminarium, Emmeline Laszlo Ambjörnsson, Grundutbildning, allmänt, Julia Lagerman, Plananalys och kvalitativ metod | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Seminarium, Emmeline Laszlo Ambjörnsson, Grundutbildning, allmänt, Julia Lagerman, Plananalys och kvalitativ metod | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | _Seminarium, Campus Gotland, Examensarbete i vindkraftsprojektering, Examensarbete i vindkraftsprojektering, Heracles Polatidis | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250879.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | _Föreläsning, Anna Karlström, Examensarbete för masterexamen i kulturvård, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | _Föreläsning, Anna Karlström, Examensarbete för masterexamen i kulturvård, Föremål och design, Kulturarvspolitik och identitet, Teknisk-antikvarisk samlingsförvaltning, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | _Föreläsning, Anna Karlström, Examensarbete i kulturvård, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | _Föreläsning, Anna Karlström, Examensarbete i kulturvård, Lånedator 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | _Föreläsning, Anna Karlström, Examensarbete i kulturvård, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | B24, Campus Gotland, E22, Campus Gotland, Fredrik Sjöstrand, Kandidatkurs i företagsekonomi - fördjupning med tillhörande metod, Symposium, TimeEdit: Utb.grund/avanc nivå Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Håkan Mattsson, Mika Edström, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Workshop | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [5405334.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 11:30 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:45 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:15 | Eva Hammarström, GU. Språkverkstaden UU, Handledning | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:45 - 11:15 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 17:15 | Eva Hammarström, GU. Språkverkstaden UU, Handledning | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:15 | Möte, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 14:15 | Eva Hammarström, GU. Språkverkstaden UU, Handledning | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [5438661.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
No fields [4328398.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:15 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:15 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250880.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | Examensarbete i speldesign, Josephine Baird, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Wilhelmina Statham, Övrigt | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Examination, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, Ray Whitcher, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 10:45 | Examination, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, Ray Whitcher, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
10:45 - 11:30 | Examination, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, Ray Whitcher, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Examination, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, Ray Whitcher, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 14:45 | Examination, Game Production 1: Arcade Games, Håkan Mattsson, Ray Whitcher, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [4328399.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:45 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [5424920.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
09:45 - 12:30 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:15 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250881.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Ons 2024-05-29 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:15 | Håkan Mattsson, Presentation, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:30 | Människokroppens struktur och funktion, Sjuksköterskeprogrammet, Sjuksköterskeprogrammet, termin 1, Tentamen, papperstenta | ||||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 17:00 | Almedalsbiblioteket, Jenny Stenberg, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Almedalsbiblioteket, Jenny Stenberg, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250882.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner, Service | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner, Service | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner, Service | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner, Service | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Gotland, Univ förvaltn o gem funktioner, Service | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250883.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Tis 2024-05-28 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | Håkan Mattsson, Information, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | _Seminarium, Cecilia de Bernardi, Examensarbete i hållbar destinationsutveckling, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Via Zoom | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | _Seminarium, Cecilia de Bernardi, Examensarbete i hållbar destinationsutveckling, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Via Zoom | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | _Seminarium, Cecilia de Bernardi, Examensarbete i hållbar destinationsutveckling, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Via Zoom | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250885.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | Håkan Mattsson, Information, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 11:30 | _Föreläsning, Gotland Studentbokningar | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Gunnar Dahlin, Möte, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | _Seminarium, Cecilia de Bernardi, Examensarbete i hållbar destinationsutveckling, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Via Zoom | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | _Seminarium, Cecilia de Bernardi, Examensarbete i hållbar destinationsutveckling, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Via Zoom | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [2547828.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250890.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250892.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Tis 2024-05-28 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Camilla von Paykull, Handledning, Spelproduktion 2 - vertical slice, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [250896.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
No fields [2547820.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:15 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:45 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:15 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:15 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
17:15 - 21:15 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:15 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:30 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [5078214.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
No fields [5078215.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
No fields [5078218.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Seminarium, Lina Emilsson, Spelforskningsprototyper och speltestning, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | _Seminarium, Examensarbete för magisterexamen i speldesign, Examensarbete för masterexamen i speldesign, Examination, Sarah Lynne Bowman, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | _Seminarium, Examensarbete för magisterexamen i speldesign, Examensarbete för masterexamen i speldesign, Examination, Sarah Lynne Bowman, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [3654145.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 10:45 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:45 - 12:15 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 15:45 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:30 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 20:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:30 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Gotland Studentbokningar, Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:30 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [300868.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
No fields [3654146.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör 2024-06-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [2547821.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:15 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Lör 2024-06-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 18:15 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
18:15 - 22:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [4945015.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Anna Johansson, B23, Campus Gotland, C10, Campus Gotland, EDU Tenta, Examination, Gotland Tentamensbokningar, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Juridiskt grundår, Specialpedagogik, grundlärare 4-6, Specialpedagogik, grundlärare F-3, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Gotland Tentamensbokningar, Juridiskt grundår, Omtentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Engelska för grundlärare, årskurs 4-6, Engelska för grundlärare, årskurs F-3, För tid och plats se Ladok, GU gemensamt, Språkstruktur, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Mer information i Studium, Obligatorisk, Sjuksköterskeprogrammet, termin 2, SSK T2 3SJ250 Hälsa föreb II, Tentamen, E-tenta, Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II, Termin 2,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa II | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Adri de Ridder, Annika Hillbom, B23, Campus Gotland, C10, Campus Gotland, EDU Tenta, Ekonomisk kalkylering, Gotland Tentamensbokningar, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Svenska III för grundlärare 4-6, Tentamen, E-tenta, Tentamen, papperstenta | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | EDU Tenta, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Pia Cederholm, Svenska III för grundlärare Fk-3, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:30 | Människokroppens struktur och funktion, Sjuksköterskeprogrammet, Tentamen, papperstenta | ||||||||||||||||||||||||||||
No fields [300869.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
No fields [2547822.211]
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:45 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:15 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 20:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | _Seminarium, Ann-Christin Karlsson, Obligatorisk, Ohälsa och främjande av hälsa II , Sjuksköterskeprogrammet, termin 4, SSK T4 3SJ460 Ohälsa främj II | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Seminarium, Ann-Christin Karlsson, Obligatorisk, Ohälsa och främjande av hälsa II , Sjuksköterskeprogrammet, termin 4, SSK T4 3SJ460 Ohälsa främj II | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Webbokning student |