Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2024-06-05 08:00 - 17:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Lars Madej, Matematik III, grundlärare 4-6, Omtentamen, Pappers-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-08-21 08:00 - 18:00 | Anna Johansson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Omtentamen, E-tenta, Specialpedagogik, grundlärare 4-6, Specialpedagogik, grundlärare F-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Anna Johansson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Omtentamen, E-tenta, Specialpedagogik, grundlärare 4-6, Specialpedagogik, grundlärare F-3, Önskar, Tentasal, Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Lärande och utveckling, gymnasielärare, Omtentamen, E-tenta, Robert Thorp, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 5, Omtentamen, E-tenta, Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan, Véronique Simon | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Omtentamen, Pappers-tenta, Synnöve Carlsson | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Ida Bergvall, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6, Omtentamen, Pappers-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Esther Hauer, Fristående kurser och Master, Omtentamen, E-tenta, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv A, Piva A delkurs 3-4 och Planering, analys och utvärdering av utbildning Vt24 (samläsning 4PE176 o 4PE233), Planering, analys och utvärdering av utbildning, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-08-23 08:00 - 17:00 | Omdugga, Samhällskunskap C: Vetenskapsteori och forskningsmetoder i samhällskunskapsdidaktik, Thomas Nygren, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 8, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-08-21 08:00 - 18:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 3, Kimberly Norrman, Maria Wennerström Wohrne, Omtentamen, E-tenta, Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Barn- och ungdomsvetenskap A, Fristående kurser och Master, Olga Abreu Fernandes, Omtentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-08-19 08:00 - 18:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 3, Jonas Johansson, Omtentamen, E-tenta, Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-08-21 08:00 - 18:00 | Anna Nordlund, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 3, Omtentamen, E-tenta, Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-08-23 08:00 - 18:00 | Linn Areskoug, Omtentamen, E-tenta, Utvecklings- och utvärderingsarbete, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 9, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-08-21 08:00 - 17:00 | Masterprogram i utbildningssociologi, Emma Laurin, Fristående kurser och Master, Omtentamen, E-tenta, Utbildningssociologi, metoder | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-08-19 08:00 - 18:00 | Emma Laurin, Fristående kurser och Master, Omtentamen, E-tenta, Sociala skillnader i utbildning och samhälle, Sociologiprogrammet, termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-06-05 08:00 - 17:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Johan Prytz, Matematik III, grundlärare F-3, Omtentamen, Pappers-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-04 08:00 - 12:00 | Anna Nordlund, Barnlitteratur och berättande, förskollärare, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 2, Omtentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-18 08:00 - 10:00 | Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 6, Jörgen Mattlar, Omtentamen, E-tenta, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, förskollärare | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-04 13:00 - 16:00 | Fristående kurser och Master, Hemtenta, Johan Boberg, Utbildning som marknad, Utbildning som marknad (samläsning Utb.soc.B) VT24 4PE179 + 4UK060, Utbildningssociologi B | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-30 14:00 - 19:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Pia Cederholm, Svenska III för grundlärare Fk-3, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-04 08:00 - 13:00 | Fristående kurser och Master, Lizbeth Engström, Omtentamen, Pappers-tenta, Pedagogik A | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Fristående kurser och Master, Johan Wickström, Omtentamen, E-tenta, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv A, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv A, Piva A delkurs 1-2 Vt24 (samläsning 4PE176 o 4PE193) | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Fristående kurser och Master, Ida Lidegran, Introduktion till utbildningssociologi, Omtentamen, E-tenta, Sociologiprogrammet, termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Helena Skogström, Omtentamen, E-tenta, Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-11 08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Helena Skogström, Omtentamen, E-tenta, Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot förskoleklass och årskurs 1-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-04 08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Maria Wennerström Wohrne, Omtentamen, E-tenta, Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-11 08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Maria Wennerström Wohrne, Omtentamen, E-tenta, Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bedömning och omdömen, grundlärare F-3, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 5, Helena Påls, Omtentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bedömning och betygssättning, grundlärare 4-6, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 5, Maria Håkansson Ramberg, Omtentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Andreas Andersson, Ledarskap, gymnasielärare, Ledarskap, ämneslärare, Martin Karlberg, Omtentamen, E-tenta, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU, Ämneslärarprogrammet 90 hp, Termin 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-13 14:00 - 16:00 | Dugga, Samhällskunskap C: Vetenskapsteori och forskningsmetoder i samhällskunskapsdidaktik, Thomas Nygren, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 8, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-23 14:00 - 17:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 3, Jonas Johansson, Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-30 08:00 - 12:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 3, Kimberly Norrman, Maria Wennerström Wohrne, Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-27 08:00 - 12:00 | Anna Johansson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Specialpedagogik, grundlärare 4-6, Specialpedagogik, grundlärare F-3, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-29 14:00 - 16:00 | Masterprogram i utbildningssociologi, Emma Laurin, Fristående kurser och Master, Tentamen, E-tenta, Utbildningssociologi, metoder | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-30 14:00 - 17:00 | Barn- och ungdomsvetenskap A, Fristående kurser och Master, Olga Abreu Fernandes, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Esther Hauer, Fristående kurser och Master, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv A, Piva A delkurs 3-4 och Planering, analys och utvärdering av utbildning Vt24 (samläsning 4PE176 o 4PE233), Planering, analys och utvärdering av utbildning, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Emma Laurin, Fristående kurser och Master, Sociala skillnader i utbildning och samhälle, Sociologiprogrammet, termin 2, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 5, Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan, Tentamen, E-tenta, Véronique Simon | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Anna Nordlund, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 3, Svenska II i grundskolans årskurser 4-6, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-08-23 08:00 - 17:00 | Lärande och utveckling, ämneslärare, Nicolas Manuguerra, Omtentamen, E-tenta, Ämneslärarprogrammet KPU, Ämneslärarprogrammet 90 hp, Termin 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-30 14:00 - 18:00 | Lärande och utveckling, ämneslärare, Nicolas Manuguerra, Tentamen, E-tenta, Ämneslärarprogrammet KPU, Ämneslärarprogrammet 90 hp, Termin 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Lärande och utveckling, gymnasielärare, Robert Thorp, Tentamen, E-tenta, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-31 08:00 - 13:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Synnöve Carlsson, Tentamen, papperstenta | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Ida Bergvall, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6, Tentamen, papperstenta | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-06-01 14:00 - 18:00 | Linn Areskoug, Tentamen, E-tenta, Utvecklings- och utvärderingsarbete, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 9, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-06-03 08:00 - 12:00 | Emilia Tallroth, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 3, Omtentamen, E-tenta, Rörelse, kost och hälsa i förskolan | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-06-04 08:00 - 13:00 | Barn- och ungdomsvetenskap A, Fristående kurser och Master, Omtentamen, E-tenta, Sara Backman Prytz | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-06-05 08:00 - 13:00 | Anne-Sofie Nyström, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 1, Håkan Forsberg, Omtentamen, E-tenta, Utbildningens framväxt och villkor, förskollärare | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Erika Sandström, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Omtentamen, E-tenta, Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6, Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare F-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 3, Helena Skogström, Omtentamen, E-tenta, Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Anna Nordlund, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 3, Omtentamen, E-tenta, Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Malin Tväråna, Omtentamen, E-tenta, Samhällskunskap C: Samhällskunskapsdidaktik, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 8, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-30 08:00 - 13:00 | Annika Hillbom, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Svenska III för grundlärare 4-6, Tentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-18 08:00 - 10:00 | B22, Campus Gotland, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 6, Jörgen Mattlar, Omtentamen, E-tenta, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, förskollärare | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-30 14:00 - 19:00 | Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Pia Cederholm, Svenska III för grundlärare Fk-3, Tentamen, E-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-06-05 08:00 - 13:00 | Campus Gotland, Energi och system, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Johan Prytz, Matematik III, grundlärare F-3, Omtentamen, E-tenta, Omtentamen, Pappers-tenta, Simon Davidsson Kurland, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-17 08:00 - 12:00 | Christopher Robin Samuelsson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 5, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 5, Malena Lidar, Tentamen, E-tenta, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-04 08:00 - 13:00 | Christer Rödin, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 1, Lärande och utveckling, förskollärare, Omtentamen, E-tenta | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-27 08:00 - 13:00 | Anna Johansson, B23, Campus Gotland, C10, Campus Gotland, Examination, Gotland Tentamensbokningar, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 4, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 4, Juridiskt grundår, Specialpedagogik, grundlärare 4-6, Specialpedagogik, grundlärare F-3, Tentamen, E-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-08-19 14:00 - 18:00 | Christopher Robin Samuelsson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 5, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 5, Malena Lidar, Omtentamen, E-tenta, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-04 08:00 - 12:00 | Anna Nordlund, Barnlitteratur och berättande, förskollärare, Engelska för grundlärare, årskurs 4-6, Förskollärarprogrammet, Termin 2, Gotland Tentamensbokningar, Mer information i Studium, Obligatorisk, Omtentamen, E-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland, Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I, Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I, Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I, Termin 1,, SSK, Hälsa och förebyggande av ohälsa I | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-30 08:00 - 13:00 | Adri de Ridder, Annika Hillbom, B23, Campus Gotland, C10, Campus Gotland, Ekonomisk kalkylering, Gotland Tentamensbokningar, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Svenska III för grundlärare 4-6, Tentamen, E-tenta, Tentamen, papperstenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-08-19 14:00 - 18:00 | Christopher Robin Samuelsson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 5, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 5, Malena Lidar, Omtentamen, E-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-04 08:00 - 12:00 | Erika Sandström, Grundlärarprogrammet, Omtentamen, E-tenta, Robert Thorp, Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, Samhällsorienterade ämnen för grundlärare 4-6, samläsning VT24, Samhällsorienterande ämnen för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6 | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-05-11 08:00 - 12:00 | Bevarandeprinciper och kulturvärden, Bevarandeprinciper och kulturvärden, Gotland Tentamensbokningar, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Maria Wennerström Wohrne, Omtentamen, E-tenta, Omtentamen, Pappers-tenta, Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv, Socialt arbete med våld i nära relation - olika perspektiv, Svenska I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland | ||||||||||||||||||||||||||||
2024-06-05 14:00 - 19:00 | Arkeologi och antik historia II, samläsning VT2024, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Lars Madej, Matematik III, grundlärare 4-6, Omtentamen, E-tenta, Omtentamen, Pappers-tenta, Tentasal, plan 4, Hus B, Campus Gotland, Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6, Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6, Utbildningens framväxt och villkor, grundlärare 4-6 |