Denna sida har upphört. Ny sida på Schemasidor. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Kurs |
Program |
Lokal |
Moment |
Lärare |
Kommentar |
Karta |
||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 34 | Mån 2022-08-22 v 34 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 |
ES1 F1 KandDv1 MTI1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Upprop | Eva Skytt | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 14:00 |
ES1 KandDv1 MTI1 |
Lunch | Kår- och nationsskrivning + lunch | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 |
ES1 KandDv1 MTI1 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Introduktion | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 |
BI1 EI1 ES1 KandDv1 MI1 MTI1 |
Studentaktivitet | Samvetstillverkning | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | KandDv1 | Klasshäng | |||||||||||||||||||||||||||
21:00 - 00:00 |
E1 EI1 F1 I1 KandDv1 MI1 Q1 |
Recceaktivitet | Smålands Nation | ||||||||||||||||||||||||||
Tis 2022-08-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | KandDv1.A | 101142, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | KandDv1.B | 101146, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
BI1 E1 EI1 KandDv1 |
Studentaktivitet | Expedition Recce | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | KandDv1.A | 101142, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | KandDv1.B | 101146, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:00 | KandDv1 | 10134, Polhemsalen, Ångström | Programinformation |
Johannes Borgström Olle Gällmo |
Karta | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 | KandDv1 | Recceaktivitet | |||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Tältsläpp | Tältsläpp | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2022-08-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 |
BI1 E1 EI1 KandDv1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Information | Spexinfo | Karta | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | KandDv1 | Rundvandring | |||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 |
BI1 E1 EI1 KandDv1 |
Information | Gasqueinfo | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | KandDv1.A | 101136-B, Evelyn Sokolowski, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | KandDv1.B | 2003, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | KandDv1.A | 101136-B, Evelyn Sokolowski, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | KandDv1.B | 2003, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:00 | KandDv1 | Klasshäng | |||||||||||||||||||||||||||
20:00 - 22:30 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Recceaktivitet | Mörk Afton | ||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Tältsläpp | Tältsläpp | ||||||||||||||||||||||||||
Tors 2022-08-25 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | KandDv1.A | 80109, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | KandDv1.B | 101127, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 10:45 | KandDv1 | Mässa | Mottagningsmässa | ||||||||||||||||||||||||||
10:45 - 11:30 | KandDv1.A | Utlämning | Passerkort | ||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 12:15 | KandDv1.B | Utlämning | Passerkort | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
F1 IT1 KandDv1 Q1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Sveriges Ingenjörer | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | KandDv1.A | 4007, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | KandDv1.B | 101142, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 |
KandDv1 X1 |
Sektionsskiva | |||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Reccepub | Reccepub | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2022-08-26 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | KandDv1.A | 101136-B, Evelyn Sokolowski, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | KandDv1.B | 2003, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | KandDv1.A | 101142, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | KandDv1.B | 101146, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:30 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Information Mässa |
Mässa i Universitet https://www2.uu.se/student/ny-student/valkommen-till-uppsala |
||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:15 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Information Mässa |
Scenprogram i Universitetsaulan https://www2.uu.se/student/ny-student/valkommen-till-uppsala |
||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 | KandDv1 | Klasshäng | Klasshäng med Klassduell | ||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Tältsläpp | Tältsläpp | ||||||||||||||||||||||||||
Lör 2022-08-27 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:30 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Stingfestival föreningsmässa Stingfestival Volleyboll/klassflaggor |
|||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 |
ES1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 STS1 W1 X1.A |
Klasshäng | |||||||||||||||||||||||||||
v 35 | Mån 2022-08-29 v 35 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | KandDv1.A | 101142, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning |
Aletta Nylén Karl Marklund |
[M0] Kursstart | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:30 |
Basar E1 EI1 ES1 I1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 W1 |
Klassolympiad | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 | KandDv1 | Recceaktivitet | Brännboll | ||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Tältsläpp | Tältsläpp | ||||||||||||||||||||||||||
Tis 2022-08-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Baskurs i matematik |
gylärarma1 IT1 KandDv1 MatemI STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Veronica Crispin Quinonez | F1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till informationsteknologi | KandDv1 |
101127, Ångström 101142, Ångström |
Workshop | Magnus Lång | [M0] Algoritmer och problemlösning |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
E1 EI1 ES1 IT1 KandDv1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Vattenfall | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till informationsteknologi | KandDv1 |
6K1101, Datorsal, Ångström 6K1107, Datorsal, Ångström |
Handledning datorer | [M1] Studenttjänster |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
Basar BI1 E1 EI1 ES1.B F1 I1 IT1 K1 KandDv1 Q1 W1.A |
Downtown[tæ:sk] | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Programkonstruktion och datastrukturer |
IT1 KandDv1 |
10K1201, Datorsal, Ångström | Räknestuga | Johannes Borgström | Karta | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 |
KandDv1 STS1 |
Klassfest | |||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Tältsläpp | Tältsläpp | ||||||||||||||||||||||||||
Ons 2022-08-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | KandDv1.A | 101127, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | KandDv1.B | 101142, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Baskurs i matematik |
gylärarma1 IT1 KandDv1 MatemI STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Veronica Crispin Quinonez | F2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning |
Aletta Nylén Karl Marklund |
[M0] Algoritmer och problemlösning | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till informationsteknologi | KandDv1 |
4102, Datorsal, Ångström 4104, Datorsal, Ångström |
Workshop |
Amanda Stjerna Magnus Lång Thom Kunkeler Tobias Mages |
[M0] Algoritmer och problemlösning |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 | KandDv1 | Klasshäng | |||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Reccepub | Reccepub | ||||||||||||||||||||||||||
Tors 2022-09-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Introduktion till informationsteknologi | KandDv1 |
101127, Ångström 101142, Ångström |
Workshop | Magnus Lång | [M0] Algoritmer och problemlösning |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till informationsteknologi | KandDv1 |
6K1113, Datorsal, Ångström 6K1123, Dator sal, Ångström |
Handledning datorer | [M1] Linux & terminalen | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
E1 F1 IT1 KandDv1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Ericsson | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Karl Marklund | [M0] Tal och beräkning | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | KandDv1.B | 101142, Ångström | Mattepropp | Karta | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 |
IT1 KandDv1 |
Microgasque | |||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Tältsläpp | Tältsläpp | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2022-09-02 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Baskurs i matematik |
gylärarma1 IT1 KandDv1 MatemI STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Veronica Crispin Quinonez | F3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:00 |
Basar IT1 KandDv1 STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | SVT | Karta | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
101127, Ångström 101142, Ångström 101146, Ångström |
Seminarium |
Aletta Nylén Karl Marklund Magnus Lång |
Redovisning (modul 0) |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
101168, Grupprum, Ångström | Seminarium | Amanda Stjerna | Microbit handout | Karta | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
Inlämning | Block 0 | |||||||||||||||||||||||||
Lör 2022-09-03 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Recceaktivitet | Finaldag | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 22:30 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Recceaktivitet | Finalgasque | ||||||||||||||||||||||||||
22:30 - 00:00 |
BI1 E1 EI1 ES1 F1 I1 IT1 K1 KandDv1 MI1 MTI1 Q1 STS1 W1 X1 |
Tältsläpp | Finalsläpp | ||||||||||||||||||||||||||
v 36 | Mån 2022-09-05 v 36 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Baskurs i matematik | KandDv1.A | 2002, Ångström | Lektion | Andreas Brimberg | L1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Baskurs i matematik | KandDv1.B | 80121, Ångström | Lektion | Mattias Carlsson | L1 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning |
Aletta Nylén Karl Marklund |
[M4] Projektstart | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
101127, Ångström 101146, Ångström 101158, Ångström 101162, Ångström 2004, Ångström |
Workshop |
Amanda Stjerna Magnus Lång Thom Kunkeler Tobias Mages |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
Tis 2022-09-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Introduktion till informationsteknologi | KandDv1 |
10K1121, Datorsal, Ångström 10K1125, Datorsal, Ångström |
Workshop |
Amanda Stjerna Magnus Lång Thom Kunkeler Tobias Mages |
[M4] Fortsätt med micro:bit |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Baskurs i matematik |
gylärarma1 IT1 KandDv1 MatemI STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Veronica Crispin Quinonez | F4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Programkonstruktion och datastrukturer |
IT1 KandDv1 |
10K1201, Datorsal, Ångström | Räknestuga | Johannes Borgström | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons 2022-09-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | KandDv1 | 101130, Ångström | Information | Olle Gällmo | Information om studievägledning | Karta | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:15 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
Inlämning | [M4] Projektförslag | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Baskurs i matematik |
gylärarma1 IT1 KandDv1 MatemI STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Veronica Crispin Quinonez | F5 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Baskurs i matematik | KandDv1.B | 101130, Ångström | Lektion | Mattias Carlsson | L2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tors 2022-09-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
101127, Ångström 101158, Ångström 101172, Ångström |
Presentation |
Amanda Stjerna Thom Kunkeler Tobias Mages |
[M4] Projektförslag |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Aletta Nylén | [M2-3] Kompetenser och IKT | Karta | ||||||||||||||||||||||
Fre 2022-09-09 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Baskurs i matematik | KandDv1.A | 4004, Ångström | Lektion | Andreas Brimberg | L2 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Baskurs i matematik |
gylärarma1 IT1 KandDv1 MatemI STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Veronica Crispin Quinonez | F6 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till informationsteknologi | KandDv1 |
101130, Ångström 101142, Ångström |
Handledning | [M4] Micro:bit |
Karta
Karta |
|||||||||||||||||||||||
v 37 | Mån 2022-09-12 v 37 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till informationsteknologi | KandDv1 |
10K1121, Datorsal, Ångström 10K1125, Datorsal, Ångström 10K1205, Datorsal, Ångström 10K1206, Datorsal, Ångström |
Handledning datorer | [M1] LaTeX och Git |
Karta
Karta Karta |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
101195, Heinz-Otto Kreiss, Ångström | Föreläsning |
Aletta Nylén Karl Marklund |
[M3] Etik och hållbarhet | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Baskurs i matematik | KandDv1.A-B | 101136- A, Evelyn Sokolowski, Ångström | Lektion |
Andreas Brimberg Mattias Carlsson |
L3 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis 2022-09-13 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Baskurs i matematik |
gylärarma1 IT1 KandDv1 MatemI STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Veronica Crispin Quinonez | F7 | Karta | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Programkonstruktion och datastrukturer |
IT1 KandDv1 |
10K1201, Datorsal, Ångström | Räknestuga | Johannes Borgström | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons 2022-09-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Baskurs i matematik |
gylärarma1 IT1 KandDv1 MatemI STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Veronica Crispin Quinonez | F8 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till informationsteknologi | KandDv1 | 2005, Ångström | Workshop | [M3] Etik och hållbarhet | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till informationsteknologi | KandDv1 | 6K1123, Dator sal, Ångström | Handledning | M4] Micro:bit, avstämning | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2022-09-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
10K1201, Datorsal, Ångström | Handledning datorer | [M1] Introduktion till datorer (uppsamling) | Karta | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
10101, Siegbahnsalen, Ångström | Föreläsning | Olle Gällmo | [M2] AI (gästföreläsning) | Karta | ||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
Inlämning | [M3] Rapportläsning | |||||||||||||||||||||||||
Fre 2022-09-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Baskurs i matematik |
gylärarma1 IT1 KandDv1 MatemI STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Veronica Crispin Quinonez | F9 | Karta | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
101125, Ångström 101130, Ångström 101142, Ångström 101172, Ångström 101258, Ångström |
Redovisning |
Aletta Nylén Amanda Stjerna Karl Marklund Magnus Lång Thom Kunkeler Tobias Mages |
[M4] Micro:bit |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
101162, Ångström | Seminarium | [M0] Komplettering | Karta | |||||||||||||||||||||||
v 38 | Mån 2022-09-19 v 38 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Karl Marklund | [M5] Programmering i Python | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Baskurs i matematik |
gylärarma1 IT1 KandDv1 MatemI STS1 |
100195, Eva von Bahr, aula, Ångström | Föreläsning | Veronica Crispin Quinonez | F10 | Karta | ||||||||||||||||||||||
Tis 2022-09-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till informationsteknologi | KandDv1 |
10K1121, Datorsal, Ångström 10K1125, Datorsal, Ångström |
Workshop |
Amanda Stjerna Magnus Lång Thom Kunkeler Tobias Mages |
[M5A] |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Baskurs i matematik | KandDv1.A | 4004, Ångström | Lektion | Andreas Brimberg | L4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Baskurs i matematik | KandDv1.B | 101142, Ångström | Lektion | Mattias Carlsson | L4 | Karta | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Introduktion till informationsteknologi |
IT1 KandDv1 |
101121, Sonja Lyttkens, Ångström | Föreläsning | Aletta Nylén | [M5] Lära sig programmera | Karta | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Programkonstruktion och datastrukturer |
IT1 KandDv1 |
10K1201, Datorsal, Ångström | Räknestuga | Johannes Borgström | Karta | |||||||||||||||||||||||
Ons 2022-09-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Introduktion till informationsteknologi | KandDv1 |
10K1121, Datorsal, Ångström 10K1125, Datorsal, Ångström 10K1201, Datorsal, Ångström |
Handledning | Amanda Stjerna | [M5A] |
Karta
Karta Karta |
||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Baskurs i matematik | KandDv1.A-B | 11134, Ångström | Lektion |
Andreas Brimberg Mattias Carlsson |
L5 | Karta |