v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 2/9 
FV1011, F-salen, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Föreläsning, Alla
13:00
11:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 3/9 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Föreläsning, Alla
14:00
12:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 4/9 
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 5/9 
FV1011, F-salen, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Föreläsning, Alla
16:00
13:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 6/9 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Föreläsning, Alla
14:00
12:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 7/9 
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 8/9 

v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 9/9 
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 10/9 
FV1011, Seminarierum 2 (Filmhuset), Filmhuset, Elizabeth Castaldo Lundén, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 3
11:00
09:00
FV1011, Seminarierum 1 (Filmhuset), Filmhuset, Linn Lönroth, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 1
11:00
09:00
FV1011, Seminarierum 2 (Filmhuset), Filmhuset, Elizabeth Castaldo Lundén, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 4
14:00
12:00
FV1011, Seminarierum 1 (Filmhuset), Filmhuset, Linn Lönroth, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 2
14:00
12:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 11/9 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Föreläsning, Alla
13:30
12:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 12/9 
FV1011, Seminarierum 2 (Filmhuset), Filmhuset, Elizabeth Castaldo Lundén, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 3
11:00
09:00
FV1011, Seminarierum 1 (Filmhuset), Filmhuset, Linn Lönroth, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 1
11:00
09:00
FV1011, Seminarierum Wilson, Filmhuset, Elizabeth Castaldo Lundén, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 4
13:00
12:00
FV1011, Seminarierum 1 (Filmhuset), Filmhuset, Linn Lönroth, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 2
14:00
12:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Seminarierum Wilson, Filmhuset, Elizabeth Castaldo Lundén, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 4
14:00
13:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 13/9 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Föreläsning, Alla
14:00
12:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Henrik Schröder, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Föreläsning, Alla, Studieteknik
15:00
14:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 14/9 
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 15/9 

v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 16/9 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Föreläsning, Alla
14:00
12:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 17/9 
FV1011, Seminarierum 1 (Filmhuset), Filmhuset, Linn Lönroth, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 1
11:00
09:00
FV1011, Seminarierum 2 (Filmhuset), Filmhuset, Elizabeth Castaldo Lundén, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 3
11:00
09:00
FV1011, Seminarierum 1 (Filmhuset), Filmhuset, Linn Lönroth, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 2
14:00
12:00
FV1011, Seminarierum 2 (Filmhuset), Filmhuset, Elizabeth Castaldo Lundén, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 4
14:00
12:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 18/9 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Föreläsning, Alla
14:00
12:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 19/9 
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 20/9 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Föreläsning, Alla
14:00
12:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 21/9 
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 22/9 

v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 23/9 
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 24/9 
FV1011, Seminarierum 1 (Filmhuset), Filmhuset, Linn Lönroth, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 1
11:00
09:00
FV1011, Seminarierum 2 (Filmhuset), Filmhuset, Elizabeth Castaldo Lundén, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 3
11:00
09:00
FV1011, Seminarierum 1 (Filmhuset), Filmhuset, Linn Lönroth, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 2
14:00
12:00
FV1011, Seminarierum 2 (Filmhuset), Filmhuset, Elizabeth Castaldo Lundén, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Seminarium, Film I grupp 4
14:00
12:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 25/9 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Föreläsning, Alla
14:00
12:00
FV1011, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Hemtentamen, Alla, Utlämning hemtenta
17:15
17:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 26/9 
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 27/9 
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 28/9 
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 29/9 

v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 30/9 
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 1/10 
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 2/10 
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 3/10 
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 4/10 
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 5/10 
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 6/10 
FV1011, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Hemtentamen, Alla, Inlämning av hemtenta
17:15
17:00

v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 7/10 
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Föreläsning, Alla, Föreläsning 1
14:00
11:30
FV1011, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Studiebesök, Film I grupp 1, Biblioteksbesök
14:45
14:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 8/10 
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 9/10 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Föreläsning, Alla, Föreläsning 2
14:00
12:00
FV1011, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Studiebesök, Film I grupp 2, Biblioteksbesök
14:45
14:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 10/10 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Föreläsning, Alla, Föreläsning 3
14:00
12:00
FV1011, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Studiebesök, Film I grupp 3, Biblioteksbesök
14:45
14:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 11/10 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Föreläsning, Alla, Föreläsning 4
14:00
12:00
FV1011, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Studiebesök, Film I grupp 4, Biblioteksbesök
14:45
14:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 12/10 
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 13/10 

v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 14/10 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Föreläsning, Alla, Föreläsning 5
14:00
12:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 15/10 
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 16/10 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Föreläsning, Alla, Föreläsning 6
14:00
12:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 17/10 
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 18/10 
FV1011, Bio Victor, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Föreläsning, Alla, Föreläsning 7
14:00
12:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 19/10 
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 20/10 

v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 21/10 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Föreläsning, Alla, Föreläsning 8
14:00
12:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 22/10 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Föreläsning, Alla, Föreläsning 9
14:00
12:00
FV1011, Bio Victor, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Filmvisning, Alla, Presentation av SFI
15:30
14:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 23/10 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 1, Föreläsning, Alla, Föreläsning 10
14:00
12:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 24/10 
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 25/10 
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 26/10 
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 27/10 

v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 28/10 
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 29/10 
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 30/10 
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 31/10 
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 1/11 
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 2/11 
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 3/11 

v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 4/11 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Föreläsning, Alla, Föreläsning 1
14:00
12:00
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 5/11 
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 6/11 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Filmvisning, Alla
11:30
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Föreläsning, Alla, Föreläsning 2
14:00
12:00
FV1011, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Omtentamen, Alla, Utlämning av hemtenta
17:15
17:00
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 7/11 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Föreläsning, Alla, Föreläsning 3
14:00
12:00
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 8/11 
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 9/11 
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 10/11 

v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 11/11 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Föreläsning, Alla, Föreläsning 4
14:00
12:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 12/11 
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 13/11 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Föreläsning, Alla, Föreläsning 5
14:00
12:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 14/11 
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Föreläsning, Alla, Föreläsning 6
14:00
12:00
FV1011, Anna Sofia Rossholm, Introduktion till filmvetenskapliga studier, Omtentamen, Alla, Inlämning av hemtenta
17:15
17:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 15/11 
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 16/11 
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 17/11 

v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 18/11 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Föreläsning, Alla, Föreläsning 7
14:00
12:00
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 19/11 
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 20/11 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Föreläsning, Alla, Föreläsning 8
14:00
12:00
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 21/11 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Föreläsning, Alla, Föreläsning 9
14:00
12:00
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 22/11 
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 23/11 
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 24/11 

v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 25/11 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Föreläsning, Alla, Föreläsning 10
14:00
12:00
FV1011, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Hemtentamen, Alla, Utlämning hemtenta
14:15
14:00
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 26/11 
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 27/11 
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 28/11 
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 29/11 
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 30/11 
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 1/12 

v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 2/12 
FV1011, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Hemtentamen, Alla, Inlämning hemtenta
00:00
23:45
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 3/12 
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 4/12 
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 5/12 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Föreläsning, Alla, Föreläsning 1
14:00
12:00
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 6/12 
FV1011, MK1034, MK1036, Datorsalen, Garnisonen, Sal1, Garnisonen, Sal2, Garnisonen, Bo Florin, Petrus Dahlbeck, Filmhistorisk översiktskurs 1, Omtentamen, Uppsamlingstentamen, Alla, Salsskrivning, uppsamlingstentamen OBS uppsamlingen är för dem som har rester från föregående terminer samt första delkursen på MKV I och II HT19, övriga hänvisas till ordinarie omtentamenstillfällen för denna termin.
12:00
09:00
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 7/12 
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 8/12 

v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 9/12 
FV1011, F-salen, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Filmvisning, Alla
11:30
10:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Föreläsning, Alla, Föreläsning 2
14:00
12:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 10/12 
FV1011, Seminarierum 2 (Filmhuset), Filmhuset, Mats Carlsson, Filmhistorisk översiktskurs 3, Seminarium, Film I grupp 3, Seminarium 1
11:00
09:00
FV1011, Seminarierum 1 (Filmhuset), Filmhuset, Elizabeth Castaldo Lundén, Filmhistorisk översiktskurs 3, Seminarium, Film I grupp 1, Seminarium 1
11:00
09:00
FV1011, Seminarierum 2 (Filmhuset), Filmhuset, Mats Carlsson, Filmhistorisk översiktskurs 3, Seminarium, Film I grupp 4, Seminarium 1
14:00
12:00
FV1011, Seminarierum 1 (Filmhuset), Filmhuset, Elizabeth Castaldo Lundén, Filmhistorisk översiktskurs 3, Seminarium, Film I grupp 2, Seminarium 1
14:00
12:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 11/12 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Föreläsning, Alla, Föreläsning 3
14:00
12:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 12/12 
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 13/12 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Föreläsning, Alla, Föreläsning 4
14:00
12:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 14/12 
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 15/12 

v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 16/12 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Föreläsning, Alla, Föreläsning 5
14:00
12:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 17/12 
FV1011, Seminarierum 1 (Filmhuset), Filmhuset, Elizabeth Castaldo Lundén, Filmhistorisk översiktskurs 3, Seminarium, Film I grupp 1, Seminarium 2
11:00
09:00
FV1011, Seminarierum 2 (Filmhuset), Filmhuset, Mats Carlsson, Filmhistorisk översiktskurs 3, Seminarium, Film I grupp 3, Seminarium 2
11:00
09:00
FV1011, Seminarierum 1 (Filmhuset), Filmhuset, Elizabeth Castaldo Lundén, Filmhistorisk översiktskurs 3, Seminarium, Film I grupp 2, Seminarium 2
13:00
11:00
FV1011, Seminarierum 2 (Filmhuset), Filmhuset, Mats Carlsson, Filmhistorisk översiktskurs 3, Seminarium, Film I grupp 4, Seminarium 2
14:00
12:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 18/12 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Filmvisning, Alla
13:00
11:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Föreläsning, Alla, Föreläsning 6
16:00
14:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 19/12 
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 20/12 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Föreläsning, Alla, Föreläsning 7
14:00
12:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 21/12 
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 22/12 

v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 23/12 
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 24/12 
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 25/12 
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 26/12 
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 27/12 
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 28/12 
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 29/12 

v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 30/12 
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 31/12 
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 1/1 
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 2/1 
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 3/1 
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 4/1 
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 5/1 

v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 6/1 
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 7/1 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Föreläsning, Alla, Föreläsning 8
14:00
12:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 8/1 
FV1011, F-salen, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Föreläsning, Alla, Föreläsning 9
14:00
11:30
FV1011, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Omtentamen, Alla, Utlämning av hemtenta
17:15
17:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 9/1 
FV1011, Bio Mauritz, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Filmvisning, Alla
11:00
09:00
FV1011, F-salen, Filmhuset, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Föreläsning, Alla, Föreläsning 10
14:00
12:00
FV1011, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Hemtentamen, Alla, Utlämning hemtenta
17:15
17:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 10/1 
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 11/1 
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 12/1 

v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 13/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 14/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 15/1 
FV1011, Bo Florin, Filmhistorisk översiktskurs 2, Omtentamen, Alla, Inlämning av hemtenta
17:15
17:00
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 16/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 17/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 18/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 19/1 
FV1011, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Hemtentamen, Alla, Inlämning av hemtenta
17:15
17:00

v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 20/1 
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 21/1 
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 22/1 
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 23/1 
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 24/1 
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 25/1 
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 26/1 

v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 27/1 
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 28/1 
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 29/1 
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 30/1 
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 31/1 
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 1/2 
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 2/2 

v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 3/2 
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 4/2 
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 5/2 
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 6/2 
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 7/2 
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 8/2 
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 9/2 

v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 10/2 
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 11/2 
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 12/2 
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 13/2 
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 14/2 
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 15/2 
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 16/2 

v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 17/2 
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 18/2 
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 19/2 
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 20/2 
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 21/2 
FV1011, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Omtentamen, Alla, Utlämning omtenta
17:15
17:00
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 22/2 
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 23/2 

v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 24/2 
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 25/2 
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 26/2 
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 27/2 
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 28/2 
FV1011, Jonathan Rozenkrantz, Filmhistorisk översiktskurs 3, Omtentamen, Alla, Inlämning omtenta
17:15
17:00
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 29/2 
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 1/3 
KurskodNamn