Tid |
|||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 18 | Tors 2024-05-02 v 18 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:15 | 11:242, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | Byggnadsavdelningen ej debiterbar, Campushallen, Campus 1477, Ej bokningsbar tid | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | _Föreläsning, Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 5, Jörgen Mattlar, Svenska som andraspråk och flerspråkighet i förskolan | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 21:236, Blåsenhus, _Seminarium, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Synnöve Carlsson | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 12:010, Blåsenhus, Erica Lundkvist, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6, Övrigt | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 12:229, Blåsenhus, _Seminarium, Christopher Robin Samuelsson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 5, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 4PE248 VT24 Uppsala, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 4PE248 VT24 Uppsala, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 4PE248 VT24 Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | 11:241, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:30 | 21:131, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
08:45 - 12:30 | 13:105 Datalab, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 24:303, Blåsenhus, Byggnadsavdelningen ej debiterbar, Ej bokningsbar tid | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 11:132, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 11:133, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 11:134, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 11:135, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 14:151, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 11:243, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | 21:237, Blåsenhus, Fristående kurser och Master, Handledning, Johan Wickström, Pedagogik B, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv B, Pedagogik och Piva B delkurs 3-4 Vt24 (samläsning 2PE171 o 2PE381) | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | 12:234, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | 13:131, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | 21:136, Blåsenhus, _Seminarium, Anna Johansson, Att bemöta och stödja barn och elever med neuropsykiatriska funktionsnedsättningar. Ingår i Lärarlyftet, Speciallärarprogrammet Lärarlyftet, termin 1, TimeEdit: Uppdragsutb | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | _Föreläsning, Esther Hauer, Fristående kurser och Master, Gunnar Johansson-salen, 14:K120, Blåsenhus, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv A, Piva A delkurs 3-4 och Planering, analys och utvärdering av utbildning Vt24 (samläsning 4PE176 o 4PE233), Planering, analys och utvärdering av utbildning | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Albin Sundberg, Caitlin Mc Evoy, Charlotte Lindgren, Dahliarummet, 11:232, Blåsenhus, David Sjögren, Ellinor Hammarsten, Emil Bertilsson, Erik Åstrand, Eva Lundqvist, Gunilla Lindqvist, Hassan Sharif, Håkan Forsberg, Jonas Almqvist, Jonas Risberg, Kalendarium EDU, Karin Nordh, Lisa Heyman, Malena Lidar, Malin Tväråna, Marie Karlsson, Micael Jansson, Möte, Ola Winberg, Olov Viirman, Rickard Vesterberg, Sara Backman Prytz, TimeEdit: Utb grund/avanc nivå, Trine Wirén | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 21:240, Blåsenhus, _Seminarium, Att leda verksamhet i förskolan, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 1, Maria Hedefalk | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 12:230, Blåsenhus, 12:231, Blåsenhus, _Seminarium, Lilja Kristín Jónsdóttir, Obligatorisk, Psykologi B, Psykologprogrammet, termin 2, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Utvecklingspsykologi, Utvecklingspsykologi II | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 13:027, Blåsenhus, 13:028, Blåsenhus, _Seminarium, Karin Brocki, Obligatorisk, Psykologi B, Psykologprogrammet, termin 2, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Utvecklingspsykologi, Utvecklingspsykologi II | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 13:029, Blåsenhus, _Föreläsning, Gästlärare, Obligatorisk, Psykologprogrammet, termin 9, Psykoterapi med teoretisk fördjupning III, Psykoterapi med teoretisk fördjupning III, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 12:129, Blåsenhus, _Föreläsning, Beroendeproblematik - en introduktion, David Forsström, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 12:130, Blåsenhus, _Seminarium, Obligatorisk, Robin Bergh, Socialpsykologi, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 13:136, Blåsenhus, Gästlärare, Obligatorisk, Psykologprogrammet, termin 9, Psykoterapi med teoretisk fördjupning III, Psykoterapi med teoretisk fördjupning III, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Verkstad | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | 11:129, Blåsenhus, Christopher Sundström, Obligatorisk, Prevention, Prevention, Psykologprogrammet, termin 4, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Verkstad | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 13:15 | 21:130, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:15 | 11:240, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:30 | 14:150, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
09:45 - 11:15 | 12:233, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | 14:327, Blåsenhus, Madeleine Larsson, Möte, TimeEdit Lokal | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | 14:341, Blåsenhus, Annie Gregory, Möte, TimeEdit: Fo/utb fo nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:45 | 11:134, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:45 | 13:108 Datalab, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Blåsenhus Service bokningar, Lilla matsalen, 21:137, Blåsenhus, Övrigt | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | 11:243, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Erik Rautalinko, Ledarskap och grupprocesser, Psykologi med inriktning mot arbetsliv B, Psykologprogrammet, termin 3, Sydney Alrutz-salen, 13:026, Blåsenhus, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:013, Blåsenhus, 12:134, Grupprum, Blåsenhus, 12:135, Grupprum, Blåsenhus, 12:232, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Estetiskt lärande i förskolan, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Barns välbefinnande i förskolan, Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 7, Helena Breicha | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 21:236, Blåsenhus, _Seminarium, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Synnöve Carlsson | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 11:131, Blåsenhus, _Seminarium, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Stina Hallsén, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:010, Blåsenhus, _Seminarium, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6, Matilda Hällback | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:020, Blåsenhus, _Seminarium, Samhällskunskap C: Vetenskapsteori och forskningsmetoder i samhällskunskapsdidaktik, Thomas Nygren, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 8, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:011, Blåsenhus, Charlotte Gottfries, Fristående kurser och Master, Pedagogik A, Workshop | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 24:103, Blåsenhus, _Seminarium, Läroplansteori och didaktik, ämneslärare, SAMLÄSNING LÄROPLANSTEORI OCH DIDAKTIK 4PE232 CAMPUS + DISTANS VT-24, Stefan Bengtsson, Ämneslärarprogrammet KPU, Ämneslärarprogrammet 90 hp, Termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:128, Blåsenhus, _Föreläsning, Barn- och ungdomsvetenskap A, Fristående kurser och Master, Katarina Gustafson | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 12:229, Blåsenhus, _Seminarium, Christopher Robin Samuelsson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 5, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 4PE249 VT24 Uppsala, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 4PE249 VT24 Uppsala, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 4PE249 VT24 Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | _Föreläsning, Eva Netzelius-salen 10:K102, Blåsenhus, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 3, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 3, Gästföreläsare, Linn Areskoug, Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3, Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 11:241, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Masterprogram i utbildningssociologi, 21:238, Blåsenhus, Fristående kurser och Master, Mette Ginnerskov-Dahlberg, Utbildningssociologi, forskningstekniker, Workshop | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:15 | 14:151, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 13:15 | 13:104 Datalab, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | 12:131, Blåsenhus, Grundlärarprogrammet, Handledning, Linn Areskoug | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | 14:327, Blåsenhus, Handledning, Nazar Akrami, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:45 | 11:242, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | 21:136, Blåsenhus, Anna Johansson, Att bemöta och stödja barn och elever med neuropsykiatriska funktionsnedsättningar. Ingår i Lärarlyftet, Examination, Speciallärarprogrammet Lärarlyftet, termin 1, TimeEdit: Uppdragsutb | ||||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 15:00 | 14:341, Blåsenhus, Daniel Nordholm, Eget arbete, TimeEdit: Uppdragsutb | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:30 | 24:303, Blåsenhus, Byggnadsavdelningen ej debiterbar, Ej bokningsbar tid | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | 11:132, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | 11:134, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | 11:133, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | 11:135, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | 12:131, Blåsenhus, Fristående kurser och Master, Handledning, Henrik Román, Lars Weiselius, Pedagogik B, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv B, Pedagogik och Piva B delkurs 3-4 Vt24 (samläsning 2PE171 o 2PE381) | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 13:15 | 11:240, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | _Föreläsning, Betty Pettersson-salen, 14:031, Blåsenhus, Esther Hauer, Fristående kurser och Master, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv A, Piva A delkurs 3-4 och Planering, analys och utvärdering av utbildning Vt24 (samläsning 4PE176 o 4PE233), Planering, analys och utvärdering av utbildning | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | 11:241, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 16:15 | 13:115 Datalab, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:00 | 21:131, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:15 | 14:150, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | 14:360, Blåsenhus, Filip Jovicic, Fo/utb fo nivå, Psykologi, Handledning | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | 11:133, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:15 | 11:134, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | 14:327, Blåsenhus, Adam Vesterbacka, Anna Brunner Cederlund, Camilla Sandgren, Drift fakulteteten -GU, Jenny Wiksten Folkeryd, Karin Lemming Sandrup, Katarina Gustafson, Lars Olsson, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | 13:131, Grupprum, Blåsenhus, Handledning, Johan Steczko, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:15 | 13:133, Grupprum, Blåsenhus, Charlotta Marhold, Handledning, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | 13:132, Grupprum, Blåsenhus, Cecilia Ralfe Stelander, Cecilia Ralfe Stelander , Handledning, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | 13:135, Grupprum, Blåsenhus, Handledning, Linda Bylin, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | 21:131, Grupprum, Blåsenhus, Fristående kurser och Master, Handledning, Pedagogik B, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv B, Pedagogik och Piva B delkurs 3-4 Vt24 (samläsning 2PE171 o 2PE381), Viktor Englund | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | 21:237, Blåsenhus, Fristående kurser och Master, Handledning, Lisa Backman, Pedagogik B, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv B, Pedagogik och Piva B delkurs 3-4 Vt24 (samläsning 2PE171 o 2PE381) | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | 21:238, Blåsenhus, Fristående kurser och Master, Handledning, Pedagogik B, Pedagogik med inriktning mot vuxna och arbetsliv B, Pedagogik och Piva B delkurs 3-4 Vt24 (samläsning 2PE171 o 2PE381), Ricardo Fiallo Kaminski | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | 11:240, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | 14:151, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | 11:135, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | _Seminarium, Agnes Hamberger, Anne Berg, Christin Mays, Dahliarummet, 11:232, Blåsenhus, David Sjögren, Emma Hellström, Erika Sandström, Esbjörn Larsson, Gustav Berry, Iva Lucic, Janne Holmén, Johan Prytz, Johan Wickström, Johanna Ringarp, Jörgen Mattlar, Kalendarium EDU, Linn Areskoug, Mikael Börjesson, Moa Lindqvist, Ola Winberg, Peter Bernhardsson, Rebecka Göransdotter, Sara Backman Prytz, Stina Hallsén, TimeEdit: Fo/utb fo nivå, Tommie Petersson, Tuva Nodeland, Viktor Englund, Ylva Bergström | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 21:136, Blåsenhus, Anna Johansson, Att bemöta och stödja barn och elever med neuropsykiatriska funktionsnedsättningar. Ingår i Lärarlyftet, Examination, Speciallärarprogrammet Lärarlyftet, termin 1, TimeEdit: Uppdragsutb | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 11:129, Blåsenhus, _Seminarium, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 6, Ingrid I. Olsson, Specialpedagogik, förskollärare | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 12:004, Blåsenhus, _Seminarium, Christopher Robin Samuelsson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 5, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 4PE248 VT24 Uppsala, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 4PE248 VT24 Uppsala, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare F-3 4PE248 VT24 Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 12:129, Blåsenhus, _Seminarium, Lärande och utveckling, gymnasielärare, Robert Thorp, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 12:130, Blåsenhus, _Seminarium, Jonas Johansson, Lärande och utveckling, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 12:229, Blåsenhus, _Seminarium, Lärande och utveckling, gymnasielärare, Tomas Persson, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 3, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 13:136, Blåsenhus, _Föreläsning, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot Fk-3, Synnöve Carlsson | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 11:131, Blåsenhus, _Seminarium, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Stina Hallsén, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 12:228, Blåsenhus, _Föreläsning, Fristående kurser och Master, Henrik Pålsson-Edgren, Sociala skillnader i utbildning och samhälle, Sociologiprogrammet, termin 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 13:028, Blåsenhus, Erica Lundkvist, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 1, Matematik I för grundlärarprogrammet med inriktning mot årskurs 4-6, Övrigt | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 24:103, Blåsenhus, _Seminarium, Samhällskunskap C: Vetenskapsteori och forskningsmetoder i samhällskunskapsdidaktik, Thomas Nygren, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 8, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 11:128, Blåsenhus, _Seminarium, Annika Hillbom, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Svenska III för grundlärare 4-6 4PE113 VT24 Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 12:231, Blåsenhus, _Seminarium, Charlotte Engblom, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Svenska III för grundlärare Fk-3 4PE114 VT24 Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 12:011, Blåsenhus, Charlotte Gottfries, Fristående kurser och Master, Pedagogik A, Workshop | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 12:230, Blåsenhus, _Seminarium, Constanze Ackermann-Boström, EDU Courses taught in English, internationalisering, Språk och kulturer i klassrummet | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 12:128, Blåsenhus, _Föreläsning, Anne-Sofie Nyström, Barn- och ungdomsvetenskap A, Fristående kurser och Master | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 12:010, Blåsenhus, _Föreläsning, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 3, Kimberly Norrman, Svenska II i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 13:027, Blåsenhus, _Föreläsning, Anna Nordlund, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 3, Svenska II i grundskolans årskurser 4-6 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | 21:240, Blåsenhus, _Seminarium, Att leda verksamhet i förskolan, Förskollärarprogrammet, Förskollärarprogrammet, Termin 1, Maria Hedefalk | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Fo/utb fo nivå, Psykologi, Möte, Pär Nyström, Tupprummet, 14:340, Blåsenhus | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | 13:103 Datalab, Blåsenhus, 13:104 Datalab, Blåsenhus, 13:105 Datalab, Blåsenhus, 13:106 Datalab, Blåsenhus, 13:107 Datalab, Blåsenhus, 13:108 Datalab, Blåsenhus, 13:109 Datalab, Blåsenhus, 13:116 Datalab, Blåsenhus, 13:128 Datalab, Blåsenhus, 13:129 Datalab, Blåsenhus, Erik Rautalinko, Obligatorisk, Psykologprogrammet, termin 5, Undersökningsmetoder och rapportering I, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Övning | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | 11:132, Grupprum, Blåsenhus, 12:134, Grupprum, Blåsenhus, 12:135, Grupprum, Blåsenhus, 12:232, Grupprum, Blåsenhus, 12:233, Grupprum, Blåsenhus, 12:234, Grupprum, Blåsenhus, 13:138, Grupprum, Blåsenhus, 14:150, Grupprum, Blåsenhus, Eget arbete, Prevention, Prevention, Psykologprogrammet, termin 4, Utb grund/avanc nivå, Psykologi | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | 12:132, Blåsenhus, 21:130, Grupprum, Blåsenhus, Katarina Petersson, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Övrigt | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | 11:240, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | 11:241, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | 11:242, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | 11:243, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | 14:360, Blåsenhus, Eva-Lena Stål, Handledning, TimeEdit: Fo/utb fo nivå, Åsa af Geijerstam | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | 24:303, Blåsenhus, Fo/utb fo nivå, Psykologi, Möte | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:15 | 14:151, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 17:00 | 11:133, Grupprum, Blåsenhus, 11:134, Grupprum, Blåsenhus, 11:135, Grupprum, Blåsenhus, Arbetslag, Lärande och utveckling, ämneslärare, Ämneslärarprogrammet KPU, Ämneslärarprogrammet 90 hp, Termin 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | 11:240, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | 11:242, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lilla matsalen, 21:137, Blåsenhus, Linn Areskoug, Möte, TimeEdit: Fo/utb fo nivå | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | 11:243, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:15 | 11:241, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | _Seminarium, Agnes Hamberger, Anne Berg, Christin Mays, Dahliarummet, 11:232, Blåsenhus, David Sjögren, Emma Hellström, Erika Sandström, Esbjörn Larsson, Gustav Berry, Iva Lucic, Janne Holmén, Johan Prytz, Johan Wickström, Johanna Ringarp, Jörgen Mattlar, Kalendarium EDU, Linn Areskoug, Mikael Börjesson, Moa Lindqvist, Ola Winberg, Peter Bernhardsson, Rebecka Göransdotter, Sara Backman Prytz, Stina Hallsén, TimeEdit: Fo/utb fo nivå, Tommie Petersson, Tuva Nodeland, Viktor Englund, Ylva Bergström | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 12:004, Blåsenhus, _Seminarium, Christopher Robin Samuelsson, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 5, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 4PE249 VT24 Uppsala, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 4PE249 VT24 Uppsala, Vetenskapsteori och forskningsmetodik, grundlärare 4-6 4PE249 VT24 Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 11:131, Blåsenhus, _Seminarium, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Läroplansteori och didaktik, gymnasielärare, Stina Hallsén, Ämneslärarprog m inriktn mot arbete i gymnasieskolan, termin 7, Ämneslärarprogrammet KPU | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 11:128, Blåsenhus, _Seminarium, Annika Hillbom, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet 4-6, Termin 6, Svenska III för grundlärare 4-6 4PE113 VT24 Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 12:231, Blåsenhus, _Seminarium, Charlotte Engblom, Grundlärarprogrammet, Grundlärarprogrammet F-3, Termin 6, Svenska III för grundlärare Fk-3 4PE114 VT24 Uppsala | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 12:020, Blåsenhus, _Seminarium, Barns sociala geografier och identitetsarbete, Barns sociala geografier och identitetsarbete, Children´s Geographies and Identity-work saml VT2024, EDU Courses taught in English, Eleni Patoulioti, internationalisering | ||||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 18:00 | 12:129, Blåsenhus, _Föreläsning, _Seminarium, Fristående kurser och Master, Kamilla Peuravaara, Kategorisering och makt - ett intersektionellt perspektiv på skolans praktik, Masterprogram i utbildningsvetenskap | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | 11:132, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:15 | 12:134, Grupprum, Blåsenhus, Astrid Odén, Grundlärarprogrammet, Stina Pousette, Studentbokning | ||||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 20:45 | 11:242, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student | ||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:30 | 12:130, Blåsenhus, 12:132, Blåsenhus, Freddie Lymeus, Utb grund/avanc nivå, Psykologi, Övrigt | ||||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | 11:243, Grupprum, Blåsenhus, Webbokning student |