Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. Tid 08:00 - 24:00
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Program |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 34 | Mån 2022-08-22 v 34 | ||||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 |
IT1 K1 STS1 X1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Upprop | Eva Skytt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:00 |
IT1 K1 STS1 X1 |
Lunch | Kår- och nationsskrivning + lunch | ||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 |
K1 STS1 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Introduktion | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:15 - 18:00 |
IT1 K1 STS1 X1 |
Studentaktivitet | Samvetstillverkning | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | K1 | Klasshäng | |||||||||||||||||||||||||||
21:00 - 00:00 |
Basar BI1 ES1 IT1 K1 MTI1 STS1 W1 X1 |
Recceaktivitet | Måndagsfesten V-dala 21-01 | ||||||||||||||||||||||||||
Tis 2022-08-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | K1 | 10134, Polhemsalen, Ångström | Programinformation |
Erik Lewin Paula Forslund |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | K1.A | 101146, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | K1.B | 101150, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | K1.A | 101166, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | K1.B | 101190, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | K1.A | 101146, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | K1.B | 101150, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 |
K1 STS1 |
Microgasque | |||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Tältsläpp | Tältsläpp | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2022-08-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | K1.A | 90102, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | K1.B | 2001, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
K1 Q1 STS1 W1 |
Studentaktivitet | Expedition Recce | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
F1 K1 Q1 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Sandvik Coromant | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 |
ES1 IT1 K1 MTI1 Q1 |
Information | Gasqueinfo | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | K1 | Rundvandring | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 |
ES1 K1 MTI1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Information | Spexinfo | Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | K1 | Klasshäng | |||||||||||||||||||||||||||
20:00 - 22:30 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Recceaktivitet | Mörk Afton | ||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Tältsläpp | Tältsläpp | ||||||||||||||||||||||||||
Tors 2022-08-25 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | K1.A | 2003, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | K1.B | 90101, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | K1.A | 2004, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | K1.B | 80121, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | K1.A | Mässa | Mottagningsmässa | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | K1.B | Mässa | Mottagningsmässa | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 | K1 | Klasshäng | Klasshäng med Klassduell | ||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Reccepub | Reccepub | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2022-08-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | K1.A | 2001, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | K1.B | 2005, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | K1.A | 2001, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | K1.B | 2005, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:30 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Information Mässa |
Mässa i Universitet https://www2.uu.se/student/ny-student/valkommen-till-uppsala |
||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:15 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Information Mässa |
Scenprogram i Universitetsaulan https://www2.uu.se/student/ny-student/valkommen-till-uppsala |
||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 | K1 | Sektionsaktivitet | Sittning med K | ||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Tältsläpp | Tältsläpp | ||||||||||||||||||||||||||
Lör 2022-08-27 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:30 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Stingfestival föreningsmässa Stingfestival Volleyboll/klassflaggor |
|||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 |
ES1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 STS1 W1 X1.A |
Klasshäng | |||||||||||||||||||||||||||
v 35 | Mån 2022-08-29 v 35 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | K1.A | 2004, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | K1.B | 2002, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
E1 EI1 ES1 K1 W1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Sveriges Ingenjörer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kemiska principer I |
K1 KandKe1 |
10134, Polhemsalen, Ångström |
Föreläsning Introduktion |
Nessima Salhi | Information, labkompendier tillgängliga | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 |
Basar E1 EI1 ES1 I1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 W1 |
Klassolympiad | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 |
ES1 K1 |
Sektionsskiva | Kräftskiva | ||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Tältsläpp | Tältsläpp | ||||||||||||||||||||||||||
Tis 2022-08-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Baskurs i matematik |
I1 K1 KandKe1 X1 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Isac Hedén | F1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | K1 | Sektionsaktivitet | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Kemiska principer I |
K1 KandKe1 |
10134, Polhemsalen, Ångström | Föreläsning | Nessima Salhi | F1 Kvant | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Basar BI1 E1 EI1 ES1.B F1 I1 IT1 K1 KandDv1 Q1 W1.A |
Downtown[tæ:sk] | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 | K1 | Klasshäng | |||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Tältsläpp | Tältsläpp | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2022-08-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
Grundläggande kemi Kemiska principer I |
K1 KandKe1 X1 |
101121, Sonja Lyttkens, Ångström |
Föreläsning Övrigt |
Johanna Andersson | F Lab-säkerhet | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
Basar ES1 K1 MI1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Stora Enso | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:15 | K1.A | Passerkortsuthämtning | |||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | K1.B | Passerkortsuthämtning | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 | K1 | Sektionsaktivitet | Grillkväll med K | ||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Reccepub | Reccepub |