Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumerera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Tentamen schemalagd i flera salar: använd valfri länk. | |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Delkurs |
Undervisningstyp |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
|||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 7, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-02-16 | 11:00 - 12:00 | via Zoom | ENGE2F, USEN1G | Introduktion | Alla, ENGE2F all grps | Anja Nyström, Maria Elmefjäll | Introduktion ENGE2F och USEN1G inom Grundlärarprogrammet | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ENGE2F, USEN1G | Föreläsning | Alla, ENGE2F all grps | Mara Haslam | Joint lecture: Basic Academic Writing Föreläsningen är förinspelad och finns att hitta på Athena. | ||||||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-02-17 | 10:00 - 12:00 | via Zoom | ENGE2F, USEN1G | Engelsk språkfärdighet och språkteori, Engelskundervisning för yngre åldrar | Föreläsning | Alla, ENGE2F all grps | Joanna Nykiel | Joint lecture: Finding and evaluating sources | ||||||||||||||||||||
v 8, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-02-20 | 13:00 - 15:00 | F3154 (Caserummet), Södra huset F, Vån 3 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 3 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 1 | |||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-02-21 | 13:00 - 15:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 4 | Sophia Gasson | Seminarium 1 | |||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-02-22 | 10:00 - 12:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | ENGE2F, USEN1G | Föreläsning | Alla, ENGE2F all grps | Oliver Smith | Joint lecture: Academic Presentations | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | F4204, Södra huset F, Vån 4 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 5 | Ylva Sandberg | Seminarium 1 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-02-23 | 09:00 - 11:00 | F320, Södra huset F, Vån 3 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 2 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 1 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | D220, Södra huset D, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 1 | Oliver Smith | Seminarium 1 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-02-24 | 13:00 - 15:00 | E413, Södra huset E, Vån 4 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 6 | Ylva Sandberg | Seminarium 1 | |||||||||||||||||||
v 9, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-02-27 | 10:00 - 12:00 | E420, Södra huset E, Vån 4 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 2 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 2 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | F487, Södra huset F, Vån 4 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 3 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 2 | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-02-28 | 14:00 - 16:00 | F487, Södra huset F, Vån 4 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 4 | Sophia Gasson | Seminarium 2 | |||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-03-01 | 10:00 - 12:00 | E387, Södra huset E, Vån 3 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 1 | Oliver Smith | Seminarium 2 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E397, Södra huset E, Vån 3 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 5 | Ylva Sandberg | Seminarium 2 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-03-03 | 13:00 - 15:00 | E397, Södra huset E, Vån 3 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 6 | Ylva Sandberg | Seminarium 2 | |||||||||||||||||||
v 10, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-03-06 | 13:00 - 15:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 3 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 3 | |||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-03-07 | 13:00 - 15:00 | F420, Södra huset F, Vån 4 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 4 | Sophia Gasson | Seminarium 3 | |||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-03-08 | 10:00 - 12:00 | via Zoom | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 5 | Ylva Sandberg | Seminarium 3 | ||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | D320, Södra huset D, Vån 3 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 1 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 3 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-03-09 | 10:00 - 12:00 | via Zoom | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 6 | Ylva Sandberg | Seminarium 3 | ||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | D307, Södra huset D, Vån 3 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 2 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 3 | |||||||||||||||||||||
v 11, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-03-13 | 10:00 - 12:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 3 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 4 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Uttal | Uttalsworkshop | USEN1G-Grupp 2 | Anna-Marie Csöregh | ||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-03-14 | 10:00 - 12:00 | E387, Södra huset E, Vån 3 | Karta | USEN1G | Uttal | Uttalsworkshop | USEN1G-Grupp 3 | Oliver Smith | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | D220, Södra huset D, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 4 | Sophia Gasson | Seminarium 4 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-03-15 | 10:00 - 12:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 5 | Ylva Sandberg | Seminarium 4 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 1 | Oliver Smith | Seminarium 4 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-03-16 | 10:00 - 12:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Uttal | Uttalsworkshop | USEN1G-Grupp 1 | Anna-Marie Csöregh | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 2 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 4 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-03-17 | 10:00 - 12:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 6 | Ylva Sandberg | Seminarium 4 | |||||||||||||||||||
v 12, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-03-20 | 10:00 - 12:00 | F320, Södra huset F, Vån 3 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 4 | Oliver Smith | Seminarium 3 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E420, Södra huset E, Vån 4 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 3 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 5 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E420, Södra huset E, Vån 4 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 2 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 5 | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-03-21 | 10:00 - 12:00 | E397, Södra huset E, Vån 3 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 4 | Sophia Gasson | Seminarium 5 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E487, Södra huset E, Vån 4 | Karta | USEN1G | Uttal | Uttalsworkshop | USEN1G-Grupp 4-6 | Sophia Gasson | ||||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-03-22 | 10:00 - 12:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 1 | Oliver Smith | Seminarium 5 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | B487, Södra huset B, Vån 4 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 5 | Ylva Sandberg | Seminarium 5 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-03-24 | 10:00 - 12:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 6 | Ylva Sandberg | Seminarium 5 | |||||||||||||||||||
v 13, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-03-27 | 13:00 - 15:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 3 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 6 | |||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-03-28 | 10:00 - 12:00 | E497, Södra huset E, Vån 4 | Karta | USEN1G | Uttal | Uttalsworkshop | USEN1G-Grupp 4-6 | Sophia Gasson | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 4 | Sophia Gasson | Seminarium 6 | |||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-03-29 | 10:00 - 12:00 | E413, Södra huset E, Vån 4 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 5 | Ylva Sandberg | Seminarium 6 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 1 | Oliver Smith | Seminarium 6 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-03-30 | 10:00 - 12:00 | F4204, Södra huset F, Vån 4 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 2 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 6 | |||||||||||||||||||
Fredag | 2023-03-31 | 10:00 - 12:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 6 | Ylva Sandberg | Seminarium 6 | |||||||||||||||||||
v 14, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-04-03 | 10:00 - 12:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 3 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 7 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 2 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 7 | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-04-04 | 10:00 - 12:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 4 | Oliver Smith | Seminarium 7 | |||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-04-05 | 10:00 - 12:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 1 | Oliver Smith | Seminarium 7 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E413, Södra huset E, Vån 4 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 5 | Ylva Sandberg | Seminarium 7 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-04-06 | 13:00 - 15:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 6 | Ylva Sandberg | Seminarium 7 | |||||||||||||||||||
v 15, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-04-11 | 13:00 - 15:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 4 | Sophia Gasson | Seminarium 8 | |||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-04-12 | 10:00 - 12:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 1 | Sophia Gasson | Seminarium 8 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 5 | Ylva Sandberg | Seminarium 8 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-04-13 | 10:00 - 12:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 2 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 8 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E413, Södra huset E, Vån 4 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 3 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 8 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-04-14 | 10:00 - 12:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 6 | Ylva Sandberg | Seminarium 8 | |||||||||||||||||||
v 16, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-04-17 | 10:00 - 12:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 3 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 9 | |||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-04-18 | 10:00 - 12:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 4 | Sophia Gasson | Seminarium 9 | |||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-04-19 | 10:00 - 12:00 | F320, Södra huset F, Vån 3 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 5 | Ylva Sandberg | Seminarium 9 | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 1 | Oliver Smith | Seminarium 9 | |||||||||||||||||||||
Torsdag | 2023-04-20 | 10:00 - 12:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 2 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 9 | |||||||||||||||||||
Fredag | 2023-04-21 | 10:00 - 12:00 | E243 (södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 6 | Ylva Sandberg | Seminarium 9 | |||||||||||||||||||
v 17, 2023 | |||||||||||||||||||||||||||||
Måndag | 2023-04-24 | 10:00 - 12:00 | Lärosal 37 (ALC), Albano Hus 4, Vån 2, Zon Q | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 3 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 10 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 37 (ALC), Albano Hus 4, Vån 2, Zon Q | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 2 | Anna-Marie Csöregh | Seminarium 10 | |||||||||||||||||||||
Tisdag | 2023-04-25 | 10:00 - 12:00 | via Zoom | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 4 | Sophia Gasson | Seminarium 10 | ||||||||||||||||||||
Onsdag | 2023-04-26 | 10:00 - 12:00 | Lärosal 37 (ALC), Albano Hus 4, Vån 2, Zon Q | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 1 | Oliver Smith | Seminarium 10 | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 37 (ALC), Albano Hus 4, Vån 2, Zon Q | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 5 | Ylva Sandberg | Seminarium 10 | |||||||||||||||||||||
Fredag | 2023-04-28 | 10:00 - 12:00 | Lärosal 21 (ALC), Albano Hus 4, Vån 2, Zon L | Karta | USEN1G | Engelskundervisning för yngre åldrar | Seminarium | USEN1G-Grupp 6 | Ylva Sandberg | Seminarium 10 |
Kurskod | Namn |
ENGE2F | Engelsk språkteori och språkfärdighet för Grundlärarprogrammet F-3 |
USEN1G | Engelska i klassrummet för Grundlärarprogrammet F-3 |