By default you see all mandatory and elective courses within the program. Use the button "Filter" to filter on courses. Via the button "Customize" you can also select a non graphical view.
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 13/2
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 14/2
I002607A, Resource Recovery Technology, I002607B, Resource Recovery Technology
lecture
Auditorium A2 Herman J. De Vleeschauwer, Blok A, Campus Coupure
Bart De Gusseme, Erik Meers, Ramon Ganigué, Tom Hennebel
13:00
08:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
X// Auditorium A - Jean-Norbert Cloquet, T2, Campus Ufo
Bernard Mazijn
19:00
17:30
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 15/2
I002591A, Environmental Technology: Waste
lecture
Leslokaal A2.1, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
11:30
08:30
E065410A, Sustainability of Materials, E065480A, Life Cycle Assessment of Materials and Structures
lecture
Lokaal 0.2 - Magnel, Magnel, Campus Ardoyen
Nele De Belie, Philip Van den Heede
13:00
10:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Auditorium D, T2, Campus Ufo
Bernard Mazijn
19:00
16:00
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 16/2
E065471A, Metal Extraction and Recycling
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stephanie Vervynckt
11:30
08:30
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 17/2
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
lecture
Auditorium A - Metallurgie, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
13:00
08:30
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
seminar
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
16:00
13:00
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 20/2
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 21/2
I002607A, Resource Recovery Technology, I002607B, Resource Recovery Technology
lecture
Auditorium A2 Herman J. De Vleeschauwer, Blok A, Campus Coupure
Bart De Gusseme, Erik Meers, Ramon Ganigué, Tom Hennebel
13:00
08:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Online
Bernard Mazijn
19:00
17:30
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 22/2
I002591A, Environmental Technology: Waste
lecture
Leslokaal A2.1, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
11:30
08:30
E065410A, Sustainability of Materials, E065480A, Life Cycle Assessment of Materials and Structures
lecture
Lokaal 0.2 - Magnel, Magnel, Campus Ardoyen
Nele De Belie, Philip Van den Heede
13:00
10:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Auditorium D, T2, Campus Ufo
Bernard Mazijn
19:00
16:00
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 23/2
E065471A, Metal Extraction and Recycling
lecture
Stephanie Vervynckt
11:30
08:30
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 24/2
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
lecture
Auditorium A - Metallurgie, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
13:00
08:30
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
seminar
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
16:00
13:00
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 27/2
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 28/2
I002607A, Resource Recovery Technology, I002607B, Resource Recovery Technology
lecture
Auditorium A2 Herman J. De Vleeschauwer, Blok A, Campus Coupure
Bart De Gusseme, Erik Meers, Ramon Ganigué, Tom Hennebel
13:00
08:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Online
Bernard Mazijn
19:00
17:30
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 1/3
I002591A, Environmental Technology: Waste
lecture
Leslokaal A2.1, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
11:30
08:30
E065410A, Sustainability of Materials, E065480A, Life Cycle Assessment of Materials and Structures
lecture
Lokaal 0.2 - Magnel, Magnel, Campus Ardoyen
Nele De Belie, Philip Van den Heede
13:00
10:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Auditorium D, T2, Campus Ufo
Bernard Mazijn
19:00
16:00
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 2/3
E065471A, Metal Extraction and Recycling
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stephanie Vervynckt
11:30
08:30
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 3/3
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
lecture
Auditorium A - Metallurgie, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
13:00
08:30
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
seminar
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
16:00
13:00
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 6/3
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 7/3
I002607A, Resource Recovery Technology, I002607B, Resource Recovery Technology
lecture
Auditorium A2 Herman J. De Vleeschauwer, Blok A, Campus Coupure
Bart De Gusseme, Erik Meers, Ramon Ganigué, Tom Hennebel
13:00
08:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Online
Bernard Mazijn
19:00
17:30
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 8/3
I002591A, Environmental Technology: Waste
lecture
Leslokaal A2.1, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
11:30
08:30
E065410A, Sustainability of Materials, E065480A, Life Cycle Assessment of Materials and Structures
lecture
Lokaal 0.2 - Magnel, Magnel, Campus Ardoyen
Nele De Belie, Philip Van den Heede
13:00
10:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Auditorium D, T2, Campus Ufo
Bernard Mazijn
19:00
16:00
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 9/3
E065471A, Metal Extraction and Recycling
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stephanie Vervynckt
11:30
08:30
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 10/3
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
lecture
Auditorium A - Metallurgie, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
13:00
08:30
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
seminar
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
16:00
13:00
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 13/3
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 14/3
I002607A, Resource Recovery Technology, I002607B, Resource Recovery Technology
lecture
Auditorium A2 Herman J. De Vleeschauwer, Blok A, Campus Coupure
Bart De Gusseme, Erik Meers, Ramon Ganigué, Tom Hennebel
13:00
08:30
I002882A, Sustainable Management of Resources in the Circular Economy
lecture
Projectlokaal A1.1, Blok A, Campus Coupure
Gijs Du Laing
16:00
13:00
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Online
Bernard Mazijn
19:00
17:30
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 15/3
I002591A, Environmental Technology: Waste
lecture
Leslokaal A2.1, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
11:30
08:30
E065480A, Life Cycle Assessment of Materials and Structures
lecture
Lokaal 0.2 - Magnel, Magnel, Campus Ardoyen
Nele De Belie, Philip Van den Heede
13:00
10:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Auditorium D, T2, Campus Ufo
Bernard Mazijn
19:00
16:00
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 16/3
E065471A, Metal Extraction and Recycling
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stephanie Vervynckt
13:00
08:30
E065471A, Metal Extraction and Recycling
lecture
Vergaderzaal 110.003, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stephanie Vervynckt
15:30
13:00
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 17/3
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
lecture
Auditorium A - Metallurgie, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
13:00
08:30
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
seminar
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
16:00
13:00
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 20/3
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 21/3
I002607A, Resource Recovery Technology, I002607B, Resource Recovery Technology
lecture
Auditorium A2 Herman J. De Vleeschauwer, Blok A, Campus Coupure
Bart De Gusseme, Erik Meers, Ramon Ganigué, Tom Hennebel
13:00
08:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Online
Bernard Mazijn
19:00
17:30
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 22/3
I002591A, Environmental Technology: Waste
lecture
Leslokaal A2.1, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
11:30
08:30
E065480A, Life Cycle Assessment of Materials and Structures
lecture
Lokaal 0.2 - Magnel, Magnel, Campus Ardoyen
Nele De Belie, Philip Van den Heede
13:00
10:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Auditorium D, T2, Campus Ufo
Bernard Mazijn
19:00
16:00
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 23/3
E065471A, Metal Extraction and Recycling
lecture
Stephanie Vervynckt
11:30
08:30
w12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 24/3
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 27/3
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 28/3
I002607A, Resource Recovery Technology, I002607B, Resource Recovery Technology
lecture
Auditorium A2 Herman J. De Vleeschauwer, Blok A, Campus Coupure
Bart De Gusseme, Erik Meers, Ramon Ganigué, Tom Hennebel
13:00
08:30
I002882A, Sustainable Management of Resources in the Circular Economy
lecture
Projectlokaal A1.1, Blok A, Campus Coupure
Gijs Du Laing
16:00
13:00
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Online
Bernard Mazijn
19:00
17:30
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 29/3
I002591A, Environmental Technology: Waste
lecture
Leslokaal A2.1, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
11:30
08:30
E065480A, Life Cycle Assessment of Materials and Structures
lecture
Lokaal 0.2 - Magnel, Magnel, Campus Ardoyen
Nele De Belie, Philip Van den Heede
13:00
10:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Auditorium D, T2, Campus Ufo
Bernard Mazijn
19:00
16:00
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 30/3
E065471A, Metal Extraction and Recycling
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stephanie Vervynckt
11:30
08:30
E065471A, Metal Extraction and Recycling
seminar
Lokaal 0.1 - UGain, Magnel, Campus Ardoyen
Stephanie Vervynckt
15:30
11:30
w13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 31/3
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
lecture
Auditorium A - Metallurgie, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
13:00
08:30
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
seminar
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
16:00
13:00
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 3/4
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 4/4
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 5/4
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 6/4
w14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 7/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 10/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 11/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 12/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 13/4
w15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 14/4
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 17/4
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 18/4
I002607A, Resource Recovery Technology, I002607B, Resource Recovery Technology
lecture
Auditorium A2 Herman J. De Vleeschauwer, Blok A, Campus Coupure
Bart De Gusseme, Erik Meers, Ramon Ganigué, Tom Hennebel
13:00
08:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Online
Bernard Mazijn
19:00
17:30
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 19/4
I002591A, Environmental Technology: Waste
lecture
Leslokaal A2.1, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
11:30
08:30
E065480A, Life Cycle Assessment of Materials and Structures
lecture
Lokaal 0.2 - Magnel, Magnel, Campus Ardoyen
Nele De Belie, Philip Van den Heede
13:00
10:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Auditorium D, T2, Campus Ufo
Bernard Mazijn
19:00
16:00
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 20/4
E065471A, Metal Extraction and Recycling
excursion
Stephanie Vervynckt
11:30
08:30
w16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 21/4
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
lecture
Auditorium A - Metallurgie, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
13:00
08:30
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
seminar
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
16:00
13:00
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 24/4
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 25/4
I002607A, Resource Recovery Technology, I002607B, Resource Recovery Technology
lecture
Auditorium A2 Herman J. De Vleeschauwer, Blok A, Campus Coupure
Bart De Gusseme, Erik Meers, Ramon Ganigué, Tom Hennebel
13:00
08:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Online
Bernard Mazijn
19:00
17:30
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 26/4
I002591A, Environmental Technology: Waste
lecture
Leslokaal A2.1, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
11:30
08:30
E065480A, Life Cycle Assessment of Materials and Structures
lecture
Lokaal 0.2 - Magnel, Magnel, Campus Ardoyen
Nele De Belie, Philip Van den Heede
13:00
10:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Auditorium D, T2, Campus Ufo
Bernard Mazijn
19:00
16:00
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 27/4
E065471A, Metal Extraction and Recycling
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stephanie Vervynckt
11:30
08:30
w17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 28/4
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
lecture
Auditorium A - Metallurgie, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
13:00
08:30
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
seminar
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
16:00
13:00
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 1/5
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 2/5
I002607A, Resource Recovery Technology, I002607B, Resource Recovery Technology
lecture
Auditorium A2 Herman J. De Vleeschauwer, Blok A, Campus Coupure
Bart De Gusseme, Erik Meers, Ramon Ganigué, Tom Hennebel
13:00
08:30
I002882A, Sustainable Management of Resources in the Circular Economy
lecture
Projectlokaal A1.1, Blok A, Campus Coupure
Gijs Du Laing
16:00
13:00
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Online
Bernard Mazijn
19:00
17:30
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 3/5
I002591A, Environmental Technology: Waste
lecture
Leslokaal A2.1, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
11:30
08:30
E065480A, Life Cycle Assessment of Materials and Structures
lecture
Lokaal 0.2 - Magnel, Magnel, Campus Ardoyen
Nele De Belie, Philip Van den Heede
13:00
10:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Auditorium D, T2, Campus Ufo
Bernard Mazijn
19:00
16:00
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 4/5
E065471A, Metal Extraction and Recycling
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stephanie Vervynckt
11:30
08:30
w18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 5/5
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
lecture
Auditorium A - Metallurgie, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
13:00
08:30
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
seminar
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
16:00
13:00
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 8/5
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 9/5
I002607A, Resource Recovery Technology, I002607B, Resource Recovery Technology
lecture
Auditorium A2 Herman J. De Vleeschauwer, Blok A, Campus Coupure
Bart De Gusseme, Erik Meers, Ramon Ganigué, Tom Hennebel
13:00
08:30
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Online
Bernard Mazijn
19:00
17:30
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 10/5
I002591A, Environmental Technology: Waste
lecture
Leslokaal A2.1, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
11:30
08:30
E065480A, Life Cycle Assessment of Materials and Structures
lecture
Lokaal 0.2 - Magnel, Magnel, Campus Ardoyen
Nele De Belie, Philip Van den Heede
13:00
10:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Auditorium D, T2, Campus Ufo
Bernard Mazijn
19:00
16:00
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 11/5
E065471A, Metal Extraction and Recycling
lecture
Lokaal 2.1 - George Dantzig, Metallurgie, Campus Ardoyen
Stephanie Vervynckt
11:30
08:30
w19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 12/5
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
lecture
Auditorium A - Metallurgie, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
13:00
08:30
E065410A, Sustainability of Materials, E066661A, Corrosion and Surface Technology
seminar
Lokaal 2.2 - Shingo, Metallurgie, Campus Ardoyen
Kim Verbeken, Nele De Belie, Tom Depover
16:00
13:00
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 15/5
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 16/5
I002607A, Resource Recovery Technology, I002607B, Resource Recovery Technology
lecture
Auditorium A2 Herman J. De Vleeschauwer, Blok A, Campus Coupure
Bart De Gusseme, Erik Meers, Ramon Ganigué, Tom Hennebel
13:00
08:30
I002882A, Sustainable Management of Resources in the Circular Economy
lecture
Projectlokaal A1.1, Blok A, Campus Coupure
Gijs Du Laing
16:00
13:00
I002677A, Thermochemische conversie van biomassa
lecture
Auditorium A3, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
17:30
16:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Online
Bernard Mazijn
19:00
17:30
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 17/5
I002591A, Environmental Technology: Waste
lecture
Leslokaal A2.1, Blok A, Campus Coupure
Frederik Ronsse
11:30
08:30
E065480A, Life Cycle Assessment of Materials and Structures
lecture
Lokaal 0.2 - Magnel, Magnel, Campus Ardoyen
Nele De Belie, Philip Van den Heede
13:00
10:00
K001298A, Sustainable Development
lecture
Auditorium D, T2, Campus Ufo
Bernard Mazijn
19:00
16:00
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 18/5
w20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 19/5
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Monday 22/5
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Tuesday 23/5
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Wednesday 24/5
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Thursday 25/5
w21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Friday 26/5