Eng/1-2060
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | Möte, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Möte, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | FO - Allmänt, Lisa Bukhave Jensen, Styrelsemöte | ||||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | _Seminarium, James Kelhoffer, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/1-2073
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | GU Anslag, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/16-0042
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 09 GU slaviska, Grammatik, Julia Nielsen, Ryska A, Skriftlig språkfärdighet | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | _Seminarium, Gregory Darwin, GU gemensamt, Irisk kärlekspoesi | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/16-0043
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Seminarium, Andrew Cooper, Didaktik, Engelska för grundlärare, årskurs F-3, Engelska för grundlärare, årskurs F-3, GU gemensamt | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | _Seminarium, Andrew Cooper, Didaktik, Engelska för grundlärare, årskurs F-3, Engelska för grundlärare, årskurs F-3, GU gemensamt | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/16-0054
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 16-2040, Lilla seminarierummet, Anna Sahlée, Cecilia Gisslandi, Charlotta Busing, Emma Åberg, GU. BUS (TISUS), Johanna Jacobsson, Linnéa Idling Vilmunen, Magdalena Eberger, Mirka Perón Flodström, Sandra Uitto, Sofia Thorén, Stefan Axelson, TISUS, Widmarkrummet, 16-2041 | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/16-0067
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Studentbokning, TimeEdit: Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Studentbokning, TimeEdit: Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/16-1058
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Seminarium, GU. Övergripande anslag, Olle Nordberg, Svenska 3, gymnasielärare | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | _Seminarium, Christer Geisler, Engelska B1/T2 samläsning VT24, GU gemensamt, Språkstruktur, Språkvetenskap | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | _Seminarium, Engelska B1/T2 samläsning VT24, GU gemensamt, Marta Andersson, Språkstruktur, Språkvetenskap | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/16-1059
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Christer Geisler, Engelska B1/T2 samläsning VT24, GU gemensamt, Språkstruktur, Språkvetenskap, Tutorials | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/16-2040
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 16-0054, Engelska parken, Anna Sahlée, Cecilia Gisslandi, Charlotta Busing, Emma Åberg, GU. BUS (TISUS), Johanna Jacobsson, Linnéa Idling Vilmunen, Magdalena Eberger, Mirka Perón Flodström, Sandra Uitto, Sofia Thorén, Stefan Axelson, TISUS, Widmarkrummet, 16-2041 | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/16-2041
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 16-0054, Engelska parken, 16-2040, Lilla seminarierummet, Anna Sahlée, Cecilia Gisslandi, Charlotta Busing, Emma Åberg, GU. BUS (TISUS), Johanna Jacobsson, Linnéa Idling Vilmunen, Magdalena Eberger, Mirka Perón Flodström, Sandra Uitto, Sofia Thorén, Stefan Axelson, TISUS | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Möte, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/16-2043
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Seminarium, GU. Övergripande anslag, Sonja Entzenberg, Svenska 3, gymnasielärare | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | Danska och norska, GRANNSPRÅKEN I NORDEN V24, GU. Övergripande anslag, Lektion, Nordiska språk A, Per Arne Helland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | GRANNSPRÅKEN I NORDEN V24, GU. Övergripande anslag, Lektion, Per Arne Helland, Svenska 2, gymnasielärare | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | _Seminarium, Anna Lindström, Fo. Övergripande anslag, Lasse Mårtensson, Memet Aktürk Drake | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/16-2044
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | FO/FOU, Högre Seminarium, Karin Ojala, Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Föreläsning, John Huisman, Lingvistik B, Språk, kultur och tanke, Språk, kultur och tanke VT2024, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-0022
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Fortsättningskurs i religionsvetenskap, Mikael Larsson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Studentbokning, TimeEdit: Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-0023
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Studentbokning, TimeEdit: Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Studentbokning, TimeEdit: Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-0024
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Anna Petronella Foultier, Estetik A (VT 24), Estetik och filosofi: Är konsten död? (VT 24), Grundutbildning | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-0025
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Seminarium, Grundutbildning, Medvetandefilosofi (VT 24), Sofia Bokros, Teoretisk filosofi A (VT 24) | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Seminarium, Grundutbildning, Medvetandefilosofi (VT 24), Sofia Bokros, Teoretisk filosofi A (VT 24) | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-0026
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Centrum för Digital Humaniora i Time Edit, Paulina Rajkowska, Workshop | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Föreläsning, Centrum för Digital Humaniora i Time Edit, Paulina Rajkowska, Workshop | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-0027
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 15:00 | _Föreläsning, Advanced Management, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-0028
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | _Seminarium, Persiska B, Persiska B: Persiska texter VT2024 – samläsning, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Zahra Etebari Shekarsaraei | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-0043
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Handledning, Musikvetenskap A, Musikvetenskap B, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Tobias Plebuch | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-0076
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Seminarium, B4: Samtida litteratur, Karl Berglund, Litteraturvetenskap, Litteraturvetenskap B | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Seminarium, B4: Samtida litteratur, Karl Berglund, Litteraturvetenskap, Litteraturvetenskap B | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-1022
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Auburn Master Class (SPR 24), Grundutbildning, Nicholas Wiltsher | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | Elisabeth Schellekens Dammann, Forskning, Högre Seminarium | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-1023
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Föreläsning, Julia Holm, Textilvetenskap B, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-1024
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Grundutbildning, Jonathan Shaheen, Språkfilosofi (VT 24), Teoretisk filosofi B (VT 24) | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-1025
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Forskarutbildningsresurs, Matilda Hellman, Vetenskapsteori | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-1026
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | Grundutbildningen Sociologiska institutionen, Miia Bask, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:00 | Examensarbete i socialt arbete, Examensarbete i socialt arbete, Examensarbete i socialt arbete - samläsning, Handledning, Institutionen för socialt arbete Grundutbildning, Linn Egeberg Holmgren | ||||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Forskningsresurs, Högre Seminarium, Ilkka Henrik Mäkinen | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-1077
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Biblioteks- och informationsvetenskap, år 1, Malin Barkelind, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Föreläsning, Grundutbildning, Henrik Rydéhn, Metaetik och värdeteori (VT 24), Praktisk filosofi A (VT 24) | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-2033
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | arbetande seminarium, Erika Weiberg, Grundutbildning campus Uppsala, Uppsalarummet, A30, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | FO/FOU, Högre Seminarium, Patrik Klingborg | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-K1022
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Seminarium, B3: Stil och berättande, Mirey Gorgis, Otto Fischer, Retorik, Retorik B | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-K1023
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, _Seminarium, Fortsättningskurs i religionsvetenskap för blivande ämneslärare, Maria Klingenberg, Obligatorisk, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:30 | Studentbokning, TimeEdit: Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-K1024
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Mänskliga rättigheter i Sverige och Europa, Patrik Bremdal, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | 08 GU romanska språk, Franska A1, Franska A1, Franska A1, Franska A1 + A3, samläsning VT 2024, Franska A3, SI-möte | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-K1028
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Seminarium, Grundutbildningen Sociologiska institutionen, Sociala villkor och sociala problem II, Susanne Urban | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Seminarium, Grundutbildningen Sociologiska institutionen, Sociala villkor och sociala problem II, Susanne Urban | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | _Seminarium, Grundutbildningen Sociologiska institutionen, Sociala villkor och sociala problem II, Susanne Urban | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/2-K1072
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | _Föreläsning, _Seminarium, Per Sundman, Specialkurs i religionsvetenskap VT24 (5RG031 o 5RG705), TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/21-0011
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Arbete och organisation VT24, Grundutbildningen Sociologiska institutionen, Organisationsteori I, Organisationsteori I, Psykologprogrammet, termin 7, Roujman Shahbazian, Sociologi med inriktning mot arbetsliv, organisation och personal A, Sociologi med inriktning mot arbetsliv, organisation och personal A | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 | _Föreläsning, GU Anslag, Historia A, samläsning, VT2024, Niklas Stenlås | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/22-0008
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Konstvetenskap A: Konst, arkitektur och visuell kultur, Oskar Nordell, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | _Föreläsning, Centrum för Digital Humaniora i Time Edit, Clelia LaMonica, Mingelyta Humantistiska teatern | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/22-0025
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Forskning, Matti Eklund, Pedagogy for PhD Students (SPR 24) | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Elisabeth Schellekens Dammann, Forskning, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/22-0031
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Introduktion till religionsvetenskap på avancerad nivå, Introduktionskurs i religionsvetenskap campus VT24 (5RT000 o 5RG701), Mohammad Fazlhashemi, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Elena Namli, Högre Seminarium, Lokalbokning, TimeEdit: Fo/utb fo nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/22-1005
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | _Seminarium, Per Sundman, Specialkurs i religionsvetenskap II, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Seminarium, Eurocompetence III, Gustaf Forsell, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/22-1006
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Studentbokning, TimeEdit: Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Studentbokning, TimeEdit: Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/22-1007
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Studentbokning, TimeEdit: Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Studentbokning, TimeEdit: Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/22-1008
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Anna Holmqvist, Möte, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/22-1009
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Informationsförmedling och användarperspektiv i den digitala tidsåldern, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Zanna Friberg | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | FoU anslag, Henrik Ågren, Högre Seminarium, Maria Ågren | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Anna Holmqvist, Högre Seminarium, Lokalbokning, TimeEdit: Fo/utb fo nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/22-1017
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Seminarium, Daniel Gustafsson, Nya testamentet med studier i grekiska, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | _Seminarium, Daniel Gustafsson, Nya testamentet med studier i grekiska, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/22-2038
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | Filosofisk fördjupningskurs II, Maria Essunger, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Undervisning | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Thomas Ekstrand, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Övrigt | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/3-0012
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:45 | Studentbokning, TimeEdit: Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/3-2012
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | Egyptologi D, Grundutbildning campus Uppsala, Luigi Prada, Uppsatsseminarier | ||||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | _Föreläsning, Egyptologi B, Grundutbildning campus Uppsala, Sami Uljas | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Föreläsning, Angus Graham, Egyptologi B, Grundutbildning campus Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:30 | Anton Bonnier, FO/FOU, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/3-2028
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Seminarium, Ana Chiritoiu, Antro Forskning, Chakad Ojani | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | Charlotta Widmark, Etno grund och avancerad nivå, Möte, Susann Baez Ullberg | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/4-2007
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Inga-Lill Aronsson, Musei- och kulturarvsvetenskap, år 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/6-0022
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, A4: Politisk retorik, Johan Sehlberg, Retorik, Retorik A | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Seminarium, Erik Falk, Litteraturvetenskap, Sjunget, sagt, skrivet. Skandinaviska uttrycksformer från 1600 till idag | ||||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | _Seminarium, David Westberg, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/6-1023
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
18:15 - 21:00 | Film, GU. Språkvetarprog | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/6-2016
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Erika Sigvardsdotter, Medicinskhumaniora, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/6-3025
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Forskarseminarium, Jenny Andersson, TimeEdit: Fo/utb fo nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/6-K1031
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Seminarium, Aki Siegel, Didaktik, Engelska för grundlärare, årskurs 4-6, Engelska för grundlärare, årskurs 4-6, GU gemensamt | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Barns och ungdoms läsning, Lärarutbildning, Olle Nordberg, Svenska 1, gymnasielärare | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/7-0015
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | Studentbokning, TimeEdit: Univ förvaltn o gem funktioner | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/7-0016
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 11 GU tyska, Kerstin Schustereder, Muntlig språkfärdighet, Tyska A1, Tyska A1, Tyska A1, Tyska A1 50% + 100% + A5, samläsning VT 2024, Tyska A5 | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/7-0017
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 08 GU romanska språk, Johan Gille, Spanska B, Spanska B, Spanska B, Spanska B, Spanska B 50% + 100%, samläsning VT 2024, Spanska B, språkvetenskap I, Spanska C3, Spanska, Språkvetenskap I, samläsning VT 2024, Språkvetenskap I | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | 11 GU tyska, SI-möte, Tyska A1, Tyska A1, Tyska A1, Tyska A1 50% + 100% + A5, samläsning VT 2024, Tyska A5 | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/7-0042
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | _Föreläsning, Danska och norska, GRANNSPRÅKEN I NORDEN V24, GU. Övergripande anslag, Nordiska språk A, Per Arne Helland, Svenska 2, gymnasielärare | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Anna Lindström, GU. Övergripande anslag, Sociolingvistik, SOCIOLINGVISTIK VT24 | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/7-0043
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | B-uppsats i praktisk filosofi (VT 24), Grundutbildning, Henrik Ahlenius, Praktisk filosofi B (VT 24), Uppsats | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Seminarium, Aki Siegel, Didaktik, Engelska för grundlärare, årskurs 4-6, Engelska för grundlärare, årskurs 4-6, GU gemensamt | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/7-1013
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | _Seminarium, Engelska för grundlärare, årskurs F-3, GU gemensamt, Marta Andersson, Produktion | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | _Seminarium, Engelska för grundlärare, årskurs F-3, GU gemensamt, Linnéa Anglemark, Produktion | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/7-1020
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Seminarium, Att undervisa i engelska i dagens klassrum, Christine Johansson, GU gemensamt, Masterprogram i engelska, Termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | _Seminarium, Att läsa samtiden: amerikansk litteratur och kultur efter 1945, Daniel Kane, GU gemensamt, Masterprogram i engelska, Termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | _Seminarium, Christine Johansson, Engelska B1/T2 samläsning VT24, GU gemensamt, Språkstruktur, Språkvetenskap | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/9-1016
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | _Föreläsning, Birsel Karakoç, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Uzbekiska, Övning | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | GU. Övergripande anslag, Lektion, Marie Sörlin, SPRÅKET I SAMHÄLLET VT24, Svenska språket B | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/9-1017
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, _Seminarium, Specialkurs i kristen teologi, Thomas Ekstrand, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/9-2029
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | Jenny Rahbek, Johanna Özbay, Möte, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Christer Henriksén, Latin B, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Föreläsning, Språkkontakt och språkförändring, Tiago Tresoldi, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/9-2042
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Chomsky, Fredrik Wahlberg, Laboration, Maskininlärning inom språkteknologi, Masterprogram i Språkteknologi, Åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/9-2043
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Fredrik Wahlberg, Laboration, Maskininlärning inom språkteknologi, Masterprogram i Språkteknologi, Åk 1, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Turing | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/9-3042
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | _Seminarium, Birsel Karakoç, László Károly, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/9-3068
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Främre Orientens äldre kulturer: Historia, Jakob Andersson, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | Dimitrios Iordanoglou, Möte, TimeEdit: Fo/utb fo nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/Bot-12:07
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Seminarium, Globalisering, ras och privilegier, Grundutbildning, Maria Lönn | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | _Seminarium, Genusvetenskap A, Grundutbildning, Maria Lönn | ||||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 16:00 | _Seminarium, Genusvetenskap A, Grundutbildning, Maria Lönn | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/Bot-13:11
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | Forskning, Jacob Bull, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
Eng/mingelytaHT
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | _Föreläsning, Centrum för Digital Humaniora i Time Edit, Clelia LaMonica, Humanistiska teatern, 22-0008, Engelska parken |